Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
НЕВЖЕ НАРАЗІ ЗНО ВАЖЛИВІШЕ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я НАШИХ ДІТЕЙ? Не всі випускники 11 класів будуть вступати у ВНЗ. Для чого потрібно сдавати ЗНО студентам коледжів?
Ігор
Для Мама бо в коледжі вступили за хабарі а ЗНО покаже справжній рівень їхньої освіченості
HERO
Та ті хто не збираються поступати у ВНЗ можуть взагалі не приходити на ЗНО, навіщо робити з цього проблему
Коментувати
Олександр
Я також, наприклад, не уявляю, що робити з дітьми, яких "завернуть" на пунктах здачі ЗНО через підвищену температуру (їх же потрібно, як мінімум, відправити на 14 днів у самоізоляції чи обсервацію), чи - з дітьми, яких просто не пустять на ЗНО батьки, що будуть боятися за їх здоров’я. І тут влада нічого не зможе вдіяти, оскільки місяці нагнітання страху в ЗМІ, одними заявами про "уже все добре" не перекреслиш. І тут не лише проблема, що без ЗНО діти не вступлять у виш. Їм, що Свідоцтва про закінчення шкіл чи коледжів не видавати і залишати на повторний рік?
HERO
Для Олександр: я думаю на такий випадок організують додаткову сесію
Олександр
Для HERO: так, а на скільки ж тоді розтягнеться вступна кампанія? І хто ж тоді захоче перебувати з потенційними переносниками вірусу в одній аудиторії?
Коментувати
Олександр
Варто поміркувати про те, як: збільшити в рази кількість організаторів (бо під час літніх відпусток МОН не набере і тих 27 тисяч, які згоджувалися на це у травні - червні); як в умовах майже непрацюючого громадського транспорту учні зможуть добратися до місця здачі ЗНО; чи зможе дитина висидіти три години в більш спекотних класах в распіраторах і без води (воду не знімаючи распіратор не поп’єш, а знявши распіратор наразиш сусідів на небезпеку); хто і як зможе відсіяти потенційно заразних дітей (вимірювання температури на вході відкидаю, бо це фуфлоперевірка та й викличе додаткові черги); що робити дітям з підвищеної групи ризику (з хронічними хворобами, які зараз не входять до переліку хвороб визначених наказом МОН і МОЗ № 1027/900)?. І головне - хто переконає батьків у безпечності для їх дітей вигаданих МОЗ, бо короновірус ще не достатньо досліджено, заходів???
Ігор
Для Олександр: на ЗНО школи довозять дітей шкільними автобусами і громадський транспорт тут ні до чого
Олександр
Для Ігор: може десь і довозять. А у нас в Києві шкільних автобусів немає. Принаймні в комунальних.
Коментувати
Олександр
Через епідеміологічну ситуацію в Україні потрібно скасувати ДПА не тільки для учнів 4 та 9 класів, але й для 11. Оформлення свідоцтв про здобуття повної середньої освіти має бути завершено, як і для всіх інших учнів, до 15 червня 2020 року. ЗНО залишити лише для тих, хто хоче вступити у заклади вищої освіти (це дасть змогу суттєво зменшити кількість дітей в аудиторії). Подискутувати про зменшення кількості предметів які потрібно здавати для вступу. З трьох - залишити два (укрмова та література і один профільний для конкретної спеціальності). Так само подумати про зменшення кількості питань ЗНО. Оскільки зошити вже, ймовірно, надруковані то можна не виконувати ті завдання, вивчення яких припало на час карантину. Чи, наприклад, про скасування власного висловлювання. Це суттєво зменшить час спільного перебування 17 людей в аудиторії. Ну, і звичайно комунікувати про інші логістичні та медичні заходи безпечного проведення ЗНО.
Оксана
Доброго дня , шановне панство! Звертаюся , як мама випускника2020. В такий страшний час пандемії ,я найменше думаю про ваше ЗНО. Якщо воно і буде, але вірус пануватиме на Україні, я свою дитину на нього не пущу, от тоді і проводьте своє оцінювання тільки вже без нас. А це повірте думка не тільки моя. А навчатись ми будемо , і вступну кампанію не пропустимо.... Дітей з таких сімей, повірте , з задоволенням візьмуть іноземні чи приватні вузи. "Виказіться із тим ЗНО" Чи може ваші особисті чада теж без ЗНО не навчаються у Гарварді та інших вузах за кордоном? Але ж вам гроші на чомусь треба відмити: створити центри, комісії...і залишити їх без роботи... А здоров’я абітурієнтів , звичайно, проти цього не аргумент. І на останок, шановні батьки, заспокійтеся, виші не чекатимуть до листопада на першокурсників через недосвідчених міністрів, які не хочуть прийняти нормальне рішення у такий час...Вони приймуть інші умови вступу. Ось ми і побачили працеспроможність наших чиновників. Шановні, пора на вихід!!!?
Теж Оксана
Для Оксана: Я також мама. Але вважаю, що ЗНО відміняти не можна, бо пандемія закінчиться, а іншого способу вступити до ВНЗ на рівних умовах більше не буде. Зараз учні, які наполегливо вчаться і добре складають ЗНО, мають можливість навчатися у престижних закладах різних міст України, подавати документи в кілька вузів, сидячи вдома на дивані, про що раніше навіть мріяти не могли. Я пам’ятаю, як сиділа з мамою в гуртожитку більше тижня, здаючи вступні екзамени в університет за 250 км від дому, не маючи можливості їздити туди-сюди. Прикро, але до цих пір в нашій країні вважається, що розумною має бути лише та дитина, батьки якої мають багато грошей. Єдине, з чим згодна з багатьма, це з тим, що не варто проводити ДПА у формі ЗНО. Це витратно, а для багатьох дітей, які не збираються вступати у ВНЗ, - непотрібно.
Ольга
Абсолютно згодна! Відміняти ЗНО ні в якому разі неможна. Це єдиний чесний щлях поступити до омріяного вишу. Випускники не у квітні почали готуватись. А в разі відміни саме ті, хто готувався, і не зможуть поступити, бо почнуться знов хабарі!!! ЗНО — це єдиний чесний шлях до вступу. Відмінити ЗНО хочуть ті, хто або наживеться на цьому, або хоче дати хабаря і ні про що не думати. А по—спрвжньому розумна молодь так і залишиться без престижного вишу. Бо там будуть учиться тільки ті, хто дав хабаря. Тільки ЗНО єдиний чесний шлях талановитої молоді вчитись там, де вона хоче!
Ігор
оце приклад тієї мами якій легше за чадо заплатити за вступ ніж заставити вчитися
Коментувати
Думки вголос
Я вважаю, що в цьому році, враховуючи форс-мажорну ситуацію, можна було б трішки спростити ЗНО: додати час на виконання завдань, додати формули на форзаці зошита ( для математики), спростити завдання... Бо цьогорічне ЗНО є дуже несправедливе: завдання збільшили а час залишили без змін (2021 р. додали формули, зменшили кількість завдань, завдання поділили на профіль в стандарт); а найважливіше у нас КОРОНАВІРУС!!! Більшість випускників готувалися тільки в школі! Скажите, що вони самостійні та самі повинні готуватися - не згодна, вони саме в даний час дуже розгублені діти які невпевнені у своєму майбутньому!!! Діти не мають можливості, в теперішніх умовах нормально підготуватися до ЗНО (дистанційне навчання тут не допоможе). Випускники не безчуствені роботи, вони так як і вся країна переживають дуже непростий період який склався не з їхньої вини!!! Тому просто несправедливо по відношенню до них залишити все без змін скасовуючи при цьому повністю ДПА!!!!
Alexander Koni
Для Думки вголос: 200%
Коментувати
Gonta
В поточному році ЗНО потрібно відмінити однозначно! Ніхто не готовий до реалій - ні ВИШі,ні вступники, ні МОН. Альтернатива проведення ЗНО в умовах пандемії нині не існує. Мова про проведення ЗНО у серпні не піддається критиці - ніхто не знає що буде через 2-3 місяці, але кількість хворих збільшується у прогресії. В Китаї хвороба вже лютує півроку, а спаду її не видно. А дітиям якось потрібно йти вперед . Ніхто не говорить, що ЗНО потрібно відміняти. Да, його потрібно змінювати і прилаштовувати до реалій. Але не в поточному році. Молодим і "здібним" випускникам гарвардів і оксфордів, які отримують в міністерствах по 50 тис, потрібно реально показати, на що вони здібні, а не придумувати як надіти сідло на корову. Якщо немає здорового глузду, вибачте, з речами і дипломами просимо на вихід.
Ірина
Для Gonta: Мову про скасування ЗНО ведуть або ледарі, або нікчеми, не здатні підготуватися до тестування чи їхні батьки, що не в змозі контролювати своїх дітей. Скасування ЗНО дасть можливість таким неукам корупційним шляхом пропхнутися у виші. Ніхто не буде скасовувати ЗНО, бо людей зі здоровим глуздом більше.
Ігор
випускники вчили ці теми на протязі 11 років і останні пару місяців ну аж ніяк не вплинуть на їх результати. Якщо звісно дитина вчилася а не відсижувала
Анастасія
Я випускниця минулих років, закінчила школу 7 років тому і працювала в салоні краси , та тільки зараз свідомо хочу вступити до ВНЗ. Я не проти ЗНО, але я просто в шоці від того, які жахливі посібники по підготовці до ЗНО!!!! Самостійно готуватися можна, але це далеко не ефективно, в посібниках безліч помилок, не розкрита інформація, критику, персоналії, пам’ятки , аналіз та висловлювання - багато різних деталей , яких повно у ЗНО - у посібниках немає. Все потрібно шукати окремо. Той хто хоче, той знайде. Але ж скільки часу втрачається на те , щоб гуглити. Мені потрібно лиш формально здати ЗНО , аби пройти на заочне і це не так складно, але - як на рахунок дітей, які хочуть на державне. Зараз школа до того не готує, на репетиторів, особливо, під час карантину, батьки коштів не мають, посібники нікудишні. Якщо вже зробили ЗНО, то й зробіть нормальну платформу та можливість для вивчення і тільки тоді перевіряйте знання.
Коментувати