Одне завдання тесту ЗНО з фізики має дві відповіді

В УЦОЯО відбулось позачергове засідання предметної фахової комісії з фізики

Одне завдання тесту ЗНО з фізики має дві відповіді

Одне із завдань тесту зовнішнього оцінювання з фізики, що стосувалось визначення коефіцієнту трансформації трансформатора, має дві правильні відповіді. Відповідного висновку дійшла предметна фахова комісія з фізики при Українському центрі оцінювання якості освіти.

В УЦОЯО зазначають, що рішення комісії ґрунтується на розбіжностях у трактуванні цього питання у навчальній літературі.

«Переважна більшість сучасних авторів підручників і навчальних посібників з фізики визначає коефіцієнт трансформації трансформатора в режимі холостого ходу як відношення напруги на первинній обмотці до напруги на вторинній обмотці. Проте існують поодинокі випадки трактування цього коефіцієнта як відношення напруги на вторинній обмотці до напруги на первинній», - зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

З огляду на розбіжності в тлумаченні означення коефіцієнта трансформації трансформатора в режимі холостого ходу в підручниках та навчальних посібниках різних авторів і в різні роки видання, було проведено позачергове засідання предметної фахової комісії з фізики.

«Комісія встановила, що завдання 32.1 (зошити 1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14) або завдання 31.1 (зошити 3, 6, 9, 12, 15) сертифікаційної роботи основної сесії ЗНО з фізики має дві правильні відповіді – 0,02 і 50», - повідомили в УЦОЯО.

В Українському центрі прийнято рішення зарахувати тим учасникам основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з фізики 2019 року, які навели відповідь 0,02 і 50 до завдання на визначення коефіцієнта трансформації трансформатора в режимі холостого ходу відповідної сертифікаційної роботи, по одному балу.

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Невже це не можливо розв’язати завдання всім експертам, ще до проведення ЗНО??? З року в рік в мене виникає це питання.
masterkoda
Для Людмила: це не можливо, якщо "всі експерти" знатимуть завдання до проведення ЗНО то не може бути і мови про якусь секретність завдань
Коментувати
Владимир Белый
І пряме відношення напруг, і зворотнє відношення відображають суть явища трансформації правильно. Трактування відповіді числом 50 чи числом 0,02 не є принциповим, а тому у різних авторів і по-різному, бо коефіцієнт трансформації не є чимось фундаментальним у фізиці, а є лише додатковим елементом відображення фундаментального явища - електромагнітної індукції з однієї котушки на іншу, у залежності від числа витків. При цьому один і той же трасформатор можна використати і як підвищувальний, і як понижувальний. Шкода, що тут, де йде мова про коефіцієнт підвищення проявилася наша схильність до формального академізму через визначення в одних авторів та інших авторів, яка ще раз підкреслила формальне спрямування на сліпе заучування, а не орієнтацію освіти на використання наукового апарату у контексті тієї чи іншої реально поданої ситуації. Компроміси у нас поки рулять не лише у політиці та довкола цінностей
Відмінник
Люди добрі, уже з фізики (точної науки) позачергова комісія встановила, що завдання має дві правильні відповіді !! А як же 58 завдання з історії??? Чи було засідання комісії? Чому немає ніякої інформації? Люди чекають, хвилюються, в сюжеті СТБ сказали, що в понеділок все вирішить фахова комісія з історії, І ЩО? Напишіть !
Іван
Для Відмінник: 58 завдання з історії має єдину правильну відповідь.
Коментувати