УЦОЯО: завдання № 58 тесту ЗНО з історії є правильним

У Центрі наголошують, що завдання тестів скеровані на розуміння історичного розвитку

УЦОЯО: завдання № 58 тесту ЗНО з історії є правильним

Завдання № 58 сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з історії України має однозначно правильну об’єктивну послідовність подій. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти у відповідь на численні звернення учасників тестування і їхніх батьків.

Згадане завдання тесту ЗНО містило необхідність встановлення правильної послідовності подій на українських землях наприкінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст.

Завдання тесту №58

Установіть послідовність подій на українських землях наприкінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст.

А - об’єднання під владою гетьмана І. Мазепи Лівобережної та Правобережної України;

Б - ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні;

В - укладення таємного договору між шведським королем Карлом XII і гетьманом І. Мазепою;

Г - зруйнування за наказом московського царя Петра І гетьманської столиці Батурина.

В УЦОЯО звертають увагу, що завдання № 58, як і інші завдання такого типу, скеровані не на перевірку механічного відтворення лише тих подій, дати яких зазначено в Програмі ЗНО з історії України, а насамперед на перевірку розуміння (засвоєння) загальної картини та логіки історичного розвитку на певному відрізку історичного часу.

У Центрі зазначають, що у цьому конкретному випадку йдеться про період кінця ХVІІ – першої половині ХVІІІ ст. Сама умова засвідчує, що серед наведених у завданні подій є події як «дев’яностих», так і «нульових» років відповідно ХVІІ та ХVІІІ століть. Крім того, зі змісту завдання чітко зрозуміло, що вони нерозривно пов’язані з постаттю гетьмана Івана Мазепи й напрямами його зовнішньої політики.

«Варто наголосити, що всі зазначені події відповідають Програмі ЗНО з історії України», - наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Отже, в Українському центрі оцінювання якості освіти стверджують, у завданні 58 події треба розташувати в такій послідовності:

1) ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні;

2) об’єднання під владою гетьмана І. Мазепи Лівобережної та Правобережної України;

3) укладення таємного договору між шведським королем Карлом XII і гетьманом І. Мазепою;

4) зруйнування за наказом московського царя Петра І гетьманської столиці Батурина.

«Як бачимо, завдання має однозначно правильну об’єктивну послідовність подій», - наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Повний текст відповіді УЦОЯО

Освіта.ua
06.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Провід 19
Це буде перший судовий процес, хоча і лише громадянський позов, але вже цікаво. Документи вони плодять самі. Навіть не можуть зрозуміти, що вже підставилися. Шкода, що раніше не було документів. Суд міг встигнути ухвалити рішення. Але нічого, зараз МОН забігає, бо рішення має бути про призупинення вступної кампанії та перегляду результатів.
Дмитро
Обидві дати є у підручнику для 8 класу автор Гісем, Мартинюк сторінки 184, 187, причому мають тотожне формулювання, зміст якого - рішення польського сейму про ліквідацію козацького устрою. Навіть за умов, наведених у офіційному коментарі, запитання поставлене чітко: "Встановіть послідовність подій кінця 17 - першої половини 18 ст" і не має вказівки на діяльність Мазепи, а, отже, не має однозначної відповіді. https://uchebniki-online.net/349-istoriya-ukrainy-8-klass-gisem.html - посилання на підручник. Зверніть на це увагу при визначенні порогового балу
Мама
УЦОЯО зайняв позицію "Я тут цар і я все рішаю". Ніхто не прислухається до думки суспільства. Оце прийшли в Європу!!!! Що робити? Я не можу захистити свою дитину!!!Як добитися справедливості?
Мас
УВАГА!!! Приблизно такий текст пишемо та надсилаємо або заносимо до УЦОЯО та МОН: Відповідно до приписів статті 40 Конституції України, положень Закону України «Про освіту» (№2145-VIII 05.09.2017 р.), Закону України «Про інформацію» (№2657-XII від 02.10.1992) та Положення про Український центр оцінювання якості освіти, затвердженого Постановою КМУ №1312 від 31.12.2005 р. в редакції від 22.08.2018. №624, прошу надати офіційне роз’яснення щодо тлумачення правильної відповіді до завдання 58 Сертифікаційної роботи з історії України (основна сесія, 04.06.2019). У відповіді прошу зазначити узгодженість правильної відповіді із затвердженою програмою ЗНО, програмою з історії України для закладів освіти відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти, рекомендованими підручниками МОН України для вивчення історії з наведенням конкретних сторінок в них та відповідних посилань, а також докази неможливості неправильного або подвійного (неоднозначного) тлумачення.
Учитель історії
Для Мас: Писати на електронну пошту чи лист на адресу УЦОЯО? Учні зневірилися, особливо після інтерв’ю Бойка, в якому зневаги до них через край. Ясно, що те ж саме буде і в офіційний відписці. Проте варто боротися, приєднуйтеся!
Іван
Писати можна. Але роз’яснення є на цьому сайті. Звісно якщо хочете мати паперову копію - можна писати, право таке є.
Коментувати
Ляля
Єдині три помилки в першому питанні, дев‘ятому і в цьому чортовому 58(( я не хочу жити
Абітурієнт
Напруга щодо 58 питання досягає критичної точки, емоції закипають, бунт назріває в суспільстві. УЦОЯО викликає вогонь на себе. Ганьба!!!
Андрій історик
І що на цьому все завершиться? Як кинули під ноги вчителів і дітей!!! Ніхто не заважає на пояснення вчителів історії, які займалися з дітьми, готували їх до зно. Єднаємось і Потрібно відстояти свою позицію. Це просто ЖАХ.
Учитель історії
Для Андрій історик: Як відстояти? Де сучасний Палій? Як достукатися до УЦОЯО? Чому не пішли на компроміс? Зарахувати 2 бали і зняти напругу у суспільстві. А то дійсно так недалеко і до зно-шної "паліївщини"
Іван
Шари немає. Тому ніхто бали просто так дарувати не буде.
Коментувати
Мас
"Установіть послідовність подій на українських землях наприкінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст." Де в цьому питанні щось про зв’язок з Мазепою?, де про обов’язковість дати з ХVІ ст.? де про неможливість пов’язаності з "російсько-турецькими війнами"? де про причинно-наслідкові зв’язки між подіями? ДЕ? Чим "ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні у 1699 році " відрізняється від "ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію полкового устрою на Правобережній Україні у 1712" ЧИМ?? ДЕ ВАШІ ВІДПОВІДІ?
Вікторія
Для Мас: При чому тут ХVІ ст.? (ХVІ ст. це 1500-1599). 1699 - ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні, а 1713 рік - це не рішення, а вже фактична ліквідація козацьких полків.
Мас
Для Вікторія: Шановна, я дуже прошу вибачення за помилку. яка дозволила вам неправильно зрозуміти, те що я написав. Там дійсно ХVІІ ст. звісно, дуже дякую. Але Ви в свою чергу недовчили історію, бо рішення польський сейм приймав двічі!!! і 1699 і 1712. Шукайте першоджерела і на них засновані підручники (історія Польщі, наприклад). Тому це, да, рішення. А ліквідація полків та полкового устрою це одне і теж саме. Питання?
Коментувати
Викладач
Дату 1712 р. нiхто не пояснив! Нiчого було сказати! ГАНЬБА! Дiти, Ви найрозумнiшi. Прикро, що держава, цього не розумiе@
Учитель історії
Це рішення комісії вже було очевидно після інтерв’ю керівника УЦОЯО, у якому він так зневажливо говорив про учнів. Прикро. Дуже прикро за дійсно підготовлених учнів. Могли б компромісно зарахувати 2 чи хоча б 1 бал, хоча учні заслуговують 3 бали, втрачені із-за некоректного формулювання питання. Жаль учнів.
Вчитель
От і все ясно! 58 питання не на користь учнів!!! УЦОЯО не взяв до уваги суспільство, всім на всіх наплювати! Немає в нас справедливості і чесності, ніхто не слухається простого громадянина!!!! А ще в Європу хочемо. ГАНЬБА!!!!
Відмінник
Люди добрі, уже з фізики (точної науки) встановили, що завдання має дві правильні відповіді !! А як же 58 завдання з історії???
Учитель історії
УЦОЯО! Зрозумійте, що діти дійсно думали і обирали між трьома датами : 1699 рік - перше рішення польського сейму, 1712 рік - друге рішення польського сейму (підручник Гісем - обидві дати є) і 1713 рік - ліквідація козацтва на Правобережжі (програма ЗНО). А такий результат виявився, тому що питання 58 некоректно сформульоване, двозначне і це факт. Скільки і учнів, і вчителів сприйняли питання неоднозначно, так може проблема не в цих людях, а в формулюванні питання. УЦОЯО, йдіть на компроміс, адже резонанс 58 питання зашкалює!!!
Іван Михайлович
Батьки, учні та їхні вчителі, помилка УЦОЯО не вперше. І якщо і цього року не довести все до логічного завершення, то кінця цим знущанням не буде. Так було і минулого року з питанням про Ю.Бачинського. ДАВАЙТЕ РАЗОМ ЗВЕРТАТИСЯ ДАЛЬШЕ, в мас-медіа, на канали, до міністра освіти чи ін. Але ні в якому разі не треба припиняти відстоювати совю думку. АДЖЕ ТАК БУДЕ ТРИВАТИ РОКАМИ...
Галина
Добрий день! Зробіть, будь ласка, оголошення про засідання комісії щодо 58 питання ЗНО з історії України! Якщо таке взагалі відбувається. Хто входить до складу комісії, де і коли вона проходить?
Одинадцятикласники
А чому ніде немає оголошення про засідання комісії? Знову самі поговорить, знову напишуть ту саму відмазку. Треба прямий ефір засідання або прес конференцію членів комісії. Зважте на суспільний резонанс, йдіть на компроміс!!!
Батьки
Сьогодні засідання комісії про 58 питання. Чи будуть незалежні експерти, учителі шкіл, чи знову ті ж самі члени комісії, що писали відписку зберуться , щоб від них відсталих і залишать все як було? Уже той факт, що тисячі учнів та вчителів неоднозначно сприйняли питання, свідчить про його некоректне формулювання!!! Люди, відстоюйте справедливість, учні мають одержати 3 бали!!!
Олег
Учні обрали дату, яка зазначена у програмі ЗНО 1713рік. В чому проблема? Зарахуйте їм по 3 бали!!!! Що за цирк????
Вчитель
Якщо комісія не зарахує 3 бали учням, які поставили 1713 рік у відповідності то це буде просто жах і ганьба! Адже всі науковці, вчителі стверджують що такий варіант потрібно прийняти як правильний. Уся освітянська спільнота обурена таким відношенням до учнів і їхніх вчителів!!!! Давайте разом допоможемо учням отримати свої заслужені 3 бали!!!
Розлючений абітурієнт
Ганьба!!! УЦОЯО, ваша репутація і так вже нижче плінтуса, тому визнайте в котрий раз свою халатність під час складання завдань і поверніть людям заслужені ТРИ бали, які можуть бути вирішальними!!!