МОН планує реформувати систему ЗНО

За словами міністра, у 2021 році в Україні може змінитись система зовнішнього незалежного оцінювання

МОН планує реформувати систему ЗНО

У 2021 році суттєво зміниться система зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час виступу у парламенті.

За її словами, основними змінами стане збільшення кількості обов’язкових тестових  предметів для випускників шкіл, а також впровадження дворівневого ЗНО з української мови та математики.

«Ми запроваджуємо з 2021 року дворівневий іспит з української мови: це буде базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова і література. Також з 2021-го ми плануємо запровадити обов’язкове ЗНО з математики. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що математика відіграє особливе значення у когнітивному розвитку дітей, тому її вивчення є надзвичайно важливим.

«Базові навички з математики необхідні кожній людині – вона розвиває логічне та абстрактне мислення. А це навички, які потрібні усім людям, і дедалі більше країн роблять зовнішній іспит з математики обов'язковим для всіх дітей після завершення школи», – сказала міністр.

Третім обов’язковим предметом буде історія України або англійська мова на вибір.

«Тобто ми зараз серйозно готуємося до посилення з 2021 року як вивчення математики, так і англійської мови. Ці предмети є надзвичайно важливими для людини, яка хоче бути конкурентною в сучасному світі», – зауважила Лілія Гриневич.

Таким чином, згідно з планом МОН, з 2021 року випускники шкіл обов‘язково складатимуть ЗНО з:

  • української мови – 1 рівень, або з української мови і літератури – 2 рівень.
  • математики – 1 або 2 рівень на вибір.
  • історію України або англійську на вибір.

Також випускники зможуть складати додаткові предмети за вибором.

Більше про ЗНО

Освіта.ua
26.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злий хейтер
ЧОТКО ДО ЧОГО Covid-19 і НАВЧАННЯ ТУПО НЕНОРМАЛЬНЕ + ДО ТОГО ЩЕ ЗНО ПОСИЛИЛИ НАЙС ДАВАЙТЕ ЩЕ ГОСЬ ПРИДУМАЙТЕ
Putlenrashinkaputennahren
кожен рік нові приколи , єксперименти над бать ками та дітьми , скільки можна мучити
iwan
на кого работает этот чиновник - никогда в Украине не было такого маразма в образовании, мабудь добре платять янки
2222
Говорили-балакали - сіли та й заплакали. Навіщо тоді ота риторика МОН про "індивідуальну траєкторію розвитку учня" про профілізацію старшої школи? Знову все зводиться до зобов’язалівки. Наче від того, що математику чи англійську мову зроблять обов’язковою для ЗНО, побільшає здібних до цих предметів. Навіть якщо такі здібності є, до того ще треба вагому мотивацію, неабику працездатність і гарного вчителя. А з учителями як математики, так і англійської великі проблеми. Моя учениця, котра минулого року закінчила педвиш за спец. англ. мова зараз працює в аеропорту "Жуляни" і про школу й чути не хоче, інша - закінчує навчання вже цьогоріч, теж до школи за жодних обставин не збирається. Обидві були гарними ученицями в школі. Зі своїми здібностями й освітою знайдуть роботу з більш привабливою зарплатнею, аніж у школі, і з більшими кар’єрними перспективами. Про математику взагалі мовчу, бо до педвишу, де колись навчалась, останні роки брали на фізмат із балами ЗНО 105, а зараз узагалі на факультеті спеціальність вчителя математики закрили, бо нема охочих там навчатися.
12345
Коли вже це скінчиться, коли перестануть знущатися над усією країною містечкові недолугі міністри з усїєю їхньою командою. Яка англійська, у країні,де більша половина дітей не може виїздити за кордон,а з 2018 вже не існує спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, а класи не діляться на групи з такою кількістю дітей,як потрібно? Вже до медичних вузів здавати можна математику замість такої потрібної хімії. Це нормально? Якби ж тільки знала пані міністр,що думають про її "реформування" вчителі,абітурієнти і батьки... Як тут не спаде на думку,що просто виконує наказ про знищення української освіти. Йдіть вже на відпочинок,дайте спокій країні.Нікому не потрібні ваші щорічні дурні та шкідливі експерименти над людьми.
Lina Popova
Історію України - умисно чи по " нєдомислію"- поставили в конкуренцію з англійською мовою? А , може, по "приколу?" Цей жест від тих, хто ввів в 10 класі " громадянську освіту?! Панове, поЯснюйте Вашу логіку!
Вчитель
Обов’язково англійську?А обов’язковий поділ на групи класів з кількістю дітей 27?Так ні-ні ,тут діє наказ МОН від 2002 року..Зрозуміла суть реформи
Оксана
Поясніть будь ласка, що значить обов’язково складати англійську мову? А якщо у школі німецька з першого класу? Таке враження, що думають лише про себе, та діток олігархів, які мають можливість їздити до Америки, та навчатися у Англії, а також не вилазять з англомовних таборів. У Європі, куди може поїхати на навчання дитина із сім’ї із середньостатистичним прибутком, далеко не всюди розмовляють англійською! В Угорщині, Нідерландах, усіх 5 німецькомовних країнах, Швеції і т.д чудово розуміють німецьку мову. Багато запитань до такої одномовної політики
Мотивація
А може почати з освітньої програми і щоб з 5 класу було не 4/ а мінімум 5-6 годин математики. А ще основне мотивація....А це впевненість в завтрашньому дні, гідна зарплата вчителя,а то все зводиться до лозунгів,а наспровді...маємо те, що маємо!
Гостя
Спочатку, хай з’являться хороші викладачі з математики в школах, а тоді вже можна і запроваджувати обов’язкове зно, я не кажу про всі школи без винятку, але є і такі, що плачевна ситуація з математиками....
гість
щоб зрозуміть потенціал рехворматорів-нушиків,достатньо подивитися їх коментарі на високоінтелектуальному каналі ТБ.Реформу шкільної освіти можна зробити на користь дитини і держави за рік, в цілому, а якщо ще й відповідне фінансування, за 3-5 років виходимо на передові позиції в світі. І все це без мильних бульок, роздування щік і байок про злодійських злодіїв -вчителів.
галина
Як можна вивчити англійську мову? В першому класі 34 учні і англійська ділиться лише на дві підгрупи. І взагалі це і за вашого міністерства наповненість класів не зменшилася. Яке ж це має бути приміщення для класу (по площі), щоб виконати всі ваші обіцянки (розминка-привітання в колі, ігри, різні зони відпочинку і т.д.). В кращих випадках у наших школах площа кімнати-аудиторії 50м кв. попробуйте в нього впихнути 34 парти, стіл для вчителя і все решту (всі ті зони), де в коло має стати 35 людей? Можна впроваджувати все що вам хочеться, але рівень вчителів англійської і не тільки бажає кращого. Проаналізуйте хто з випускників вузів іде працювати в школу далеко ненайкращі, а хто з випускників шкіл в останні роки здобуває фах вчителя майже найгірші (які набирають найнижчі бали на ЗНО). Хто ж буде вчити цих всіх дітей - тих кілька вчителів-репетиторів (бо не всі можуть готувати до ЗНО).
Галина Боратинська
Для галина: Продовження до коментаря. Ви попробуйте навіть у великому місті найти доброго репетитора (ціни космічні), і їх нема, а в селі і поготів. Ви стимулюйте сучасну молодь (найкращу) здобувати фах вчителя і кращих випускників іти працювати в школи. А то покоління вчителів 45-55 річних відійде і залишаться одиниці добрих вчителів.
Коментувати
спец
Яку це гідну зарплату ви ще хочете? Підвищують, підвищують, а ви все дайте гідну. Вибори показали - основне проти влади, кричати, сперечатись. Ну ж розумно задумані зміни в ЗНО. Так ні починають про одини теревенити. Напевно, менталітет в українців такий, завжди бунтувати, не вникаючи в суть. Міняйтесь, уроки у вигляді роликів, тарабаньте там про щось нове і говоріть, що зробимо це разом, спілкуйтеся з учнями і батьками у фейсбуку чи десь там ще. І перестаньте скиглити.
неспецові
Для спец: таку дурню, тільки даун міг нашкребти! Назвався "спец", а насправді - дурбецало!
Коментувати
Олександр
Історія не має значення. Історію висунем за рамки. Математикою випхаєм діток за кордон - хай їх ЗВО процвітають, а наші закриємо.
КАТА
Найдіть вчителів, котрі захочуть цим займатися, та заплатіть і м гідну зарплатню.
Народний вчитель
Правильно, для чого ЗНО з історії України?!? Вони і так за кордон на роботу поїдуть.
Ирина
Математика три години на тиждень у 10 та 11 класі, це дуже мало! Будь ласка, додайте ще дві години
Олена
Для Ирина: Математикане потрібна всім ...Кому це пояснювати? Кому потрібна той най і здає....А 10 і 11 класи зменшити години кому не потрібно і збільшити, кому потрібно. ????????????????????
Народний вчительНародний вчитель
А ви попробуйте за 1 годину викласти як історики.
mmm
тільки маtематика чи є в нiй основи фінансів і бухгaлtерії? якщо немає, то математика лише здав-забув.
Коментувати
Хочуха
Не трогайте голову ВРУ! Парубий-эталон аморальности и дикции!!! Хочу говорить такою мовою,как он!!!
Викладач англійськоі
Години з англійської зменшили не третину, нові теми для опрацювання у програму додали і ЗНО на вибір. Де логіка?
pepa
Для Викладач англійськоі: Логика одна-с такими маразмами,которые каждый день придумывает МОН,- бежать надо из школы без сожаления. В таких условиях работать становится невозможно!
Виктория
У меня через год дочка заканчивает школу. Все время переживаю, чтобы успеть закончить школу, пока реформаторы еще чего-нибудь "не придумают". Еще надеюсь на вовремя выданные учебники в выпускном классе.
Коментувати
Аля
Доброго дня! Для вивчення історії України бажано додати години, за 1,5 години на тиждень гарно підготувати дитину дуже складно.