ЗНО з математики стане обов'язковим у 2021 році

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики стане обов’язковим для усіх випускників

ЗНО з математики стане обов'язковим у 2021 році

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики з 2021 року стане обов’язковим для усіх учнів, які здобуватимуть повну загальну середню освіту. Відповідна норма міститься у новому Порядку проведення державної підсумкової атестації, що затверджений МОН.

Планується, що іспит з математики у формі ЗНО проходитимуть особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 11 класі, а також здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, окрім осіб, які здобули повну загальну середню освіту раніше.

Для учнів 4-х та 9-х класів державна підсумкова атестація з математики стане обов'язковою у цьому навчальному році. Іспити відбуватимуться письмово у закладах освіти, в яких навчаються учні.

Як відомо, державна підсумкова атестація з української мови зараз є обов'язковою для здобувачів всіх рівнів загальної середньої освіти.

Освіта.ua
22.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонім
А навіщо мені потрібна математика на ЗНО або ДПА, якщо цей предмет в подальшому мені не буде потрібен взагалі?
Даниїла
Хотіла запитати , я в цьому 2020 році не вступила в Військовий Житомирський Інститут чи буде у мене можливісь вступити 2021 році з таким переліком моїх предметів ЗНО (Українська мова та література , історія ,географія) на спеціальність технічний захист інформації .
Галина
Для Даниїла: Умови вступу на 2021 рік будуть прийняті в жовтні там буде перелік предметів на кожну спеціальність. навряд чи він значно зміниться, тому дивіться в цьому році. Тільки врахуйте, що те, що Ви пишете - не спеціальність, а спеціалізація, тому з’ясуйте як називається спеціальність
Коментувати
Msjdicn
А если ты уже получил полное среднее образование, но вот допустим в 2020 не захотел поступать в вуз , но сдал зно и получил аттестат, нужно ли сдавать в 2021 математику ? Особенно если для поступления на конкретную специальность она не нужна ?
Влад
Для Msjdicn: ні
Коментувати
Доцент
Дебіли дорвалися до влади в Україні. Тепер в наш медичний університет може поступити людина, яка взагалі не знає нічого про функціонування живих організмів. Адже можна вступати на основі ЗНО з математики і хімії (без біології!). Це брєд! Я розумію, що на інженерні спеціальності без знання математики ніяк. А, наприклад, гуманітаріям математика навіщо?
Таня
Для Доцент: А что, у нас в школах отменили изучение биологии? Если абитуриент сдал больше чем на 150 баллов математику и химию то биологию он и подавно знает, это не самый сложный предмет.
Коментувати
Джон
Зачем гуманитарным вузам сдавать математику, тем более мед вузам. !?!!! Это бред полный! Считать сколько я капельниц поставил пациентам в день????!!!! Вы дебилы там, что-ли? Опомнитесь! Это же маразм и острая шизофрения господа. Люди не молчите, нужно просить отменить математику как обязательный предмет!!! !!! Собирать подписи и бастовать!
Доцент
Для Джон: повністю підтримую. Це ідіотизм приймати в медичні університети тих хто знає математику, але не знає біологію. Так само не дуже зрозуміло, навіщо математика психологам, філологам, художникам і т.д.?
Коментувати
Sergey Tabota
Не розумію краще Історію України здавали який дебіл це вигадав що треба здавати обовязково математику!Діти не хочуть і так вчитися а тут тобі на ще й математика обовязкова.Розумію якісь престижні школи ну а сільські що щоб навіть вступити в ту бурсу треба здавати математику.На мою думку в 2021 році буде бунт на цю тему!
777
Для Sergey Tabota: щоб вступити в бурсу, ніяких ЗНО не треба. Туди приймають після 9 класу. А якщо навіть завалиш ЗНО на ІІ курсі, все одно отримаєш професію, бо профтех освіта не залежить від результатів ЗНО.
Студент другого курсу знаю зно
Якщо ти пішов в бурсу після 9 класу то маєш на другому курсі здавати зно і якщо не набереш прохідний бал(100) то тебе виганяють. А якщо не складеш зно в 11 клас то йдеш в бурсу на другий курс.Інфа 100
Коментувати
juj
Там Тетяна правильно каже. Варто добавити більше. Порозводили усілякі ОБЖ, -знавство... Ото оті журналісти-балаболи (я НЕ про реальнограмотних), що пропонують "навчити жити" дітей через оті ОБЖ, у різноманітних ЗМІ, скоротивши години на потрібні для розвитку країни предмети. Тепер маємо клопіт...
бал атестату варто
взагалі нівелювати. Атестат ДАЄ ПРАВО на вступ до обраного навчального закладу від коледжу до суперуніверу... Для призерів олімпіад та МАН НІЯКИХ пільг. Приз - ото виграш. Все інше - від лукавого.
Таня
Для бал атестату варто: МАН=коррупция, меня удивляет, что 10 баллов даются при поступлении победителя на любые специальности, не логичнее ли давать на профильные - по которым писал МАН?
Коментувати
для людини
ні, то не є дискримінація, якщо Ви не зуміла опанувати математику. Що то за журналіст (або письменник), який не володіє шкільним курсом математики на 8 балів? То людина, що нездатна на елементарні висновки. То людина, яка вішає іншим на вуха локшину за наказом керівника, навіть не усвідомлюючи, що саме за макарони несе людям. Мало того, ще й сама вірить у сказане їй... Гуманітарій, справжній, а не фейковий гуманітарій, то людина, яка більш емоційно сприймаюча навколишню дійсність, а не яка нездатна до елементарного навчання, що являєє собою шкільна математика, а тим паче завдання ЗНО для найслабкодумаючих абітурієнтів
Іван
Для для людини: Навіщо журналісту математика? Ви читалі статті журналістів? Там 3 цифри між собою не б’ються, бо факти говорять одне, замовник вимагає інше - і як тут журналісту допоможе математика? Мусить писати те за що заплачено, а не як виходить насправді.
juj
Для Іван: Вот Вы и дайте ответ... ДолжОн писать ЗА ЧТО ЗАПЛАЧЕНО. То на кой ляд стране такие УМОМ СЛАБЫЕ журналисты?
777
Для для людини: "що то за журналіст". Та саме такий які зараз. На журналістику практично відсутні бюджетні місця, а платно можна вмтупити і зі 100 балами з ЗНО. Почитаєш статті сучасних журналістів часом не здатний зрозуміти, чому ее гуманітарій розуміє те, що не здатний опанувати "гуманітарій". Статистиків називають в статтях сьатистами (навіть не спроможні скористатись гуглом аби визначити значення слова). Пишуть "прибрати зупинки" замість "поприбирати на зупинках". Ось тому ці люди й розкричались зараз, бо якщо не можеш зрозуміти значення слова, то і 2+2 не складеш (а більше і не треба для отримання 100 балів з математики)
Коментувати
Цікаво почути Вашу думку
Навіщо вся ця суперечка щодо предметів ЗНО, потрібних чи непотрібних? Все можна вирішити доволі просто: 1.Бал атестата - з ваговим кофіцієнтом 0,1. 2.Комплексний екзамен у формі ЗНО з української та іноземної мов - з коефіцієнтом 0,2. 3.Комплексний екзамен у формі ЗНО з усіх інших предметів, які вивчаються школі - з коефіцієнтом 0,3. 4.Фаховий екзамен у формі ЗНО чи вступного випробовування для музичних, художніх, спортивних спеціальностей тощо (визначається МОН для кожної спеціальності окремо) - з коефіцієнтом 0,4. Тоді і всі предмети довелось би в школі вчити, і всі абітурієнти були в рівних умовах при вступі на одну і ту ж спеціальність, а за бажання вступати на різні спеціальності дозволити складати не більше двох фахових ЗНО. Для призерів заключних етапів Всеукраїнських олімпіад чи конкурсів МАН до балу фахового випробування додається 15, 10 та 5 відсотків за дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів відповідно, навіть якщо в результаті цього вийде більше 200 балів. Іншим пільгам - зась!
людина
У школі мені дуже легко давалися предмети гуманітарного циклу, бо так працює моє мислення. А от до вивчення математики в мене від природи немає здібності (психологи розуміють про що йдеться). Якби я закінчувала школу в 2021 р., то не мала б змоги вступити в престижний гуманітарний виш, а коли б протягла ЗНО з математики на мінімумі, то не мала б стипендії в першому семестрі, бо не ввійшла би до 40% тих, кому нараховують її за результатами ЗНО. Хіба це не дискримінація, із якою так ретельно бореться МОН?
Для людина:
Проблема зі стипендією не в тому, про що ви пишете, а в тих "вумніках" з уряду, які вважають, що стипендії треба давати лише 40%, бо не вистачить на мільйонні зарплати всяким кобелям. Раніше стипендію в першому семестрі виплачували всім бюджетникам, а далі - кожному, хто мав середній бал 4 за пятибальною шкалою (це десь близько 70%).
Іван
Ніхто не забороняє подавати заяви на ті спеціальності, де ви зі своїм конкурсним балом гарантовано отримаєте стипендію в першому семестрі.
Ой, було й таке,
ДЛя Для людина:що бал 4,6 не давав стипендії, а в деякий ВНЗах і з балом 5.0 люди могли не отримати стипендії. НА магістерці. Бо ж у магістри йшли ті, кому потрібні знання, а не бамашка...
Коментувати
Наталія
Чи не протирічить така ідея системі профільного навчання в старшій школі? І як бути з поняттями НУШ "гуманізація" освіти, "особистісно-зорієнтоване навчання"?
Для Наталія:
"Гуманізація" і "гуманітаризація" - це не одне і те ж.
Коментувати
Не сприймайте близько до серця
Ну завалит екзамен з математики. Яка різниця? Чи напишете його на 9 в рейтинг ДПА. Яка різниця? Панікуйте, коли для вступу на філологію потрібно буде пред’явити бали зно. Дайте монівцям статистику рівня знань набрати. Країна в Ж. Технарі потрібні, толкові потрібні. Знайте математику хоча б на пороговий бал
Тетяна
"Дуже правильно" В випускників 2019 року в 11 класі 5 годин на вивчення математики, а в випускників 2020 року і далі 3 години на два предмети (алгебра і геометрія) за рівнем стандарт. МОЛОДЦІ! ПОТРІБНО ЗАВАЛИТИ ВСТУПНИКІВ!
Л
Для Тетяна: не всім місце в університеті
Іван
В Україні вже дефіцит робочих рук, тому варто здобувати професійно-технічну освіту. Бо досить вже продукувати юристів-економістів.
Лариса Снєгова
То навіщо ви взяли гуманітарний напрям? У мене дитина закінчила школу в минулому році, в нас було 9 годин математикм на тиждень.
Коментувати
Надія
Ну і сенс від цього? Краще подивитися в яких умовах ці діти навчаються, чим харчуються та як отримують матеріал.
Артем
ЗНО с математики? Я считаю это решение полным абсурдом, ну вот зачем делать такие кардинальные перевороты? Все прекрасно понимают, что математика ( алгебра, геометрия ) это САМЫЕ трудные предметы в школах. Если человек хочет стать в будущем к примеру... юристом, филологом, историком или же занять профессию, которая никакого отношения НЕ ИМЕЕТ к математики. ЗАЧЕМ ЕМУ ТОГДА СДАВАТЬ ЗНО С МАТЕМАТИКИ? Я считаю это решение - не правильным, большинство просто завалит этот экзамен, да и он не нужен просто. Берите пример с США, где дети обучают и сдают экзамены только по тем предметам, которые им будут нужны в будущем и они сами их выбирают. А тут власть сама выбрала что сдавать, как сдавать, скоро может еще решать будут кем работать нужно будет? Нужно хорошо подумать прежде чем принимать такие решения, а еще лучше прислушиваться к ученикам или же думать о их будущем, ибо получится что все просто уедут с этой страны.
Петр
Для Артем: «Математику уже затем учить надо, что она ум в порядок приводит» М.В. Ломоносов. При поступлении в магистратуру по праву надо сдать ЗНО, которое содержит раздел ТЗНПК. И это математика, и даже не формульная. Человек думающий не заморачиваться трудностями. Для отличного знания математики нужна память. Для посредственного знания математики хватит логики. И в жизни нужна логика и критическое мышление. Именно это и есть целью изучения математики в школе.
Артем
Для Петр: Ну так пусть дети её учат в школе, ну зачем её выносить на ЗНО? На ЗНО задания будут явно не связанные с логикой, и явно не будут связаны с теми, что пригодятся в жизни, а будут формулы и прочее. Я не имею ничего против математики как предмета, но зачем её выносить ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ НА ЗНО? Раньше она не была обязательной на ЗНО и нормально всё было, сейчас она во многих странах не обязательная, а люди в таких странах не глупее. Я не думаю что вынос математики обязательной на ЗНО сделает людей умнее или увеличит мышление.
Алла
А для того її виносити на ЗНО, щоб у школі в дітей була мотивація вчити математику!
Коментувати
Анна
Не ЗНО з математики, а ДПА у формі ЗНО з математики: https://znoclub.com/pidgotovka-do-zno/1163-zno-z-matematiki-bude-obov-yazkovim.html
Геннадий
Для Анна: "ЗНО з математики стане обов’язковим у 2021 році" - тут же написано что именно ЗНО станет обязательным а не ДПА у форме ЗНО.
Читай уважно і думай
Для Геннадий: А як не маєш логіки, то ніяка математика тобі не допоможе.
ВАЗ
Именно ДПА в форме ЗНО
Коментувати