Osvita.ua ЗНО Більшість тих, хто не склав ЗНО з української, вступ не планували
Більшість тих, хто не склав ЗНО з української, вступ не планували

59,4 % учасників, які не склали ЗНО з української мови, вступ до вишів не планували

Більшість тих, хто не склав ЗНО з української, вступ не планували

Більшість учасників ЗНО з української мови, які не змогли подолати прохідний поріг тесту з української мови, вступ до вишів не планували. Про це у своєму Facebook написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Він зокрема, зазначив, що після оголошення результатів ЗНО у суспільстві активно обговорюються питання якості загальної середньої освіти, передусім з української мови.

За його словами, у 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови пройшли 323,3 тисячі осіб, з яких 184,3 тисячі (57,0 %) є випускниками закладів загальної середньої освіти поточного року, 20,8 тисяч (6,4 %) випускниками минулих років.

Окрім того, в 2018 році ДПА з української мови у формі ЗНО була обов’язкова для учнів закладів професійно-технічної освіти (41,7 тис., 12,9 %) та коледжів (76,5 тис., 23,7 %).

«Як відомо, з 323,3 тис. учасників ЗНО 46,6 тис. не змогли подолати поріг «склав/не склав», що становить 14,5 %. Цей показник за категоріями учасників:

  • випускники ЗЗСО поточного року – 8,3 %;
  • випускники минулих років – 7,7 %;
  • учні/студенти коледжів – 12,9 %;
  • учні ЗПТО – 47,6 %», - повідомив Карандій.

Він наголосив, що для аналізу ситуації, зокрема рівня мотивації, слід враховувати кількість предметів ЗНО, що обирали учасники, які не здолали поріг «склав/не склав».

«Із 46,6 тис. найменш успішних учасників ЗНО з української мови і літератури у 2018 році обирали:

  • один предмет – 59,4 % (вступ до ЗВО не планували);
  • два предмети – 2,3 % (планували вступ до коледжу);
  • три предмети – 29,4 % (проходили ДПА в ЗЗСО, планували вступ до ЗВО);
  • чотири предмети – 8,8 % (планували вступ до ЗВО)», - написав директор УЦОЯО.

Також він наголосив, що цікавим є аналіз результатів ЗНО учасників, які планували вступ до ЗВО (обирали 3 – 4 предмета ЗНО), але не подолали поріг з української мови і літератури.

Всього таких осіб є 17,8 тисяч. Крім української мови і літератури вони пройшли 39,8 тисяч тестувань з 10 предметів.

У 53,3 % випадків абітурієнти тести провалили.

У 37,5 % випадків отримані ними результати не перевищують 119,5 балів.

У 7,9 % результат знаходиться в інтервалі 120 – 139,5 балів, 0,9 % в інтервалі 140 – 159,5 балів, 0,1 % в інтервалі 160 – 179,5 балів.

«Здобуто 6 результатів понад 180 балів, з них 4 з англійської мови (складали іноземні громадяни), по одному з математики та біології (отримали випускники ЗЗСО в місцях компактного проживання національних меншин)», - повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
26.06.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
А чому в 2019 відрахування зразу? Чому дітям цього року не дають шанс, вони гірші ніж тогорічні діти? І навіщо взагалі цей цирк з ЗНО в училищі? Хай здають ті хто має вступати до вищих закладів, залиште цих дітей в спокої!!!
Анастасія
Добрий день! Скажіть,будь ласка,якщо я здаю 4 ЗНО,серед них математика,якщо я її не здам,а інші здам,то я зможу поступати в університет?
ЛЮБА
Для Анастасія: так, туди, де для вступу математика не потрібна
Коментувати
Катерина
Скажіть будь ласка, чи є нормальним те що склавши зно 2018р на 3ку мене протягнули в кодеджі до сьогодні,.а далі сказали що відраховують, хоча минуло пів року марно виходить? я ж за уей час могла б працювати! чи курси взагалі проходити!і чи не неяк не впливає те що я на соц стипендії, навчаюсь безкоштовно за рахунок того що батько був в АТО
Галина
Для Катерина: Тобто протягнули? Вам дали вибір: або піти, або провчитись ще рік та перескласти ЗНО у 2019 році (це право лише в тих хто здавав ЗНО в 2018 році, надалі відрахування відразу). Відрахувати зараз Вас можуть лише за результатами сесії 3-го курсу, яку Ви вочевидь вже зараз (не знаю коли саме у вашому коледжі сесія) завалюєте. І це ніяк не стосується 3-ки із ЗНО. Те що Ваш батьго герой (не Ви, а він) не дає Вам права не навчатись, а просто відвідувати коледж.
Коментувати
Вікторія
Добрий день! Якщо я в 2017 році здавала ЗНО з української мови(155),географії(150),історії України(22 бали з 94- не склала, в атестаті 7 за ДПА), то зараз можливо буде з цими результатами КУДИ-НЕБУТЬ поступити на заочне навчання? Планую їхати закордон, а для того мені потрібна довідка що я десь навчаюсь(в моєму випадку). Порадьте, будь ласка, що можна зробити
Галина
Для Вікторія: Здавайте заново історію. А взагалі для поїздки за кордо не обов’язково десь навчатись.
Вікторія
Ну в моєму випадку потрібно. То тоді лише Історію потрібно доздати? А як можна зареєструватися на ЗНО?
Коментувати
ніка
Для Правдоруба:сподіваюся, що ви не з власного досвіду говорите про можливість не відвідування уроків української мови( дуже корисний приклад для сучасної молоді ! ) і в результаті- дуже успішні результати при складанні ЗНО . Занадто легко й просто у Вас виходить ставити всім діагнози:один -даун, інший -дегенерат.Якщо не секрет, поділіться своїми успіхами при складанні ЗНО.Мабуть все на 200 балів, виходячи з Ваших коментарів. А на майбутнє- коли прийде час вашим дітям складати ЗНО, то я думаю лише тоді прийде розуміння слів ’’ розпач та зневіра-то найбільша біда ...’’.
Правдоруб
Для ніка: наврядчи, мої діти дуже розумні.
Коментувати
ніка
Вельмишановні добродії! А чи замислився хоча б хтось з керівництва про те, що по-перше, студентам коледжів приємну новину про ЗНО з української мови оголосили у кінці листопада, по-друге, батьків попередили про те, що якщо дитина ЗНО складе на 1-3 бали, то вона буде відрахована після другого курсу( не дивлячись на те, що є студентом вищого навчального закладу-дивно, а для чого тоді при вступі абітурієнти складають іспити, батьки сплачують за навчання, наприклад, контрактна форма навчання, а це більшість студентіві), по-третє,а хто тоді буде навчатися на третьому курсі у коледжах, якщо добру половину доведеться відрахувати, бо вже занадто успішно склали ЗНО. Далі, а чи йдеться про рівні права дітей, коли всі складають однакові завдання: і учні філологічного класу, маючи 5-6 годин мови та 4 української літератури на тиждень, і дитина з коледжу, маючи у розкладі одну пару на два тижні.Сперечатись є про що, але, на жаль, мало хто почує... Розпач дітей, зневіра -то найбільша біда.
Правдоруб
Для ніка: щоб скласти ЗНО з української мови на 100 балів - навіть не потрібно ходити на уроки української мови. Достатньо просто не бути дауном. Я б відчував великий розпач, якби таких даунів допустили до вступу у вищі навчальні заклади України. Ну нічого там робити розумововідсталим дегенератам! Просто нічого!
Доцент
Людина, яка дозволяє собі не знаючи всіх обставин та умов, називати когось дауном і дегенератом, сама є ДАУНОМ і ДЕГЕНЕРАТОМ, і називає так власних «розумних» дітей...!!! Гидко навіть читати Ваші відповіді!!!!
Коментувати
sergey1979
Цікаво хто і коли проводив опитування?
DGP
Для sergey1979: аналізували не за опитуванням, а за реєстрацією на ЗНО. Студенти ПТУ і коледжів реєструвались лише на укр. Мову. Випускники цього року реєструвались на 3 або 4 предмети, 3 з яких зараховувались як ДПА. випускники минулих років реєструвались лише на кілька ЗНО без ДПА. Але тут якраз і можлива помилка в їхніх розрахунках, оскільки особи, які погано в минулому році здали 2 предмети, один з яких українська, могли бути заразовані до тих, хто збирається вступати до коледжу (там потрібно лише 2 предмети)
Коментувати
Правдоруб
Мене лякає не те, що 59,4% ідіотів не спроможних написати ЗНО на сто балів не планували вступати до університетів. Набагато більше мене нажахав той факт, що інші 40,6% дегенератів ХОТІЛИ вступити до університету!
vladislav
Для Правдоруб: А ви хто взагалі такий? Абітурієнт, чи лівий балакун? У мене 190+ всі 3 предмети, але просто всюди бачу ви пишете і пишете про дегенератів. Згоден, що хто не набрав поріг з мови, той не дуже розумний мало кажучи, але ви поводите себе некоректно.
Правдоруб
Ну, добре, ти похвастався своїми результатами ЗНО і що далі? Моє конституційне право на свободу слова ще ніхто не відміняв, а не подобається - не слухай!
vladislav
Похвастався калька з російської мови, "учений". Я не захищаю дітей, які нічого не робили і хочуть вступити у ВНЗ, вони справді часто дегенерати. Просто хочу дізнатися хто ви саме такий? Ви набрали 200 по всім предметам, що так активно судите всіх? Ось що мене цікавить.
Коментувати
Den
Потерь нет..._
Юрій
" випускники ЗЗСО поточного року – 8,3 %; випускники минулих років – 7,7 %; учні/студенти коледжів – 12,9 %; учні ЗПТО – 47,6 %», - повідомив Карандій. " Разом 76,5%. Цікаво в яку з категорій потрапили більше 23% тих, хто не змогли подолати поріг «склав/не склав»?
вчитель математики
Для Юрій: Вчить математику. Проценти у такому випадку не додаються
DGP
Для Юрій: В статті наведена не структура тих хто не здав ЗНО, а питому вагу тих хто нездав в кожній категорії. Тобто зі 100 % учнів ЗПТО, які здавали ЗНО, 47,6 % - не здали, відповідно 52,4 % (100-47,6) - здали.
Коментувати
Виктор
Лапшу пусть не вешают, это делают специально, для того, чтобы дети не получали высшее образование. Быдлом легче управлять!!! Пусть получают проф образование "ПТУ".
МАРІЯ
Для Виктор: В деякій мірі я цілком з вами погоджуюся,хоча з іншого боку щойно прочитала статтю,що в Україні вчяться в ПТУ лише 20%випускників,а в Європі не менше 40%.А тепер постає питання: чому в Україні так багато дітей мріють здобути вищу освіту?Я розумію, що всі ми хочемо собі і рідним найкращого,але відверто, то половину студентів,які навчаються в університетах нічого не тямлять в майбутній професії.Вони пішли вчитися з примусу батьків або тому,що це вважається престижно.Саме тому країна щороку втрачає тисячі слюсарів,монтажників,електриків,кухарів.
Батько
Ага, краще йти в ПТУ, де нічого не вчать. Вдумайтеся - біля 50% ПТУ не склали української мови.
Алекс
Для батька: не не вчать в ПТУ, а діти не хочуть вчитися, бо з школи на них не звертають увагу, працюють з відмінниками, а інші - не заважайте. Ось і підсумки - за 9 років навчання не вміють підписати зошита, а за твори - можна і не згадувати, бо в школах вони їх не пишуть. А ви кажите...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!