ЗНО з англійської: роз’яснення щодо завдань №51, №55 та №58

Три завдання тесту були достатньо складними для осіб, які навчались на рівні стандарту

ЗНО з англійської: роз’яснення щодо завдань №51, №55 та №58

Роз’яснення Українського центру оцінювання якості освіти щодо змісту і психометричних характеристик завдань тесту № 51, 55 та № 58 основної сесії ЗНО з англійської мови 2018 року.

На засіданні експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються як державна підсумкова атестація, при Українському центрі оцінювання якості освіти було вивчено зміст і психометричні характеристики завдань № 51, № 55 та № 58 основної сесії ЗНО з англійської мови.

Члени комісії підтвердили коректність завдань, однак зазначили, що вони є достатньо складними для тих осіб, які навчалися на рівні стандарту.

З огляду на це було прийнято рішення розширити верхні діапазони шкали 1–12 балів результатів державної підсумкової атестації. Так, для отримання 10 балів з англійської мови достатньо було набрати 41 бал, а з німецької – 43.

Нижче наведено змістовний аналіз означених завдань (із текстами завдань можна ознайомитися за посиланням).

ЗАВДАННЯ № 51

У реченні завдання 51 вжито конструкцію «Складний підмет» (Complex Subject), яка передбачає вживання саме форми інфінітива з часткою to.

Наприклад: He is known to live in Kyiv.

Sarah was reported to have objected the plan.

Andy has been seen to leave the bank.

She is believed to be travelling about the US now.

Отже у реченні завдання 51 They can see reasonably well with their eyes (in laboratory tests they have been shown to distinguish shapes and colors після have been shown єдиною можливою формою є інфінітив з часткою to. Саме так, як ужито словосполучення to be able to, яке у своєму складі має інфінітив to be. Форма дієслів, що вживаються після інфінітивів у конструкції «складний підмет», залежить від сполучуваності саме цих дієслів, а не від уживання конструкції «складний підмет». Наприклад, у реченні She is known to enjoy singing (де конструкція is known to enjoy є складним підметом) – це герундій. Але дієслово, ужите саме в конструкції «складний підмет» має форму інфінітива з часткою to. Тому правильною відповіддю до завдання 51 буде варіант to distinguish. А речення має таке значення: «Вони можуть досить добре бачити (під час лабораторних тестів з’ясувалося, що вони розрізняють форми предметів і кольори), ….».

ЗАВДАННЯ № 55

Програма зовнішнього незалежного оцінювання (розділ «Дієслово») включає підрозділ «Дієслівні конструкції», до яких належать конструкції «складній додаток» та «складний підмет», отже завдання 55 відповідає програмі ЗНО. Завдання на перевірку граматичних навичок уживання інфінітивних конструкцій належать до категорії складних, наявність яких передбачено специфікацією тесту.

ЗАВДАННЯ № 58

Речення, у якому вміщено завдання 58: However, you only have to travel another few thousand miles away before all man-made objects fade from view – є складнопідрядним з підрядним реченням часу, що вводиться сполучником before. У підрядних реченнях такого типу, відповідно до правил граматики англійської мови, передбачене вживання теперішніх часів, отже:

  • варіанти will fade та would fade є неможливими, оскільки є формами the Future Simple та the Future-Simple-in-the-Past;
  • варіант fades є неможливим, оскільки є формою the Present Simple третьої особи однини, у той час як підмет підрядного речення часу objects вжито у множині.

Саме тому варіант fade, що є формою the Present Simple третьої особи однини, є єдиною правильною відповіддю до цього завдання.

Освіта.ua
18.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
А де у шкільній програмі "Complex Subject"? Та і у Програмі ЗНО я не бачила цієї теми.
udacha
а где все пояснения на задания? хочется знать все что было представлено в заданиях, почему такие ответы, благодарю
вчитель
а може лише та лексика, сформульована у лексиці до ЗНО, була у реальному тесті?
вчитель
Де у програмі дієслово SHOW у складному підметі? Почитайте навчальну програму та програму ЗНО
P.S.
" Саме так, як ужито словосполучення to be able to, яке у своєму складі має інфінітив to be. " Ви, "проффесори", де взяли to be able to в 51 завданні? Ваше пояснення дітей ще більше збило з пантелику. Щодо to enjoy то після нього вживається герундій, в кожній граматиці про це пишуть. Яке джерело повідомляє про те, що з to show вживається складний підмет, адже є чітко визначені групи дієслів, до якої з них відноситься to show?
Абітурієнт
Для P.S.:Просто підтримую Вас!!!Нелогічне пояснення.І взагалі,я вважаю,що там міг бути і «distinguished”,як дієприкметниковий зворот!!!Тому,я вважаю,що це запитання було некоректним!!!Взагалі,до чого “to be able to” до “to distinguish”,якщо перше це іде ,як модеальне,а друге взагалі конструкція інфінітиву.Це звісно шок!!!А за “to enjoy” покорили взагалі моє серце!!Є ряд слів,фраз після яких потрібно писати герундій,так “to enjoy” взагалі одне з них!Щось у них там з граматикою недуже!!!Через це втратила один бал.Це,звичайно,смішно,але я недотягнула 4 бали до 10.Якщо я на аудіюванні сама перевиправила 4 правильних відповіді,і в мене мало бути 14 правильних.Але я взагалі то писала від шари,бо запис був дуже жахливим!!То з граматикою,в цьому завданні я повністю не згідна з ними!!!
Коментувати
July
А чи буде нова розрахункова таблиця? І чи прийдуть нові результати абітурієнтам?