Відбулось зовнішнє оцінювання з хімії

Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього оцінювання будуть оголошені 14 червня

Відбулось зовнішнє оцінювання з хімії

В Україні завершено проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. У середу 13 червня відбулось тестування з хімії.

Тест з хімії складався із 52 завдань, на виконання яких учасникам було відведено 150 хвилин.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи, дорівнює 80 балам.

За вибором випускника, результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з хімії.

З метою інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання 14 червня будуть опубліковані правильні відповіді на завдання тесту. Див. розділ Відповіді на тести ЗНО.

Установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів ЗНО з хімії відбудеться за підсумками засідання експертної комісії з питань визначення результатів ЗНО не пізніше 20 червня. Цього ж дня будуть опубліковані таблиця відповідності тестових балів оцінкам за шкалою від 1 до 12 балів та таблиця переведення тестових балів з хімії у рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати тестування будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 21 червня.

Після цього навчальні заклади отримають результати державної підсумкової атестації своїх учнів з хімії.

Учасники тестування, які не змогли взяти участь в зовнішньому оцінюванні через об'єктивні причини, можуть до 19 червня подати заяву до регіонального центру оцінювання якості освіти про участь у додатковій сесії ЗНО. Додаткове тестування з хімії відбудеться 11 липня.

ЯК РОЗРАХУВАТИ БАЛ ЗНО З ХІМІЇ

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО і вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
13.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anna Yakimenchuk
Я вчитель хімії.Кількість дітей,що здають хімію з кожним роком зменшується,і рівень їхніх знань також ,а завдання стають все складніші.Цьогорічні завдання завдання побили всі рекорди по складності і швидше нагадували олімпіадні завдання ,ніж ЗНО .В школі немає реактивів,заборонені сильні кислоти для використання,кількість практичних робіт і лабораторних дослідів зменшується з кожним роком.В мене лакмусовий папір, найновіший, 1978 року випуску.Ровесник батьків багатьох випускників.А деякі реактиви ще старіші.Формули органічних сполук в завданнях ЗНО повикручувані на всі боки,в незвичному для дітей вигляді.Визначати ступінь окиснення ,треба не молекулярних сполуках,як звично,а в йонних і т.д. Діти ,які вчаться в 11 класі за рівнем стандарт ( 1 год) в основному нульові.Подивіться програму .Це не органічна хімія,а курс домогосподарок,де вчать як виводити плями з одягу.Тестовий поріг будуть змушені зменшити,по тій простій причині,що багато дітей просто не здадуть.11% не з"явилося на ЗНО.
Іван
Для Anna Yakimenchuk: ЗНО і є конкурсним відбором до вишів. Воно не може бути таким, щоб трієшник легко відповів на усі запитання - як тоді диференціювати абітурієнтів???
українець
Да,медвузи недорахують грошиків цього року.
Liudmyla Shapovalova
Иван, Вы хоть прочитали что Анна написала???? а Вы вообще о другом.. хорошо.. ЗНО - це ТЕСТУВАННЯ! спрямоване на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів. Вот так и получается программы обучения пишут одни, обучают химии 1 час в неделю другие, третьи придумывают как бы запутать при тестировании, четвертые поверх этого бреда вводят порог 150 баллов... а зачем?? а потом Вы говорите что ЗНО- это конкурсный! отбор!, а кто сказал Вам что ЗНО - КОНКУРС?? Конкурсный отбор проводят ВУЗы! на основании тестирования с учетом И ДРУГИХ параметров!... Я для Вас лично скопирую сообщение: учитель+1 "Приєднуюся до побажання дозволити користуватися калькуляторами, адже перевіряли уміння рахувати на ЗНО з математики. І оскільки вже сумістили ЗНО з ДПА, то на ДПА з хімії використання калькуляторів не заборонялося. Або ж збільшити час до 3-х годин. На рахунок завдань - в принципі посильні, але №45- правило діагоналей (поглиблене вивчення), № 49 ,52 - профільне вивчення. Що перевірял...
Коментувати
Val
Справедливости ради, чтобы осадить раздувающих здесь щеки индюков о том, что химия должна отсеивать слабых абитуриентов при поступлении в меды: многие медицинские вузы Украины сделали финт ушами и принимают ВМЕСТО химии сертификаты по математике, истории Украины или иностранному языку. А не набрать 150 по этим предметам сможет лишь клинический идиот. Кушать (брать взятки) все хотят, так нечего соваться в давно отлаженную систему.
Іван
Для Val: Перелік предметів затверджено МОН для всіх вишів. Єдиний на всю Україну. Тому немає вишів, які на одну й ту ж спеціальність мають різні набори предметів. І так, у абітурієнтів може бути вибір з кількох предметів.
DGP
Для Іван: деякі дійсно приймають сертифікат з історії при вступі на контракт, оскільки затверджений перелік стосується лише бюджетних місць. Тобто ті хто здавали історію відразу розіміли, що не вступлять на бюджет.
Den
И это хорошо. Особенно, если учесть, что в интернатуру по "хирургическим" специальностям в своем большинстве идут именно контрактники. Не в село же им ехать, как пролам.
Коментувати
Валя
11 класі зарубіжної літератури 3 год. зно відсутнє. Хімії 1 год. і зно є. Де логіка такого навчального плану. Дітям потрібно займатися індивідуально. Навіщо тоді школи потрібні. Бал з хімії потрібно знизити. Калькулятор на хімії потрібно дозволити. Тести в цьому році були найващими порівняно з минулими роками. Мої учні щороку готуються зі мною і завжди все було добре. У цьому році з 4 учнів 180 у 1 дитини тільки завдяки тому,що готувались до олімпіад. А 3 менше 150. Шкода хороші діти та мрія вчитися у медичному може і не здійснитися. Прошу у цьому році зменшити поріг.
Ekaterina Krivoruchenko
Для всех кричащих не снижать баллы: химия в профессии врача не так важна как пропедевтики и до спец науки! Никто из врачей, кроме врачей лаборантов не знают химии тем более органики тем более не применяют ее в практике! Еще раз повторю тест сложный!!!! Биохимия несколько другое, уж поверьте! 3 часа на органику за все время прохождения химии школьной и тест полностью из органической химии бред! Многие дети списывали друг у друга и это называется умный ребенок на шару! Преподователи со стажем думали над вопросами а тесты это быстрые ответы ! Контролирует взятки в медвузах не позволяйте кроки проходить за деньги , ужесточить внутренние экзамены! Усложните программу обучения в медвузах, дебилы и не до врачи сами отсеятся на первом курсе! А вступительный тест это стресс! Баллы нужно снизить! Контроль качества знаний будущего врача должен быть в самом ВУЗе!
оля
На ЗНО по математике каждый год последние задачи очень сложные(уравнения с параметрами, например) и что? Никогда никто не возмущается. Это тоже- не школьная программа как бы!!! Более умные набирают больше баллов. И это правильно!
Женя
Для оля: математика чисто по школьной программе, если кто-то профилонил темы, то это их вина.
оля
Для Женя: У Вас своя якась програма? Цікаво, яка? Минулорічну останню задачу навіть де-які викладачі техліцеїв не могли розв’язати. І не треба казати, що то викладлачі дурні. Останнє завдання зробили ОДИНИЦІ в Україні!
Валя
Для Олі. Поріг з математики набагато нижчий ніж для хімії. А дітям з хімії також потрібно робити розрахунки.
Коментувати
Надія
Шановні батьки,Тест був неважкий для хіміка із стажем,для середньостатистичної дитини(розумної і працьовитоі,але не особливо обдарованої) він був фантастично важкий ,там лише чистих математичних маніпуляцій до години часу!Я вже не говорю про формулювання деяких питань і формат написання органічних сполук.Те,що половини матеріалу немає в шкільній програмі і деякі питання виходять за межі програми Зно,я тихо плачу!Але,-це ,вибачте за негарне слово,шановні батьки,-це не Ваш геморой,а Мед університетів!
учитель
Приєднуюся до побажання дозволити користуватися калькуляторами, адже перевіряли уміння рахувати на ЗНО з математики. І оскільки вже сумістили ЗНО з ДПА, то на ДПА з хімії використання калькуляторів не заборонялося. Або ж збільшити час до 3-х годин. На рахунок завдань - в принципі посильні, але №45- правило діагоналей (поглиблене вивчення), № 49 ,52 - профільне вивчення. Що перевіряли завданнями №26 (три слова на с. 54 підручника за 11 клас Буринської) та №30? Які знання випускника? Хотілося б побажати якось диференційовано підходити до визначення бала ДПА, ну наприклад як математики, завдання профільної школи враховувати як ЗНО, а на ДПА - не виносити (все ж таки перевіряємо академічний рівень як обіцяють укладачі ЗНО). На рахунок зниження прохідного бала на медицину - ні в якому разі!!! Люди добрі, там же купа "Хімій", починаючи від біохімії . Дитина майбутній медик рівноцінно повинна володіти і знаннями з біології і знаннями з хімії.
Женя
Для учитель: про калькуляторы это да!
Коментувати
Hater
Я за те, щоб прохідний бал підвищили , адже 150 це достатній рівень ,і його можна набрати навіть з закритими очима . Замість того щоб плакати, що ваші "розумні" діти не змогли подолати цей поріг , слід було допомогти їм підготуватись! Що ж це за "лікарі" ,що не можуть набрати 8 балів з екзамену...
ЗНО 2018
Я за те, щоб прохідний бал на медецину знизили. Якщо дитина добре написала біологію, українську мову, не може вступити в університет через те, що погано написала хімію- це абсурд. Адже завдання не такі вже прості
Абітурієнт
Звертаюсь до всіх хто хоче, щоб знизили прохідний бал у медичні. Якщо ви не здатні набрати 150 з хімії не йдіть туди, не калічте своїх майбутніх пацієнтів. Це якщо вам звісно вдасться їх закінчити. Пишу якщо, бо як можна, не орієнтуючись у шкільному курсі хімії, опанувати в університеті біохімію чи фізколоїдну хімію. Як ви вивчите всі 206 кісток і 600 м’язів людського організму, якщо не можете запам’ятати 2 десятка хімічних реакцій, основні формули і закони хімії? Всі пишуть, що задачі були запутані. То розпутайте їх! Ви ж майбутні медики вам ще не таке доведеться розпутати. Який же ти лікар, якщо можеш розв’язувати лише стандартні завдання? Стандартних пацієнтів таких "як книжка пише" не існує
Ekaterina Krivoruchenko
Для Абітурієнт: тесты не показатель хорошего специалиста!
Абітурієнт
Я погджуюся, що тести не показник тому їх і ускладнили, щоб вищу освіту отримували лише достойні. Це можна сказати природній добір. Не факт, що той хто написав на 190 буде хорошим спеціалістом, але факт що той хто отримав результат 140 таким не буде. Я не називаю людей, що не можуть осягнути хімію дурними, але якщо це не твоє, то не треба туди йти, є багато інших галузей у яких можна досягнути успіху
Ольга Гапонюк
Для перевірки компетентності лікаря існує екзамен з назвою Крок , який є показником рівня знань майбутнього лікаря, тобто його здатності лікувати , а бал ЗНО це лише показник рівня знань після школи з вибраних предметів , наприклад , якщо абітурієнт обрав математику і не набрав 150 балів то хіба він стане поганим лікарем ???? Математика в медичному взагалі не буде вивчатися , тому на мою думку , бали ЗНО, це не показник , все залежить в першу чергу від бажання студента навчатися , а держава створює такі умови , що хороших лікарів скоро не стане ...
Коментувати
Роман
Укладачі тестів програму ЗНО в очі не бачили. Де там є ароматичні спирти? Спосіб добування фенолу єдиний треба знати за програмою. Для чого структурні формули вивертати в різні сторони? В якому підручнику є таке написання? Учень витрачає час на приведення формули до звичного йому вигляду. Відносно задач. В програміЗНО повинні бути прописані типи задач,які на нього виносяться і ці типи мають відповідати шкільний програмі хоча б академічного рівня. Складається враження,що у нас кожен йде своїм шляхом- укладачі шкільної програми, укладачі ЗНо,автори підручників,автори завдань для ЗНО,і ці шляхи ніде не перериваються. Побажання для МОН- зберіть всіх до купи і проаналізуйте все,що ви навчали.
Роман
Для Роман:Перепрошую, шляхи не перетинаються, аналізувати треба все,що наваяли
Татьяна Кубай
Вчитель хімії. Перепрошую! З приводу ароматичного спирту. Точно така формула ароматичного спирту є в підручнику 11 го класу . Автор Л.П. Величко , академічний рівень, сторінка 104. На уроках дітям пояснюють, що якщо гідроксидна група безпосередньо повязана з бензеновим кільцем, то це фенол, а якщо ні то це ароматичний спирт. Чи потрібен калькулятор на ЗНО? Вважаю ні, тому що учні мають уміти робити елементарні розрахунки. В задачах числа підібрані так, що дуже просто порахувати без калькулятора.
Татьяна Кубай
Вчитель хімії. Спосіб добування фенолу з натрій феноляту теж прописаний в підручнику на сторінці 105.
Коментувати
Діана
Будь ласка, знизьте бал з хімії для проходження в медичні інститути. Завдання були на перший погляд не дуже важкі, але коли вчитуватись, вже так не здається. Я впевнена, що багато хто не набрав ці 150 саме по хімії. Адже це не справедливо, коли з усіх предметів набрав прохідний, а з цього не вистачає 20-10 балів. Взагалі-то, не розумію, дуже багато органіки було, на яку виділялось мало часу в -1 класі. Ви дійсно думаєте, що діти пішли якісь Вундеркінди?! Зверніть увагу на те, що дехто перехвилювався, бо хімія останній предмет.. Який не є легким. БЛАГАЮ, ЗНИЗЬТЕ ПРОХІДНИЙ У МЕДИЧНІ ІНСТИТУТИ, ХОЧАБ ДО 130????????????????????????
Випускниця 2016 року
Для Діана: а куди ще знижувати прохідний, якщо він і без того надто низький? Я звісно все розумію, але якщо людина не спромоглась за рік вивчити примітивну шкільну програму з декількох предметів, то що ж буде в університеті, де все в рази складніше? Та і взагалі завдання на ЗНО надто прості, їх потрібно ускладнювати, щоб вищу освіту могли отримувати люди, які дійсно можуть і хочуть вчитись.
Коментувати
Батько
Проблема задач і деяких завдань в тому.що вони не типові більше відповідають формату 2-3 етапу олімпіади.а не зно.
FatFather
Для Батько: Что ты несешь, какой 3й этап ...
Татьяна Кубай
Вчитель хімії. Приклади розвязування таких задач є в шкільних підручниках - академічний рівень. Тому в межах програми на уроках хімії учні такі задачі розвязують.
Ольга
У якому це шкільному підручнику є задача на кислі солі карбонати ?
Коментувати
Joke
Над тестами потрібно було дуже довго думати, завдання на відповідність були прості, деякі задачі елементарні, шкода, що часу не вистачило їх дописати
Ekaterina Krivoruchenko
Большая просьба понизить балл по химии! Задания в этом году тяжелые !!!! В основном органическая химия! Задачи сложные не по школьной программе! Вопросы крайне запутаны и неправильно заданы! С аргентумом вообще жесть!Дайте возможность детям поступит в медвузы! Тесты Это не показатель знаний абитуриента, И не показатель будущего хорошего специалиста! Я могу так утверждать !!!!
Вероника
Не считаю, что тест был уж очень сложный. Тестовая часть элементарная, задачи тоже. Откройте учебник и прочитайте. Всё соответствует программе. Если не совсем типичная и прямая формулировка буквально 2ух задач, зачем подымать панику? Если учил и разбираешься, напишешь. Уважаемые выпускники и их родители, поищите проблему в своём нежелании признать, что вы упустили образовательный момент в воспитании вашего ребёнка. Сколько можно обвинять МОН (тесты проще некуда, их надо УСЛОЖНЯТЬ, мы с таким образованием скоро в бездну скатимся), учителей, лунный календарь, скорость ветра? И примите тот факт, что высшее образование не для всех! И тут дело не в финансах, тут дело в головах! Более того, если Ваш ребёнок не способен справиться с элементарным, как он выучит ту же биохимию в медецинском? Или выучится на технолога? А потом жалуемся, что экспертизы криминалисты не те проводят, деньги не туда инвестируем, лечат плохо, лекарства не помогают. Кто мешает открыть учебник?
Сергiй
Для Вероника: а кто мешает Веронике на украинском сайте Ocвiта писати i спiлкуватися рiдною мовою? I щоб потiм не робити смiшних помилок у словi МЕДЕЦИНА, можливо, варто самiй трохи краще було вчитися, перед тим, як навчати iнших?
Ірина
Для Вероника: Зразу видно, що ви далекі від шкільної хімії, завдання для дітей важкі, основна частина часу потрачена на тести, на задачі не вистачило ні часу, ні сил.
Ольга
Для пані Вероніки. Тести були найважчими за всі роки проведення ЗНО. Тому я б на вашому місті так шашкою не махала....
Коментувати
Валя
Шановні укладачі тестів! Ви програми вивчить будь ласка. Органічна хімія 9 клас один семестр. Програму з хімії спрощують, а тести ускладнюють. А курс Природничі науки, при ньому дітям як здавати ЗНО. А граючись навчаюсь, як здавати ЗНО.
Вероника
Для Валя: тут я с Вами согласна. 1 час в неделю для химии - не серьёзно! Но, с другой стороны, если есть желание учиться - никто же учебник из рук не вырывает, а если есть вопрос, уверена, любой учитель подскажет, что и как сделать. А вот к циклу естественных наук надо отнестись серьёзней. Отношение к программе действительно смешное. При этом все сейчас поют - дети перегружены, КОКОКО. А потом удивляемся, сколько в стране наркоманов и безработных. Так никто трудиться не привык. Детей надо грузить, но действительно ВАЖНЫМИ вещами, и тогда всё будет ОК. А естественные науки воспитывают логику и любовь к правде. Им ради этого стоит немного времени уделять, помимо школьных уроков :)
Коментувати
Den
Ну что, много будущих недоврачей УЦЯО в этот раз провернул? _
Карина
Для Den: видимо, нормально отпадет желающих, химия сильна :). Если кто-то там назвал биологию "геноцидом", то химия косит без предупреждения, приятно посмотреть, если так, навскидку, на школьных часах (1 - 1,5 урока в неделю) не шибко разгонишься. Может, конечно, где-то какие-то несоответствия... особо не вчитывалась еще.
Валя
Медичний для тих хто може оплатити контракт, а не ЗНО з хімії здати. Подумайте про дітей.
Алла
Так, дійсно, шановні укладачі тестів подумайте про дітей.
Коментувати