Є 2 проблемних питання у ЗНО з англійської, - радник міністра

У МОН допустили можливість неврахування двох відповідей на завдання тесту з англійської мови

Є 2 проблемних питання у ЗНО з англійської, - радник міністра

Радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко допустила можливість неврахування відповідей на два завдання тесту ЗНО з англійської мови у разі визнання спеціальною комісією їх некоректного формулювання. Про це вона сказала в ефірі Громадського радіо.

«Були зауваження до англійської мови, бо ми вперше цього року проводимо іспити з іноземної мови з аудіюванням. Раніше це були тільки письмові тексти, зараз є і усна мова. Є ще два проблемних питання, з яких зараз засідає комісія, буде вирішено, чи зараховувати їх, тому що дуже велика кількість людей не надала правильної відповіді», - сказала Макаренко.

За її словами, є зауваження до правильності формулювання цих завдань.

«Якщо питання було сформульоване некоректно, його просто приберуть з урахування загальних балів», - зазначила радник міністра освіти.

Вона також додала, що багато учасників ЗНО з англійської мови краще впоралися із завданнями, ніж у попередні роки.

«Я би не говорила, що тест був занадто складний», - підкреслила Оксана Макаренко.

Освіта.ua
12.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маша
Вот я читаю комментарии и тихо впадаю в шок. Люди, вы вообще витаете что написано? Там же сказано, если эти задание не засчитают, то у того, кто сделал все правильно не будет 56 из 58. Это будет 56 из 56. При подсчете баллов эти вопросы учитываться не будут, как будто их и не было
Рол Аноимный
Правильно,питання на які є 3 правильних відповіді55.58 не можливо знати,адже кожен перекладає й розуміє текст по-своєму.Можна ці завдання лише вгадати.Тому правильно було б зарахувати 55.58 усім учням
Участник ЗНО
«Якщо питання було сформульоване некоректно, його просто приберуть з урахування загальних балів», - зазначила радник міністра освіти. " Это значит, что если ты правильно ответил на 56 вопросов ( 2 просто исключают), то ты получаешь не 198, а 200 баллов. И никто ничего не теряет. Расчет баллов ведется на 56 вопросов, а не на 58. Я это себе так представляю.
Эля
Для Участник ЗНО: а если у Вас правильных ответов 21- и Вы на пороге "сдал не сдал". А у Вас еще и 2 правильных отберут, при этом порог не опустится на 2 балла. Максимум на один... Тенденции "в низ" не наблюдается, мы ж стремимся поднять уровень знаний, а не опустить.
Коментувати
TAMARA
Будь ласочка ! підтримайте петицію на сайте кабміну про зниження порогового балу англійської до 12 . треба щось робити.
Fowler
Скорее всего это не 51, 55, 58 ибо они поставлены правильно. Никто точно не знает что это за 2 вопроса, но все пишут что ответили на них правильно.
Тетяна
Для Fowler: цитую :"Окрім звернень щодо високої складності завдань на аудіювання, до Українського центру також надходили скарги про невідповідність окремих завдань частини тесту «Використання мови» вимогам навчальним програмам. Фахівці центру проаналізували психометричні характеристики всіх завдань цього розділу й підтвердили необхідність ретельного змістовного аналізу завдань № 51, № 55 та № 58 під час формування шкали переведення тестових балів учасників тестування, які навчалися на рівні стандарту, у шкалу 1–12 балів результатів державної підсумкової атестації."
Коментувати
Людина
хм,ну круто,я ті завдання(№51, 55, 58) зробив правильно і тепер виходить що мені їх не зарахують?
Aashvg
Для Людина: виходить ДА
Коментувати
Fowler
Вопрос был поставлен неправильно - у этих заданий нет правильного ответа. Никто не ответил правильно, поэтому никто ничего удваивать не будет.
Неля
Почему бы просто не засчитать эти задания всем? Или вы взяли за цель завалить абитуриентов этого года? Поздравляю, у вас это и так получилось.
Василий
Чет вголосину ору просто, родители, если ваши дети завалили аудирование, то че вы пристали к этим двум баллам ? Я понимаю если бы возмутились те кто все сделал правильно, в большей части тот кто что-то завалил, а тут вдруг интеллектом блеснул банально поставил от балды, учитесь зарабатывать и оплачивайте контракт
Тетяна
Для Василий: на контракті нехай звичайно навчаютьсяті ті, кому було наплювати на навчання, на батьків, або просто не дано бути здібним, а розумні і трудяги яким боком до контракту? але наші чиновники спромоглися так організувати в цьому році ЗНО, що всіх урівняли, з англійської виходили всі в шоці і ідеально підготовлені діти, і ті що не готувались
Участник ЗНО
Для Тетяна: вас не смущает что на бюджет в престижные вузы проходят дети с баллами от 195+. По-вашему дети с 180- 195 идиоты и лентяи? Они идут на контракт, просто потому что перед ними идут льготники и от 195+ и им просто не хватает бюджетных мест((
Тетяна
пільговики займають певну частку бюджетних місць, процентів 5 від загальної кількості , тобто, якщо місць 10, то по пільзі пройде 1 дитина, хоча можуть подати заяви 100 пільговиків, пройде лише один з найвищими балами. Ви мене взагалі не зрозуміли, в кожному класі є здібні працелюбні діти, їх зараз одиниці, вони завжди відстоюють честь школи на різноманітних олімпіадах, конкурсах, вони старанно ходять до репетиторів, у них глибокі, змістовні знання, але на ЗНО щось не так склалося, і все - дитина пролетіла з бюджетом, бо не вистачило якихось пару балів. Потім ці діти успішно навчаються у вузах на контрактах, перебуваючи при цьому в перших рядах рейтингових списків. Щось не так з цим ЗНО, не виявляє воно в повній мірі найрозумніших дітей, тут більшу роль грає удача, вміння сконцентруватись, бути спокійним, зібраним, мати чудову інтуїцію. Це я про тих, хто без шпаргалок ходить, а хто умудряється списувать, тим взагалі всі бюджети відкриті.
Коментувати
Александра
Если убрать эти 2 задания из работ детей, которые выполнили их правильно, то процент верных ответов снизится. 4758 и 4556 - это далеко не одно и то же! Так что предлагаю засчитать эти вопросы верными для всех , а для ответивших правильно - удвоить баллы за эти задания!
Егор
Для Александра: ну и смысл тогда давать всем если ответившим правильно удвоить ? Разница в один бал + так и останется
007
Для Александра: Там в задании есть два правильных ответа. Что предложите? Было бы правильно засчитать оба. Вопрос о служебном несоответствии не поднимается.
КатеринаB
Для Александра: дурницю ви сказали. Того року з укр.мови за одне некоректно поставлене питання просто всім зарахували один бал.
Коментувати
Александра
Здравствуйте! Я так понимаю, речь идёт о заданиях №51, 55, 58 ( двух из них). Но что делать людям, которые дали правильный ответ на эти вопросы? К примеру, у меня было много ошибок в аудировании, но за весь остальной тест - всего 4. И как раз эти задания на грамматику я сделала правильно, хотя и училась в непрофильном классе. Мне кажется несправедливым просто не засчитывать вопросы, если они сделаны правильно. Я не спорю, что эти вопросы были несколько сложнее школьной программы, поэтому не совсем корректно было давать их. Но раз уже дали и есть люди, которые усердно готовились и выполнили их верно, при этом завалили аудирование, то так же некорректно будет лишать этих детей баллов, которые они честно заработали упорной подготовкой. Надеюсь на то, что УЦОЯО услышит нас и примет решение, которое будет максимально лояльным по отношению ко всем выпускникам!
Тетяна
Для Александра: от бачите, скільки нас, що зробили правильно, а радник міністра нас не бачить, стверджуючи, що всі зробили неправильно! в мене враження, що "підганяють" під якусь , точніше чиюсь дитину, якій ну дуже важлива саме англійська, бо з інших ЗНО таких питань не піднімають
Мария
Моя дочь тоже сделала эти задания правильно и даже не рассматривала другие варианты ответов. Если убрать эти вопросы, ЗНО без части аудирования станет совершенно простым. Я это говорю не просто, как мама, защищающая своего ребёнка, но и как учитель английского языка. Там с большой натяжкой другие ответы не подходят. И дело не в том, чтобы чувствовать язык. В тех вопросах чистая грамматика, хотя и немного сложнее, чем преподаётся в базовой школе на уровне стандарт. Но в этом же и суть, чтобы выявить лучших и расставить всех по рейтингу в соответствии со знаниями.
Мама абитуриентки
Для Мария: Выявить лучших среди кого? Среди уровня "стандарт" и уровня "профиль"? Как-то всем понятно. что "профиль" , вроде как, английский знает лучше. То есть, участники ЗНО изначально находятся в неравных условиях. По-этому, лично мне, кажется абсурдным делать в этом случае какой бы то ни было выбор.
Коментувати
Лариса
дуже не справедливо буде вилучити ці питання зовсім, адже є діти, які навчались у звичайній ( не профільній школі) і відповіли на ці питання правильно, а тепер втратять ще 2 бали. Особливо ці 2 бали багато що значать після проблемного аудіювання. Можливо, як варіант, зарахувати всім як правильну відповідь, а тим, хто відповів правильно - подвоїти бали. Або ж зменшити усім кількість своїх помилок на 2. Потрібно шукати вихід із ситуації, що склалася. І він повинен бути таким, щоб інтереси жодної дитини не постраждали
Тетяна
підтримую повністю!!! для цьогорічного ЗНО з англійської кожен бал на вагу золота!!!! для потенційних медалістів - це в прямому значенні! і хоча всі своїм відмінничкам говорять, що медаль то неважливо, але ж боляче на душі, якщо дитина із-за цього її втратить! у нас у класі 3 відмінника, і тільки моя донька взяла в ДПА англійську, будучи в ній впевнена на всі 100%! А тепер виходить, що вона математику, яка зовсім не її сильна сторона, склала успішніше! Англійською займались поглиблено 7 років, математикою 1 рік! нам таке і в страшному сні не могло приснитися!!!
Aashvg
якщо зарахують УСІМ учням за ці завдання правильні відповіді і подвоять тим, хто поставив правильно, ТО РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ НІЯК НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Навіщо писати таку дурню не думаючи?
Коментувати
Лариса
хто знає, які ж саме ці 2 проблемні питання? Дійсно, а якщо дитина відповіла правильно на ці питання, чому вона має втрачати ці 2 бали?
Тетяна
Для Лариса: 51, 55,58 якесь із цих
Коментувати
Елена
Исправьте меня, если я ошибаюсь, но в прошлом году шкала перевода тестовых баллов по ЗНО в 200-балльную оценку была одинаковая для всех 4 иностранных языков. Как отразится любой вариант решения проблемы англичан - исключить эти задания или засчитать их всем - на результатах детей, которые сдавали немецкий, французский, испанский?
Svitlana
А мені цікаво, чому ніхто не говорить про технічні проблеми, що виникли під час ЗНО з німецької, що не кращим чином вплинуло на психологічний стан дітей.
Aashvg
Для Svitlana: інші іноземні мови здавало менше дітей, через це такого резонансу не виникло
Коментувати
Наталья
«Якщо питання було сформульоване некоректно, його просто приберуть з урахування загальних балів», - зазначила радник міністра освіти. Как это понимать? А, если мой ребенок ответил правильно на эти вопросы, он потеряет 2 балла? Это просто возмутительно. Если так, то просто засчитать всем, как правильное, но не убирать их из расчета!
Наталия
Мини образования- у вас столько на сайте сотрудников-- столько зарплат вам платят - а вы не способны организовать Элементарные Тесты соответствующие школьной программе !!Вы занимаете чужие места -вы не знаете школьных программ ,вы Безграмотны,безответственны Вы преступники по отношению к миллионам укр детей Вы сами не сдадите ни одного теста !!!вас всех надо уволить и еще оштрафовать --а за эти деньги заново провести тесты -так поступили бы в любой норм стране - мгновенно бы так сделали
Анна
Для Наталия: В точку! Поддерживаю ваше мнение и надеюсь, что следующий год не принесет столько разочарований абитуриентам!
D
Для Наталия: Вам пора уезжать в страну, где все эти проблемы давно решены, вот например в маскву
Тетяна
Згідна!!! як можна було ТАК скласти цей тест нашими чиновниками, яких ми утримуємо нашими податками, що всі нормально підготовлені діти не змогли розкрити свій потенціал? спочатку їх "убили" страшним аудіюванням, де дитина замість правильної відповіді 18 ставить 80, це що вона, пройшовши олімпіади не знає як правильно???? просто не почула!!!! і так в інших елементарних питаннях по аудіюванню! а потім, уже в стресовому стані починали робити звичайні тести з масою некоректних запитань! Це був жах одним словом!!! позорище, діти з нормальним рівнем англійської з жахом чекають своїх результатів, і це нормально?, ???
Коментувати
Екатерина Винник
Справедливым будет засчитать эти два спорных задания всем участникам ЗНО, как правильные ..Дети, которые ответили правильно, не должны пострадать и лишиться своих баллов.. Аудирование - вот это вопрос.. Как теперь помочь детям, которые плохо слышали запись и ставили ответы наугад? К чему готовить детей в следующем году?
Марія
Так ніхто ж не постраждає. Якщо дитина написала, скажімо, без єдиної помилки, то після незарахування двох завдань вона не отримає 198, вона отримає ті ж 200.
Тетяна
а якщо не все правильно, особливо в аудіюванні, де моя дитина ставила більше інтуітивно, не почувши нормально тих клятих текстів??? тепер у неї залишаються її всі помилки, а загальний бал зменшують на 2, було 47 правильних- стане 45, бал ДПА іде вниз і по 200-ті бальній теж зменшується. Якщо вже так познущались з аудіюванням, не смійте забирати чесно зароблені бали!!!! Ми будемо зразу подавати апеляцію!!!
Олег
ви не зрозуміли бал зменшиться так але і максимальний бал опуститься на два тобто зміни будуть посуті нульові
Коментувати
OLENA
Радниця Міністра освіти?Сором....спочатку вивчіть українську мову...неправильне вживання відмінків...логіка думок слабо виражена...починаєте виражати думку і не закінчивши речення переходите до іншого...У вас що Синдром сонної терапії...Навчіться спочатку говорити...
Justice
Для OLENA: слідкуйте за своїм написанням, перед тим, як робити зауваження іншим
Svitlana Svitla
Для OLENA: робите зауваження людям щодо правильності рідної мови, то слідкуйте за своєю: думку ВИСЛОВЛЮЮТЬ, а не виражають, як ви написали.
Коментувати
Человек
Зачем отменять, вы чё совсем уже??? Тоисть если последнее задание с матем. сделало мало людей, то его не отменяют. А как английский так сразу. Ну конечно, давайте засирать будущее молодым людям. И не удивляйтесь потом что все уезжают за границу учится...
Марія
Бал абітурієнта розраховується на основі того, скільки балів набрала найкраща робота. Найкраща — це 200 балів, тобто якщо у когось на один бал менше, ніж у неї, то він отримає 199. Якщо кілька завдань скасовують, розраховується ВСЕ ОДНО від кращої роботи. Тому оцінка не може знизитися. Але може збільшитися: скажімо, ви допустили одну помилку, і саме це завдання скасували. Тоді ваші 199 перетворюються на 200. Нам є за що сварити міністерство освіти, тому давайте не будемо сварити їх за те, що не є правдою. Окей?
Коментувати