ОПОРА радить звернути увагу на скарги щодо тесту з англійської мови

В ОПОРІ вважають, що рішення необхідно приймати на підставі психометричних даних тесту

ОПОРА радить звернути увагу на скарги щодо тесту з англійської мови

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що Український центр оцінювання якості освіти має взяти до уваги скарги учасників тестування, детально їх проаналізувати та вжити відповідних заходів. Про це йдеться у коментарі мережі щодо ситуації, яка склалась з проведенням ЗНО з англійської мови.

В ОПОРІ наголошують, що після закінчення тестування деякі учасники почали висловлювати зауваження щодо неякісного проведення частини тесту з «Аудіювання».

Зокрема, скарги учасників ЗНО і їхніх батьків стосувались якості технічного оснащення, що забезпечувало відтворення аудіозапису, якості вимови та начитки текстів і діалогів, а також рівня складності окремих завдань, що буде впливати на результат державної підсумкової атестації для випускників, які вивчали англійську мову на рівні стандарту або академічному рівні, а не профільному.

В ОПОРІ зазначають, що відповідно, учасники тестування почали вимагати не враховувати для визначення загального бала ЗНО результати частини тесту «Аудіювання» або зарахувати усі відповіді за завдання цього розділу як правильні.

«Громадянська мережа ОПОРА вважає, що в Українському центрі оцінювання якості освіти мають взяти до уваги скарги учасників тестування, детально їх проаналізувати та вжити відповідних заходів. Водночас вважаємо, що будь-яке рішення по суті можна приймати лише на підставі психометричних даних про результати ЗНО з англійської мови усіх абітурієнтів. Тобто після того, як регіональні центри оцінювання якості освіти опрацюють та перевірять роботи учасників, а Український центр отримає та оприлюднить результати психометричного аналізу тесту. Нагадаємо, що психометрія пропонує наукові статистичні методи, які досліджують якість тестів за такими характеристиками як розподільна здатність, надійність та кореляція. Згідно з графіком проведення ЗНО у 2018 році, на дані психометричного аналізу варто розраховувати до 13-14 червня», - наголошують у Громадянській мережі.

У зв'язку з цим, в ОПОРІ висловили переконання, що якщо розподільна здатність завдань з аудіювання буде низькою, характеристика надійності – мало задовільною, а коефіцієнт кореляції між результатами виконання завдань з аудіювання та загальним балом, отриманим вступником за весь тест – низьким, Український центр оцінювання якості освіти має розглянути вимоги учасників тестування щодо відмови враховувати завдання частини «Аудіювання» під час визначення загального бала ЗНО з цього предмета.

Разом з тим, Громадянська мережа ОПОРА привітала запровадження «Аудіювання» як складової тесту ЗНО з іноземних мов, однак звернула увагу на необхідність більш ретельної підготовки тестових завдань, а також на якісне його технічне проведення.

Освіта.ua
04.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Король
Я просто розчарована від процедури проведення ЗНО з англійської мови)мало того,що запис був,відверто відстійний,та ще наші інструктори вирішили нам зробити краще і ввімкнули запис на стільки гучно,що я,сидячи на першій парті,взагалі нічого з того всього не зрозуміла і не почула,бо він почав рипіти!!!Але більше всього дратувало і заважало,то це концерт до Дня Захисту Дітей,який проходив під стінами школи..це просто ЖАХ..хоч вікна закрили,але це не допомогло..музику все одно було чути..і це нестерпно відволікало та не давало сконцентрувати свою увагу на написання тесту,бо часу катастрофічно не вистачало!!!дуже прикро,що через цю англійську моя медаль під питанням)))
Катя
Зараз триває збір підписів для петиції "Зниження порогового балу ЗНО 2018 з англійської мови до 12 балів". Ось https://petition.kmu.gov.ua/m/Petition/View/1701 Потрібно 25000 підписів, поки зібрано 3814. Залишилось 86 днів, якщо буде зібрана певна кількість підписів, тоді зменшують пороговий бал
Абітурієнт
Для Катя: Я також розчарована англійською, просто жах як поставити свій підпис?
Коментувати
Аліна Максимівна
Що значить скасувати бали за аудіювання? Адже є учні, котрі заробили достатньо балів за цей вид роботи. Чому вони повинні втрачати свої бали? І чому повинні зараховувати всім 16 балів за аудіювання? Адже є учні, які самостійно заробили 15-16 балів за аудіювання. Тобто вони старались і заробляли ці бали, а інші просто так отримають ці бали? Це буде неясно стосовно цих дітей. І мої учні заробили достатньо балів за аудіювання. Отже, це можливо було зробити. Найоптимальніший вихід- зниження порогу.
ВИМАГАЄМО ПЕРЕГЛЯД ЗНО
ПІДПИСУЄМО ПЕТИЦІЮ https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?copy&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-526165-Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_
Alex Evigeis
Для ВИМАГАЄМО ПЕРЕГЛЯД ЗНО: НАДОЕЛО УЖЕ, СКОЛЬКО МОЖНО НЫТЬ?
Коментувати
Саша
Специально посмотрела статистику результатов ЗНО по английскому языку за 2017 год на сайте УЦОЯО. Так вот, процент участников, которые получили 200 баллов составило 0, 05% от всего количества сдававших, хотя аудирования в прошлом году не было. А процент от 195-до 200 составил около 2, 5%. А тут читаешь комменты, и прямо диву даешься, каждый второй , обязательно сдал бы на 200, если бы не аудирование Так что не стоит все валить на аудирование
Оксана
Для Саша: Справа навіть не в тому, чи здали би ці діти на 200 балів. Справа в тому, що у них забрали навіть ймовірність мріяти про них.
Саша
Для Оксана: Мечтать можно и нужно. Но , на мой взгляд, в данном конкретном случае (ЗНО), мечты должны быть ну не совсем фантастическими. Статистика вещь суровая - 0, 05% в прошлом году без аудирования. Но мне вот интересно, а они уверены что , например, сочинение написали ровнехонько на 14 баллов? Я, например, тоже мечтаю о 14, но совсем не факт что мне их поставят). Результатов то еще нет.
Коментувати
Обурений українець
Ідіть карочє до біса. І МОН, і УЦОЯО. Незважаючи на вашу недбалість, все одно пройду на бюджет. Стану вчителем і буду створювати нормальну освіту.
007
Для Обурений українець: Лучше министром
007
Для Обурений українець: только учитесь хорошо (придется много работать самостоятельно, а то в наших ВУЗах есть проблема с уровнем обучения), не как эта дама изображающая министра
Коментувати
Катя
Аудіювання мало намір перевірити сприйняття на слух англійської мови. А в реаліях була перевірка слуху.
Inesa
Для Катя: а все остальные задания были просто цветочки, одно аудирование паскудное всё испортило, так что ли? Вы тоже относитесь к тем слабоумным людям, которые за аннулирование аудирования, и которые совершенно не думают о тех, кто написал его хорошо несмотря на " ужасные условия, которые проверяли слух"?! Просто те, кто завалили английский сейчас пытаются выйти за счёт аудирования. Лучше бы просили понижения порогового, что помогло бы всем поступающим.
Денис
Представьте себе, именно оно все испортило. Ибо все остальные задания адекватные и довольно простые.
Inesa
Не для всех остальные задания были простыми, они требовали на много больше, чем просто школьных знаний. И если для тебя все задания были на изи, чего ты за аннулирование? Думаю потеря баллов за аудирование, не такая для тебя и большая
Коментувати
007
Попытайтесь подать заявление на участие в доп.сессии. Срок подачи - 5рабочих дней, т.е. до конца недели. При Януковиче те же самые личности, которые пытаются спустить все на тормоза, были бы в первых рядах кто его раздувал.
Олександр
Для 007: Если есть основания для доп.сессии.Всем подряд ее не дают)
007
Для Олександр: Основания есть, но их не увидят т.к. кому-то это очень сильно не надо. Разве, что Юля захочет пропиариться и заступиться за детей (это шутка).
Олександр
Есть правила апеляций,они четко прописаны .
Коментувати
Егор
Мне вот нравится, что родители жалуются на качество аудирования. Имеют право? Присутствовали? Своими ушами слышали и могут давать оценку?
007
Для Егор: Речь не про качество аудиозаписи, а о качестве ее технического воспроизведения
Олександр
Для 007: Гриневич сегодня выступала-все,кто вовремя подал апеляцию-перепишут в июле на доп сессии.Все,кто не подал вовремя апеляцию-не будут иметь такой возможности. И будет комиссия для визначення мінімального прохідного бала.Порйдет она с зми публично.
007
Для Олександр: Поэтому и нужна петиция об ее отставке.
Коментувати
Родители
По-нашему глубоко убеждению, НЕЛЬЗЯ, ни при каких условиях отбирать у участников ЗНО заработанные ими баллы. Дети, которые справились с аудированием, не должны пострадать, в конце концов их вины в том, что запись была не очень качественной и дикторы были не на высоте, никакой нет. УЦОЯО должен найти такой выход из ситуации, при котором ни одна из сторон конфликта не будет чувствовать себя обиженной и оскорбленной. Лично нам видится один выход из ситуации - снижение порога склалне склал. Как вариант - дополнительная сессия для всех, кто недоволен своим результатом
Егор
Для Родители:Согласны. Если моя дочь ответила 13 из 16, то почему у нее эхти баллы нужно забрать?Спикен клабы, курсы, репетиртор, труда положено не мало. За что нужно отобрать. А пороговый балл и так уменьшится "на автомате"
007
Для Родители: Каким образом пострадают дети? У вашего ребенка все плохо кроме аудирования и Вы думаете на этом выехать? Отмена результатом аудирования не означает отмену всей сессии. У нас с аудированием по англ. языку все нормально, но отмена этой части ЗНО будет справедливо для всех. Не надо плеваться своим эгоизмом.
альо пакістан
просто всі 16 балів подарувати всім. шкала склав/не склав все знівелює
Коментувати
Олександр
Частина 2. В пункті 1 вищезазначеного Регламенту прописано наступне: Цей Регламент встановлює єдині вимоги до процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання та визначає сукупність правил і норм (від себе - ?), що врегульовують особливості функціонування пункту проведення ЗНО. Пункт 2 Регламенту: Роботу пунктів ЗНО організовують УЦОЯО та регіональні центри оцінювання якості освіти відповідно до вимог Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1095 та цього Регламенту. В підпункті 2 пункту 13 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти зазначено: У сфері зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти УЦОЯО встановлює регламенти роботи та умови формування тимчасових пунктів, вимоги до їх облаштування. І все. В Положенні про Український центр оцінювання якості, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2005 року №1312, як основний документ що визначає основні завдання та права УЦОЯО, також ніде не вказано, що УЦОЯО дані повноваження самостійно визначати за допомогою якого обладнання та інше (тембр голосу диктора тощо) повинно проводитись аудіювання. Тобто, виходячи з вказаного, в Україні не існує норм та правил щодо якісного проведення аудіювання з врахуванням всіх об’єктивних та необ’єктивних підстав (проведення аудіювання в індивідуальних навушниках – як наприклад), і це може стати приводом до подання до суду на повне скасування аудіювання по всій Україні. Може я помиляюсь, і тому прошу Вас дати коментарі до цього питання, в тому числі від експертів та юристів.
Олександр
Частина 1. У мене знову одне і теж питання – де нормативно-правові технічні вимоги до правильності проведення, відповідного обладнання, тембру та гучності голосу диткора під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, а саме – в частині «аудіювання»? З боку працівників Міністерства освіти та УЦОЯО йдуть посилання на наказ Міносвіти №704 від 22.06.2016 року «Типовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів», який розповсюджується на кабінети біології, географії, математики, фізики та хімії! А де іноземна мова? Хочу зазначити, що існує «Регламент роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році», затверджений наказом Українського центру оцінювання якості освіти (далі – УЦОЯО) за №24 від 26 січня 2018 року, де в пункті 5 зазначено: У кожній стандартній аудиторії мають бути: … - пристрій для програвання аудіо-компакт-дисків зі звуковим...
007
Часть ЗНО по иностранным языкам (не только по английскому), касающегося аудирования, привело к тому, что были созданы неодинаковые условия (в т.ч. по причине разного технического оборудования (неиспраное также использовалось) для его участников. Это привело к нарушению ст.23, 24,53 Конституции Украины), Закона Украины "ОБ образовании". Ст. 3 п.2 ЗУ "Об образовании" мы находим: - " В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. " Этот доступ был нарушен, т.е. те абитуриенты, которым было предоставлено технически неисправное оборудование, оказались в иных условиях и следовательно автоматически теряют право на равных поступить в ВУЗ и уровень их знаний не имеет значения. Советую подключать политические партии, обращаться в ПРОКУРАТУРУ, СУДы, а не забрасывать Министерство жалобами. Можно на сайте ПРЕЗИДЕНТА создать петицию за отставку МИНИСТРА ОБРАЗОВАНИЯ. Большинство ТВ каналов под контролем ГОСУДАРСТВА И БУДЕТ освещать проблему так как им велят. ICTV - пример этому.
Олександр
Для 007: Пишите челобитную царю.Пусть своей милостью дарует вам отмену аудирования!
Родители
Для 007: Родители+1 По-нашему глубоко убеждению, НЕЛЬЗЯ, ни при каких условиях отбирать у участников ЗНО заработанные ими баллы. Дети, которые справились с аудированием, не должны пострадать, в конце концов их вины в том, что запись была не очень качественной и дикторы были не на высоте, никакой нет. УЦОЯО должен найти такой выход из ситуации, при котором ни одна из сторон конфликта не будет чувствовать себя обиженной и оскорбленной. Лично нам видится один выход из ситуации - снижение порога склалне склал. Как вариант - дополнительная сессия для всех, кто недоволен своим результатом
007
Для Родители: Вы сами не понимаете , что баллы как раз и отбираются в виду некачественного воспроизведения аудиозаписи в разных технических условиях.
Коментувати
Алексей
В марте сдавал кэмбриджский FCE в местном языковом центре, аудирование по своему содержанию и вопросам было вполне сопоставимо с ЗНО. Запись была хорошей, хотя и говорили быстро, но без акцента и довольно разборчиво. В итоге в аудировании не сделал ни одной ошибки и получил за экзамен сертификат уровня С1. На ЗНО хотя некоторые дикторы и говорили неразборчиво, основная мысль, в которой содержался ответ на вопрос, вполне легко улавливалась, а качество самой записи (не произношение дикторов) было весьма высоким. В итоге, в аудировании сделал лишь одну ошибку, но явно не из-за записи, шума и прочего. Возможно, некоторым действительно не повезло с оборудованием и шумом, который мешал сосредоточиться, но у них была возможность подать на месте апелляцию (о чём нам в начале каждого экзамена говорит инструктор) сотрудникам РЦОЯО. Думаю, им всем дадут возможность переписать тест на дополнительной сессии с хорошим оборудованием.
Марина
Для Алексей: Так и подавали жалобы на месте проведения Зно, но там им говорили, что нужно обращаться в УЦОЯО, а там сказали, что надо было писать на месте проведения Зно, вот и получается замкнутый круг
Алексей
Повторюсь, в начале каждого экзамена инструктор зачитывает права и обязанности участников тестирования, среди них есть и право подать апелляцию из-за технических проблем не выходя из пункта тестирования. Потом согласие с правилами заверяется в письменном виде на обратной стороне одного из бланков ответа. "Якщо в аудиторії чи інших приміщеннях пункту порушено порядок проведення зовнішнього оцінювання, що може негативно вплинути на ваш результат, то ви маєте право до виходу з пункту ЗНО подати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти апеляційну заяву про порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання". С полныым текстом можете ознакомиться тут: http://lvtest.org.ua:82/train/files/09_promova.pdf
Коментувати
катя
https://www.facebook.com/zno.ukr.center/ пишіть сюди, вони оперативно відповідають, нашу скаргу взяли на розгляд. пишуть, що дуже багато скарг
Катерина
До речі, мій племінник ходив на німецьку. Запис був студійний, ніяких акцентів, відмінних від класичної німецької. Ніхто нарікань не має. Що зрозумів - то твоє. А на аудіюванні з англійської ще й почути треба було примудритись! Бо запис був жахливий, сторонні шуми, ковтання слів. У нас в Україні теж повно люде з "фефектом фікції", вони теж мають право на існування, але ж ми не даємо їм можливості бути дикторами чи диктувати радіодиктанти.
Аліна
В нашому кабінеті було жахливе звучання, яке унеможливлювало виконання завдання. Усі діти виконували аудіювання "наугад". На прохання написати скаргу інструктор відповіла в грубій формі "Треба було менше трандіти" і ніхто так і не дав можливості написати апеляцію на місці.
marina67_8
Для Аліна: та в каждом пункте есть помимо местных работников-инструкторов уполномоченные лица от РЦОЯО, которые ставят печати на сертификате, к ним нужно было обращаться.
Алексей
Нужно было стоять на своём, звонить в УЦОЯО и добиваться подачи апелляции на месте. Теперь уже её никто рассматривать не будет, увы.
катя
https://www.facebook.com/zno.ukr.center/ пишіть сюди, вони оперативно відповідають, нашу скаргу взяли на розгляд. пишуть, що дуже багато скарг
Коментувати
Сергій
Підкажіть будь ласка. Чи можливо ще подавати скаргу на аудіювання. Якщо так, то куди і як? Зробив 7 помилок, з яких 5 через погану якість звуку. Сидів на 14 парті.
marina67_8
Для Сергій: Сейчас вашу жалобу уже никто рассматривать не будет
катя
https://www.facebook.com/zno.ukr.center/ пишіть сюди, вони оперативно відповідають, нашу скаргу взяли на розгляд. пишуть, що дуже багато скарг
Коментувати
Местный
Товарищи родители, участники ЗНО, Опора и все все все, внимание. Срочно пишем петицию о том, чтобы всем, кто проходил ЗНО, за каждый предмет дали 200 балов. Условия невыносимые: в аудитории громко летала муха, у персонала по организации ЗНО были не одинаковые по цвету и тону носки, уровень влажности в аудиториях отклонялся на 2,2%, бедным дитачкам не разрешали пользоваться мобильными (а как же фотки в Instagram? изверги), парты были выставлены не в одну линию, из окон не красивый фон. В общем ужОс, а не условия. Поэтому поднимаем массовую истерию и в бой за 200 балов каждому за каждый предмет!!!
Олександр
Для Местный: Нет,мало! ТРЕБУЕМ МИНИМУМ 300!!! И БУДЖЕТ!!
Erwin Smith
Омг, если у тебя или у твоего ребенка всё норм было, это не повод строить из себя непонятно что. Себя то на место других поставь сначала.
Коментувати
Алексей
Давайте лучше не за этот бред ныть, а требовать, чтобы при поступлении можно было юзать годные сертификаты IELTS и TOEFL. Они и организованы нормально, и там точно нет родителей (а может и есть, не искал), которые будут выть "о горе, мое же дитяко в школе 12 получает, а тут едва на А2 дотянул"
Оля
Для Алексей: Хороша ідея. Що отримав - то твоє. Але чомусь результати міжнародних іспитів дозволили зарахувати як результати ДПА, а от як ЗНО - ні.
Коментувати