УЦОЯО: скарги розглядаються тільки у випадку вчасної апеляції

УЦОЯО надав роз’яснення на звернення учасників ЗНО щодо надмірної складності тесту з англійської

УЦОЯО: скарги розглядаються тільки у випадку вчасної апеляції

Український центр оцінювання якості освіти надав роз’яснення на числені звернення від учасників ЗНО щодо надмірної складності завдань тесту з англійської мови, а також проблем із аудіюванням.

Як зазначається у роз’ясненні, найбільше питань надходить щодо завдання тесту №59, де в слові «Attraction» допущено одрук — перший склад написаний з однією літерою t.

За висновками фахівців предметної комісії при УЦОЯО, які 1 червня розглянули та схвалили тест та правильні відповіді до нього, ця помилка не впливає на розуміння змісту завдання та його виконання.

«Однак справедливим залишається питання, чи буде зараховуватися помилка у разі написання учасником ЗНО відповідного слова з однією буквою t. Це питання вже в неділю, 3 червня, буде розглянуто на окремому засіданні фахової предметної комісії, де затверджуватиметься схема оцінювання виконання завдання № 59. Про висновок експертів буде повідомлено додатково», — йдеться у повідомленні УЦОЯО.

Цього року також вперше тестування з іноземної мови мало обов’язкову складову — аудіювання.

«Тест у такому форматі, для такої кількості учасників проводився вперше. Дійсно, він був складним як для учасників оцінювання, так і для організаторів. Так, надходять скарги щодо поганого звучання аудіозаписів під час організації тестування в окремих пунктах. Найбільше апеляційних заяв на процедуру проведення — понад половину, зокрема щодо якості звучання, подали в місті Києві. Ми вдячні кожному учаснику тестування, який подав свою апеляцію. Заяви та зібрані матеріали щодо них спрямовані на розгляд до регламентних комісій відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти», — йдеться у роз’ясненні центру оцінювання.

Також, в УЦОЯО зазначають, що апеляційну заяву щодо процедури проведення тестування можна подати виключно у пункті тестування. 

«Такі заходи необхідні та застосовуються під час тестування й в більшості країн світу. Такий підхід дає можливість учасникам подати скаргу саме тоді, коли виникла проблема, засвідчити об’єктивні обставини іншими учасниками та зібрати докази. На жаль, після завершення процедури тестування це не можливо», — зазначають в УЦОЯО.

В установі повідомляють, що деякі учасники скаржаться на вимову одного з дикторів, що начитували завдання тесту.

У відповідь на це в УЦОЯО зазначають, що вимова дикторів дійсно була різна і це є необхідною вимогою, аби створити завдання різної складності для учасників тестування з різним рівнем підготовки. Адже одна з компетентностей, які має отримати випускник школи вивчаючи англійську, — це розуміння іноземців, що спілкуються з різним темпом та з різною вимовою.

«Разом із тим ми усвідомлюємо, що навіть надзвичайно ретельна підготовка матеріалів тестувань стовідсотково не убезпечує від можливих недоліків у завданнях», — наголошується в роз’ясненні.

В УЦОЯО наголошують, що через це в системі визначення результатів ЗНО є спеціальні запобіжники, завдяки яким мінімізується вплив таких недоліків.

По-перше, згідно з методикою шкалювання максимальний бал (200) отримає не той, хто виконає всі завдання тесту, а той, хто набере найбільшу кількість тестових балів серед усіх учасників тестування.

По-друге, члени фахових предметних комісій із затвердження ключів при УЦОЯО докладно вивчають зміст кожного тестового завдання й визначають можливість використання результатів його виконання в загальному результаті учасників.

По-третє, експертна комісія при УЦОЯО з визначення порогу «склав/не склав» також ретельно вивчає завдання тесту, його характеристики й лише після цього встановлює поріг.

«Таким чином, трапляється, хоч і вкрай рідко, навіть вилучення результатів виконання завдань тесту із загальних розрахунків. Наприклад, так було у 2015 році за результатами тестування з української мови і літератури», — йдеться у роз’яненні.

«З огляду на це усі учасники тестування можуть бути впевненими, що для занепокоєння нема причин. Сама система ЗНО відпрацьована достатньо, щоб бути не вразливою до окремих організаційних проблем тестування», — підкреслюють в УЦОЯО.

Освіта.ua
02.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Доброго дня!Скажіть, будь ласка,чому 10.07.2019 року розпочалася вступна кампанія на магістратуру ,а результатів до цього часу ще немає?Ви обмежуєте наші можливості у подачі документів для здобуття вищезазначеного ступеня.
Алёна
Здравствуйте, у меня такая ситуация : при сдаче ЗНО на технологическим перерыве , когда я вставала, у меня упал со стола бланк ответов и сертефикат ЗНО на пол. Я подняла и положила обратно. Участник ЗНО решил, что это шпаргалки и потом написал на меня заявление. При осмотре представителями ЦЯО не было найдено ничего такого при мне. Я написала опровержение при выходе из школы. Проверяю результаты - у меня анулирование, якобы у меня нашли шпоргалки. Подскажите, пожалуйста, что мне делать в этой ситуации и как все-таки доказать, что при мне НИЧЕГО не было?
Еся
Для Алёна: попробуйте обратиться в УЦОЯО и выяснить, может, можно будет апелляцию написать в таком случае.
Еся
Только обратитесь как можно быстрее, апелляцию можно подать на протяжении определённого количества дней после объявление результатов. http://testportal.gov.ua/ap/
Алёна
Да, я уже написала апелляцию. Могут ли они как-то отстоять свою позицию без реальных доказательств или у нас, как в 37, за анонимки приговаривают к расстрелу, грубо говоря?
Коментувати
Сніжана
тільки коменти видаляють!!!буде вам новий Майдан!позор!діти голови ламають!!!!
Ruslana
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?newuser=1
456
Шановні громадяни! підписуйте петицію на офіційному сайті Президента України https://petition.president.gov.ua/petition/45188 https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?aYFwjnb
1000
Шановні громадяни! підписуйте петицію на офіційному сайті Президента України https://petition.president.gov.ua/petition/45188 https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?aYFwjnb
Інна
Ну не знаю: на рахунок адіювання в нас все норм пройшло в мене з 16 - 11 правельних, тобто мене навпаки воно витягнуло)
111
Для Інна: У Вас , напевно, і з української мови все првЕльно?
Юлія
От чомусь в таких привильних все з англ правЕльно , мабуть , батьки допомогли здати правЕльно
111
Для Інна: Людина української не знає, зате англійська - ПРАВЕЛЬНО Мінусуйте скільки завгодно, але ж правильно писати правИльно.
Коментувати
Наталья
УЦОЯО и министерство образования отмалчиваются. Ну еще пару дней мы повозмущаемся и на этом все затихнет. Результата , наверное мы не добьемся. Жалко , конечно, наших детей. И все наши старания , как и все у нас в стране, результата не дадут. Просто хочется задать вопрос: "Когда наступит та последняя точка терпения, которая прекратит всю эту происходящую вакханалию?" Противно жить в этой стране .
Родители
По-нашему глубоко убеждению, НЕЛЬЗЯ, ни при каких условиях отбирать у участников ЗНО заработанные ими баллы. Дети, которые справились с аудированием, не должны пострадать, в конце концов их вины в том, что запись была не очень качественной и дикторы были не на высоте, никакой нет. УЦОЯО должен найти такой выход из ситуации, при котором ни одна из сторон конфликта не будет чувствовать себя обиженной и оскорбленной. Лично нам видится один выход из ситуации - снижение порога склалне склал. Как вариант - дополнительная сессия для всех, кто недоволен своим результатом
Олена
Шановні співробітники Центру! Окрім численних претензій до якості запису і вимови (які я частково підтримую), хочу поставити питання до частини грамматики (питання від кандидата філологічних наук зі спеціальності германські мови, Київський Націонаональний університет імені Тараса Шевченка, Кафедра англійської філології). Зокрема, питання 51 і 55 містять так звану конструкцію complex subject, тобто Інфінітивну конструкцію (у 55 питанні із perfect infinitive). Хотілося б дізнатися, чи передбачена ця граматична тема шкільною програмою та програмою ЗНО з англійської мови? Якщо так, то до якого конкретно розділу можна її віднести? (Якщо будете посилатися на розділ «дієслівні конструкції», будь ласка вкажіть декілька джерел у яких використано цей термін стосовно цих граматичних структур. Вбачається, що дієслівні конструкції це так звані Verb patterns, до яких advanced passive structures не належать). На сьогодні, включення питань 51 і 55 у такому формулюванні у тестування потребує додаткового обґрунтування, як таке, що може не відповідати програмі. Буду вдячна за пояснення.
Lera
Для Олена: да о каком complex subject в школьной программе может идти речь - goog morning, записываем present simple , past simple ( я говорю не за все школы , но в большенстве случиев так и есть)
Коментувати
Мер
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?aJWvjnb Хто не згоден з аудіюванням тут петиція на скасування завдань с аудіювання
Олександр
Для Мер: Челобитная царю от обиженных?))
Коментувати
Юлия
Дорогие родители, кто не согласен с качеством проведения аудирования по английскому языку, подпишите, пожалуйста, петицию на официальном сайте президента Украины https://petition.president.gov.ua/petition/45188
Мама абитуриентки
Для Юлия: Отстаньте уже от нас. " Будь-яке рішення по суті можна приймати лише на підставі психометричних даних про результати ЗНО з англійської мови усіх абітурієнтів. Тобто після того, як регіональні центри оцінювання якості освіти опрацюють та перевірять роботи учасників, а Український центр отримає та оприлюднить результати психометричного аналізу тесту. Нагадаємо, що психометрія пропонує наукові статистичні методи, які досліджують якість тестів за такими характеристиками як розподільна здатність, надійність та кореляція. Згідно з графіком проведення ЗНО у 2018 році, на дані психометричного аналізу варто розраховувати до 13-14 червня», - наголошують у Громадянській мережі."
Тарас
Шановна пані, ви самі, напевно, не до кінця розумієте, що пишете у коментарі. Психометрика є неефективною у визначенні цілісності та об’єктивності тесту або/чи будь-чого іншого, лише з однієї причини що даний вид аналітично-статистичної необгрутованості, визначає лише посередність та середню прохідну здатність того чи іншого запитання тесту, а як усім відомо, "успішні- не бунтують!", тому даний вид аналізу не покаже нічого, крім сухих цифр статистики. По- друге, оскільки це тест, то учень який/хто навіть і не збирався слухати аудіювання у деяких його завданнях мав 50% вірогідності вгадати. Очевидно, що всі ми знайомі з бетонними коробками, які називають школами, і їх лінгвофонічною спроможністю, ніхто не заперечить те, що умов створено не було але й ануляція результатів не допоможе, Вихід лише один зниження порогового балу як у 2015х роках до мінімальної позначки.
Мама абитуриентки
Для Тарас: це не я пиш, це пише https://osvita.ua/test/60993/
Коментувати
Тарас
Шановна організаціє "Опора", шановні батьки і абітурієнти, я, не можу цілком погодитись із вашими твердженнями. По-перше, як бути з тими хто добре склав частину "Аудіювання" на достатньо високому рівні, а більше помилок допустив у одній із інших частин тесту. Навіщо пригнічувати і недоцінювати когось, йдучи за більшістю. По-друге, цілковитою правдою є те що умови, обладнання,технічні показники були не ідеальними. Але ми мусимо розуміти і те, що єдиноможливим виходом було б зменшення саме порогового балу. Оскільки це дозволить і скомпенсувати недоліки "Аудіювання" і допомогти учням, які справді постраждали від технічних умов, при цьому не зачепивши тих, хто склав цю частину вдало . Дякую.
Мама
Для Тарас: Спасибо. Очень адекватный комментарий. Согласна с вами
Alex Evigeis
Это справедливо. Респект автору поста
maks
Цілком погоджуюся з Тарас.Це єдино правильне вирішення цієї ситуації)
Коментувати
Родительский комитет
УВАЖАЕМАЯ ЭКСПЕРТНАЯ КОМИССИЯ ПРИ УЦОЯО. ПРОШУ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ И ДОНЕСТИ ИНФОРМАЦИЮ ДО МИНИСТРА ОБРАЗОВАНИЯ И ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ. ТА ЧАСТЬ ДЕТЕЙ, КОТОРЫЕ СПРАВИЛИСЬ С АУДИРОВАНИЕМ НА ОТЛИЧНО ИЛИ ХОРОШО КАТЕГОРИЧЕСКИ ПРОТИВ АННУЛИРОВАНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АУДИРОВАНИЯ! АННУЛИРОВАНИЕ РЕЗУЛЬТАТОВОВ ЭТОЙ ЧАСТИ ТЕСТА В УГОДУ ТЕМ, КТО НЕ СПРАВИЛСЯ БУДЕТ НЕСПРАВЕДЛИВИМ В ОТНОШЕНИИ ДЕТЕЙ, КОТОРЫЕ СПРАВИЛИСЬ С ЭТИМ ЗАДАНИЕМ. ПОЧЕМУ ОНИ ДОЛЖНЫ СТАТЬ ЗАЛОЖНИКАМИ ЭТОЙ СИТУАЦИИ?.Чому у них відберуть бали? А в подальшому цей прецидент призведе до того,що маса погано підготовлених учнів і їх батьків будуть вирішувати в тестах з кожного предмета-яку частину теста відмінити а яку оставити,бо там,бач,їх діточки погано написали а там добре!І яка буде мотивація в здібних дітей в подальшому,коли вони знатимуть,що в будь який час,будь яку частину теста можуть відмінити? Просимо зважено підійти до рішення з аудіювання!
Олександр
Для Родительский комитет: Согласен,все правильно.Поддерживаю!!!!
Dima
У меня есть знакомый, который хорошо написал часть аудирование, лучше чем я, хотя английский я знаю намного лучше него и на то есть причины, у него с качеством звука все было отлично. Вы считаете это справедливо?
Коментувати
Lera Strikalo
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?fbogname=%D0%A1%D1%82%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE+%D0%9D.&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-526165-Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku&utm_term=QIvjnb%2Bru Ще одна петиція! Не полінуйтеся підписати!
Оксана
Для Lera Strikalo: Да, прям все бросили и побежали. Що за манера, сам не сделал, так у других украду.
Дарья Петрова
Оксана, как удивительно вы перекрутили ситуацию, поражаюсь.
Оксана
Для Дарья Петрова: и в чем я ее перекрутила? В этой петиции требуют отмены результатов аудирования те, у которых результатов-то никаких нет. Вот и получается, что если у них нет, то давайте отберем результаты у тех у кого они есть
Коментувати
Абітурієнт 2018
УВАГА! Ось посилання на петицію, яка може реально дійти до Президента України, якщо набере потрібну кількість підписів ( 25 000). Будь ласка, поширьте цю інформацію та підтримайте петиція, якщо ви теж вважаєте оцінювання та процедуру проведення цьогорічного тесту некоректними. Із 400 000 написавших 25 тис назбирати не складно, але потрібно підписувати не кожному окремо, а усім - одну. ДАВАЙТЕ ДІЯТИ РАЗОМ, ЩОБ ДІЙСНО БУТИ ПОЧУТИМИ! https://petition.president.gov.ua/petition/45188 Батьки та діти, не будьте байдужими, якщо погоджуєтеся!
Алекс
Для Абітурієнт 2018: https://osvita.ua/test/60962/#comment_306189 Коментар з іншої сторінки сайту від Софії "Зарахувати чи анулювати всі відповіді з аудіювання буде несправедливо. ВВЕДІТЬ ДОДАТКОВУ СЕСІЮ, для всіх незгідних зі своїми результатами і підготуйте все до неї!" На мій погляд, цікава пропозиція. Дуже цікаво чи хтось з тих, хто не задоволений, на неї погодиться ВЕДЬ НЕ СОГЛАСИТЕСЬ?!! Конечно, лучше петицию подписывать и аннулировать хороший результат других, чем пойти и доказать что тебе не "паркет мешал"
Алекс
Для Абітурієнт 2018: На всякий случае, если про паркет не очень понятно. Поговорка - "Плохому танцору паркет мешает". А то, прям такие знатоки английского, что никак не могли разобрать что там диктор говорит. А ДРУГИЕ РАЗОБРАЛИ И ОТВЕТИЛИ ПРАВИЛЬНО
Абітурієнт 2018
Для Алекс: С радостью пойду, потому что год готовилась и слушала эти аудирования каждый урок. И считаю несправедливым то, что слышно было ужасно из-за того, что звук рассеивался, а оборудование находилось в одной части аудитории ( не в моей с: ) и возможности его передвинуть не было. Так что я наши мнения могут расходиться, и, если сделают доп. сессию, я с радостью туда пойду. Ничего личного)
Коментувати
Еnglish
https://osvita.ua/test/60962/#comment_306189 Коментар з іншої сторінки сайту від Софії "Зарахувати чи анулювати всі відповіді з аудіювання буде несправедливо. ВВЕДІТЬ ДОДАТКОВУ СЕСІЮ, для всіх незгідних зі своїми результатами і підготуйте все до неї!" На мій погляд, цікава пропозиція. Дуже цікаво чи хтось з тих, хто не задоволений, на неї погодиться
Lera
https://petition.president.gov.ua/petition/45186 Ребята , все , кто согласны, подписываем)
English
Для Lera: https://osvita.ua/test/60962/#comment_306189 Коментар з іншої сторінки сайту від Софії "Зарахувати чи анулювати всі відповіді з аудіювання буде несправедливо. ВВЕДІТЬ ДОДАТКОВУ СЕСІЮ, для всіх незгідних зі своїми результатами і підготуйте все до неї!" На мій погляд, цікава пропозиція. Дуже цікаво чи хтось з тих, хто не задоволений, на неї погодиться
Коментувати
Мама абитуриентки
Я, конечно, понимаю, что всех здесь волнует судьба исключительно своих детей. Но, если быть честными до конца, то ведь нужно учитывать что не у всех одинаковый уровень английского ( у кого-то В1, а у кого-то С2). Кто-то справился с аудированием, а кто-то нет. Причем, таких 50 на 50. На международных экзаменах ведь тоже разные баллы за разные блоки заданий, в то числе и за аудирование, у кого-то, соответственно, выше, у кого-то ниже. И не нужно думать что всем выдают сертификат тот, на который он рассчитывал. По-этому, несправедливо требовать отобрать баллы у детей, которые справились ни смотря ни на что, только потому что ваш ребенок не справился.
АЛЛА ЖУКОВА
Для Мама абитуриентки: Полностью с вами согласна.
Дарья Петрова
Экзамен должен был быть "академического уровня", как было заявлено. Так что ваши слова о разных уровнях подготовки знаний неуместны. Ожидали одно, а получили другое, вот и все.
Олександр
Все верно,нужна справедливость
Коментувати
Богдан
Не понимаю почему так много удаляют комментариев? Это такая свобода слова в Украине? Почему все СМИ до сих пор молчат?? Давайте уже действовать! Подписываем петиции, пишем листы в министерства, надо достучаться до них!! И еще, спасибо большое за халатное отношение к выпускникам.