МОЗ радить вступникам-медикам пройти пробне ЗНО

Цього року вперше буде застосовано поріг ЗНО у 150 балів для медичних спеціальностей

МОЗ радить вступникам-медикам пройти пробне ЗНО

Міністерство охорони здоров'я радить майбутнім абітурієнтам взяти участь у пробному зовнішньому оцінюванні та перевірити власні знання.

У відомстві зазначають, що цього року буде перша вступна кампанія, де буде застосовано поріг ЗНО у 150 балів для медичних спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія».

«Таке обмеження - необхідний крок, адже абітурієнт має довести, що має достатню мотивацію та здібності, щоб опановувати лікарську професію», - наголошують у МОЗ.

Також у міністерстві зазначають, що у розвинених країнах світу подібні обмеження для вступу на медичні спеціальності діють давно. Зокрема, у Великій Британії прохідний бал дає шанс лише 10% абітурієнтам, у США - 15%.

«Встановлення мінімального прохідного бала ЗНО для українських абітурієнтів - це перший крок на шляху поліпшення медичної освіти в Україні, наближення її до світових стандартів», - підкреслили у Міністерстві охорони здоров'я.

Як відомо, реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочалась 09 і триватиме до 31 січня 2018 року.

Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця.

Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 129 до 137 грн в залежності від регіону проживання учасника. Реєстрацію здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.

Регіональні центри оцінювання якості освіти:

Освіта.ua
10.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Svetlana
Повысьте медикам зарплату,а то врачи после института имеют оклад как у санитарки!Медицина у нас на ладан дышит,ни условий нормальных для работы,ни нормальной зарплаты!Родители,Вы, расскажите своим детям что их ждет,только без романтизма о престижности белых халатов и о спасении человечества!Все это быстро уйдет в свете тяжелой,каторжной работы и мизерной зарплаты!
Вчитель
Для Svetlana: Хороший лікар за свою роботу завжди отримає вдячність пацієнта. У медицині інша проблема. Лікарі які вивчені за гроші, не можуть надати професійну допомогу, але експерементують, а раптом вийде. Люди абсолютно не хочуть вчитись і самовдосконалюватись. Люди готові заплатити за професійну допомогу, але яксно підготованого лікаря важко знайти. Купа ХЄРургів, замість хірургів
Коментувати