Обшуки на ЗНО є порушенням прав дітей, - омбудсмен

Уповноважений з прав людини заявляє про порушення прав дітей під час проведення тестування ЗНО

Обшуки на ЗНО є порушенням прав дітей, - омбудсмен

23 травня 2017 року під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури зафіксовано факти некоректного обшуку учасників іспиту металошукачем. Про це йдеться у коментарі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської щодо випадків обшуків учасників ЗНО під час тестування.

За її словами, такі дії є порушенням права дітей на гідне ставлення.

«У зв’язку з цим, Уповноважений з прав людини звертає увагу на те, що відповідно до статті 16 Конвенції про права дитини, жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя або незаконного посягання на її честь і гідність», - йдеться у коментарі.

Також, Лутковська, посилаючись на статтю 10 закону «Про охорону дитинства», наголошує, що кожна дитина має гарантоване право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

«З метою вжиття заходів реагування щодо недопущення подібних випадків порушень прав дітей під час складання ЗНО, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська невідкладно звернулась до міністра освіти і науки України та голови Національної поліції України», - наголосили в офісі Уповноваженого з прав людини.

Питання проведення обшуків учасників зовнішнього оцінювання перебуває на особистому контролі Уповноваженого з прав людини.

Освіта.ua
26.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Я проти обшуку дітей. Під час технологічної перерви у моєї доньки вилучили навушники, які знаходилися в кишені. Для неї екзамен з української мови був завершений. Її вигнали. Хіба це толерантно? Куди дитина може підключити ці навушники? Телефону в неї не було. Я вважаю, що так не повинно бути. Моя донька вчилася добре. Дії перевіряючих та уповноваженої особи завдали моральної шкоди дитині. Навіть у футболі при порушеннях спочатку показують жовті картки!!! Я вважаю, що слід переглянути правила проведення ЗНО.
Іван
Для Людмила: а хіба вона не знала про правила, хіба не попереджали?
Тетяна
Для Людмили: Це правильно, ваша донька порушила правила. Про це сто разів говорять! Для чого вона їх брала?! У переліку того, що треба мати при собі на ЗНО навушники не значаться.
Студeнт
Для Людмила. А, тобто вона хотіла списати ЗНО, алe нe дали можливості вашій доньці. Правильно зробили.
Коментувати
мила
Обмудсмен проснулась. Уже несколько лет проверяют.
Ярослава
Якби ж то тільки обшукували металошукачами... А то ж навіть змушували дівчат задирати спідницю вище колін, а хлопців закочувати штани також до колін, щоб показати, чи немає там шпаргалок...Одну дівчинку, у якої сильно випирали тазові кістки, бо худа занадто, попросили розстебнути штани і показати, що то не ребро зошита зі шпаргалками. Як вам такі дії???
мила
Для Ярослава: А вы были инструктором или писали тест? Это где? Почему эта девочка не написала аппеляцию? Работаю инструктором уже несколько лет. Таких ужасов и близко нет
Ярослава
Я не була інструктором, але мені розказала учителька цієї дівчинки. Їй дівчинка поскаржилася на такі дії перевіряючих.
Інна
Для Ярослава: а наскільки можна бути впевненим що дівчинка не бреше?
Коментувати
педагог
Сама злодійка і дітей хоче вчити злодійству. Так і живемо: нечесні жирують, а чесні бідують. А все починається з дитинства і ЗНО в тому числі. Правильно роблять, що обшукують. Чесно, так чесно для всіх.
Катерина
Для педагог: и я согласна. Ничего страшного если ребёнка обыщут. Но сильно ушлые все равно списывают. Перед экзаменами в туалете оставляют шпаргалки. Кто-то учил, а кто-то списал.
Коментувати
Будущий студент
У меня только одно пожелание—верните вступительные экзамены в вузы. ЗНО негативно влияет на абитуриентов. А вот на экзаменах преподаватели поставят чесные балы. Заслужил 5—поступил на бюджет, нет—получи 2.
Lito
Для Будущий студент: ви зараз серйозно? скільки вам років, майбутній студенте, що ви досі настільки наївний?
Галина
ЗНО дає можливість дітям, які вчились, а не відбували , поступити у вищі навчальні заклади. (Без хабара)
Виктория
Очень смешно. Т.е. преподаватели, проверяющие ЗНО анонимно, поставят не честно. А преподаватели в вузе, с которыми можно "все порешать", - честно... Цирк.
Коментувати