Одне завдання з мови містить дві ідентичні відповіді

У завданні № 20 тесту ЗНО з української мови було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді

Одне завдання з мови містить дві ідентичні відповіді

У завданні № 20 тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді. Про це, коментуючи проведення тестування з української мови і літератури сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За словами директора УЦОЯО, це не вплине на результат учасників тестування.

«Попри те, що правильні відповіді до завдань будуть оприлюднені лише завтра, інформую, що за висновками предметної фахової комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, наявність двох ідентичних варіантів у цьому завданні не впливає на вибір правильної відповіді, а отже і на результат учасників», - зазначив Карандій.

Завдання тесту з української мови, в якому було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді:

Також, за інформацією директора УЦОЯО, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури було забезпечено конфіденційність змісту завдань та створено стандартизовані умови проходження ЗНО для всіх учасників.

ЯК РОЗРАХУВАТИ БАЛ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт або Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
23.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлiя
Багато хто з дiтей зробили помилку в наголосi
Люся
Цього року програма ЗНО була найскладніша,не подобається те,що дітей не попередили готуватись по іншій системі,якщо зрівняти ЗНО яке писав Авраменко,то це взагалі жах. У 2 завданні некорректне питання,у відповідях А-В 2 наголоси. Не думаю що дітям у школі таке пояснюють.
Сергій
Перепрошую: помітив, вірну. А "Мартина Борулю" потрібно перечитати. Шановні науковці, давайте видавати якийсь міні-словник слів з чудернацькими наголосами. А то більшість українців і не знає правильної наголошуваності деяких слів: руслО, ціннИк, піалА, піцЕрія.
Сергій
Я відразу й не помвтив одинакові варіанти. Шукав вірниу відповідь.
Сергій
Правильно сказати "...частина студентів змогла..."?
Ollesia
Бачила завдання. Тести з української мови і літератури були дуже тяжкими. На вступних іспитах в університеті завдання були значно легшими, ніж на ЗНО.
Оля
Останнім часом на ЗНО побільшало некоректних питань. Раніше тестові завдання були більш зрозумілими, а останнім часом дають такі завдання, щоб познущатися над абітурієнтами.
ВСТУПНИК
Повністю згодна із Світланою. Багато тестів виходили за межі програми і були завищені в рази. Чи можна скласти такі тести, які будуть більш зрозумілими для абітурієнтів?
Світлана
Маразм, введіть на ЗНО те, що діти опановують за шкільною програмою і не потрібно цих "ненормальних" запитань. Таке враження, що з українців сплановано хочуть зробити робітничу націю. А для чого країні розумні люди, "тупішими" легше керувати. Я за ЗНО, але з нормальними запитаннями. Діти не мають знати того, що знають науковці філологічного напрямку. Це ж звичайні школярі здають ЗНО, а там є такі питання, які розглядаються на перших курсах університетів
Марія
Як це цінника не було ? Розкажіть про це випускникам , не смішіть ,годі вже !
Anna
Сразу видно что задания ЗНО были тщательно проверены и перепроверены комиссией которая их составляла. (сарказм)
Пг
Складала ЗНО. Ніякі цінники не бачила, тому що коли вчиш, то знаєш що вИпадок, а інші варіанти відпадають. Ну однакові відповіді. Матусі, годі панікувати. Ті хто знає як робити це завдання навіть не помітив цього. Стрес? Звичайно, це твій крок у майбутнє, але не треба робити з цього "Міністерство жахливо працює, а дітей шкода". Зно не відповідає шкільній програмі? Тоді я не знаю, де були тоді діти замість занять.
Лина
Для Пг: еще один сотрудник Министерства вскрылся. Вы б хоть глянули, как дети пишут, ЗНО она складала... Всюду вранье, стыдно за вас. Хоть бы повыгоняли вас всех, бездарей.
Інна
Для Лина: я звісно перепрошую, але ви б попустилися трохи. я сама складала і з автором коменту цілком згодна. хто вчився міг спокійно впоратися. можемо десь в іншій мережі поспілкуватися, де не анонімно, якщо не вірите :)
Коментувати
Володимир
А чи не можна створити КОМПЕТЕНТНУ предметну фахову комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти, щоб не ганьбитись на всю країну???
Олег Грица
Для Володимир: а родичі і знайомі де будуть працювати?
Коментувати
Світлана
А яка різниця, якщо обидві ідентичні відповіді не є вірними. Вірна відповідь Д, і вона одна? Хоча, безумовно, робити завдання для всієї країни і зробити помилки у варіантах відповідей — це треба вміти.
Іра
Для Світлана: відповідь може бути тільки правильна
Коментувати
Олена
Я теж сказала дитині, що вона правильно визначила варіант Для, А, хіба, ні, філологи?
Олена
Для Олена: Варіант Д(виправляю)
Іра
так, відповідь Д
Коментувати
Філолог
Завдання № 20 є валідним, тому що правильний варінт відповіді - Д. Чому? Слово частина вимагає дієслова в однині (змогла, це варіанти Б і Д), словосполучення правила вимови вимагає слова у Р.В. (важких французьких звуків, це варіанти В і Д), фраза Оксана Семенівна вимагає дієслова жіночого роду (приділила, це варіанти А, Г і Д).
Оксана
У завданні номер 2 у сертифікаційній роботі з української мови і літератури присутні слова з подвійним наголосом: русло, випадок, цінник, тому свідомо вибрати слово у якому на перший склад падає наголос не можливо. Наголос на перший склад падає і у слові русло, і у слові цінник, і у слові випадок. Прошу розглянути це завдання і якщо це можливо зарахувати правильну відповідь для всіх абітурієнтів 2017 року.
Тетяна
Для Оксана: У словнику ще за 1975 рік написано: русло, цінник - наголос на другий склад. А випадок- на перший
Оксана Олексіївна
Для Оксана: Наголос на перший склад падає лише у слові вИпадок
Дзвенислава
Цікаво, навіщо людині, яка здає ЗНО у 2017 році, знати словник 1975-го, а ще цікаво, чи часто ви використовуєте русло з наголосом на першому складі. І ще цікаво, як це може бути корисним у повсякденному житті...
Коментувати