Міністр: ЗНО має орієнтуватись на компетентності

Організатори тестування мають більше орієнтуватись на перевірку компетентності випускників

Міністр: ЗНО має орієнтуватись на компетентності

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що зовнішнє незалежне оцінювання має бути зорієнтоване на перевірку компетентності, а не точкових знань випускників шкіл і правильного відтворення ними дат і термінів. Про це міністр заявила на прес-конференції в Одесі, повідомляє Укрінформ.

"Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання більше орієнтувались на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання", - зазначила Гриневич.

За словами міністра, це велика проблема і її треба вчитися долати.

"Хочу зауважити, що Україна вперше долучиться в 2018 році до програми "PISA" - міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма якраз орієнтована на перевірку компетентностей: за результатами дослідження побачимо, де ми перебуваємо у міжнародному рейтингу і як далі нам розвивати інструмент ЗНО", - сказала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
19.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Perplexity
Вона просто йобнута і все...нажаль то що вона була вчителем десь на заході її не навчило...
Skjeld
Крізь впровадження відкритих питань буде великий суб’єктивізм перевіряючого і будуть правильно сформульовані , але не так як вчив і розуміє перевіряючий. Знову відкриття чергового слабкого місця, де можна обікрасти абітурієнта на кілька балів.