90% абітурієнтів довіряють системі ЗНО

Більшість випускників шкіл вважає, що здобутих у школі знань достатньо для складання ЗНО

90% абітурієнтів довіряють системі ЗНО

90% учасників тестування довiряють системi зовнiшнього незалежного оцінювання. Про це свідчать результати опитування учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, що було проведено 5 травня 2016 року Громадянською мережею «ОПОРА» спільно з Фондом «Демократичні ініціативи».

Результати опитування показали, що 27% учасників ЗНО з української мови і літератури готувались до нього рік і більше, майже стільки ж (23%) витратили на підготовку близько півроку, 35%  готувались  від 1 до 6 місяців, тоді як майже 15% не готувались до тестування взагалі.

Абсолютна більшість опитаних учнів та випускників шкіл (72%) вважають, що здобутих у школі знань достатньо для складання ЗНО. Натомість, 22% учасників ЗНО вважають, що шкільних знань для тестування недостатньо, а на думку ще 7%,  шкільних знань недостатньо зовсім, навiть для отримання мiнiмального бала.

36% учасників ЗНО зазначили, що пiд час пiдготовки до складання тесту з української мови i лiтератури вони користувалися послугами репетитора. При цьому в середовищі заможних учнів кількість тих, хто користувався цими послугами, майже вдвічі більша (42%), ніж серед тих учнів, які представляють сегмент населення із доходами нижче середнього рівня (23%). Загалом по всій Україні учні та випускники шкіл самостійно готувалися до ЗНО пiд час занять у школi (38%), проходили безкоштовні он/оф-лайн курси (17%) та, нарешті, 24% нічиєю допомогою під час підготовки до ЗНО не скористалися.

В середньому за останній рік на оплату послуг репетитора учасники тестування  витрачали 1204 гривень на місяць. Загалом серед тих, хто займався з репетитором, 45% опитаних  визнали, що вони би не склали тест з української мови та літератури без попередньої підготовки з репетитором. Водночас 25% відзначили, що справилися б і без підготовки з репетитором, а 30% не змогли дати однозначної відповіді на це запитання. Представники заможніших сімей демонструють більшу впевненість у своїх силах (35%) порівняно із учнями з доходами середнього (23%) та вище середнього рівнів (27%).

Абсолютна більшість опитаних учасників тестування (89%) планують вступати до ВНЗ цього року. При цьому 63% опитаних вже навіть визначилися зі спецiальнiстю та ВНЗ, до якого вступатимуть, 15% – визначилися тільки зі спеціальністю, тоді як 17% – взагалі не визначилися ані щодо ВНЗ, ані щодо обраної спеціальності.

На думку переважної більшості учасників тестування (58%), ЗНО має залишатися основним критерiєм для вступу до ВНЗ, тоді як 26% висловились на підтримку ідеї повернення до старої системи іспитів у ВНЗ. 16% – не змогли відповісти на це запитання.

При проведенні опитування застосовувалася методика екзит-полу (опитування  на виході з пунктів проведення ЗНО). Загалом було опитано 2086 учасників у 80 пунктах тестування за вибіркою, що репрезентує  регіональний склад учасників ЗНО.

Ознайомитись з результатами опитування

Освіта.ua
29.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Довіряти нинішній корупційній системі ЗНО - себе не поважати!!! Навряд чи абітурієнти настільки наївні, однак держава їм не залишила іншого способу отримати вищу освіту.
Юрий
Для unforgiven:А чем же система ЗНО так коррумпирована? Вы заранее знали ответы на все тесты, или вместо полученных вами 100 баллов Вам в сертификат поставят 195? Если это так, то расскажите, как это Вам так получилось сделать? А то все остальные абитуриенты не знают и не умеют.
Просто мама
Невже Ви справді вважаєте, що система вступних іспитів до ВНЗ, яка діяла раніше, була менш корумпована і треба до неї повернутись? ЗНО дає шанс розумним дітям з сімей з невеликим доходом вступити на бюджетні місця. Я - за ЗНО!
Коментувати
Світлана Бондаренко
Шкода що опитували лише перед написанням. Море апеляцій, занижені бали за висловлювання власної думки!!! 15 днів чекання на задоволення апеляції і то по мінімуму!!! Один перевіряючий ! Це завжди суб’єктивно!
Anna
Для Світлана Бондаренко: проверяют каждую работу 3 человека ( там в бланке сверху место для оценки 3 людей) + из моих знакомых никто не подавал апелляцию ( а я выпускница в этом году и знакомых сдававших зно у меня много) То что вы получили меньше балов чем хотели не значит что вся система ЗНО плохо работает
Просто мама
Для Світлана Бондаренко: моя дочка отримала по 20 з 20 балів за висловлювання з української мови та російської мови, а також 14 з 14 балів за висловлювання з англійської мови. Може Вам готуватись треба було краще до ЗНО?
Коментувати
Skjeld
Можливо навпаки ;) 90% недовіряють, а 10% довіряють. Але мене все таки не влаштовує те, що ваші програми не можуть підготувати дитину для нормальної здачі ЗНО. Змушений витрачати тисячі гривень на книги і репетитори. Все плачевно, особливо ЗНО в магістратуру...
ЗНО в магистратуру
Для Skjeld: ЗНО в магистратуру - это ВЕЛИКОЛЕПНО!!!! Кто учился - сдаст. Например, КНУ Шевченка поступление после бакалавра, юрфак, в 2015. Некоторые абитуриенты сдавали 4 раза за день один и тот же тест на специальность. Опустим его содержание. Посмотрим только на баллы. Повторю тест один и тот же 4 раза. Большинство с каждым последующим написанием получат все меньше и меньше баллов. Т.е. , не самые глупые абитуриенты, выйдя и аудитории, имея доступ к ресурсам в течении перерыва перед следующим заходом, обсудив ответы, заходят и ... пишут хуже, чем предыдущую работу?? Английский на 90(!) баллов сдало много тех, которые не скажут как их зовут. Зато, абитуриенты, которым баллы за языковые сертификаты С1 и В2 добавили еле больше 60 набирают.... Были принципиальные будущие Юристы, которые, поступив, забрали документы. И каждый год при поступлении в КНУ (и не только) такие скандалы. Пусть будет ЗНО! Это справедливо.
Коментувати
Кирилл
Люди, не могу понять, что вас не устраивает? ЗНО все таки рассчитано на то, что бы к нему отдельно готовились. Да школа влияет на многое, но в большинстве случаев все решает, то как ты сам подготавливался, а не кол-во часов в неделю. Есть огромное кол-во справочников, тестов. Нам учитель по укр язу сразу сказала, что не будет нас готовить к ЗНО и пытаться угадать, кто что знает, у нее есть шк программа на 11 класс и все. Но на конкретные вопросы она отвечала (Спрашиваешь у нее конкретную тему и 10-15 минут на уроке она потратит на повторение), просто нужно самому готовиться. Я плохо знал укр. яз, сначала думал, что успею сам подготовиться, но видно не мое и пришлось нанимать репетитора на посл 2-3 месяца - 187 баллов, результат так себе, но тут уж сам виноват.))) Министерство образования тут не при чем. Мы сами приводим себя к тому, что приходиться заниматься с репетиторами. Про предметы которые не нужны))) Ну и кто мешал вашему чаду на етих предметах повторять нужный ему???
Anna
Для Кирилл: а ты умный чувак, не то что эти вечно паникующие в комментариях люди...
Коментувати
oksanap
Наше Міністерство освіти саме призводить до того, щоб діти займались з репетиторами. Хіба можна вивчити українську мову в школі, коли в 10 та 11 класах 1 година в тиждень? Зате є багато предметів, які дітям не потрібні... Нікого з "верхівки"не цікавить, звідки більша частина абітурієнтів та їх батьки мають брати гроші на додаткові заняття!!!
Anna
Для oksanap: у меня была укр мова 1 раз в неделю (физмат лицей) готовилась без репетитора за два месяца до зно по книжкам Авраменко - 195 баллов. Все возможно если постараться, просто люди ленивые и пихают все на школу, что что а укр мову можно выучить самому.
xyz
Для oksanap: "багато предметів, які дітям не потрібні". А можна конкретніше?
Anna
Для xyz: например чудесный предмет технологии ( у нас это было вырезание по дереву, очень мне в жизни пригодится 100%) по биологии год учили классификацию расстений ( в том числе уже вымерших ) которых я в жизни не увижу, учили как называется то или иное строение цветочка, листика, корней и тд. еще год учили классификацию животных, там например кровеноссная система речного рака или нервная система енота.Нафига??? Также предмет основы здоровья ( с одной стороны весьма полезный предмет, но программа 1, 2,...7,8 классов одинаковая-куча выкинутого времени) Физика на том уровне что дается в 10-11 классе вообще мало кому нужна
Коментувати
Олексій
Опитування проводили до початку тестів, нехай би провели опитування після того, як люди отримали несправедливі оцінки та заниженні бали. 99 відсотків висловили б недовіру. Якщо немає коштів на перевіряючих то можна було б не проводити тести, на яких виставляються суб’єктивні оцінки, а відмова розглядати апеляційні скарги і автоматична відмова усім заявникам в скаргах так взагалі ганьба.
Катерина
" ...за останній рік на оплату послуг репетитора учасники тестування витрачали 1204 гривень на місяць. " Таки да,1204 гривні на місяць це взагалі "тьху",враховуючи зарплати батьків.+ комунальні послуги,харчування і так далі.
.марія
Для Катерина: так а кто вам мешает не выкидывать деньги на ветер в 21 веке, когда полно бесплатной информации. Без репетиторов можно подготовится на 190+ если в голове что-то есть.
Коментувати
ТАРАС
ОПОРУ геть з порогової комісії УЦОЯО. Треба думати, коли з фізики ставити 11 балів. А тут опитування проводять. За чиї кошти?
uououou
Для ТАРАС: это беплатно, лол, всем учасникам ВНО при входе на личную страницу предлагалось пройти опрос
анна
А чого взагалі діти, готуючись до ЗНО, мають ходити до репетиторів? Що це за така програма: як шкільна так і ЗНОвська, коли треба йти до репетитора? Чому МІНОСВІТИ розробляє такі програми, які не дають змоги вивчити та закріпити програмовий матеріал на уроці? Не кожен може викласти 1204 грн в місяць на ЗНО.
анна
А представників "ОПОРИ" потрібно геть вигнати з комісії або замінити. Слухала їхні "думки" -це повний абсурд. Люди не з країни "Україна". Цікаво - в який спосіб знущатимуться наступного року. Теж видозміненням шкали чи пороговими балами?
Коментувати