УЦОЯО: серед завдань ПЗНО є якісні завдання минулих років

В УЦОЯО наголошують, що основною метою пробного ЗНО є ознайомлення учасників з процедурою тестування

УЦОЯО: серед завдань ПЗНО є якісні завдання минулих років

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що використання тестів минулих років під час пробного ЗНО є звичною практикою. Про це йдеться у коментарі Центру щодо інформації користувачів мережі про використання під час пробного ЗНО з української мови і літератури тесту минулого року.

Виходячи з тексту повідомлення, що розміщено на сторінці УЦОЯО у Facebook, під час повторної додаткової сесії в 2015 році завдання зазначеного тесту виконували лише кілька десятків учасників ЗНО.

Також у центрі наголошують, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення тестування.

«Багато років поспіль Український центр оцінювання якості освіти використовує з цією метою саме тести минулих років. Так, на пробному тестуванні 2016 року було використано тест повторної додаткової сесії 2015 року, який виконували кілька десятків учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Усі завдання цього тесту мають позитивні рецензії експертів і добрі статистичні показники», - повідомили в УЦОЯО.

Разом з тим, коментуючи ситуацію з використанням тесту минулого року, екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук заявив, що такий випадок стався «чи не уперше за всю історію пробного тестування» та запропонував Центру вибачитися перед абітурієнтами.

Освіта.ua
06.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для Совість
Возможно следует написать статью и в "Голос Украины" отправить. Есть шанец, что прочитают (парламентская ведь газета). Можно в различные газеты. Можно Квиту в ФБ, или Инне Совсун - той и в комментарии есть возможность писать. А можно и ГРиневич - чтобы показала реальную свою СИЛУ. А здесь7 А здесь писать - результата работы мысли ждать ооооочень долго. Вашему ребёнку ещё ЗНО сдавать...
Совість
Для для Совість: Інші діти з нашої школи здавали здавали в цей день пробні тести в Сумському держуніверситеті. Дітей і їхніх баттьків запросили до університету, провели екскурсію, розповіли про університет, показали бібліотеку. Організатори молодці. Як завжди спрацьовує людський фактор. Писати не буду нікому, Бог всім суддя.
Коментувати
Совість
Здавали пробні тести на базі Сумської банківської академії дітей тримали на вулиці до останніх хвилин реєстрації на вулиці +2, сильний вітер і дощ. Невже не можна було впустити дітей до холу чи невеличкого коридору, діти не місцеві добиралися хто чим зміг майже за 100 км, не всі змогли приїхати за 5 хв до реєстрації. Організатори і відповідальні особи бездушні нелюди. Після цих тортур діти, які встали в 5 чи 6 год ранку (бо добиралися громадським транспортом з інших міст і сіл області) повинні були щось думати і писати 180 хв. Мій син вже 4 день з високою температурою і сильною застудою, а зараз весняні канікули. 9 квітня пробне з математики, як їхати. Всім відповідальним особам, які допустили цю ганебну ситуацію по відношенню до чужих дітей, хочу побажати їхнім рідним діткам того ж.
Олена
Для Совість: На ЗНО тоже будут пускать в строго определенное время. Пропуск на ЗНО оочень строгий. В прошлом году дочка сдавала ЗНО в дождь и в очень неудобном для нас месте, куда добирались очень заранее, чтобы не опоздать. Я до выезда из дому присмотрела кафе в пешей доступности, где мы сидели до открытия пункта ЗНО. К ЗНО нужно готовиться во всех смыслах, в этом тоже. Для того и существует пробное ЗНО, чтобы узнать все нюансы
Коментувати
Пенсіонерка
Лікарчук пропонує вибачитись?! Повернути гроші! Цей варіант тесту було оприлюднено минулого року, отже, всі адекватні випускники з ним уже ознайомлені. Такий підхід можливий до демонстраційного тесту, а не до пробного. Діти заплатили за проходження, витратили гроші на дорогу до пункту тестування (сільські досить багато, особливо, якщо в потрібний час маршрутка відсутня), а що мають? Інформацію, в який бік в аудиторії двері відчиняються? Навряд, чи це їм потрібно, адже зі ймовірністю, близькою до одиниці, складати ЗНО вони будуть в іншому приміщенні. Думаю, що й з наступних предметів нових тестів також ніхто не готував. Я не юрист, тому прошу прокоментувати дану ситуацію батьків з відповідною освітою: чи є тут ознаки ошуканства з боку центру оцінювання з метою отримання неправомірної вигоди?
Тарас
ЦІКАВО! Давайте разом пошукаємо поріг за повторну додаткову сесію 2015 і порівняємо із порогом, який встановлять 11.04.2016 р. ???????
Михайло Чиж
Для Тарас: виявилось, що пороги співпали (хто-би сумнівався?)
Коментувати
Інна
Погоджуюся. Геть непрофесiйно це виглядає. Зміна керівництва не пішла на користь. Наче й дрібниця, але враховуючи і так складну ситуацію з довірою до ЗНО, до таких недоліків прискіплива увага. Грошей дали, зарплату підвищили, вартість ПЗНО збільшилася, а толку немає!
Laspi
Тобто прийти в холодну, неопалювану аудиторію, повтикати в давно розв’язані завдання, вислухати хамку-вчителицю коштує 111 далеко не зайвих гривень? Думав, що табачник - дно. Як я помилявся...
Лариса
А зачем напрягаться, что-то компоновать, сочинять, напрягаться, если есть готовое, и чего не продать обнищавшим гражданам Украины за 111 или сколько там гривен? Они не задумываются, что люди платят далеко не лишние деньги ради детей и их будущего. Репетиторы хоть деньги, которые им платят, отрабатывают, а тут кидалово!!!
Тетяна
Вибачення не допоможуть. А на ЗНО так дітям додасте такі важкі тести=(
Valentina
Тест з історії України в цьому році з двох зошитів: 1 (ХХ - ХХІ ст.) та 2 (з найдавніших часів до ХХ ст.). Бланк відповідей теж нового формату. Цікаво, що отримають учні 09.04. 2016 року...
марія
Ці тести є в базі даних, то чи варто було платити дітям за тест уже існуючий і багато разів пророблений. Чи вказую таке пробне дитині її рейтинг? Зараз діти написали непогано і вирішили що їх знання вже достатні.
Наталія
Для марія: Хоча я і не підтримую використання завданнь з минулорічного ЗНО, але все ж таки рейтинг це пробне ЗНО вкаже. Навіть, якщо пороговий бал залишиться тим самим, що і в минулому році, сама шкала оцінювання буде іншою. Ви зіштовхнетися з ситуацією, коли тестовий бал цього року буде відповідати значно меншій оцінці за шкалою 100-200 балів, ніж минулого року. Тобто, навіть, при достатньо високому тестовому балі ще не можна розраховувати на високий результат за шкалою 100-200. Пам’ятаємо, що ця шкала - рейтингова, і оцінку, вищу ніж 175 балів отримують (приблизно) лише 10% найкращих учнів. Чи впевнені Ви, що в ці 10% потрапите, бо завдання ПЗНО було заздалегідь пророблено багатьма учнями?
Коментувати