РПР вимагає публічного плану вирішення проблем ЗНО

Реанімаційний Пакет Реформ вимагає термінового вжиття всіх заходів, необхідних для проведення ЗНО

РПР вимагає публічного плану вирішення проблем ЗНО

Реанімаційний Пакет Реформ вимагає від уряду та Міністерства освіти і науки термінового вжиття всіх заходів, необхідних для успішного проведення ЗНО у 2016 році та пропонує, у випадку необхідності, свою допомогу. Про це йдеться у заяві РПР щодо забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

В РПР наголошують, що зовнішнє незалежне оцінювання є чи не єдиним прикладом успішної реформи в освітній галузі за останні 25 років та єдиною реально існуючою складовою системи забезпечення якості української освіти.

«Діяльність Українського центру оцінювання якості освіти, який відповідає за проведення ЗНО, є прикладом відкритості і прозорості для багатьох українських державних структур. У 2014 р. керівництво УЦОЯО ініціювало громадську дискусію, під час якої було висловлено велику кількість пропозицій щодо вдосконалення тестів ЗНО і розширення сфери його застосування. Певна їх частка була реалізована вже у 2015 р. Ці новації стали реальними ефективними заходами у боротьбі з корупцією в сфері освіти. Деякі з них викликали великий спротив частини освітян, батьків та випускників. Чи не тому сам УЦОЯО раптом опинився у центрі гучного корупційного скандалу?», - йдеться у заяві.

У РПР зазначають, що понад 100 днів минуло з 21 липня, коли відбулася спільна спеціальна операція правоохоронних органів в УЦОЯО, а керівництво центру було звинувачено у вчиненні низки тяжких злочинів.

«Втім доказів зловживань правоохоронці досі не надали. Коментарі керівників слідства і прокуратури, а також прес-служб правоохоронних органів свідчать про нерозуміння ними сутності процедур ЗНО, суперечать один одному, а також опублікованим документам про хід слідства. Представники слідства говорять про наявність від 100 до 200 фактів зміни результатів тестування. Але невідомо, яка частина цих змін зумовлена апеляціями чи технічними помилками виконавців. Серед тих, кому висунуто підозру та визначено запобіжний захід, досі немає жодного замовника втручання до бази», - наголошують в РПР.

У Реанімаційному Пакеті Реформ підкреслюють, що одним з головних наслідків спецоперації в УЦОЯО є реальна загроза зриву державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів та вступу до вищих навчальних закладів у 2016 р.

«Що потрібне, і що непотрібне для проведення ЗНО мають вирішувати фахівці, а не правоохоронні органи. Існують суттєві інші загрози, які можуть унеможливити проведення ЗНО у наступному році. Зокрема, це проблеми оновлення матеріальної бази УЦОЯО, звільнення низки провідних фахівців, оновлення ліцензій на спеціалізоване програмне забезпечення тощо. У зв’язку з цим недостатніми є заспокійливі заяви Міністра освіти і науки України С. Квіта, що немає підстав для хвилювання. Потрібний чіткий і публічний план вирішення всіх наявних проблем», - зазначають в РПР.

У зв’язку з цим, Реанімаційний пакет реформ вимагає від уряду та Міністерства освіти і науки України термінового вжиття всіх заходів, необхідних для успішного проведення ЗНО у 2016 році. У випадку необхідності фахівці РПР готові долучитися до обговорення проблем і допомоги у виробленні та реалізації потрібних рішень.

Також у заяві РПР міститься вимога до Генеральної прокуратури та інших правоохоронних органів, які беруть участь у розслідуванні, щодо прозорості та відкритості слідства в межах, допустимих законодавством; притягнення до передбаченої Законом відповідальності всіх замовників втручання до баз УЦОЯО незалежно від імен і посад, якщо факти такого втручання будуть підтверджені.

Освіта.ua
05.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свирид Опанасович
Все просто. Немає ЗНО - немає проблеми.