МОН придбає програми для проведення ЗНО яких не існує?

У Міносвіти вирішено закупити програмне забезпечення та оновити ІТ-інфраструктуру для проведення ЗНО

МОН придбає програми для проведення ЗНО яких не існує?

У Міністерстві освіти і науки вирішено закупити програмне забезпечення та оновити ІТ-інфраструктуру Українського центру оцінювання якості освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році. Відповідне питання було винесено для обговорення на Національній раді реформ, проведення якої відбулось 5 жовтня.

Зокрема, передбачається, що рішення про закупівлю програмного забезпечення для УЦОЯО має бути ухвалене до 1 листопада.

Разом з тим така пропозиція Міносвіти викликала жваве обговорення у мережі. Зокрема, екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук зазначає, що закупівля програмного забезпечення для Центру не може бути здійснена фактично, оскільки його не існує.

"Чи можна купити те, чого немає? Я про програмне забезпечення для проведення ЗНО. Того, унікального, що в муках створювалося упродовж восьми років, УЖЕ НЕМАЄ. ПОТРІБНО СТВОРЮВАТИ НОВЕ. Як кажуть, майже "з нуля". А до ЗНО лишається 6 місяців....", - зазначає Лікарчук у своєму Facebook.

Він також повідомив, що ще однією проблемою є закінчення дії ліцензії на один із програмних продуктів, за допомогою якого розпізнавалися бланки відповідей учасників ЗНО.

"Іще про одну проблему. Про яку всі мовчать. У 2015 році в УЦОЯО закінчується термін дії ліцензії на один із брендових програмних продуктів, з допомогою якого сканувалися (розпізнавалися) бланки відповідей. Цей продукт виробляється в Росії. Для того, щоб продовжити ліцензію, виробникові потрібно заплатили гроші. А там мова йде не 100 чи 200 гривень... Якщо не помиляюся, то про кілька мільйонів... Хтось уявляє собі, як це можна зробити в сучасних умовах?", - пише Ігор Лікарчук.

Презентація Міністерства освіти і науки України для Національної ради реформ:Освіта.ua
08.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Каліфорнійський університет Берклі
Пишу з чужини, яка, однак, за останні роки стала моїм домом, щоб не забути Рідну мову. Дуже боляче за Україну і український народ, який терпить всі витівки чиновницько-бюрократичного апарату. Складається враження, що в Україні серед них взагалі не має чесних і справедливих людей. Замість того, щоб забезпечити учнів і вчителів елементарним, вони закуповують нікому не протрібне програмне забезпечення у країни-агресора, зрозуміло, що не без відкатів. Лікарчук теж не святий. Тепер, коли "прижали" хвоста намагається критикувати освітню систему. Хоч коли був "при владі", то нічим не відрізнявся від теперішніх... Вихід є або повстати, або тікати з України, чекати кращих часів на чужині. Бо освідченим людям, зокрема Учителям, які духовними просвітниками народу, тут жити не дадуть. Системі потрібні раби, робоча сила зі слабким інтелектом, якої легко маніпулювати на власний розсуд.
совесть
Сумніви геть! ЗНО відбудеться! Бо в Україні Були й Є порядні, чесні, талановиті й працьовиті люди, які здатні зробити за 7 місяців те, на що ІНШИМ потрібно 2 роки... І так вже 9 років існування ЗНО... Ще Є такі відчайдухи... Ще Є такі.. Ще Є... Ще...
Петро
Що найгірше у цій справі - некомпетентність управління. А, можливо, компетентність у розмірах і системі "відкатів"?...
абсурд
А можливо самі створили б??? Чи купа фахівців із комп’ютерних технологій, програмування, тощо визнані непотрібними??? А може дійсно - відкат???
Олекса Позняк
Любимое дело всех корупционеров - покупка программ.Оценить их стоимость непросто, откат сумасшедший.В образовании постоянно сталкиваешся с дорогими наработками которые работают хуже бесплатных программ. При этом закупают их на несколько лет и затем постоянно платят за обслуживание и апгрейд. Воры