Справу УЦОЯО можна було розв'язати за дві години, - Томенчук

Можливе втручання до системи ЗНО з боку окремих працівників можна було розслідувати одразу

Справу УЦОЯО можна було розв'язати за дві години, - Томенчук

Можливе втручання до системи ЗНО з боку окремих працівників УЦОЯО можна було розслідувати за дві години. Про це заявив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук місцевому інтернет-виданню Курс, коментуючи події навколо обшуків в центрах оцінювання.

Зокрема, за словами Томенчука, тривалий час Івано-Франківський центр оцінювання якості освіти забезпечував захист і зберігання інформації Українського центру оцінювання якості освіти.

"У нас єдиних в Україні, на жаль, була створена відповідна база та умови. Ми відповідали за те, аби система "не злягла", а безперебійно функціонувала і аби туди не залізли хакери... Доступу до самої інформації ми не мали ніколи. Це було надійно запаролено на програмному рівні самим Українським Центром", - зазначає Томенчук.

"До нашої роботи претензій не могло бути однозначно. Коли начебто виявилось, що нібито було втручання з боку окремих працівників УЦОЯО у базу оцінок для їх спотворення на користь 23 абітурієнтів при виставлених 880 000 оцінок (!), справу можна було розв'язати за дві години буквально", - наголошує директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

За його словами, для цього варто лише порівняти змінені оцінки учасників тестування з їх тестовими зошитами.

"Достатньо було взяти в УЦОЯО оцінки 23 "щасливчиків" і порівняти їх з паперовими оригіналами робіт абітурієнтів. Але тільки електронна система Українського ЦОЯО знає, як і де знайти ці бланки, бо вони зашифровані штрих-кодами і "розкидані" швидше всього по всіх регіональних центрах", - каже Томенчук.

"Замість цього вилучають носії інформації, "вбивають" систему, центри стають незрячими, паперові бланки як доказ правоти чи злочину стає знайти фактично неможливо. І те, що могло бути доведено чи спростовано за дві години, перетворилось у два місяці політичної і моральної напруги (чи наруги?). Повторюю ще раз: ІФРЦОЯО чесно тягнув свою лямку щодо захисту і зберігання інформації. Не морочте вже нам...", - сказав Богдан Томенчук.

Як відомо 17 вересня в помешканнях директора ІФРЦОЯО Богдана Томенчука та його сина відбулися обшуки. Слідчі не знайшли жодних доказів втручання працівників Центру в базу оцінок абітурієнтів.

Після обшуків колектив Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти зробив заяву про продовження тиску на систему зовнішнього незалежного оцінювання, що ставить під загрозу проведення ЗНО у 2016 році.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повторно подав заяву на звільнення, заявивши, що не бачить можливості далі працювати в команді, що є сьогодні при владі.

Більше про перспективи проведення ЗНО у 2016 році >>>

 

Освіта.ua
22.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mikhailo Klub
Напевно логіка в статті є. Некомпетентність перевіряючих, "просто нам дали команду "знайти та обплювати" " проглядається.рівнях.і КГБ треба викорінювати на всіх рівнях.
gor
Не стоит из "мухи", делать "слона".Пословица. Единичные случаи нарушений - всегда будут иметь место. Западная сторона не хуже нас. Жаль, что так происходит. Ладить, не умеем, дружить, приглашать в гости. Только конкурсы, олимпиады, соревнования, открытые-показушные уроки, а воз и ныне там.
N
А може в когось, хто вилучив сервер, в цьому році планує вступати в ВУЗ тупий нащадок, і здати ЗНО просто не в змозі ?. Інакше як ще можна пояснити ці дії???
Батько
Зрадники! Ми так їм вірили - Лікарчуку, Квіту, Гриневич, Совсун, а вони такі ж продажні як і всі інші... ГАНЬБА!
...
Для Батько: І чого з такою логікою ти зможеш навчити своїх дітей?
Вадим Мендерецкий
Самим найкращим батьком виявився лікарчук, він навчив свого сина красти державні та людські гроші... за корупційні дії синочка звільнили з фіскальної служби.... а дід маразматик ще й всю Україну повчає
Otto
Для Вадим Мендерецкий:Та чого ж ви хвилюєтесь так ;) Вже є новий керівник. Ура, всі проблеми ліквідувались. І заживемо щасливо і довго. А Лікарчук своїм сином може гордитись. Почитайте про сина більше, спробуйте також такого рівня добитись від своїх синів і доньок.
Коментувати