ГПУ стверджує, що не заважає роботі УЦОЯО

У ГПУ кажуть, що не вилучали базу тестових завдань УЦОЯО, а працівники центру мали доступ до баз даних

ГПУ стверджує, що не заважає роботі УЦОЯО

У Генеральній прокуратурі стверджують, що незважаючи на відкрите кримінальне провадження за фактами несанкціонованого втручання до системи ЗНО, Український центр оцінювання якості освіти працює у штатному режимі, а його працівники мають необмежений доступ до баз даних. Про це йдеться у повідомленні Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Зокрема, у прокуратурі наголошують, що заява директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука про те, що через дії правоохоронних органів «проведення зовнішнього тестування в 2016 році є практично неможливим», не відповідає дійсності.

"Під час проведення обшуків у рамках кримінального провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в "Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання", безпосередньо в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО), належне йому комп’ютерне, серверне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі база тестових завдань, не вилучались. Після проведення обшуку УЦОЯО працював у штатному режимі. Доступ до баз даних для працівників УЦОЯО обмежений не був", - йдеться у повідомленні ГПУ.

Водночас, зазначають у прокуратурі, в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти вилучено два сервери з програмним забезпеченням "SPRUT 3D" з даними про результати ЗНО-2015.

"Копію вказаного програмного забезпечення залишено власнику для забезпечення безперебійної роботи, у тому числі для внесення даних про задоволені апеляції абітурієнтів, щоб нікого не обмежувати у можливості вступу", - наголошують у прокуратурі.

"Більше того, Міністр освіти і науки України С. Квіт 21 липня 2015 року зробив офіційну заяву про те, що слідчі дії «не несуть загрози для вступної кампанії", - йдеться у повідомленні ГПУ.

Як відомо, наприкінці серпня, під час проведення прес-конференції директор УЦОЯО Ігор Лікарчук завив, що однією з головних складнощів проведення ЗНО-2016 є вилучення серверів, комп’ютерної техніки та програмного забезпечення з центрального серверного пункту УЦОЯО, що знаходиться в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти.

За словами Лікарчука це значно ускладнює роботу з підготовки якісних сертифікаційних робіт для проведення тестування випускників шкіл у наступному році.

Згодом, міністр освіти і науки України Сергій Квіт повідомив, що Міносвіти має неформальну домовленість про те, що протягом наступних двох тижнів вилучені для слідства сервери будуть повернені, а УЦОЯО зможе приступити до підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року.

Також, на початку вересня голова парламентського комітету з питань науки і освіти, народний депутат Лілія Гриневич звернулась до генерального прокурора та міністра внутрішніх справ з проханням вжити заходів спрямованих на повернення технічного обладнання для відновлення нормальної роботи Українського центру оцінювання якості освіти.

Більше про перспективи проведення ЗНО у 2016 році >>>

 

Освіта.ua
11.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
а тут не втримаюсь ).Чи справилась радянська система із своїм завданням?
Радянська система освіти й життя. Ось тут можна лоби понабивати й не дійти ніколи згоди. Бо ж чи не радянська система освіти ДОЗВОЛИЛА за такий короткий проміжок часу декому стати мільйонерами та міліардерами? Чи ж не радянська система освіти на світ народила тих людей,про який більшісь каже:"Вони успішні"(в плані-круті бізнесмени,багаті люди,впливові особи).Чи ж не радянська система дозволила частині лдей просто вижити... І,що найголовніше, чи ж НЕ радянська система дала МОЖЛИВОСТІ тим, хто В ЦИХ умовах так би й залишився і без достойної освіти, і без майбутнього
Бєлий Володимир
Читаючи такі коментарі з думкою, що вони від педагогів весь час згадується ДУЖЕ "доречне" спостереження: "Що радянська система освіти була найкращою у світі яскраво свідчать мільйони громадян, які заряджали воду перед екранами телевізорів під час виступів Чумака".
Otto
Для Бєлий Володимир: Браво :)))
Чумак и Кашпировский
Для Otto: ПЕРВЫЕ официально признанные ПСИХОЛОГИ. Всего лишь
Коментувати
Ukrainka Ukrainka
Питання до вчителів не по темі (вибачте)- чи є в законі про освіту те, що учень не має права обирати вчителя?
Олена
Просите, чтоб ЗНО обязательно было. Я мама сына, который поступил в этом году на бюджет. А был ли он на бюджете, если б не эта система? Нет.
Олекса Позняк
Для Олена: будет или народ сметёт этот мон.Главное чтобы воры типа ликарчука снова к нему не добрались
Коментувати
Михаил
Ой людоньки добрі. Що ми робимо? Ми з вами переписуємося, своі пропозиціі надсилаємо. А вони нас навіть не читають, бо якби читали, то щось розумне би робили. А то лікарчук чи не лікарчук, а мені чомусь на язик лізе- Слісарчук.
Михаил
Продовження. Діти повинні знати, до ЗНО з яких предметів потрібно готуватися посилено. Нікого в США не хвилює прізвище президента, головне як живеться. Лікарчук чи хтось інший- система повинна функціонувати, а органи правосуддя є незалежні і не повинні розвалювати систему та впливати на долю сотень тисяч випускників шкіл.
Михаил
Міністерство освіти замість дискусії про ЗНО 2016 повинне терміново затвердити правила "ЗНО 2016" та опублікувати їх. Гра - буде чи не буде-сканери є чи немає, компютери старі чи нові повинна бути припинена на рівні міністерства. Необхідно відділитирозслідування і життя. Складається враження, що у міністерстві все розуміють- якщо не ми , то життя закінчилося.
DR
Кампанія проти УЦОЯО продовжується. Як же це все ддістало
Олекса Позняк
банда ликарчука давит на следствие. На нары воров!
канари
Для Олекса Позняк: Не перемайтесь: накрали стільки, що відкупляться, будуть не на нарах, а на Канарах, квіточки вирощуватимуть і полуничкою ласуватимуть.
Коментувати