Проведення ЗНО у 2016 році є майже неможливим, - Лікарчук

Директор УЦОЯО заявляє, що проведення ЗНО у 2015 році може стати останньою сторінкою проведення ЗНО

Проведення ЗНО у 2016 році є майже неможливим, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявляє, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році може стати останньою сторінкою проведення ЗНО в історії українського тестування випускників шкіл. Про це він повідомив під час проведення прес-конференції на тему: "Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні: ситуація та перспективи".

За його словами, є декілька причин, що можуть унеможливити якісне проведення тестування вже наступного року.

Однією з головних складнощів проведення ЗНО-2016 є вилучення серверів, комп’ютерної техніки та програмного забезпечення з центрального серверного пункту УЦОЯО, що знаходиться в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти. Посилаючись на юридичну практику, що склалась в Україні, Лікарчук повідомив, що повернення вилучених серверів може тривати від одного до декількох років.

"Коли техніка буде повернена і в якому стані невідомо. Для відновлення технічного і програмного забезпечення технологічного процесу проведення зовнішнього незалежного оцінювання потрібно не менше 10-11 місяців напруженої роботи сильної команди програмістів. Потрібні кошти, потрібне проведення численних тендерних процедур. Усього цього на сьогоднішній день в Українському центрі оцінювання якості освіти немає", - наголосив Лікарчук.

"Друга проблема. Під час слідчих дій в УЦОЯО була вилучена вся база банку тестових завдань, де знаходилося майже 40 тисяч каліброваних завдань для укладання сертифікованих робіт. Де ці завдання і в якому вони стані ми не знаємо. Тобто тести доведеться укладати вручну", - повідомив директор УЦОЯО.

Він зазначив, що в цій ситуації Центр не зможе гарантувати укладання якісних і валідних сертифікаційних робіт для проведення тестування.

Ще однією істотною загрозою існуванню системи ЗНО є недостатній рівень її фінансування.

"Український центр оцінювання якості освіти працює з морально і фізично застарілою технікою. Останній раз техніка купувалася у 2008 році. Сканери, що працюють в регіональних центрах, уже не підлягають ремонту. Друкарський комплекс вже тричі випрацював свій ресурс і вимагає негайної заміни. Нового сезону техніка не витримає", - констатував директор УЦОЯО.

За його словами, майже 60 % співробітників вимушені працювати з власними ноутбуками, тому що ті, які є в УЦОЯО, є непридатними до використання.

"УЦОЯО з 2008 року не отримав жодної копійки на оновлення основних засобів. В той же час у проекті Державного бюджету, що зараз обговорюється, на проведення ЗНО передбачається 109 млн. Це на 10 млн більше ніж цього року, але обсяги кількості тестувань за планами Міністерства освіти і науки мають зрости у 3,5 рази, у порівнянні з 2015 роком", - сказав Лікарчук, зауваживши, що в ці 109 млн не закладені витрати на оновлення комп’ютерів, серверів, обладнання та програмного забезпечення.

Ще однією проблемою українського зовнішнього оцінювання став відтік спеціалістів, які забезпечували існування системи.

"Упродовж останнього місяця Український та регіональні центри оцінювання якості освіти втратили ряд високопрофесійних фахівців, яких сьогодні замінити ніким. Процес відтоку кадрів наростає з причин, які мабуть зрозумілі всім", - наголосив Лікарчук.

"Система зовнішнього оцінювання трималася на ентузіазмі та великому бажанні її працівників зробити реформу. Ми її зробили на застарілій техніці. Сидячи удвох на одному стільці, утрьох за одним столом. Ми щороку проводили ЗНО на 1,2 -1,3 млн тестувань", - сказав очільник УЦОЯО.

Він нагадав, що за майже 10 років існування системи зовнішнього незалежного оцінювання було багато спроб її знищити, однак попри бажання це не вдалось навіть команді екс-міністра Табачника.

"Сьогодні перспективи ЗНО-2016 дуже похмурі. І я дуже боюсь, що ЗНО-2015 може бути останньою сторінкою в історії українського ЗНО", - констатував Лікарчук.

За словами Лікарчука, для того, щоб врятувати систему ЗНО необхідно вирішити згадані вище проблеми.

"Потрібна політична воля і розуміння того, чи потрібна державі система зовнішнього незалежного оцінювання. Повторюю ще раз, система ЗНО існувала на мізерні кошти. Коли ми своїм зарубіжним колегам розповідаємо про фінансування УЦОЯО вони сміються, оскільки це є квартальним обсягом фінансування подібних центрів оцінювання якості освіти, як наприклад у Грузії або Казахстані", – наголосив директор УЦОЯО.

"Якщо держава зацікавлена в тому, щоб мати систему моніторингу якості освіти і систему зовнішнього незалежного оцінювання, то вона повинна вкласти в це кошти", - підсумував Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Освіта.ua
27.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Всім доброго дня! Я як випусник школи також здаю ЗНО. Мені особисто історія України і англійська мова не потрібні для поступлення. Для чого так зробили, я не розумію.Чого б не дати вибір учням самостійно вибирати, що здавати, адже мені і в подальшому житті ці предмети практично не потрібні. Я думаю, поки не пізно, обміркуйте це запитання.
Руслана Коробченко
Скажите пожалуйста когда будет регистрация на ЗНО 2016?
Маріне
2016 рік буде важким, я не погоджуюся з тим щоб потрібно здавати англіську мову обов’язково- це неправильно,адже напишуть тільки 10% аглійську ,якщо не менше.Потрібно учням 11 класів дати вибір, які предмети треба здавати. Мені жалко не тільки себе, а й інших!!!
Голосzнарода
Ще 2016 рік не став, та і до нового року цілком реально напрацювати нову базу тестових завдань, їм же там зарплату кожен місяць платять.
леся
Хто проти ЗНО з англійської мови, пишіть петиціюhttps://petition.president.gov.ua/petition/2697
Голосzнарода
Для леся: Люди, Ви в якому світі живете, в Радянському Союзі при залізній завісі?
Коментувати
Катерина Кашанська
зно...репетитори хоч зароблять. медалі фуфло. учсть в олімпіадах теж. бо в любому випадку треба здавати зно.
а вот ПОДОБНОЕ
"майже 60 % співробітників вимушені працювати з власними ноутбуками" нет, стыдно здесь не прокатит, придумайте сами. Говорить ПОДОБНОЕ в то время, когда УЧИТЕЛЯ некоторых школ Украины собирают деньги на то, чтобы купить солярку заправить школльный автобус чтобы привезти детей на уроки. БЫвает оно отдаёт деньги, бывает нет. Но уже сам ФАКТ сбора денег на солярку ИЗ УЧИТЕЛЬСКИХ ЗАРПЛАТ - ПОЗОР для СТРАНЫ. А уж сетовать на собственные ноутбуки работникам образования - это не позор, это неразумение того, ГДЕ находится государство и, ясное дело, сильнейший удар по уважению УОЯЦО
Dora
Для а вот ПОДОБНОЕ: Уточнюю: не 60%, а 99% учителів тягнуть до школи свої ноутбуки, бо, бачте, потрібно втілювати ІКТ на уроках та підготувати діточок до ЗНО, щоб потім пан Лікарчук "зацінив" роботу вчителя і дозволив додати до зарплати копійчину.
Коментувати
Гуна
Я за ЗНО - двумя руками ЗА. Что касается ДПА, возникает вопрос. А как медалисты подтвердят свои медали? Ведь все прекрасно знают, как их можно получ ть в школе. Нужно продумать механизм подтверждения. Поэтому предлагаю за курс школы всем сдавать единный комплексный экзамен с вопросами по всех предметах в формате ЗНО. А уже ЗНО выбирать по потребности будущей профессии.
Іринка
Для Гуна: Та кому потрібні ті медалі? Відмінити їх взагалі і зразу стане всім краще. Бачила рейтинги абітурієнтів у цьому році в Інтернеті. Враховувалися бал атестата ( незначний відсоток) і бали ЗНО з трьох предметів (теж відсоток), а медалістам ставили ГАЛОЧКУ, що вони мають право на позачерговий вступ в разі однакової кількості балів у рейтингу абітурієнтів. І все, ніяких пільг. У 1985 році я вступала у Вуз, тоді медаліст здавши профільний екзамен на 5 міг решту три предмети не здавати, оце пільга - дійсно свідчила про те що медаль заслужена (в наш час медалі дійсно були заслуженими).
батько
Для Гуна: Такі розумні, бо не вступаєте наступного року! Я проти ЕГЗ - це російський совок. А ми мріємо про справді профільне навчання. Перевірити рівень базових знань можна придумати по- іншому - менше дітей травмувати. Чим більше дітей травмувати різними ЗНО -тим менше вони хотітимуть вчитися. Наш уряд це збагнув і хоче більшості дітей відрізатти шлях до вищої освіти. Чудове зно -2015, не так багато нарікань. Навіщо міняти ?
Коментувати
Ірина
"За його словами, майже 60 % співробітників вимушені працювати з власними ноутбуками, тому що ті, які є в УЦОЯО, є непридатними до використання". До вашого відома 99 відсотків вчителів працює зі своєю власною технікою, купує папір на роздаткові матеріали за власний рахунок. Про ентузазм взагалі мовчу. Тому, пане Лікарчук, не намотуйте нам тут свої соплі. Краще дивіться за своїми ушлими помічниками, через яких і маємо проблеми зі ЗНО.
Саша
Відмініть взагалі то зно,чому ми маємо не досипати через те що годинами сидемо і вчимося.Вчитель знає тільки один придмет досконало тоді чому ми маємо знати всі?
Ann
Для Саша: Без образ, але для того, щоб у нас хоч трохи схаменулися в школах вчителі і учні. Щоб вчилися не заради навчання, а заради знання чи вміння. ЗНО не таке складне, як здається, якщо готуватись, а не скаржитись постійно. А головне - щоб у 2 реченнях не було стільки помилок: "сидЕмо"?, "прИдмет"?, коми...?
1
Для Ann: не соромно цькувати дитину. Не відомо ще, як би ви самі написали, наприклад, диктант навіть середньої важкості. Як вже дістала людська пихатість!
Мама розумної дитини
ЗНО можуть здати учні школи, яки систематично вчились протягом усіх років навчання. А ті, хто не зможе здати ЗНО не повинні йти до ВИШу!!!!! В ПТУ !!!!!!!! Хвилю проти ЗНО піднімають батьки, що мають гроші, не дуже розумних аба лінивих дітей та можуть знайти БЛАТ у ВИШі.
Коментувати
sveta-sh
подскажите, если в школе дети изучаеют два языка (английский и немецкий), могут ли они сдавать иностранный язык по выбору, т.е. или английский, или немецкий?
Анастасія
Дуже прошу відмінити ЗНО з англійської мови. Я вважаю, що кожен має сам обирати предмети, які йому потрібні, а не тратити час та кошти на репетиторів з англійської мови.
Юра
Навіщо здавати ЗНО з англійської мови тим дітям яким воно не потрібне, чи це роблять для того щоб всіх "завалити" і всі були платниками, на моя думку воно не має бути обов"язковим, тому що воно не всім потрібне, хай здають його ті кому воно треба!!!!!
Teacher
ДПА у формі ЗНО це недовіра до вчителя, у першу чергу. Якщо я навчав дитину роками - маю я право почути її на ДПА ( наприклад, якщо це іноземна мова, а мова - це живе спілкування у першу чергу, а не тести здебільшого на увагу і логіку, як нам пропонує ЗНО з англійської. Звісно ЗНО з англійської потрібне, але для дітей , які його свідомо обирають) Мені шкода моїх дітей, які демонстрували справді добрі знання іноземної, але , може розгубляться, може не зорієнтуються, і не отримають високий бал за ДПА у формі ЗНО. Це справедливо? Більшість вчителів, з якими спілкувався вважають, що ДПА і ЗНО -це різні речі, за виключенням української мови - справді обов’язкового предмета для всіх у нашій країні. Не було особливих нарікань на ЗНО -2015. Чим воно вам не подобається? Думаю, у тих країнах, на які наше Міністерство намагається орієнтуватися, вам би не дозволили щороку проводити експерименти над живими людьми (абітурієнтами, їх рідними і вчителями). Навіть "славнозвісний" Табачник так не експерементував!
Світлана
ДПА у вигляді ЗНО - дійсно марнування державних коштів. Можна обійтись і без нього. Але відміняти ЗНО для вступу до ВУЗу і повертатись до старої системи екзаменів неможливо. Знов буде процвітати корупція і несправедливість щодо розумних та талановитих дітей.
NaNa
на мою думку повністю ЗНО відмінювати непотрібно бо дітям буде важко поступити до ВНЗ . Нехай відмінять математику і іноземну . нехай діти здають ті предмети що вони самі обирають .
Богдан
Для NaNa: Фізкультуру. співи і в медуніверситет! Будете лікуватися в такого.
Otto
Для Богдан: +, ;)
Yura Lesko
Для Богдан:для кожного ВНЗ є критерії вступу, і з фізкультурою і співами Вас не пропустять!
Коментувати
ТапокПравосудия
Добавлю и свое мнение. ЗНО - бесполезная программа. Лично я за то, что бы дети учили то, что им нравится и то, что выберут они сами, а не то, что они вынуждены учить из-за экзаменов. Ребёнок хочет стать доктором, так зачем ему математика? А какому технарю нужна литература? Мнение, что ребёнок должен развиваться и в других областях, что бы понять лучше, что ему нравится - правильно, но решать его судьбу экзаменами - чушь. Поймите, что не все гении. Кому-то проще вообще заниматься спортом, а не учиться, а тут идет определение гуманитария и математического. Кто-то способен к математике, но имеет проблемы с языками, а кто-то отлично владеет английским, но никак не может выучить формулы и, не смотря на их проблемы, из заставляют учить то, что им не нравится и то, что им не поддается. Я хочу сказать, что было бы проще, если бы ребёнок сам решал, что ему следует учить. Без плохих мыслей о ЗНО он мог бы свободно изучить предметы, которые ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ему нужны и спокойно сдать экзамен в вуз.
Виктория
Для ТапокПравосудия: я повністю Вас підтримую!
Богдан
Впорядкуємо за вагою, хто більше важить, той матиме найбільший рейтинг для вступу в унівенситет. Просто, без зусль: їсть, вступає.
Лола
Ех, на даний момент у дітей взагалі немає бажання вчитися, а програма ЗНО якраз таки заставляє переборювати себе, вдосконалюватись і бути всебічно розвиненим. Якщо дитина не має бажання здавати ЗНО, а хоче займатися спортом, то що їй мішає піти після 9-ого класу і нічого нікому не здавати. ЗНО дає можливість дітям, які не мають багатих батьків, вибитися в люди і стати тим, ким вони бажають стати. Їх нічого ніхто не заставляє. Математика не є важкою для здачі. На мою думку, людина, яка хоче бути лікарем має мати логічне мислення. Навіщо нам лікарі, які позазубрюють біологію людини і не зможуть, через нехватки логіки, ці знання розвинути на практиці? Якщо відмінять ЗНО, то як обдарованим дітям поступити в омріяний ВУЗ, якщо різні дядьки з товстими гаманцями будуть влаштовувати своїх доць та синочків, які і поняття не мають що то за спеціальність ? На мою думку, ЗНО має жити
Коментувати
Мама
Пусть отменят ЗНО. Мало того, что дети должны сдавать то, что им не надо, так ещё и так усложняют его. Одумайтесь, то что дети потом изучают в ВУЗах, совсем не связано со ЗНО.
Мама, учитель
Для Мама: Якщо відмінять ЗНО, то у більшості талановитих дітей не буде можливості вступити на бюджет. Добре, що моя дитина здавала ЗНО!!!!
N
А может надо отменить обязательность ЗНО: пусть выпускник сам определит, надо ему сдавать ЗНО или нет, и какие именно предметы.
Коментувати
Сергей Лимонов
Вчитель має підтвердити чинну кваліфікацію або отримати вищу, у разі, якщо він не може цього зробити, то позбавляється права викладати. Нівелювання диплому як такого взагалі + заборона на професію!" Вітаю" освятян з інноваційними схемами у педагогічній діяльності!
Любов
Повністю підтримую вашу думку.Уже держава не знає,як іще принизити учителя.Отримані дипломи та кваліфікації -це,значить,уже НІЩО.А щодо ЗНО,то з його відміною у дітей звичайних,незіркових батьків зникте будь-яка можливість навчатися у вузах. А мажори й так пролізуть скрізь.....
Коментувати
sos
Шановні,я підозріваю,що набрали обіз’ян,навчили їх мінусувати,хоч би вони тести не складали на наступний рік.ГАНЬБА!!!!!!!!!
sos
Для sos: Читаю ваші коментарі і думаю,а чи часом не працюєте ви у Сєні,чи Ліки,чи Кікі-гувернантами?Ну не вірю,що вчителі України,яка пройшла таке пекло,такі недалекі.
були б далекі
не сиділи б ми сьогодні в оцій калюжі
Коментувати