Випускниця, якій не дали медаль, склала ЗНО на відмінно

Ольга Мацюк з Коломиї, склавши зовнішнє незалежне оцінювання, довела, що вчителі не завжди праві

Випускниця, якій не дали медаль, склала ЗНО на відмінно

Випускниця коломийської школи №1 Ольга Мацюк, яка не змогла отримати золоту медаль через низьку оцінку з історії України, здала ЗНО з цього ж предмета на 198 балів з 200 можливих, повідомляє Zaxid.net. Загалом з трьох тестових предметів результат випускниці склав 596 балів із 600 можливих.

Як відомо, про Ольгу Мацюк ЗМІ стали писати на початку червня після того, як її однокласник – "золотий" медаліст Марко Левандовський – зняв свою медаль на лінійці і вручив її Ользі. Свій вчинок хлопець пояснив тим, що Ольга не змогла отримати свою медаль лише тому, що вчителька з історії умисно занизила її оцінку до 8, оскільки дівчина відмовилась ходити до неї на додаткові "репетиторські" заняття.

Після появи у ЗМІ інформації про цей випадок, у коломийську школу приїхала комісія освітян з Івано-Франківська, але все закінчилося тим, що вчителька історії отримала догану.

Натомість сама Ольга переконливо довела свій рівень знань, склавши ЗНО з історії України на 198,5 балів з можливих 200. Про це на своїй сторінці у Facebook написала її подруга Христина Томенчук. З’ясувалося також, що Ольга набрала дуже високий бал не лише з історії України, а й з інших предметів – 199,5 з української мови та літератури і 198,5 з іноземної мови.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук підтвердив УП, високі результати Ольги Мацюк.

"На жаль, відповідно до чинних нормативних документів без згоди абітурієнта ми не можемо надавати інформації про її результати оцінювання. Хоч вони насправді є дуже хорошими. У найближчі кілька годин ми звернемося до Ольги з проханням дати такий дозвіл, і якщо його отримаємо, то обов'язково повідомимо її результати. Щиро зацікавлений в тому, щоб цей факт став відомим усій країні", – заявив Ігор Лікарчук, додавши, що він добре знайомий з цією історією і йому прикро за дії окремих педагогів і керівників коломийської ЗОШ №1.

Втім, за словами Христини Томенчук, справедливість уже восторжествувала. "Прекрасно, що очільники коломийської освіти, обласної освіти, Міносвіти України ще задовго до оприлюднення результатів переосмислили ситуацію і вручили Олі атестат з відзнакою. Справедливість торжествує, проте є над чим замислитись освітянам!", – написала Христина.

Освіта.ua
09.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Мені здається, що із Ніжина дві учениці склали "на відмінно" ЗНО ( у обох всі три зно 200 балів).
володимир
Медалі давнт пора відмінити адже вони не дають нічого битині при вступі і завжди є діти, які з субєктивних обставин її не отримують, а ЗНО все розставляє пт місцях. Але школи з такою пропозицією не виступлять бо втратять гроші які вони витягують з медалістів разом з управліннями освіти
Дмитро
Для володимир: Да ладно, кто сегодня в "здравом уме и твердой памяти" будет платить за медаль которая по большому счету ничего не дает.
Олена
Для Володимира: Мені дуже цікаво які саме гроші і скільки школи втратять за медалістів? Як управління освіти оплачує наявність медалі? Чи ви маєте на увазі батьків, які домовляються за медаль? Якщо останнє, то в більшості випадків батьки не "проплачують" за медаль, що за нісенітниця.....Навіщо?
Коментувати
Абітурієнтка
Чому "Система Конкурс" в деяких університетах показує 0 (нуль) державних замовлень на ВСІХ факультетах? В минулі роки держ. місця були.
IamwhoamI
Для Абітурієнтка: Тому що держзамовлення "прийшли" до ВНЗ 9 липня о 23:20, а з 10-го розпочався вступ. Просто фізично не всі встигли ввести дані. +необхідний певний час для оновлення даних в ІС конкурс.
Коментувати
Йоки
Оставьте в покое эту бедную учительницу! Все , кто работают в школе, прекрасно знают, что такие вещи делаются только под нажимом , по указанию или с согласия директора. Кстати, корпоративная этика среди учителей напрочь отсутствует. Только и знаете: "ганьба, ганьба". Как будто бы не в той же подводной лодке сидите. Сами льете грязь друг на друга. поэтому и вас хают все, кому не лень
Просто вчитель
Для Йоки: ну про те, щоб директор просив підвищити оцінку - чула. А що спеціально знизити - вибачте, ні. Це просто або амбіції вчителя, або неприязні стосунки між вчителем та дитиною.
Regina
Для Просто вчитель: По-різному буває. У кожного свій досвід. Я особисто була свідком ситуації, коли у конфлікті "директор-завуч-класний керівник" крайніми виявилися діти. Медалістів у тому класі не було, але директорка, як голова екзаменаційної комісії, висиджувала кожен іспит до кінця й особисто передивлялася кожну письмову роботу, наполягаючи на зниженні оцінок дітям, чиї батьки у конфлікті стали на бік класної керівнички.
Геннадий
Для Просто вчитель: а вы слышали о неприязненных отношениях между директором и родителями? А почему директор приказывает завысить оценку вы знаете? Просто в вашей практике не было медалистов. Почитайте мой комментарий ниже и комментарии к нему. Взрослейте учась, а не играясь в песочнице.
Коментувати
N.
Впевнена, що ця дитина досягне в житті набагато більше тієї зарозумілої вчительки. Ганьба таким вчителям. Вони соромлять нас. Із-за таких про нас говорять всяку дурню. Олю, ти - молодець!
мама
Для N.: це ще не факт, це просто хочеться нам всім
Коментувати
1
А може, ця дівчина не виконувала домашні завдання, не ходила на уроки чи відповідала незадовільно, то що ж вчитель повинна їй ставити? Учень може ігнорувати шкільні завдання або виконувати їх тяп-ляп і водночас готуватися до ЗНО.
федір степанович
Для 1: може й таке бути, ми ж тільки бачимо в учителях образ взяточника, ану скільки їх їздить на велосипедах за рахунок дітей.
Просто вчитель
Дуже сумніваюся. 18 років викладаю математика. І за часи існування ЗНО жоден учень з оцінкою 8 не здав його на такий високий бал. Максимум 170. Тут я на стороні дитини і хлопець не просто так одягнув на лінійці їй медаль.
Олекса Позняк
Была у меня отличница прекрасная спортсменка по гребле на чём то.Она полмира объездила и сноп золотых медалей за международные соревнования имела.Просматриваю журнал -всё отлично а с физкультуры 6.Бегу к физруку-ты что поставил? А она ко мне на уроки мало ходила!!!!!Говорю:Валера , ты хоть из картошки за всю жизнь медаль заработал?-Нет-Ставь сейчас 12 потому что придушу в подсобке, она ведь то на сборах то на соревнованиях честь Украины защищает, экстерном основные предметы сдаёт, когда ей на физкультуру бегать.И среди нас бывают идиоты, но классный руководитель должен оперативно такие вопросы решать
Коментувати
совесть
Якщо ти, Олю, читаєш цю статтю, звернеш увагу й на цей допис... Щиро тобі бажаю на життєвому шляху зустрічати порядних людей. Як би важко іноді не було, знай, на Землі діють закони збереження енергії:за темною смугою обов’язково буде СВІТЛА! А твої ПЕРЕМОГИ ЩЕ ПОПЕРЕДУ! Тримайся! Як же тобі було боляче... Однак і це вже позаду... Друзями ТАКИМИ не розкидайся. Цікавого СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ! Крапля позитиву в морі клопоту, а така ЖИВА ВОДА!
Геннадий
Из учителя истории хотят сделать козла отпущения. Всем заправляет директор. В -начале года уже решается вопрос будут ли в школе медалисты. Все учителя предупреждаются о возможном медалисте и выставлении ему даже текущих оценок. В крайнем случае переписывается журнал. Клевета на учителя наверняка имеет своё объяснение. Родителям девочки так же не надо было сидеть. Хотели медаль - несите подношения директору (могу привести подобные факты: в аттестате одни 5-ки (1985 год выпуска), за 10-й класс в табеле одни 5-ки, а медали нет). Девочка в первую очередь уела директора.
львівська школа
Для Геннадий: Ваш коментар - найреальніша правда!
МАРИНА
Це дійсно так.Справді претендентів на медаль затверджують на початку навчального року,тому звинувачувати вчителя не потрібно.Це якась політика,на вчителя спеціально наїзжають.
Родион
Да, не всё нормально в этой школе. Директору не хватило мудрости - это факт. Но судить однозначно не могу - здесь много факторов могло влиять на ситуацию.
Коментувати
Назар
цього року з історії не може бути 198.5 , що за опечатка ?
Катя
Для Назар: на іншому сайті вказано 198 балів за історію. І це буде правильним. А тут дійсно помилка.
Роман
Для Назар: Чому це?
Ирина
Для Роман: бо такого балу цьогоріч немає.
Коментувати