УЦОЯО отримує скарги від неграмотних випускників

Деякі українські школи організували написання масових скарг щодо якості завдань тесту з української мови

УЦОЯО отримує скарги від неграмотних випускників

Деякі українські школи організували колективне написання скарг від учнів про якість завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, однак не всі випускники-скаржники здатні зробити це без помилок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.

За словами директора УЦОЯО, установа продовжує отримувати скарги, написані за одним зразком, про начебто погані завдання №№ 29-32 тесту ЗНО з української мови та літератури.

Він, зокрема, повідомив, що в одній із шкіл усіх учнів 11-х класів організували чи примусили написати такі скарги.

"Щоправда, не всі скаржники змогли грамотно текст зразка переписати. А вчителі, які організовували це колективне скаргописання, помилок, або не побачили, або дуже переконані, що їхні учнів добре знають українську мову", - зазначає директор УЦОЯО.

"А ми сподівалися, що випускники цієї та інших шкіл здатні виконати набагато складніше завдання - уважно прочитати текст та відповісти на питання до нього, що вимагалося завданнями 29-33. Виявляється, що переписати без помилок із готового далеко не всі здатні", - наголошує директор Українського центру оцінювання якості освіти, наводячи приклад одного з листів.

Як відомо,  за рішенням апеляційної комісії, усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури буде зараховано 1 (один) бал за виконання завдань № 29, 31, 32 тесту. Завдання № 30 та № 33 будуть оцінені за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови. Результати тестування будуть оголошені 12 травня.

Освіта.ua
08.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пан
БРЕХНЯ ! Лікарчук вам не соромно? Це ваші внуки понаписували?
Сергей
В эту чушь я не верю:) Но пусть будет по-вашему. Например абитуриент отлично знает украинскую литературу прям на 12, но украинский не очень:( А в этом году еще и вопросы сложнее стали. И что ему делать? Конечно писать жалобу, так как на вопросы над текстом про букашек не дали правильные ответы даже учителя по украинскому языку:) Со*нул директор УЦОЯО?
Sergey Dzhavakhishvili
Цікавим є формулювання ...арії Юріївни (жіночий рід) про те, що "я взяз участь в основній..." (чоловічий рід). У цієї історії є два можливі варіанти: банальне списування шаблонного листа заляканим школярем, або некомпетентність працівників УЦОЯО, які писали цю провокацію.
Sava Petrov
если бы оставили авторское название "Душа метелика", а не выдумывали свой,текст был бы более логичен) кулибины. Учителя такие зашуганые, что написать подобное - самоубийство,фейк с "проверкой медалистов в марте-апреле" тоже прокатил)))зарезали всех даже победелителей МАН..ждут ДПА укр.мови))
дурненька вчителька
ЦЕ ФЕЙК!!! ПОВІРТЕ, ТІ,ХТО ПРАЦЮЮТЬ У ШКОЛІ, НЕ ОРГАНІЗУВАЛИ Б НІЧОГО ПОДІБНОГО! БО СИСТЕМА ТАКА, ЩО ВСІ БОЯТЬСЯ. А ЯКЩО Б І ОРГАНІЗУВАЛИ,ТО ДУРНЕНЬКІ ВЧИТЕЛІ ПЕРЕВІРИЛИ Б ГРАМОТНІСТЬ СКАРГИ.ОБОВ*ЯЗКОВО!!! у черговий раз міністерство намагається обляпати брудом своїх же колег! Конфліктують замість того, щоб шукати компроміс! Це НЕМУДРА позиція, руйнівна для всіх. Не здиву.юся, якщо в новому навчальному році піде хвиля репресій...
vita
організовано "скаргу" автором статті. Будучи на посаді начальника обласного управління освіти Київської області він організовував "в одній з шкіл" показово-господарську діяльність бездарного директора школи. Він у цьому майстер. Можливо без Лікарчука УЦОЯО запрацює ЧЕСНО?
Натэл
Может, нужно составлять задания таким образом, чтобы не было разночтений в ответах и " скарг" кого бы то ни было?
DiX
Таке враження що ту скаргу (на самого себе) писав "главний проффесіанал і підрахуй страни". Не ведіться на провокацію!
Деканатчик
Для DiX: досить навіть можливо. досвід напевно є - все ж таки чиновник. Цікаво, а чи була хоч одна скарга грамотна?
Коментувати
Учень
Яка взагалі різниця як написана скарга чи з помилками, чи без Лікарчук підер зроби срань із ЗНО і хоче списати на малограмотних учнів.
Лі Кар Чук
Те, як написана скарга не дозволяє її ігнорувати. Навіть якщо "рижий" писав - це право. Лікар Чук повинен, якщо має гонор, визнати свою профнепридатність і дати дорогу фахівцям. А те що ми ще не доросли до таких мудрих рехформаторів, грамотіїв неперевершених - це питання нехай розсудять незалежні особи. А вони кажуть - це глумління вискочок над народом.
Інна
Дивно що дві скрги від різних людей написано однією рукою (тут і експекртиза не потрібна)
учителька
Для Інна: скарга одна і та ж сама.Зверху фрагмент для ілюстрування заголовка.А внизу вже наведено "шедевр" повністю.Помилки і виправлення абсолютно ідентичні.
Коментувати
Наталі
Господин Ликарчук, ну хватит уже считать всю страну идиотами. Если бы какая-либо школа отправляла централизовано такие жалобы, то их как минимум проверила бы. И такое никто б не отправлял. Вот такими "бредовыми" идеями унижают не учителей, унижают сами себя, пытаясь просто оправдать свои недоработки и прикрыть своих "тестотворцов". Во всем, что сейчас происходит - только Ваша вина. Правильно составляйте тесты, делайте адекватные задания - проблем и жалоб не будет! Пока что - признайте, что опозорились, извинитесь. Пока мы не начали выяснять, кого Вы учили за деньги государства для составления таких заданий. Тогда лавину будет не остановить. Это пока дети пишут жалобы, а вот родители, получив ответы на апелляции, пойдут в суд. И любой адвокат выиграет дело. ПС. - справками о нанесении ущерба психике ребенка уже запасаются. Особенно те родители, чьи неглупые дети проплакали после такого зно по 4-5 дней.
ДИКТАНТ
Остаточно цiею скаргою МОН доказуе(хоч добре знають) Лiкарчуковi I.Л.,що уводити ЗНО пiсля 9класу нi в якому разi непотрiбно!!! Украiнi потрiбнi грамотнi люди, тому лише ДИКТАНТ,ЗНО - для старшоi школи. "Хвороба"на ЗНО повинна залишити учнiв 9 кл. ,щоб працювали багато над грамотним написанням,а ЗНО для вступникiв(менше буде непорозумiнь та i репетиторiв не треба буде).Сподiваемося,розумний глузд переможе,щоб ця неграмотна скарга стала останньою,бо це СОРОМ!!!
Катя
Знаєте, щось забагато неточностей. Шаблон, який використано для написання даної скарги, викладено в Інтернеті. Мабуть, усі ним користувалися для написання скарги. Щоб так переписати готове, треба дуже постаратися! Та й помилки такі, що їх навіть посередній учень-одинадцятикласник не зробить!
Юниор
Неграмотный - это тот, кто не знает букв и не умеет писать. Тот, кто пишет с ошибками - это МАЛОГРАМОТНЫЙ.
Олекса Позняк
Для Юниор: або сучасний письменник
Коментувати
Наталія
Підтримую попередніх дописувачів. Міністерство недолугими програмами та обмеженою кількістю годин з української мови зробили все для того, щоб випустити зі стін школи безграмотного учня, а тепер ще й знущаються з випускників, поміщуючи їх листи в інтернеті. До речі , для батьків, учитель вимушений брати участь у різних конкурсах, щоб методкабінети не залишилися без роботи, друкуватися в періодиці, кожного року вникати в якісь папірці й робити відписки на них, а вже потім заходити в класи та вчити учнів - бо це ж не головне... Отак і навчаємо підростаюче покоління...
Абітурієнт
Скажіть, а хто пише листи в офіційні установи на листку з зошита? Нічого собі, і таке буває) Дуже багато підозрілого, не сходиться якось)
СЛАВА
Та й чому в скарзі ...арія Юріївна (5 РЯДОК) пише (12 РЯДОК)"я взяв участь...". Не той рід! Дівчинка ніколи не напише про себе в чол.роді. Щось не стикується!
Геннадий
заморились предыдущие исправлять.................................
1
Для Геннадий: Исправление письма ведь показательное, вот и исправляли бы каждую ошибку. А то сами понаписывали, а потом свои же ошибки не все нашли.
Коментувати
Геннадий
заморились предыдущие исправлять.............................................