Osvita.ua ЗНО ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання)
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alissa Zac Sereduk
шановний п Квіт продовжує сидіти в хащах та робити вигляд ,що нічого не сталося.1)навіщо було об.єднувати ЗНО та ДПА?як бути з атестатом?2)ЧОМУ ПОРОГ НЕ БУВ ОГОЛОШЕН РАНІШЕ,а Лікарчук виріщив зіграти в рулетку з дітьми?!3)хто на себе візьме відповідальність за життя дитини призивного віку ,бо країна на грані війни?4)Й ГОЛОВНЕ НЕ ФАХОВЕ СКЛАДАННЯ ТЕСТІВ-НАРЕШТІ ХТОСЬ ПОНЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛАМАННІ СУДЬБИ?
Игорь Сергеевич
Для Alissa Zac Sereduk: нарешті хтось написав що проблема глобальна,а не в 3 питаннях зно з укрмови.дякую
Пелагея
Полностью согласна. Душа болит от несправедливости. Судить их надо от имени тех нормальных детей, чьи судьбы кардинально меняются из-за произвола "фахівців".
Євгенія
Насправді, чому ми, українці, повинні завжди змовчувати про відверту несправедливість? Треба змінювати систему, якщо вона не є ефективною. Якщо цього року не віддамо належної увагу цим проблемам, то далі буде лише гірше.
Коментувати
Елена
Полностью согласна с Вами, Богдан! Задания ,проанализированные Вами,действительно спорны,а многие абсурдны.Но что делать,если мой ребёнок ответил на них правильно,т.е. так как требовалось ответитить.Если их анулируют,он останется без баллов за эти вопросы.Я правильно понимаю? Так тоже не правильно.Где выход из ситуации?
кристина
Мне тест понравился,особенно литература,вопросы очень простые были. Единственное что нужно убрать это вопросы 31-32 поскольку ответы на них неоднозначны. А так все нормально,не нужно ныть.
Учитель-мама
Дуже дякую автору статті за підтримку! Від імені батьків просимо усіх незалежних експертів долучитися до аналізу ЗНО. Ну не може бути ,що всі такі тупі і зараз "хапаються за останню соломину". Нехай дослухаются до думки інших людей. Головне, не партачте дітям атестати,ми не претендуємо на вступ у вуз,дайте вступити хоч у коледж,але якщо ж буде не склав,тоді дитина не допускається до інших ЗНО. Чому всі коментують текст,так, він неадекватний,але ж і автор статті п.Богдан вказав,що крім цього є різні неоднозначні запитання. Мовники зі стажем вагаються і дискутують,що вже казати про дітей.І чи всі чують українську повсякденно,адже як би ми не хотіли,тільки село говорить українською.
ovv
Можна з усім погодитись, окрім порушення авторського права. Див. ст. 23 Закону України "Про авторські ... права". Використання уривків текстів з навчальною метою не є порушенням...
Хоббіт
Для ovv: По-перше, існують елементарні правила порядності. По-друге, хіба ЗНО - це навчання? Скоріше, контроль. А про дозвіл використання з метою контролю в Законі не написано :)
Коментувати
сільський директор
Уже скільки років мовники говорять про те, що текст із запитаннями до нього - зайве в системі ЗНО. І відносно часу, і запитань - в черговий раз продемонстровано їх некоректність. Тим більш для базового рівня, невже не можна було вибрати 8 конкретних запитань із недвозначними відповідями?
Олекса Позняк
тест з украънської не має бути занадто складним, щоб не перекривать шлях до освіти негуманітаріям та російськомовним. Знаєш на рівні спілкування та й досить.тільки у мене уже декілька дуже толкових учнів навчається за кордоном. Один з криком " як я ненавиджу українську мову" поїхав вивчати ядену фізику у німеччину, другий в польшу а дівчинка у россію і тепер працює у ВПК россії. Усі переможці олімпіад, брали призи на міжнародному рівні у різних конкурсах. Часом мені здається що лікарчук працює на іноземні вузи. Я бачив як після олімпіади з фізики обхажували призерів дяді з ізраїлю, пропонували безкоштовні путівки на мертве море і зовсім ї х не цікавило те хо хлопці не євреї і івриту не знають.Мізки їм потрібні а не іврит. Ну чому у нас на такому відповідальному посту лікарчук? Спасайте Україну від лікарчуків!!!!!
Вера
Для Олекса Позняк: Я рада за всех тех детей, кто уехал за границу и очень хорошо там устроился. Но большая часть детей хотела бы видеть свое счастливое будущее здесь, дома. Безусловно система образования не может существовать в том виде, в котором она сейчас существует. ВНО дало многим толковым детям возможность получить высшее образование без унизительных взяток. Еще бы довести до логического завершения его. Считаю, что сам тест по украинскому языку может быть и сложным, иначе нельзя свести данные по детям с филологическим профилем. Другое дело, что для негуманитариев этот тест должен учитываться по зачетной системе сдал/не сдал. Даже маленький весовой коэффициент результата теста по украинскому языку будет искажать картинку профильных результатов негуманитариев. А россійськомовні почему не могут выучить государственный язык? Не способны? О каком пути в ВУЗ может идти речь? Из 104 возможных тестовых баллов ЗНО 2015 я набрала 89. Считаю, как для русскоязычной, это совсем нелохо.
Наталія
Цікаво, як " из 104 возможных тестовых баллов ЗНО 2015" можна набрати 89, якщо питань 84, а решта на власне висловлювання ????
Вера
Сочинение оценила на 10.
Коментувати
читач
Цікаво, чому ресурс подає СУБ’ЄКТИВНУ думку автора, який сам не визнає себе експертом-мовознавцем, як висновок ЕКСПЕРТА? Ви дійсно впевнені, що в команду УЦОЯО потрапили випадкові люди? Чи маєте свою зацікавленість?
Олекса Позняк
Для читач: ти не дивись як називається а посперечайся по суті
Коментувати
Галина
Спасибі п.Богдану від імені вчителів та учнів за грунтовний аналіз завдань ЗНО. Погоджуюся з кожною фразою, особливо з тим , що ЗНО - не лише дидактична, але й політична справа, мова обєднує. Не можна так чинити з рідним словом, з поколінням , яке прагне справжніх цінностей. За таку наругу над словом має бути покарання.
Геннадий
Для Галина: а апостроф в слове "об’єднує" пропустили, чтобы и вам наказания кусочек досталось "за наругу".
1
Для Геннадий: Не у всіх налаштовано апостроф на клавіатурі - це приватна справа. А от по-дурному складені питання для ЗНО для всіх випускників - це вже злочин центру оцінювання і його директора.
Геннадий
Для 1: я перехожу на английский, чтобы поставить апостроф. У меня на клавиатуре он там где буква "э". Не ленюсь. Так может и 11-классникам не лениться, и учиться, учиться. Ведь впереди мой предмет - математика. Вот где будет крику в никуда и сломанных клавиатур.
Коментувати
Виталий Марченко
Дело не просто в заданиях 29-33 а в том что программа ЗНО нужно менять. Уже не оценивание знаний и умений а бред полный. Бесполезное занятие. Старая система образования давно себя изжила
Оксана
Чомусь ніхто не подумав про те, що текст, підібраний для тестування має глибоко філософський зміст і просто не відповідає віковим особливостям середньостатистичного одинадцятикласника. Такий текст можна трактувати з різних точок зору. Відразу помітно, що складала тест(питання 29-33) людина, яка не працювала у звичайній загальноосвітній школі і не має уявлення про можливості учнів цих закладів. Доречі це стосується не тільки цьогорічних тестів, а взагалі шкільних програм з навчальних предметів. Таке враження, що нашій державі взагалі не потрібні овічені люди, адже непомірно велике навантаження, непосильний матеріал просто відбивають у частини дітей бажання вчитися, а в іншої частини викликають перевтому, яка потім позначається на самопочутті.
Володимир
Це свідчить про дилетанство автора даного завдання тесту. Я як вчитель української мови та літератури шокований змістом ЗНО. Міністерство разом "УЦОЯО" просто витерли ноги об вчителів-словесників.
1
Для Володимир: Так лікарчук як тільки поновився на посаді, так і горлав весь час, що вчителі дурні, а медалі липові. Тому й поставив собі за мету довести, що він правий.
Вера
Может быть учителя-словесники и не "дурні", но такие, которым все равно, как дети сдадут ЗНО по их предмету, есть. Лично для меня подготовка к ВНО ничего общего с занятиями в школе не имела. Титанический самостоятельный труд плюс занятия с репетитором полгода.
Наталі
Для Вера: раджу Вам передивитись програму МОН з укр. мови і подивитись скільки раз там згадувалось про підготовку до ЗНО. Відповідь - ніскільки. ЗНО має програму, завдання вчителів- вичитати вам програму. А от звукобуквенний аналіз проходимо десь класі у 5-6? Звичайно, треба повторити. Пару тижнів забрали подовженням канікул, ЗНО призхначили 24.04. Так про вас подумало міністерство. Тепер весь травень будемо "повторювати"? Уроків з укр. ніхто ж не відміняв? Та більшість вчителів, незважаючи на смішні зарплати, душу й серце вкладає у учнів. Звичайно є такі, як у Віри, але Ви, пані, таким чином можете образити тих, хто на таке не заслуговує. У Вас вчитель не такий? Йому все одно? ПІБ конкретної людини і конкретні звинувачення.
Коментувати
Володимир
У завданні 25 в тесті ЗНО з української мови речення з відокремленою обставиною НЕМАЄ. В офіційних відповідях вказано, що це речення "Там, у степу, схрестилися дороги,немов у герці дикому мечі", але це НЕПРАВИЛЬНО, тут є УТОЧНЮВАЛЬНА обставина. А це по своїй суті, у принципі, якщо взяти до уваги підручник з української мови авторів Олександри Глазової та Юрія Кузнецова, РІЗНІ РЕЧІ.
Svitlana
Для Володимир: А що Ви скажете за "...немов у герці дикому мечі"?Це який член речення?
Анна
Браво автору статті!
Коментувати
Іван
Повністю підтримую автора статті. Прикро, що живемо в державі, де ті, хто мають владу і не думають прислухатися до народу. Звичайно, невдоволених завжди вистачало, але не в такій кількості, як тепер. А ще шкода, що лише в нас математик дозволить собі повчати філолога(мабуть, мову знає краще, ніж математику), чи це так потрібно? А чи не краще було б визнати свої помилки і прислухатися до більшості?
Otto
Для Іван: Пан Іван є філолог, має відповідний рівень , бо ж повністю підтримує ? ;) Нагадує старий партійний одобрямс. Це - ЗНО, а не голосування в колгоспі більшістю. Що заробили, те і отримаєте. Чекаємо результатів, цифри все покажуть. Чи ви більше вірите всіляким експертам, а не цифрам ? ;)
Іван
Для Otto: Google - хороша справа: може дати відповідь на багато запитань. Достатньо написати прізвище автора статті - і можна почитати достатню кількість цікавого матеріалу, що дає підстави судити про автора як фахівця. На жаль, у нас легше піддати сумніву думку фахівця, ніж визнати помилку. А на рахунок "Це - ЗНО, а не голосування в колгоспі більшістю" - дійсно, здається тут, у коментарях, багато хто просто голосує "за потрібне". І ще: дуже хотілося б вірити правдивості тих цифр, зважаючи на те, що сталося.
Otto
Для Іван: Тоді треба було також загуглити і про весь колектив, який займається тестуванням, а то вибіркова правда виходить ;) Один - знаток, сотня - ні. Та не вірте нікому, свою думку формуйте ;) "прислухатися до більшості" - оте мав на увазі і тому написав про колгосп. А у коментах, та то просто люди ставлять лайки чи антилайки.
Коментувати
Lyudmila Seniva
ПО питанню 32. Перефразування варіантів відповідей на поставлене питання не є заміною на рівносильні, а тому є неправильним? Серед наведених варіантів відповідей усі, крім офіційно правильної, суперечать тексту. Ніхто не запитував, що вважає автор! Навчиться читати питання і ЗАПРОПОНОВАНІ варіанти відповідей, вчіться працювати із ТЕСТАМИ!
Роман
Для Lyudmila Seniva: Не згоден з жодним з ваших коментарів. Запитання 31-32 треба переглянути. Однозначної відповіді на них нема.Треба вміти признавати свої помилки,а не лише вимагати цього від дітей. Буде справедливо добавити 2 бали за ці питання.
Rio
Цікаво. Як вчитель математики Людмила Синева даёт оценку філологу визнаному.та рецензии тест укр мови та літератури немаючи фаху?! Може хай займаються фахівці тестами, щоб не було як в цьому році такого нефахово зно!
Геннадий
Для Rio: да нормально дает оценку. Не поверите, учителя математики умеют читать и писать. Вот пусть филолог попробует оценить математика. Вот тут бы я повеселился от души.
Коментувати
Lyudmila Seniva
По питанню 31 пан Богдан суперечить сам собі. Слова "ілюструють", "розширюють", "підсумовують" та "обгрунтовують" мають різний різне значення. Але ті, хто цього не розуміють, тепер що, повинні мати додаткові бали?
Rio
Для Lyudmila Seniva: ви не фахівець з укрмови та літератури. Займатись математикой, хай рецензію дає філологи. Ви що за гроші пишите?
Lyudmila Seniva
Поцікавились особою незгодної? То, хоч прізвище пишіть правильно. А річ у тім, що моя думка має таке саме право на існування, як і пана Богдана. Він і сам визнає, що його думка є дуже суб’єктивною. Тим більше, що це не висновок офіційно проведеної експертизи. А будь-які зміни до завдань після проведення ЗНО порушать основні засади самого оцінювання, бо всі діти були в рівних умовах. Єдиний можливий вихід, який не порушить нічиїх прав, це анулювання результатів за весь тест.
Дмитро
Ага банда Лікарчука вже й тролів випускає на незгодних і. Людмила Синева, бажаю щоб вам зуби лікував сантехнік, замість перукаря стриг кардиолог, а труби лагодив бібліотекарь. Дітям бажаю успіхів в боротьбі с савецькими тестами и камуняцькіми составителями их же. Цікаво скільки в цьому році наторгували
Коментувати
Вікторія
За результатами ЗНО учні отримають оцінки за ДПА, тому завдання повинні добиратися виважено та відповідно до заявленої специфікації тесту. Навіщо тоді пропонувати демонстраційний варіант, якщо він за структурою тестів відрізняється від запропонованих учням 24 квітня? Чому так багато запитань із "Синтаксису"? Ну а із запитаннями до тексту та відповідями до них взагалі перемудрили.
Роман
Прочитавши всі коменти ,дійшов висновку, що більшість людей вважають завдання 31 - 32 некоректними на які відповісти практично неможливо. Якщо є якась справедливість їх або відмінять або всім зарахують додаткових 2 бали.
Марко
Перечитав текст публікації і зрозумів - багато галасу даремно... Автор лишень поставив собі за мету прославитись на терені голослівного критиканства... його аргументація непереконлива... Тест цілком прийнятний... він неприйнятний тільки для випускників - тупариків і недобросовісних учителів...
Іра
Для Марко: А Ви, мабуть, хтось із тих у центрі оцінювання, хто його складав? Бо аргументація автора переконлива для всіх думаючих і мислячих, а Ваша - ні на що не схожа.
Коментувати
сергій
Дейтвительно кто учил и практиковался, тот ошибок не допустил. Меня только волнуют задания в тексте, на котором я просидел пол часа из-за задания 31,32. Это повлекло за собой то, что я не смог уделить больше времени сочинению. Получаеться что мне нужно было текст делать наугад, для того чтоб написать отличное сочинение жертвовать 5 баллами ? А не проще дать детям больше времени или текст подать полегче. Вы меня расстраиваете.
Наталі
Для сергій: В том и дело. Берем 150 минут. На то, чтобы хорошо написать сочинение, все продумать, написать в черновик, еще раз обдумать, переписать в чистовик, проверить нужно хотя бы час времени - 60 минут. Это нормально для сочинения, ибо если писать тезис, аргументы, примеры (минимум 3-4), выводы. Остается 90 минут. В тесте 57 вопросов, но + задания на соответствия - 84. Итого, на каждый вопрос по 1 минуте. За оставшихся 6 минут надо прочитать текст, размером А4 и перенести ответы на бланк А. Я понимаю, что при нормальной подготовке рука набивается и на простой тест уходит 20-30 секунд. Но не в этом году, когда так много заданий на синтаксис, над которыми нужно подумать дольше. Вот такое у меня мнение. Частично оно совпадает с Вашим.
"недобросовісна" вчителька
Не хочу казати, скільки ми опрацювали зі своїми дітлахами текстів - гарних і різних...Скажу одне: проблема не лише в некоректних питаннях. Дітям ще й елементарно не вистачило часу!!!! Деякі не встигли перенести правильні відповіді у бланк - члени комісії той бланк відібрали. Люди добрі, панове, друзі, не мовчімо ще й про це! Говоріть про час як одну зі складових успіху дитини при проходженні ЗНО, інакше тільки на питаннях і зациклимося... Підтримайте, хто згоден! Пану Богдану - ВЕЛИКА ПОДЯКА! Він дав ДОБРИЙ АНАЛІЗ некоректних питань!
Пелагея
Підтримую!!!!!!!!!!!! По-перше: моя дитина постраждала через нестачу часу, не встигнувши елементарно переписати половину відповідей у бланк. Очікуючи сина біля пункту тестування, бачила трьох таких дітей. Вважаю це порушенням прав, бо для заповнення бланку потрібно всього 2-3 хвилини (якщо на чернетці все виконано). І якщо шокованій дитині наполегливо не нагадати, що час закінчується - перепиши в бланк - деякі в силу особистісних особливостей (про врахування яких ми так багато говоримо у школі) розгубляться і не перепишуть. Але це не означає, що вони не відповіли. По-друге: явна невідповідність часу (а ще недолугі запитання, які займають масу часу) і завданням. ВИСНОВОК: потрібно переглянути завдання (і професіоналізм фахівців, які їх складали) і повторно написати ЗНО. Не можна розумну ідею ЗНО перетворювати на фарс завдяки теперішнім "професіоналам".
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!