Абітурієнти з низьким рівнем знань вступити не зможуть

Нова система визначення результатів ЗНО може стати потужним мотиваційним чинником для абітурієнтів

Абітурієнти з низьким рівнем знань вступити не зможуть

Нова система визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання може стати потужним мотиваційним чинником в контексті поліпшення підготовки до вступу в університети. Про це, у своєму Facebook, зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, аналізуючи завершення роботи з визначення порогового бала "склав/не склав" за результатами пробного тестування.

Зокрема, за словами директора УЦОЯО, для пробного тесту з історії України "порогом" було визначено 31 тестовий бал (не перейшли "поріг" 10,9% учасників, які надіслали відповіді), математики - 15 (9,9%), фізики - 13 (19,2%), хімії - 29 (13,61%), біології - 32 (8,91%), географії - 36 (9,53%), англійської мови - 21 (9,9%), французької мови - 19 (8,51), німецької мови - 20 (9,66%), російської мови - 29 (9,09%). Варто зазначити, що всі учасники ЗНО з іспанської мови подолали пороговий бал.

Він також зауважив, що абітурієнти із низьким рівнем знань до університетів вступити не зможуть.

"Навіть, якщо зважити на те, що це пробне тестування, можна зробити цікаві висновки. По-перше. Нова система визначення результатів все-таки дає можливість відібрати краще підготовлених абітурієнтів. Бо за орієнтовними підрахунками колишні 124 бали з математики у 2013 році умовно визначали поріг 8 балів, із фізики у 2010 році - 9 балів. Тобто, абітурієнти із очевидно низьким рівнем знань до університетів цього року не потраплять", - наголосив Ігор Лікарчук.

"По-друге. Якщо в тих, хто склав тест з іспанської мови рівень мотивації та знань достатньо високий, то всі вони переходять поріг і отримують можливість стати студентом. Якби ми зберегли стару систему (124 бали), то цей поріг був би 10 балів і, відповідно, достатньо велика група знаючих абітурієнтів студентами не стала б. По-третє. Нова система може стати потужним мотиваційним чинником в контексті поліпшення підготовки до вступу в університети. Адже визначені "пороги" практично перекривають кількість тих, хто за законами тестології потрапляє до "відсотку вгадування", - підкреслив Лікарчук.

Разом з тим, директор Українського центру оцінювання якості освіти вкотре застеріг від спроб прогнозування результатів основної сесії ЗНО на основі даних пробного тестування, зауваживши, що такі прогнози не будуть точними.

Освіта.ua
14.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
yana
якщо в мене з мови 182 ,анг 138 і з історії 150 зможу потупити на бюджет Університет імені Івана Франка Львів
Таня
чи можна з такими балами поступити в унівр на харчового технолога: біологія-115. мова:153. математика як запасний:104. історю думаю теж здала..???
Маша
Якщо в мене з укр мови 138.5 з рос.мови 112,з истории 119,а географию не склала то я зможу на платне поступити в Київ?
яна
якщо я не склала іспит з хіміі можу я поступити медсестру
Юлія
Могу ли я поступить хоть куда-нибудь с результатами ЗНО: история -- 105, Укр. яз. -- 158 и английский -- 168?
Михайло
Скажіть якщо я два ЗНО склав а одне не склав то чи можу я постувати в універ.
Вчителька львів'янка
Такий завал на ЗНО зроблено спеціально. В 2-3 рази буде скорочено держзамовлення. Скоро буде прийнято забирати дітей від 18 років в армію і на АТО. Студенти університетів забиратися не будуть. Багаті втечуть за кордон на навчання. А діти з бідних сімей, які не мали грошей на репетиторів, не мають грошей на оплату навчання а підуть в ПТУ масово будуть забиратися на гарматне м’ясо, вбивати братів по приказу ж.... Тути ж підуть в основному наші вчительські діти, бо ми не маємо коштів їм дати освіту. Влада вважає що так необхідно, раз гой такий дурний що не вміє красти, щоб забезпечити життя своїй родині, то таким не треба жити і продовжувати рід. Це страшно, але це правда!
Іван
Для Вчителька львів’янка: Бали ЗНО ніяк не пов’язані із держзамовленням. На держамовлення всеодно наберуть всіх, у кого будуть найвищі бали. Навіщо поширювати брехню?
ларіса
Це не брехня ,а чиста правда Чому в Польші можна вчитись без здачі Зно,а в нас ні Якщо дитина вчилась хорошо атестат 8,6 балів Зно з укр мови 168 з історії 170 А з англійської не добрала 1 бал до порогового Всьо дорога закрита даже по контракту То це чесно ,а кримчанам без зно можна
Коментувати
Мама
Люди,а кто слышал,каким же будет пороговый бал по украинскому? Сколько нужно будет набрать ,чтобы поступить в вуз? Может ,кто работает там могут ответить на этот вопрос? Все массово говорят,что не поступят,кто же там будет учиться,не закроются ж они?
Марина
Для Мама: Пороговый бал буде опубликован после объявления результатов ЗНО
Коментувати
Лікарчук
Які ж ви лохи! Тести потрібно було не виконувати, а купити. Від 6-ої години гуляли в Інтернеті правильні відповіді для продажу. Тобто, ті які потрібно, а не ті, які правильні! А зроблено спеціально, щоб не мали шансів ті, хто не заплатив. БІЗНЕС, що не розумієте!
Алла
Судячі з цьогорічних завдань,безкоштовну освіту взагалі можуть скасувати,чи буде тільки на паперах.А взагалі дуже хороший варінт- вчитися закордоном (очно,заочно чи дистанційно),і ніяких ЗНО не потрібно.ось сайт http://mcdvo.com.ua/
Otto
Для Алла: А може б припинили ne піарити такі фірмочки і не робили бізнес на сльозах ?
Коментувати
Домбасс Россия
Ликарчук - чмо, пидор. Фу, гомосятина. Шалава последняя.
Ирина Зотова
это от неумения продумать ситуацию наперёд. Наследие совкового прошлого, когда виновный не тот, кто организовывает, а тот, кто выполняет: "Я начальник - ты дурак"
это был
Для Ирина Зотова: ответ на реплику Ирины
Коментувати
Ирина Зотова
обязали школу доставить детей до пунктов тестиоования , 28 человек в одном отдаленном месте города , а один в другом, богом забытом, месте. , учителю разорваться надо. Бред, не могли в одно место всех 29 распределить. Компьютер виноват, а может быть это назло, УЦОЯЗ?
bak
Я не можу передати на скільки мене та всіх моїх друзів,вчителів обурюють ці нововведення !!!
Iron
Лікарчука на гілляку!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ученик
Два года отдал ЗНО, именно ЗНО на пробном по английскому сделал 7 ошибок. Я хочу поступать на международный бизнес. Но денег на платное нет. По-этому я 10-11 класс полностью отдался ЗНО . У меня дня без подготовки не прошло. но набрал я 180 баллов. вы обнаглели с английским! Не дают нам в школе того уровня знаний как бы мы не старались! Упростите немного таблицу! Пожалуйста.
Dmitry Silantev
Для Ученик: все получили такой низкий бал, не только ты, так что не безпокойся
VVV
Не дивіться на ці проценти пробного ЗНО, бо на перевірку своїх робіт відсилали учасники тестування, хто краще справився з завданням, щоб себе перевірити. Таблиці рейтингові, тому вони відносні. Навіть з кращих робіт певний процент буде не склав. Пробне ЗНО кожного року всіх насторожувало, але ще є час довчити чи попрацювати над помилками. Гірше, коли після пробного ЗНО абітурієнт заспокоюється, вважаючи, що готовий на всі 100%.
VVV
Для Ученик: Таблиця спрощується чи ускладнюється в залежності від рівня успішності учасників тестування та їх кількості і від складності завдань. Рейтингова таблиця показує, який рівень учасника тестування по відношенню до інших його учасників. Завдання зовсім спрощувати не кращий вихід, бо це зробить рейтингову таблицю більш жорсткою. Наприклад, наберуть 30% учасників по 200 балів, тоді крок між кожним тестовим балом може збільшувати розрив рейтингових балів: з одною помилкою отримають 190 балів, з двома помилками – 180 балів і т.д. Навіть дуже добре знаючи предмет, можна випадково помилитись.
Коментувати
Абітурієнт
Шановні міністри! Щоб ви знали: більша частина абітурієнтів погано складають ЗНО через те, що вчителі в їхній школі не компетенті в предметі, який вони викладають, так як належить тому бути . Особисто я змінювала кілька шкіл . Мені є з чим зрівняти. Зробіть щось з вчителями ! Багато з них, грубо кажучи, забирають можливість у дітей навчатися в університеті. Тому що майже всі абітурієнти хочуть знати предмет, але вчителі нічого їм не пояснюють ( ну пояснюють, але дуже слабо,як бачите) у 75% є репетитори ! і чому такі результати????? тому що МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ЗАБЕЗПЕЧИЛО НАС ТАКИМИ ВЧИТЕЛЯМИ. Ну хоч цього вже року спростіть таблицю з англійської мови. 3 помилики і 195.5 балів - це жорстоко , як мінімум. а якщо 5-6 помилок, то я так розумію 183-185, що в принципі може перекрити вступ на бюджет. Повірте: я зі всіх сил стараюсь! Але готоюсь фактично самотужки! Хоча є і репетитор і в школі англійська. АЛЕ вчителі не компетенті!
123
Для Абітурієнт: А ви хочете, щоб учитель на 1400грн зарплати викладався по максимуму? А вчителі-іноземці розуміють, що їх предмет конче необхідний. Тому уроки проводять ради галочки. А хочеш знати - працюй з репетитором і неси в клювику грошики! І це масове явище!
Геннадий
Для Абітурієнт: народ имеет то правительство, которое заслуживает. То же и с учителями. Много ваших одноклассников хотят учиться? Учитель работает так, как от него требуют ученики. Вы требуете от репетитора знаний - он вам их дает. Классу не нужны знания - учитель подстраивается под класс. Если учитель не подстраивается под класс - такой учитель не работает в школе. И деньги у учителя далеко не на первом месте: всегда во все времена у учителя была низкая зарплата. Учитель знает на какую оплату идет. Сознательно идет.
Старий учитель
Це неправда, що у всі часи вчитель бува такий принижений зарплатою. Ті, кому за 40 можуть пам’ятати, що вчитель був одним із найшанованіших людей як і лікар, інженер (на відміну від спекулянта). Мав одну з найвищих зарплат (не рахуючи партпрацівників та шахтарів). Тільки за роки нашої неньки України вчитель сьогодні зневажений, принижений жебрак. Все з ніг на голову. І ми хочемо побудувати нормальну країну високоосвічених людей, де є повага, справедливість? Щось не не у нашому суспільстві...
Коментувати
Виталий Марченко
УЦОЯО - ворог прогресу! УЦОЯО - ворог прогресу!
Виталий
Своими высокими порогами по англ и физике вы перекрываете путь для молодежи в получении профильного образования. УЦОЯО враг прогресса. Сейчас набирает огромного роста сфера айти а вы заставляете зубрить людей не то что им пригодится в их работе. Все сдают ЗНО и быстрей бегут забывать все что вызубрили и также после получения диплома. Презираю нашу постсоветскую, гнилую систему образования.
Геннадий
Для Виталий: Советская система всех трудоустраивала. Сейчас число безработных юристов и бухгалтеров запредельно. А это были модные специальности. Айти тоже пройдет. В них остануться те, кто лучше других знают англ и физику.
Олекса Позняк
Гена ти не правий.По перше не треба міняти правил гри перед зно о по друге для програмування (знаю особисто) краще математика та англійська Лікарчук старий ...Віталій ти абсолютно правий
Otto
Для Геннадий: Ви дуже правильно все написали. ІТ, як модна спеціальність, також пройде. Доказ вашої правоти - теперішні безробітні юристи і бухгалтери. Залишаться тільки профі. Це вже видно по ринку праці. На хлопський розум: щороку ВУЗи області випускають в кожному році приблизно 200 іт-ників. З них реально виходять на ринок образно до 10-ти чоловік, решта просто отримують дипломи без підтвердження знань. 200 іт-ників *20 обл.центрів= близько 4000 іт виходить на ринок праці. Тобто, кожна область за роки отримує тисячі іт-ників. А тепер, якщо глянути на реальну потребу в іт, то вимальовується дуже сумна картина, бо реально їх потрібно тільки десяток. Це можна запросто перевірити на сайтах пошуку роботи. К-ть вакансій просто мізерна, а вимоги дуже високі.
Коментувати
qwert
За то на програмістів попадають студенти, які не мають поняття, що таке програмування. А то й на компі більше ніж Контакти не знають. Але фізику добре здадуть. А той, хто дійсно від 6-го класу з комп’ютером і має свої якісь розробки, той буде відкинений тою фізикою. Краще б уже географію. Майже 20% не здали фізики. То хіба спеціально, щоб зменшити конкурс на програмування. Ввели б ЗНО з інформатики, тоді б дійсно на програмістів вступали ті люди, які знають, що хочуть! Чому інформатики так бояться, коли то одна з найпотрібніших сьогодні наук!
V.L.
Для qwert: А чого ви думаєте, що результати з інформатики були б кращими?
qwert
Для тих, хто захоплюється інформатикою, і планує своєю майбутньою спеціальністю - результати з інформатики були б хоча б 190 балів. Для тих, хто в тій галузі не має поняття - хай шукає іншу стежину в і іншій галузі. Так було б справедливо. А то, дійсно, для програміста географія ближча, ніж фізика. І ніколи не наголошувалося, що буде ЗНО фізика на програмування! Чомусь на медика здають хімію і біологію, на математика - математику, а програмістів нагородили нікому не потрібною фізикою. І ще такий бал пороговий задали, що кожен п’ятий його не здав!
Пенсіонерка
Для qwert: А чому Ви вважаєте, що програмісту фізика не потрібна безпосередньо в роботі? Ви програмували колись аркаду? Та ще якщо так званий "движок" (не знаю, як українською) доводиться писати самому, бо фірма не купила готовий? Мої знайомі програмісти говорять, що жоден з шкільних предметів їм в професії не придався і що програмування - це найбільш оплачувана некваліфікована робота, якій можна навчитись за три тижні, але я бачила, як програмували політ декількох каменів, кинутих під кутом до горизонту. Повірте, фізики там було достатньо. А ще зображення цих каменів замовник не надав, отже, вони їх самі й малювали. Я б сказала, що фізика потрібна навіть більше, ніж англійська. Команд в мовах програмування не так уже й багато, вивчити можна, а з англомовними замовниками спілкуватись буде, наприклад, керівник проекту, а не кожен програміст. А от те, що в школі, в тому числі й на уроках фізики, майбутній програміст повинен навчитись не робити безпідставних висновнків, це факт.
Коментувати