Гриневич: Важливо не дестабілізувати вступну кампанію

Експерти зазначають, що використання сертифікатів ЗНО минулих років матиме негативні наслідки

Гриневич: Важливо не дестабілізувати вступну кампанію

Освітні експерти наголошують, що порівнювати результати зовнішнього оцінювання, які отримають учасники цьогорічного ЗНО, з результатами тестування, які були проведені у минулих роках фактично неможливо. А прийняття законопроекту, що дозволить використовувати при вступі сертифікати ЗНО минулих років приведе до дестабілізації вступної кампанії.

Про це йшлося під час брифінгу, присвяченому загрозам цьогорічної вступної кампанії в ході якого виступили експерти Реанімаційного пакету реформ, голова Комітету ВР з питань науки і освіти та директор УЦОЯО.

За словами голови профільного парламентського комітету Лілії Гриневич, зміни, що відбулися у системі ЗНО останнім часом були спрямовані на підвищення об’єктивності оцінювання під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас, вона зазначила, що ті зміни, які були внесені попередніми очільниками Міністерства освіти і науки призводили до пониження об’єктивності оцінювання, оскільки порівняння та зарахування сертифікатів різних років є неможливим у зв’язку із поки що неналагодженою методикою створення співмірних за складністю тестів.

"Ми практично вносили несправедливість. І сьогодні, коли автори законопроекту говорять про справедливість, а насправді, вони замінюють це несправедливим оцінюванням. Ми не можемо порівнювати результати оцінювання різних років", - наголосила Гриневич.

Також, за її словами, є й інша особливість, що пов’язана з цьогорічним тестуванням.

"Цьогорічне тестування має кілька новацій. По-перше це поріг "склав / не склав", тобто це є зовсім нова методика визначення того порогу, за яким абітурієнти отримують перший бал і можуть претендувати на вступ до вищого навчального закладу. Це означає, що пропозиція з приводу того, аби були опубліковані якісь таблиці порівняння результатів зовнішнього оцінювання різних років є неможливими для реалізації. Тому що на той час відбувався зовсім інший підхід до визначення порогового бала", - зазначила Лілія Гриневич.

"Я хотіла б сказати, що вся ця дискусія підштовхує нас до вирішення нових стратегічних питань розвитку зовнішнього незалежного оцінювання. І ми зможемо це робити, починаючи з наступного року. Тестування у наступному році знову пройде за принципом "склав / не склав" і ми зможемо наступні тести проектувати, застосовуючи якірні завдання, тобто ті методики, щоб ми мали однакові за складністю тести. Зараз це зробити неможливо", - підкреслила голова профільного комітету.

Вона також зауважила, що автори законопроекту пропонуючи різні таблиці порівняння результатів тестів різних років, мабуть не врахували особливості і технології підготовки тестів.

Вона повідомила, що попри намагання переконати членів Комітету ВР з науки і освіти, було ухвалено рішення взяти законопроект за основу.

"Я дуже сподіваюся, що вистачить мудрості для того, щоб в цей час коли вже 24 квітня буде відбуватись перше тестування ми не дестабілізували вступну кампанію", - наголосила Лілія Гриневич.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук також акцентував увагу на неможливості порівняння результатів тестів різних років.

"Перше, законопроект про який їде мова примушує Український центр оцінювання якості освіти займатися шулерством. Тому що зробити переведення тих результатів, які були колись у результати 2015 року є шулерством. Порівняння результатів тестів буде зробити неможливо, а ще складніше буде пояснити людям, як ми це зробили", - зазначив Лікарчук.

Також, за словами директора УЦОЯО, кожен дев’ятий учасник ЗНО у 2015р році є випускником минулих років, який уже колись складав зовнішнє незалежне оцінювання.

"Ми подивились їх результати ЗНО, які вони отримали у попередні роки – в середньому це 136 балів. Тобто це люди, які в силу того, що не мали хороших результатів не змогли стати студентами у попередні роки. Тепер ми відкриваємо їм двері", - підкреслив Лікарчук.

"Але ми забуваємо, що ті 30 тисяч потіснять тих, хто закінчує школу в 2015 році. Хто має свіжі знання, хто має велике бажання стати студентом", - сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти.

За його словами, це є нерівними умовами і поверненням до тієї практики, яку започаткував екс-міністр Табачник у 2010 році, а тепер група народних депутатів вирішила цю практику відновити.

Як відомо, обговорюваний законопроект був зареєстрований у парламенті 6 березня цього року. Це вже не перша спроба парламентарів внести зміни у правила вступної кампанії 2015 року, напередодні проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Ініціаторами чергового законопроекту є п’ять депутатів парламенту: Олександр Співаковський (БПП), Андрій Гордєєв (БПП), Сергій Хлань (БПП), Іван Вінник (БПП) та Тарас Кремінь (Народний фронт), які у пояснювальній записці до проекту закону зазначають, що обмеження строку дії сертифікатів ЗНО є порушенням конституційних прав громадян та відсікає значну частину абітурієнтів від можливості здобуття вищої освіти, оскільки тестування відбувається за навчальною програмою, яку випускники шкіл минулих років не проходили.

 

Освіта.ua
01.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
кл. керівник
підтримаю маму випускника, тому що сама слідкую за новинами та інформую своїх учнів. З мого класу двоє учнів зробили зміни одразу після пробного тестування. Діти питають за пріоритетність, ще толком не розібралася сама. Наприклад, я пройшла на державну за другим пріоритетом, тоді всі наступні анулюються, а перший пріоритет теж? Чи є можливість потрапити ще в перший пріоритет? Поясніть, будь ласка. З пороговим балом розібралися. Цікаво хто буде у складі експертної групи. ,Не є таємницею, що багато методистів в обл., в міністерстві, які практично не працювали в сучасній школі. З класу математ. здає 6 учнів і я хвилююся як вони її складуть. Дітям з фізико-математичних шкіл набагато легше ніж дітям, в яких алгебри 1 год, геометрії 2. Відкрити профіль математичний не дозволяли, має бути не менше 9 -10 учнів, щоб відкрили профіль. А вони хочуть вступати на інженерно-технічні спеціальності.
читач
Для кл. керівник: Якщо абітурієнт проходить по другому пріоритету, то це означає, що по першому пріоритету він не пройшов по конкурсу, тобто, не хватило балів.
Коментувати
мама випускника
важливо усі зміни до вступної кампанії повідомляти. Дитина після пробного тестування хотіла змінити тест чи додати четвертий та не знала до якого часу можна зробити зміни. Запитала в школі, в школі сказали, що до 20 лютого. Я вчора перегяладала новини на сайті та знайшла, що до 1 квітня можна було зробити зміни. Ми не планували міняти, тому не цікавилися цим питанням, а в тої дитини нема комп’ютера, нема доступу до інтернету, а довірилася школі і ...Чому міністерство не інформує голів районо-школи? Давайте завчасно інформацію стосовно всієї вступної процедури. Дитина побачила свої реальні шанси, визначилася ким хотіла б стати. Ми разом переглянули правила вступу до певного вузу і треба було змінити предмет або додати четвертий. Нічого з цього не вийшло. Запізнилися. Безвідповідальність, а якого рівня: міністерства, області, району? вирішуйте самі. Треба враховувати той факт, що не в кожного є комп’ютер, доступ до інтернету. Дирекція школи сама толком не знає усі зміни до вступу.
Для Тетяни
А яким попитом громадяни стануть вимагати від міносвіти??? Далі- Я, як громадянин, вважаю, що ЗНО має бути лише у рік вступу. Вважаю так вже з десяток років. Маю тих, хто підтримав МОЮ точку зору у ті часи, коли вона була оприлюднена. І тепер Я, як громадянин, із тими ГРОМАДЯНАМИ, які ПІДТРИМАЛИ МОЮ точку зору також хочу ВИМАГАТИ від міністерства, щос сертифікат діяв ОДИН рік.
Тетяна
Громадяни повинні просто вимагати від міносвіти розробити таку систему оцінювання щоб сертифікати ЗНО визнавались за будь-які роки... Досить грабувати населення! Вдосконалюйте! А чому дитина повинна страждати через чиновників? Вони бачтите не так розробили... а людині що... знову народжуватись чи не народжуватись чекати поки вже нарешті зроблять "так"? Хочемо в Європу .... потрібно створювати оцю стабільність! Тим більш що не всі поголовно поступають і не так часто поступають до вишів.
Влад
Полнейшая глупость,всегда можно было пользоваться сертификатами и никого это не волновало,а тут раз и "нерівні умови"...цирк.
читач
Для Влад: А Ви вже який раз користуєтесь своїми сертифікатами?
Коментувати
Iron
Принятие этого закона уже близко)))Глядя на то как начали нервничать и распинатся всякие Гриневичи,Совсуны и прочие уже из кожи вон лезут,только бы закон не приняли)Значит всё депутаты правильно делают.Ура товарищи!Закон на финишной прямой!Вернём выпускникам их законное право!Слава многоразовым сертификатам!!!Многоразовым сертификатам слава!!!)))))
читач
Для Iron: Ви не розумієте, що при переводі до нової шкали, будете розчаровані, бо результат минулорічних сертифікатів будуть точно нижчі на десяток балів. Шкала розтягнеться від 100 до 200, а не від 124 до 200, як було раніше. І це можливо тільки після перевірки цьогорічних тестів по кожному предмету, тоді вже запізно виправити свій результат. Наприклад, минулорічних 150 балів цього року може бути всього 130 балів.
Iron
Для читач: Ви праві)Це також може дискримінувати випускників минулих років.І тут можна знайти дуже простий вихід.провести вступну кампанію по правилах 2014-го року та й все)А ці склав-не склав можна запросто викинути)Повірте у нашій країні все можливо.Тому я не здивуюся,якщо скоро закон Про Вищу освіту взагалі відмінять)
читач
Щоб ніхто нікого не дискримінував, треба здавати ЗНО всім, хто бажає поступити до ВНЗ, в рівних умовах в рік вступу. Випускники минулих років, які поступають знову, мали не найкращий результат, бо не поступили в бажаний ВНЗ. Хто справді хоче вчитись, здають ЗНО вдруге і тільки покращують свій результат.
Коментувати
Родитель
Интересно,когда прекратится этот "бред сивой кобылы" и популистские решения депутатов,далеких от образования?!!! Принято решение для поступающих в этом году?Все!!!! Ребята хватит!!! Вы хотите что то поменять,вот и меняйте со следующего вступительного года!Кто собирается поступать в этом году,даже выпускники прошлых лет, давно зарегистрированы на ЗНО этого года!!!! Зачем и кому это нужно в этом году?Зачем вносить какие то рацпредложения?Чтоб показать что вы,как бы что то делаете? Так делайте что то РАЗУМНОЕ!!!!
Маргарита дунай
Якщо враховуються результати ЗНО минулих років у цьому році, то давайте цьогорічним випускникам минулорічні тести і все буде ОК. Сумно.
N
Хтось перевіряв IQ у цих 5 депутатів ? Чт кредо їх життя " шкодити , аби шкодити "?
Леонідович
Для N: нині IQ - не виявлено... вони працють за результатами тестів IQ минулих років (януковича та азарова) чи якихось інших т$е$с$т$і$в?
мама абитуриента
Уважаемые! кто-нибудь изучал деятельность этой группы депутатов? зайдите на сайт верховной рады, все прошли по Херсонской области, все законопроекты подают своей "херсонской командой", качество законопроектов везде одинаковое - почитать и поплакать. нельзя людей, которые не понимают и не разбираются в вопросе, пускать к законотворчеству!
Коментувати
Антоніна
Про що говорить Гриневич? Випускникові потрібно, щоб порівнювали його знання з чиїмись? Йому всього-на-всього необхідно отримати можливість скористатися своїм законним документом про освіту. Таким же, як і атестат! А тут почали зіштовхувати лобами випускників різних років, нібито він хоче зайняти чиєсь місце. Та він хоче знайти своє! А щороку витрачати державні кошти на нові тестові зошити нормально? А це десь 70 тисяч дотаткових зошитів! Та стільки ж нових сертифікатів! Та додаткові сили викладачів для перевірки! Для чого?
читач
Для Антоніна: А нормально, коли один раз здав ЗНО, витрачати державні кошти на навчання один рік в одному ВНЗ, на наступний рік - в іншому, на третій - ще в іншому? Бо з одного - пішов, з іншого - вигнали…так і ходять. Коли важко ще раз підготовитись до ЗНО, то не треба поступати до ВНЗ, бо вчитись також буде важко.
N
Як виживають люди, що не розуміють елементарних речей? Атестат дуже відносна штука- одні вчителі ставлять реальні оцінки, а інщі хочуть бути "добренькими" , а в третьому випадку адміністрації лінолеум треба обновити. Доводилось працювати в паралелі з 5-ти різнорівневих класів. Хорошисти сильного і середнього класів- це , на жаль , різні речі- навіть коли ведуть уроки одні і ті ж вчителі.
N
Може випускникові і не хочеться, щоб його знання порівнювали з кимось іншим ))), але конкурс є конкурс))) І пріоритет має буди у тих хто має кращі знання.
Коментувати
абітурієнт
чому не справедливо до відношення випускників минулих років? у вас був шанс для вступу у ВНЗ треба було ним скористатись,а тепер прийшла черга випускникам шкіл 2015 , а хочете, то вчіть! і здавайте ЗНО знову на рівні з всіма !!!
адміну
Оце думає, що читаю освітній сайт. Мабудь він таки освітній. Вчить людей висловлюватись так, щоб кожному підзаборнику зрозуміло було. Олеги та інші любителі російського мату надто вільно себе тут почувають
Smile
це буде несправедливо до випускників 2014 року,які можливо хотіли поступати на зочну другу освіту,або взагалі перепоступати!!!!!!!!
Любасік
Що заважає скласти ЗНО в цьому році? Невже так важко підготуватись? Програма не так кардинально змінюється. Сертифікати минулих років- просто спосіб "жонглювання" результатами. Я вважаю це не чесним.
Коментувати