Депутати зробили крок до безстрокових сертифікатів ЗНО

Профільний комітет ВР підтримав законопроект, що дозволить використання результатів ЗНО минулих років

Депутати зробили крок до безстрокових сертифікатів ЗНО

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти підтримав законопроект № 2335 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти)", який передбачає можливість використання абітурієнтами сертифікатів ЗНО минулих років під час вступу до вищих навчальних закладів.

Про це у своєму Facebook повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. За її словами рішення підтримали 4 члена комітету, 2 проголосували проти.


Як відомо, зазначений законопроект був зареєстрований у парламенті 6 березня цього року. Це вже не перша спроба парламентарів внести зміни у правила вступної кампанії 2015 року, напередодні проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Ініціаторами чергового законопроекту є п’ять депутатів парламенту: Олександр Співаковський (БПП), Андрій Гордєєв (БПП), Сергій Хлань (БПП), Іван Вінник (БПП) та Тарас Кремінь (Народний фронт), які у пояснювальній записці до проекту закону зазначають, що обмеження строку дії сертифікатів ЗНО є порушенням конституційних прав громадян та відсікає значну частину абітурієнтів від можливості здобуття вищої освіти.

Зокрема, автори законопроекту невдоволені тим, що громадяни, які після отримання середньої освіти не вступили до вищого навчального закладу, змушені повторно складати зовнішнє незалежне оцінювання.

Також депутатів хвилює те, що ЗНО відбувається за новою навчальною програмою, яку випускники шкіл минулих років не проходили.

"Це ставить їх в нерівні умови з учасниками зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали повну середню освіту в рік складання ЗНО. Таке порушення конституційних прав громадян фактично відсікає значну частину абітурієнтів від можливості здобуття вищої освіти", - наголошують автори законопроекту.

Депутати переконують, що прийняття законопроекту усуне дискримінацію між випускниками різних років закінчення повної середньої освіти при складанні ЗНО.

Як відомо, за твердженням освітніх експертів, у зв’язку з впровадженням цього року нової методології визначення результатів ЗНО за принципом "склав / не склав" та інших нових особливостей оцінювання, якісне забезпечення будь-якого порівняння результатів учасників тестування поточного та минулих років фактично є неможливим.

Освіта.ua
18.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Все таки треба визначати якийсь пороговий IQ для депутатів. Рішення ж вони приймають за всю країну. І спроба повернути використання старих сертифікатів це або їх особиста тупість , або зловмисна діяльність проти держави і її здібних дітей.
N
А почему не отменяются льготы при поступлении ? Знания- это должен быть единственный критерий для поступления в ВУЗ. Проблемы льготных категорий населения государство не должно решать за счет способных абитуриентов. И все никак не могу ни у кого узнать...В чем все-таки неполноценность детей шахтеров, что для них предусмотрено внеочередное поступление ???? Просмотрите списки зачисленных на бюджет. Сначала зачислены дети с непонятно какими баллами, а потом уже идут в списке способные к обучению дети, которые смогут освоить специальность на нужном уровне. Какое -то умышленное вредительство на государственном уровне(((
діма
яке на 10 максимум на 4 ви що хочете сказати що шкала буде тако іти 200 190 180 ні ви не праві я приблизно складав шкалу на око навіть в самому поганому випадку кількість балв буде з інтервалом в 4 -3 бали а ті діти які отримали 184 бали ну з математики отримають десь 181 тобто чим вище набраних балів тим бали вирівнюються
Максим Шевчук
Обьясните мне плз: Раньше было так что например по матиматика за 9 балов уже было 140, а сейчас набрал эти склав не склав и только потом начинаеться отсчет от 100 балов. Это делает набор 180-200 балов намного сложнее чем в 2014. Не сделал одну задачу на 2 бала и в 200-бальной системе у тебя будет на 10 балов меньше. В том году за 30 балов было где-то 170-175 а в 2015 всего 160-165. Кто знает дайте ответ.
Ростислав
Сподіваюся таки не дозволять використовувати старі сертифікати. Не бачу жодної проблеми у тому, щоб перескласти ЗНО, якщо буде потрібно, зате всі будуть в рівних умовах.
Iron
Я же говорил,что закон таки продавят))))Квиты,Совсуны и Ликарчуки могут засунуть свои инициативы куда подальше)
Пелагея
Вот идиоты! Надоели все ваши эксперименты на живых людях!
Ірина
В такому випадку одночасно відміняйте всі новації: пороговий бал склав/не склав, поділ ЗНО на базовий і профільний рівень, пріритети заяв. Щоб дійсно були рівні умови для вступу у всіх абітурієнтів. Бо чому ж випускники цього року і так виступають "піддослідними кроликами" в процесі реформування освіти, та ще й добавляться минулорічні. Не справедливо якось. Хоча від кого в нашій країні можна чекати справедливості. СУМНО... Я згодна, можна обмежити термін дії сертифікатів до 2-3 років (якщо більше-все забувається) для вступу на контрактну форму навчання, але якщо абітурієнт має відповідні знання і за резільтатами ЗНО претендує на бюджетну форму навчання, то сертифікати повинні бути ЛИШЕ ПОТОЧНОГО РОКУ.
Марія
Я маю сертифікат ЗНО минулого року, але в цьому році вже зареєструвалася на ЗНО. Чи можу я не складати іспити цього року, а подати сетрифікат минулорічний при вступі?
Михайло
Для Марія: законопроект ще не прийнятий, він ще повинен пройти 2 читання, коли це буде зроблено и будуть відомі результати голосування депутатів ВР, тоді вже можешь подавати або ні )
Коментувати
антоніна
Депутати з комітету з питань науки і освіти, на превеликий жаль, зовсім в освіті не компетентні. Невже не зрозуміло що даним законопроектом вони не дають вступити у вуз розумним дітям. Свинство. Геть з Верховної Ради таких депутатів корупціонерів, бо зрозуміло, що вони за гроші продвигають такий дебільний законопроект.
Капаліка
За радянською освітою всі сумують, а забувають, що вступні іспити кожного року здавали по новій, якщо не вступили з першого разу, та й документи подавали до 1 вишу на 1 спеціальність. Всі забувають, що бали ЗНО рейтингові і 150 балів одного року аж ніяк не дорівнюють 150 балам інших років. Та й 150 балів з математики, отримані 3-5 років тому аж ніяк не показують поточні вміння навіть вирішувати звичайнісінькі квадратичні рівняння або знаходити площу трапеції. Що такий студент буде робити на вищій математиці? І навіть якщо він "вишку" якось здасть, що він буде робити на фахових дисциплінах? І яка буде вага того диплому? Про доцільність бюджетних витрати на підготовку такого бюджетника взагалі помовчу.
DR
Я би встановив строк на сертифікат — 3 роки. Пізніше вже багато забувається.
линза
Для DR: Согласен с Вами, если сертификат - милостыня, а университетский диплом - социальная помощь. А если нет, то прочтите, наверное, полтора десятка объяснений Ликарчука по поводу принципиальной невозможности это сделать.
Коментувати
Віктор
Давайте почнемо вибирати депутатів у Верховну Раду за таким же принципом.))) Будемо брати до уваги результати голосування всіх попередніх років.
Фокс
Кому то из сынков депутатов не хочется сдавать повторно ЗНО?)))
LPT
"Також депутатів хвилює те, що ЗНО відбувається за новою навчальною програмою, яку випускники шкіл минулих років не проходили."... А як же вони навчатися у ВНЗ будуть, якщо нової навчальної програми не проходили?
Богдан
Поплач ... Прочитай ще раз що написав і вийди звідси .
Daria
Шановні депутати, як випускниця минулого року, яка з певної причини не скористалася сертифікатом ЗНО в рік здачі, хочу Вам подякувати! Дуже вдячна Вам за це)
Артур Азаров
Для Daria: полностью согласен_)
Александр Бережнов
Для Daria: ЛЕНТЯЮГИ!
Александр Бережнов
Для Артур Азаров: ЛЕНТЯЙ!
Коментувати
Леонідович
Це ж прекрасна лазєйка як просовувати лєвих абітурієнтів. Подає документи колишній абітурієнт, або студент з балами 190+. Він звісно поступає, точніше займає чиєсь місце. Потім на 1 вересня, або раніше забирає документи і на його місце беруть кого забажають. Все дуже просто і законно((((
Леонідович
Тобто людина, яка э психічно хвора, або та що захворіла на склероз, та ті що не знають нинішньої програми, можуть поступити і далі навчатись на базі нинішніх програм. Браво депутатам - БПП - ла-ла-ла.
Катерина
Ви подуріли там? Нам і так складно! Досить вже щось вигадувати.
линза
Для Катерина: Что сложно? Учиться? Не ходите в университет! Запомните, что самый сложный вид деятельности - это учёба (я имею в виду учёбу по-настоящему, а не покупку). Если не верите, попробуйте. Будьте честной хоть перед самой собой
Коментувати