У ВР хочуть "оживити" минулорічні сертифікати ЗНО

Деякі парламентарі не полишають спроб розширити терміни дії сертифікатів зовнішнього оцінювання

У ВР хочуть "оживити" минулорічні сертифікати ЗНО

У парламенті зареєстровано законопроект, основною метою якого є надання права абітурієнтам використовувати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання минулих років. Законопроект передбачає внесення змін до Закону України "Про вищу освіту".

Варто зазначити, що це вже друга спроба парламентарів повернути "рівний доступ до освіти", що існував за часів екс-міністра освіти Табачника. Наприкінці січня цього року група народних депутатів вже реєструвала подібний законопроект, який після спротиву громадськості було відкликано.

Ініціаторами чергового законопроекту є п’ять депутатів парламенту: Олександр Співаковський (БПП), Андрій Гордєєв (БПП), Сергій Хлань (БПП), Іван Вінник (БПП) та Тарас Кремінь (Народний фронт), які у пояснювальній записці до проекту закону зазначають, що обмеження строку дії сертифікатів ЗНО є порушенням конституційних прав громадян та відсікає значну частину абітурієнтів від можливості здобуття вищої освіти.

Зокрема, ініціатори законопроекту невдоволені тим, що громадяни, які після отримання середньої освіти не вступили до вищого навчального закладу, змушені повторно складати зовнішнє незалежне оцінювання.

Також депутатів хвилює те, що ЗНО відбувається по новій навчальній програмі, яку відповідно випускники шкіл минулих років не проходили.

"Це ставить їх в нерівні умови з учасниками зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали повну середню освіту в рік складання ЗНО. Таке порушення конституційних прав громадян фактично відсікає значну частину абітурієнтів від можливості здобуття вищої освіти", - наголошують автори законопроекту.

Депутати переконують, що прийняття законопроекту усуне дискримінацію між випускниками різних років закінчення повної середньої освіти при складанні ЗНО.

Як відомо, можливість використання результатів ЗНО, отриманих лише у поточному році, є однією з новацій цьогорічної вступної кампанії, що була повернута після її відміни за часів Дмитра Табачника.

За визначенням освітніх експертів та представників широкого кола громадських кіл, використання сертифікатів ЗНО, отриманих лише у поточному році, під час конкурсного відбору до ВНЗ, ставить у рівні умови випускників поточного року і осіб, які закінчили школу у минулих роках.

З текстом законопроекту можна ознайомитися на сайті Верховної Ради за таким посиланням.

Освіта.ua
06.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ну. И где МОЯ
----------------------------идея о могилянском приёме ???-----------------------------
если бы
в нашей стране существовали ВЫСШИЕ ШКОЛЫ, куда отбирают (пока ещё) с особой тщательностью, то и вопросов не было бы. В европейские университеты действительно принимают ВСЕХ, но... помнится там не платят стипендии, и... если человек НЕ сдал первую сессию. его отчисляют. И университет в Европе не является тем. что гарантирует высокое положение, высокий, очень высокий, статус. А вот выпускник ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ - это уже имя. Но, жаль, что ЭТОЙ стороны высшего образования Европы мы не знаем достаточно хорошо."В университет идут те. кто ПЛОХО учился в школе"
2
Для если бы: речь идёт о высших школах, которые работают в Европе
Коментувати
Smile
Я вважаю,що справедливо буде залишити дійсними результати минулих років,оскільки якщо взяти до уваги випускників минулих років,які помилилися у виборі своєї професії і зараз навчаються на першому курсі-у них немає можливостей багато готуватись до нових тестів,бо їм потрібно ще й вчитись в цей час у вузі,то чому вони не можуть використати свої минулорічні результати?
Ірина
Для Smile: Вважаю, що сертифікат з минулорічними результатами можливий при вступі на заочну форму навчання. А для вступу на денний стаціонар і тим більше претендуючи на бюджетне місце - то тільки результати ЗНО поточного року.
Коментувати
Леся
"Також депутатів хвилює те, що ЗНО відбувається по новій навчальній програмі, яку відповідно випускники шкіл минулих років не проходили.". Я закінчила школу 17 років тому, відповідно шкільна програма дуже змінилася за ці роки. Але нічого страшного - 3 роки вчила 5 предметів за новою програмою з нуля, по шкільним підручникам, по посібникам до підготовки. Результат - вступ в КНУ Шевченка на бюджет. Просто треба готуватися, вчити нове, не боятися змін.
Ірина
Однозначно здавати ЗНО потрібно у рік вступу. Тим більше коли введені зміни щодо його проходження. Наприклад, випускники минулих років ЗНО з української мови та літератури профільного рівня не складали та й пороговий бал у них розраховувася по іншому. Чому діти випуску 2015 виступають піддослідними кроликами в процесі реформування освіти і при цьому повинні мати рівні права при вступі з випускниками попередніх років??? Шанси повинні бути у всіх однакові. Якщо вступна компанія 2015 - так і результати ЗНО тільки 2015. А якщо у попередні роки свій шанс на навчання не використали чи направили не в те русло - будь-ласка, реєстрація на ЗНО безкоштовна, знання в голову - і ВПЕРЕД !
SERGIY
Для Ірина: Правильно. Коли не було ЗНО кожен рiк треба було складати вступнi iспити, причоу тiльки в один ВУЗ.
Абітурієнт минулого
Ірино, так агресивно говорить,напевно,випускник-2015! Якщо Ви таким є,то до 11 класу настільки впевнена у собі людина повинна писати без помилок! Отож, знання в руки - і вперед! У Вас все попереду! Зустрінемося у "ВСТУПНІЙ КОМПАНІІ"! Відчуєте той жах на собі, будуть інші думки!!!!!
Ірина
Для Абітурієнт минулого: Взагалі-то, обговорюється стаття, а не мій коментарій, і кожен має свою точку зору. Я поважаю Вашу. Але коментувати моє бачення і давати настанови по правопису по крайній мірі не коректно. Бажаю успіхів.
Коментувати
Валентин
Я сподіваюсь, що Верховна Рада України підримає данний законопроект.
Серг
Задовбали БПП. якщо я розумний то ще раз написати ЗНО немае проблем, тим більше за це платити напотрібно. Ліпше б заставили Порошенка позбутися заводів в Росіїї. Я собі уявляю Гітлер під Москвою, а Сталін йому звонить і питає як його фабричка в Баваріїї.
Петро Порошенко
Для Серг: Та досить вже мої фабрики!У нас взагалі-то АТО,а не війна.І я вже вирішив,зачинити свою фабрику в Липецьку.Бо в цьому році відкривається моя нова фабрика у Ростові та Воронежі.Будемо там з Віктором Федоровичем обговорювати план реформ та боротьби з хабарями.Слава Україні!
!!!!
крутые терористы с танками, градами, средствами ПВО.
SERGIY
Для Серг не валiть все в кучу: не виконання передвиборчих обiцянок це одне, а бажання скористатись результатами ЗНО одыозного Табачника це iнше. Для коментатора: Треба в Вiктора Федоровича спитати як це так вiн обiкрав краiну на 5 бюджетiв, а курс 8 грн $ . Зараз не крадуть курс то 22. Для всiх пишiм тут конктретно по дiлу.
Коментувати
???
А у нас уже привикли все то відміняти, то повертати. Відмінили олімпіаду з економіки, а потім повернули назад. Та чи треба було це робити, якщо в Івано-Франківській області результати шести кращих учнів 10 класу виглядали так: 93, 85, 84, 70, 60, 56. Але на заключний етап чомусь рекомендували двох учнів з балами 93 та 56. На підставі чого відмовили тим, хто заробив 85 чи 84 бали? Можливо, начальник департаменту освіти дасть відповідь на питання, чому таке могло статися?
олена
Шановні депутати, вам більше нічим зайнятися ? Рішення вже прийняте і крапка, не метушіться в різні сторони, будьте,нарешті, чоловіками!!!
значит так
Для олена: депутаты люди подневольные. За что им заплатили, то они и делают. А призывы типа "решение принято"... Да-да-конечно
Коментувати
Александр Погребняк
Я завжди критично ставлюся до будь-яких публікацій щодо нововведень в освітній галузі. Тут необхідно діяти обережно. І не завжди згоден із публікаціями на цьому сайті. Але: 1. Найбільша проблема сучасної вищої освіти в Україні – це непідготовленість абітурієнтів до навчання на більш високому рівні, ніж у школі. 2. 90% абітурієнтів, які не змогли за результатами ЗНО минулих років вступити до ВНЗ – це абітурієнти, які показали низький рівень знань і навичок. 3. Навіть якщо минув усього рік від дати проходження останнього ЗНО – то який рівень знань у них зараз? 4. Намагання «просунути» дані зміни до законодавства – це не що інше як лобіювання інтересів тих вишів, які, не маючи достатньої матеріальної і викладацької бази, виживали за рахунок контрактних абітурієнтів, що вступали до цих ВНЗ задля отримання «корочки» (вибачте, але такий русизм краще показує суть) Висновок: ніколи не повірю, що ці депутати просто так занепокоїлися начебто правами абітурієнтів. Є набагато серйозніші проблеми під час...
Iron
Для Александр Погребняк: Я в минулом році добре здав ЗНО.Але по своїй необачності,замість англійської мови вирішив писати географію.Тепер замість того щоб писати один предмет,я маю здавати знову 3 предмети.І мені от цікаво,з чого ви взяли що в основному за багаторазовість сертифікатів лише непідготовлені або тупі абітурієнти?Є наприклад такі люди которі просто помилилися з вибором,але зрозуміли що помилилися під час навчального процесу.
да уж
Для Iron: Это Ваша проблема и, как взрослый человек, Вы несёте ответственность за собственное решение. И не следует тут сопли жевать
Александр Погребняк
Для Iron. Если Вы очень хорошо знаете свои предметы, то какие проблемы? Просто подтвердите свои знания - и все! Я ведь писал о 90%. Значит Вы попали в 10% людей, которые по другим причинам не смогли поступить. Значит, наоборот, Вы должны быть рады, что Вы в этом году сможете подтвердить свои прошлогодние высокие баллы, а 90% тех, кто сдавал ЗНО много лет назад не смогут этого сделать. И Ваш рейтинг будет выше, чем у них
Коментувати
Абитуриент'15
Лучше бы вернули 3й предмет на выбор при поступлении... А то когда учишь 2 года английский и за полгода (!!!) до зно узнаешь, что теперь сдавать на программную инженерию Только физику, честно, хочется вернуть Табачника...
Абитуриент 2015
Для Абитуриент'15: Які сертифікати ставити в правилах прийому обирали вузи. В деяких Вузах на програмну інженерію стоїть англійська в деяких фізика.
Коментувати
Іван
Дика практика останніх років.Одні приймають одні рішення,інші відміняють.Немає стабільності ні в чому.Все що прийнято,може бути відмінено,переписано,підправлено. НАДОЇЛО!
Виталий Марченко
Да, действительно освита юа критикует все что не нравиться новым "реформаторам". Общественность как раз была против всех этих изменений. Люди голосовали против вообще всех нововведений, а они все равно сделали по своему. Люди опять проголосовали что они между методиками ангоффа и компромиссным вариантом определения порогового балла выбирают второй вариант и нет же все равно ликарчук со своей командой сели за стол и решали что выбрать и потом ликарчук с возмущением объявил что будет по компромиссной методике. Хотя для полной честности нужно было дать возможность включить в опрос вариант чтобы оценки зно остались как и были т.е. 124 минимум. Это такое вот понимание демократии? Для чего тогда опросы делаете? Зато уверен если бы большинство проголосовало бы ЗА тогда этот аргумент дикарчук использовал бы по полной, но когда голосуют против то он об этом не вспоминает вроде как опроса и не было.
Виталий Марченко
Для Виталий Марченко: в слове "дикарчук" случайно не написал букву Л. Извиняюсь, пишу с телефона
Александр Погребняк
"не нравиться" - это тоже телефон виноват?)
Мила Романенко
мягкий знак в глаголах- проблема многих. не удивляйтесь.
Коментувати
N
А вопросс льготного и внеочередного зачисления никого не смущает ? Государство таким образоом делает вид, что решает проблемы определенных групп населения, а на самом деле обеспечиавает страну не квалифицированными специалистами.
N
Оценка то рейтинговая. За одинаковое количество вопросов в разные годы получается разное количество баллов. Депутаты не удивили. Не пора ли для них установить какой то пороговый IQ, все таки судьбу страны пытаются решать.
Iron
Я вот не пойму.Этот сайт вообще может быть объективным?Что за скобки в заголовке?То что предлагают депутаты-это действительно правильно.А ваш сайт только и делает что критикует любые телодвежения,в пользу возвращения законного права,использовать сертификаты ЗНО прошлых годов.Зато вот идиотку Совсун с маразматиком Ликарчуком, вы выставляете чуть ли не святыми.И пожалуйста не врите-когда проводился опрос на этом сайте-около 68 процентов высказались против ограничения срока действия сертификатов ЗНО.
Владислав
Для Iron: Згоден з вами.
вчитель
А ви не задумувались над тим,чому випускники попередніх років не вступили у вузи? Думаю,вони свій шанс використали. І цілком справедливо буде по-новому скласти ЗНО, щоб бути у рівних умовах з нинішніми студентами.
Александр Погребняк
Вот интересно, а, например, в автомастерскую приняли бы человека, который в последний раз ремонтировал "Москвичи" и "Запорожцы"? И почему на всех предприятиях практически по всем специальностям проводят переаттестацию работников? Учиться-то абитуриент будет сейчас, а не "вчера"!
Коментувати