Osvita.ua ЗНО Абітурієнтам гарантують рівний доступ до освіти
Абітурієнтам гарантують рівний доступ до освіти

Зміни у системі ЗНО зумовлені необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти

Абітурієнтам гарантують рівний доступ до освіти

Запровадження нових елементів в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році обумовленні прийняттям нового закону "Про вищу освіту" та необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам. Про це йдеться у роз’яснювальному листі УЦОЯО, що отримали директори українських шкіл, ліцеїв, гімназій та колегіумів.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що серед нових елементів в процедурі проведення тестування є впровадження дворівневих сертифікаційних робіт з двох навчальних предметів, визначення результатів ЗНО за новою методикою, обмеження строку дії сертифікату ЗНО одним роком, проведення державної підсумкової атестації з української мови для всіх випускників у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У центрі нагадали, що у 2015 році сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також з математики матимуть два рівні складності: базовий та поглиблений. Про своє бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи того чи іншого рівня складності абітурієнти будуть вказувати під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Також важливим нововведенням у системі зовнішнього незалежного оцінювання є запровадження відмінної від попередніх років системи визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Замість відносного критерію встановлення порогового бала (124) буде застосовано абсолютний критерій, коли його значення визначатиметься експертним шляхом – "пороговий бал" ("склав"/"не склав").

"Пороговий бал" ("склав"/"не склав") – це межа (мінімальна кількість тестових балів), яка розподіляє учасників тестування на тих, які мають певні знання з навчального предмета і можуть брати участь у конкурсі на право навчатися у вищих навчальних закладах України, і тих, які вгадували правильні відповіді або не змогли продемонструвати знань, необхідних для навчання у ВНЗ. Якщо звернутися до відомої багатьом "п’ятибальної" системи вступних іспитів, то це "двійка", яка позбавляла абітурієнта права на вступ до вищого навчального закладу в поточному році", - наголошують в УЦОЯО.

У центрі наголошують, що «пороговий бал» визначатиме група експертів, до складу якої будуть залучені педагогічні працівники, які мають досвід викладання в навчальних закладах різного типу, викладачі вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, науковці з усіх регіонів України.

Експерти мають визначити ті завдання, сумарна кількість балів за виконання яких свідчить про недостатній рівень підготовленості абітурієнта до навчання у ВНЗ. Кількість балів, які можна отримати, виконавши ці завдання, і буде тією межею "склав"/"не склав".

В Українському центрі оцінювання якості освіти також повідомили, що обмеження терміну дії сертифіката ЗНО зумовлено кількома причинами.

"Результати ЗНО абітурієнтів різних років некоректно порівнювати, адже оцінка за шкалою 100 – 200 балів є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів, які складали тест із певного предмета. Крім того, у 2015 році буде запроваджено нову систему визначення результатів ЗНО – застосування абсолютного критерію встановлення "порогового бала", - наголошують в УЦОЯО.

Також обмеження терміну дії сертифікатів ЗНО унеможливлює їх багаторазове використання недобросовісними вступниками.

"Таким чином, абітурієнтам буде гарантовано рівні умови доступу до вищої освіти", - наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
28.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Цікава стаття про поріг склав не склав http://education-ua.org/ua/articles/316-viznachennya-rezultativ-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsinyuvannya-stari-problemi-ta-novi-perspektivi
Творчий
Творчі конкурси випадають на період з 21 липня до 1 серпня. Це виходить так як попереднього року. От я подавав документи в кілька вузів на образотворче. А здати творчі конкурси зміг лише в 1, а все через те, що дні здачі практично в всіх ВНЗ збігаються. І встигнути просто нереально! Чому художникам приходиться вибирати??? Я здав лише в одному, і поступив на контракт! Хочу поступати ще раз, і мало того здавай знову ЗНО, так щей знову ж таки прийдеться обирати. А якщо знову буде облом? От як так жити?
Student
Ув. Министерство Образования! А как же подкурсы в вузах? Ведь Не каждый может позволить себе купить дополнительные баллы за несколько тысяч гривен! А МАН?! Олимпиады олимпиадами, но умный ребёнок поступит на бюджет и без дополнительных 40 (сорока!!!) баллов! Или это и есть ваши равные условия?!
Schoolboy
Для Student: Вы наверное путаете равный доступ к образованию и "уравниловку". В олимпиадах могут участвовать абсолютно все на данный момент (кроме зоны АТО). То же и на курсах, хотите ходите, а хотите нет. На курсы обычно ходят те кто либо ничего не знает, либо поступает в топовые вузы (КНУ, ХНУ, Могилянка), а для поступления в какой нибудь Запорожский национальный я думаю результатов 170+-,170+-,170+- вполне хватит. (Работников и учеников Запорожского национального прошу не обижаться на комментарий).
Student
На подкурсы идут только из-за дополнительных баллов. А пойти может не каждый. А основная их цель какая? Правильно, дать знания. А зачем же ещё и баллы дополнительные? Почему не дают баллы за занятия с репетитором? Потому что курсы - это чистая коррупция и не один вуз эти деньги получает. Зачем давать баллы за МАН? Поучастывал, выиграл - молодец. Свои 200 баллов по 3м предметам ты и так заработаешь, зачем ещё добавлять? Наверно, вы не сталкивались с такими случаями, когда в рейт.списке у абитуриента аттестат 45 баллов, зно по 170, а в графе доп.баллов стоит +30 за 2е место в мане? Откуда такое несоответствие? Всё покупается, никакого равенства в итоге. Да, и почему сразу уравниловка? РАВНЫЕ условия для всех абитуриентов, это немного другое
Богдана Шерстинюк
Я считаю, что з МАН и олимпиады нужно добавлять балы, поскольку например чтобы занять место на химической олимпиаде нужно иметь знания 1-2 курса университета. А чтобы занять место на МАН нужно иметь знания по базовому предмету и научную работу, что потом очень помогает в написании курсовой и дипломной работы. И конечно если за ман даны дополнительные балы например: за физику198+40, а украинский язык и литературу 165, то это значит что человек писал и готовил к МАНу и на подготовку к ЗНО с языка не имел много времени. А вот если с предмета по которому добавляются бали 170 или менее - коррупция. Может тогда лучше добавлять балы если только человек по ЭТОМУ ПРЕДМЕТУ имеет не менее например 190 балов?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!