Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anna
Тобто, тепер, якщо я хочу вступити на історичний факультет, мені потрібно замість ЗНО з всесвітньої історії здавати ЗНО з англійської мови?
DOCENT
Для Anna: Відповідь на питання, "які саме предмети потрібні?", Ви зможете отримати лише після затвердження правил прийому ВНЗ до якого плануєте вступ
Коментувати
Andrew
В статті написано, що ЗНО складати можна тільки з 4 навчальних предметів. Українська мова і література рахуються як один предмет? Тобто я зможу здавати у 2015 році Українську мову і літературу, англійську мову, фізику та математику? Дякую.
Ольга
Для Andrew: Так.
Світлана Тополя
Для Andrew: Так, укр мова і література - це одне ЗНО
Коментувати
харкава наталя
Чому ЗНО з української мови та літератури проводиться цього року у квітні?
Світлана Тополя
Для харкава наталя: Бо результат треба зарахувати як ДПА. А це означає необхідно відвести час для перевірки робіт (3 тижні), і для видачі атестатів(кінець травня)
Коментувати
Віта
До переліку предметів ЗНО-2015, очікувано не включено тести з всесвітньої історії та світової літератури/ Для кого це очікувано? Для нас це, як грім серед ясного неба. Дитина ще з 9-го класу готується до вступу на історичний факультет. Бере участь в олімпіадах, налаштована здавати ЗНО з всесвітньої історії і тут такі нововведення!!! Чому в нашій країні все робиться через одне місце? Доречі, цей наказ дійсно порушує ст.45 п.2 Закону про освіту.
ovv
Для Віта: Чому "грім серед ясного неба"? В переліку іспитів на історичні факультети будуть предмети "Історія України", "Українська мова" і ще якийсь гуманітарний... Не бачу жодної проблеми. Абітурієнт, який здатний опанувати історію своєї Батьківщини, може навчатися на історичному факультеті. А якщо достойно виступить в олімпіаді з історії, зможе отримати додаткові бали... Ще раз: в чому проблема??
Віта
Для ovv: Проблема якраз в тому, що "якийсь гуманітарний" це ,скоріше за всього, буде іноземна мова. Дитина системно готувалася здавати ЗНО з всесвітньої історії, починаючи з 9 класу була призером обласних олімпіад з історії. Зараз у дитини просто паніка. За 8 місяців ( в Законі про освіту затвердження програм ЗНО відбувається не пізніше ніж за 1,5 року) до початку ЗНО вилучати предмети, ну вибачте, це якось, на мій погляд, не логічно.
Читач
Віто, Ви самі відповіли на своє запитання - за 1,5 роки затверджуються саме Програми ЗНО, а не перелік предметів. Перелік предметів ЗНО затверджується щорічно. І жодного порушення закону тут немає. 2 роки тому ЗНЩ з всесвітньої історії не було, і якось абітурієнти вступали на історичні факультети.
Коментувати
Мама
Стаття 45 "2. Перелік програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та не пізніше ніж за 1,5 року до проведення зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюється на його офіційному веб-сайті." Цікаво, чому мовчать цьогорічні одлинадцятикласники і їх батьки? Адже пан Лікарчук проводить експеримент над ними!!!
Випускнику
Я зрозумів так: тест буду здавати 1 раз там буде і мова і література, а оцінка в атестат піде як мова
Випускник
Прошу розяснення. ЗНО буде виставлятися як ДПА з української мови. Але сертифікат потрібен для вступу з української мови і літератури. ЗНО треба здавати 2 рази, чи тест з української мови як ДПА буде складатися з завдань і мови і літератури? Дайте чітку відповідь. Немає ясності в цьому.
11-класник
Для Випускник: Так, дуже цікаво. І в наказі було написано, що базовий рівень(тобто не гуманітарний клас) не здає укр. літ, я правильно розумію?
Читач
Тест буде складатися з завдань як з мови так і з літератури. Для зарахування як ДПА будуть враховувати лише мову, для ЗНО - мову та літературу.
Катя
Ми будуемо правову державу ? Хто дав право високопосадовцям знищувати предмети ( правознавство , всесвітню історію ,світову літературу ), виключати з переліку ЗНО .Ми ж прагнемо в Евросоюз !!! Це повинні буди обовязкові предмети для майбутніх юристів , політологів , дипломатів , істориків .Вам не потрібна освічена молодь , яка знає право, історію ???? Да , такими людьми легше маніпулювати ......
Коментувати