Osvita.ua ЗНО ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання)
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Iryna Kotyk
дія ЗНО лише 2015!!! а де справедливість: цьогорічні вступники не мали такої "пільги" і змушені були конкурувати із результатами ЗНО минулих років, а таких, всі визнають було багато. і як нарахунок другої освти, знову здавати ЗНО - знову брати репетиторів? п. Лікарчук, Ваші діти й онуки, мабуть, вже всі вступили або вчаться за кордоном!? подумайте про звичайних випускників. дія сертифікатів має бути обумовлена, але ж якось "у розумних межах"
Микола
А тепер поясніть мені, чому це знущання? Все правильно він говорить. Якщо діти з малечку не мають поняття, що треба вчитися, а натомість за державні кошти 11 років протирають штани, дурні дурнями, бо батьки не пояснили, навіщо їм треба навчатися, а потім здають ЗНО і ниють що це важко і їх мордують. Я вважаю, що кількість бюджетних місць треба скоротити вдвічі. Бо вищу освіту отримують реально аболтуси, які знання в школі отримували посередні в міру своєї цілковитої байдужості, а по спеціальності ніколи і не думали працювати. В країні дефіцит робоцих місць для кваліфікованих кадрів, а ми їх штампуємо за державний рахунок. Можливо варто було б дещо скоротити держ замовлення, а на ці гроші організувати робочі місця для тих, хто лишився і хто кращий спеціаліст. Вища освіта має бути прерогативою реально добре підготовлених за 11 років учнів, а не перевалочним пунктом на 4 роки для аболтусів. Краще на ті самі гроші готувати вдвічі менше, але вдвічі якісніше. Тоді і толк буде!
Алевтина
Шановний Миколо! Ви мабуть вже вивчили своїх дітей та онуків і мабуть за державні кошти. А тепер, коли такий скрутний стан у звичайних сім"ях, коли люди отримують мізерну зарплатню, коли до хмар підняті ціни на всі комунальні послуги, Ви такий розумний ратєте за практично стовідсоткове контрактне навчання! Невже Ви не розумієте, що ті крихти бюджетних місць займатимуть "всемогутні товстосуми", так звані "мажори", а простолюдинам потрібно буде, як завжди, сбирати крихти, щоб заплатити за навчання своїх дітей! Як Вам не соромно за таке ратувати! Ганьба Вашим думкам і висловлюванням!
Olena Pilipenko
Пан Микола, тих кого ви називаєте "аболтусами" це повноцінні громадяни нашої, але точно не вашої країни-України. Діти змалечку, а тобто їхні батьки, думають про те, щоб дитина коли виросте не була бомжом і росла як Людина, ту яку поважають! Ганьба, ганьба, ганьба! Хай вас Бог покарає за таке висловлювання!
Коментувати
Марійка
Добрий день, пане Ігорю! Дуже прошу Вас посприяти вилученню з переліку ЗНО всесвітню історію. Для вступу до обраного ВНЗ потрібно здавати всесвітню історію, а викладача, який займався репетиторством не має на цілий район. Виявляється, за весь період проведення ЗНО з цього предмету, іспит складала лише одна дитина. Для чого тоді відводити цілі аудиторії, для проведення ЗНО, залучати інструкторів, спостерігачів, оплачувати ці витрати, якщо по цілій області назберається декілька дітей.
www
Для Марійка: А у вас в селі, Марійко, мабуть усі обирають зно з іспанської чи французької мови???
Марійка
Це ви напевно здаєте ЗНО з іспанської та французької мов? І тому вам не має діла до звичайних проблем простого народу, як ви кажете: з села. Проаналізуйте за попередні роки здачу ЗНО з всесвітньої історії. Багато учасників???
Коментувати
Катерина
Якщо будуть прийняті всі ці зміни , то давайте зробимо " Майдан" під його кабінетом та пригостимо його коктелем .Скільки можна знущатися над дітьми .Не потрібно боятися ,потрібно заявляти про свої бажання .Рівень освіти і так нікчемний в нашій убогій Україні.Можна і на нього знайти управу .Врешті решт він не Господь Бог , щоб вирішувати наші долі .Молодь вже і так вся роз"їхалася по- світу . З такими змінами ще решта народу виїде .Дуже шкода , що в нас нема майбутнього . Шкода людей , які загинули даремно за краще життя на Україні.Не там воюють наші хлопці, з верхів потрібно робити зачистку.Хай сам вчиться в своїх університетах , я їду здобувати освіту високого рівня за кордон .В людини маразм старечий , потрібно його міняти .Хай стане адекватна людина і приймає адекватні рішення .
гість
Для Катерина: В Гарвард чи в Оксвард?
КАТЕРИНА
Яка різниця куди ? Головне за кордон і подальше від прогнившої системи яка панує в Україні.
Olena Pilipenko
Люди мовчати не будуть, якщо таке зроблять, то хай ставлять одразу нам палатки біля Кабінету Міністрів
Коментувати
Галина
Це справедливо. У моєму поколінні не могли поступити у вуз за результатами зданих іспитів у минулому році. Але згідна, що зміни не потрібно вводити всі одразу і цього року.
1
Для Галина: А ще раніше на стінах печер малювали. Так, може, повернемося до витоків
Коментувати
роза
Ликарчук решил замордовать всех наших детей
Учитель
Я звертаюся до представників ОСВІТИ - подумайте про випускників, які вже готують всесвітню історію та світову літературу, а Ви одним штрихом хочете перекреслити можливість навчатися у ВНЗ для цих юнаків і дівчат. До всього треба підходити вдумливо і виважено, а не в один рік вводити такі "новації"... Чим Ви краще Табачника... Ми чекали оновлення, сподівалися, невже знову не справдилося...
Однако
Для Учитель: Ви який рік працюєте в школі, що вам дало підстави вважати що ці клоуни кращі за попередніх
якось було
Для Однако: а що, пара людей здатна підняти пласт?
Марійка
Для Учитель: Хто готує всесвітню і світову? Тільки викладачі ВНЗ. А де їх знайти по маленьких містечках і селах. Я проти таких предметів. Їх здають одиниці, а репетиторів не має. Вчителі зі шкіл навідь не беруть дітей. Вони відверто говорять, що не знають. І це вони - молодці, що чесні з батьками і дітьми! Інші могли б взяти, а знань - 0. Дітям приходиться самим опрацьовувати матеріал без допомоги. А ви, як Учитель, знаєте, що випускнику і так часу не має. Ось і подумайте потрібні нам такі предмети чи ні? Скільки коштів йде на підготовку для проведення ЗНО? А здають одиниці.
Коментувати
якось було
ось вже скільки років сертифікати різник років діють в один рік прийому студентів. А я згадую сусідського хлопця, що був найкращим в місті стибуном у висоту. Місцевий бубка. Як з шестом, так і без - він завжди школі приносив перемогу. Так от - використанні сертифікату різник років асоціюється із такою ситуацією. Стрибає хлопець на змаганнях один рік. Показує результат. Це результат дає йому рейтинговий бал - перше місце. Нап наступний рік він може вже не стрибати. Принести задокументований минулорічний результат і отримати перше місце. Все одно всі інші стрибають значно гірше (хлопець, повторюю, не один рік був найкращим!!!). Навіщо йому тренуватись (як пише Ольга 11.09.2014 в 19:01 "через рік здавати буде значно важче"). Нехай отой результат працює кілька років. Мені скажуть, що то ж спортсмен. А яким попитом тренуватимуть валсний мозок ті люди, які прагнуть вчитися у ВНЗі через рік? Чи вони взагалі пам*ятатимуть те, що має бути базою для навчання, якщо їх балів все ж уже не вистачило.
H
Для якось було: Дуже добре обговорювати в теорії. А на практиці - назвіть мені приклад, в яких країнах діє правило одноразовості сертифіката? І поясніть це доньці моєї знайомої, яка цього року не вступала у вуз, бо родина досі не знає, де житиме. Всі різкі зміни ніколи не приводили до добра
якось було
Для H: на практике знакомый ребёнок в ситуации не лучшей, поскольку поступил, а дальше - тормоза... Поэтому никому и ничего я поясниять не собираюсь. Мозги есть - выбирали из года в год. Терпели из года в год. Позволяли из года в год. Теперь имеем последствия. Но то, о чём я говорю - реальная практика, но никоим образом не теория. Плавные изменения привели к плачевному состоянию общества. Далее. Никакие страны вообще рассматриваться не должны. Маразм смотреть на развитые страны и делать "как у них". У нас совсем другая ситуация, другие условия, другие люди. Именно потому что - люди другие, мы не должны смотреть даже на кругом звучащую во-языцях Грузию. Мы - другие. НАм необходимо исходить из того, что мы имеем, и того, что желаем иметь, и того, кто за всем этим стоит. Поскольку именно те, кто за всем этим стоят и есть заказчики услуг. У нас ведь не образование. У нас - услуги образования.
Владимир Ятвецкий
1.Всё сделано правильно. Сертификат должен действовать 1 год, в той кампании, в которой получен. Сама идеология выставления баллов на данной выборке (дети, которые проходили тестирование в ЭТОМ году) требует этого. В другом году - другая выборка (другие дети) и сравнивать сертификаты невозможно. Поймите, 150, к примеру, баллов в прошлом году и в этом сравнивать НЕВОЗМОЖНО, если не примешивать "другие соображения", что у нас получается лучше всего. 2.С возвращением Ликарчука начал восстанавливаться здравый смысл и совесть в ВНО. 3.Наверно, ему "за Державу" обидно. И это, в системе нашего образования, вселяет надежду. 4.Я ему не кум, не сват, не брат. Я - старый учитель.
Коментувати
pedagog
Боже ж яке невігластво на рівні керівників освітою!!! Нікчеми і в МОНУ і в Центрі тестування!!! Абсолютно не розуміють елементарно стратегічного аналізу і планування!!! Велике зло,що вони творять,це щорічні зміни в усьому, саме в форматі навчального року,який вже почався... не можна цього робити! Не шукайте собі слави пани НАЧАЛЬНИКИ на анархії в освіті,бо ж вилетите як пробки...ми вже це терпіли при Табачнику,а ви його наслідуєте. Зміни тепер можна розглядати тільки з 01.09.15 на 2015-2016 н.р., а до 01.09.2015 ви,нещасні,вже запізнилися як свиня до поїзду,але ще ж мрієте доскочити,щось поміняти ще в цьому навчальному році. Яке ж невимовно сильне у вас бажання таки знищити освіту в Україні... Аж цікаво стає наскільки ж ця чорна справа вам вдасться ))))))
сільський директор
Українську мову і літературу варто здавати окремо: це два різні і досить важкі предмети. У технічний вуз так вже варто знати літературу?
Марко
Для сільський директор: Тому КПІ в цьому році ввів для української мови і літератури коефіцієнт 0,75
Вважаємо
Для Марко: що означає 0.75
Марко
Так як КПІ вважає українську мову і літературу непрофільним предметом, для того, щоб підняти значимість математики і фізики, результат з української мови і літератури перемножався на 0, 75...
Коментувати
Абітурієнт
Пане Лікарчук! На рахунок англійської, щоб поділити тест на два рівні складності, то я з вами не погоджуюсь категорично! Знання вони або є, або немає! Бо виходить так, що одним потрібна англійська - іншим ні, не зважаючи на те, що вони її здають ! вже як здавати, то всі на рівних правах! І! ГОЛОВНЕ! думаєте чому англійську так погано здають!?????!?!?!?!?!?!? та бо 2 години це дуже і дуже мало! по-дурному я б сказала ставити в такі умови абітурієнтів! на українську, рідну всім, мову 3 години, а на англійську 2... ви хоч розумієте, що тести виконуються при всій уважності за годину і 5-10 хвилин, хороший твір пишеться за 45-55 хвилин, мінімум!. Ви просто якісь монстри!!!! Самі спробуйте здати, а тоді будете дітям майбутнє псувати.... понабирали до влади, вибачте, балбесів, а тепер мучимось, як з тараканами...
Українка
Для Абітурієнт: повністю згодна. І це ще при тому,що він у цьому році волав "як всі погано склали англійську". Та з тим що вони роблять її скоро взагалі неможливо буде скласти
Коментувати
Викладач
Квит уехал на три недели в отпуск в США. Плюнул на все в системе образования, а эти тут беснуются!Почитайте интервью Инны Совсун недавнее журналу "Бизнес". Во-первых, интересное место для интервью первого зам министра образования - видно все таки себя больше позиционирует с бизнесменами-предпринимателями... Ведь не случайно работая директором Центра исследования общества для оптимизации( уклонения от налогов) налогооблажения была оформлена частным предпринимателем...И второе , там она открыла свое истинное лицо, заявив, что надо сокращать учителей в школах. Детей стало меньше, а учителей мол нет! Вот тогда, сказала она, после сокращения учителей и можно будет увеличить им зарплату... Поистине черт в юбке !!! А теперь подумайте - кто руководит системой образования в Украине? И на волне чего они пришли к власти?
Олена
Чому у нас всі зміни вводять різко - готувались за одними правилами, зараз все змінять. Ні в якому разі не треба обмежувати термін дії сертифікату одним роком! Та і нову систему вибору вузу вже на етапі ЗНО теж важко уявити ефективною. Змінювати треба поступово, не треба експерементувати на дітях!
Тетяна Лазарєва
Для Олена: А чому ж? Якщо дитина не змогла вступити до ВНЗ у цьому році, вона до наступного і те, що знала, забуде (закономірність роботи мозку). Тобто, рівень її знань понизиться. То чому її 2-3 річної давності знання повинні рівнятися з тими, які отримали учні тут і сьогодні. Тобто вони ще і зараз є і працюють. Якщо ж людина додатково рік чи два готувалась з 2-3 предметів (а не з ОБЖ, ЗВ, хіміх чи іноземної - обераємо те, з чого не здаємо ЗНО) то рівень знань абітурієнта повинен був би підвищитись. То чому ж не отримати вищий бал на ЗНО у році вступу. А якщо не підвищився, т для чого ж вступати до ВНЗ? Як казав наш викладач фізхімії Каданер (соромно, не памятаю імені, по батькові), "Стоять в очереди за дипломом, чтобы успешно выйти замуж" ?
Коментувати
Юрій
ЗНО хороша річ і варто повернути обовязкову здачу ЗНО усіма випускниками шкіл. Таким чином сертифікат ЗНО засвідчує рівень отриманих знань і зменшить навантаження на учнів замінивши ДПА.
q
Для Юрій: А хіба зараз нема обов’язкового ЗНО для випусників? Я мама випускника, у нас здавали всі окрім тих, хто зразу вступав за кордон
Марко
Ідея ДПА в нинішньому вигляді вже давно себе дискредитувала...
роза
Какова цель обьедениния зно и дпа? Может надо бы с потребителем обсудить?
Коментувати
наталья
Для п.Ликарчука: если обьеденить дпа и зно, не будет ли зно обесценено? Ведь инструктором работает учитель, и его заинтересованность в хорошем результате возрастет, будет сидеть и смотреть сквозь пальцы на любое списываение.
Тетяна Лазарєва
Для наталья: ЗНО - це іспит, який проводиться в школі іншого райцентру чи міста. Чому, наприклад, я, якщо буду членом комісії, дозволю списувати учням іншого міста з зовсім іншого предмету (у якому я "не рублю")? Яка моя зацікавленість? Моя дитина здавала ЗНО в іншому місті, отримала зароблені бали, вчиться на бюджеті вже на 4 курсі. А чи за старої системи вона взагалі б вступила???
Коментувати
АляМ
Пунк 3 - це підступно, бесчесно, жорстоко. В країні війна, є діти, які здати ДПА та ЗНО в 2014році ще встигли, а подати документи на вступ вже не змогли: хтось залишився без домівки, хтось поранений, хтось втратив батьків в містах військових дій і й досі там сам один виживає, а хтось отримав звістку про загибель тата або брата перед самим вступом... Можливо, думка про те, що вони зможуть поступити до вишів через рік - єдине, що якось тримає їх в цьому житті сьогодні... Як же можна лишити їх без надії та замість студентів отримати ще одну категорії людей, які матимуть всі підстави ненавидіти Київ? Діти, які здавали ДПА та ЗНО в 2014 році або раніше і не подавали документи до вищів з різних причин (хвороба, нервові зриви, війна та ін), вони ж мали впевненість, що ЗНО буде діяти і через рік, і через два, коли приймали це рішення! Пункт 3 не може мати зворотньої дії, тобто - ті, хто здавав ЗНО до 2014 року включно, мають отримати право на вступ. Тим більше, що вони здавали і ДПА, і ЗНО.
майбутнє
Для АляМ: Аля, сонечко, мова про наступні роки. А те, що відбувається сьогодні - то взагалі виходить за рамки компетенції як міністерства, так і уряду. Вони тут Н І Ч О Г О не здатні вдіяти. Тим людям нині головне - залишитись Ж И В И М И. Навчання - то колись.
ГНК
Для моєї родини це катастрофа. Дитина не вступила цього року, бо потрапила до лікарні - фактично, змогли її витягти тільки тим, що переконали, що втрачений рік - не проблема, дуже добрі бали ЗНО (195,190, 189,5) дають змогу вступити на наступний рік. Тепер вийде, що даремно готувались два роки до ЗНО? Що, власне, і підірвало здоров’я? Пробувала написати це на сторінці фейсбуку Лікарчука - він сказав, що це несуттєво і просто заборонив мені доступ до його сторінки
Ольга
Цей пункт справді злочинний. Фактично всі. хто не вступив з першого разу (а причин у 2014 було багато) втрачають право на вступ, адже зрозуміло, що через рік здавати буде значно важче. Маю надію, що громадськість все ж спитають перш ніж приймати рішення. Наскільки я знаю, ніде в світі такого немає (якщо я не права, виправте), всі сертифікати дійсні мінімум якийсь період часу
Коментувати
Викладач
Квіт при такому маразмі збільшив удвічі кількість своїх заступників!!!
мама
Для Викладач: На це гроші є, а на важливі речі для школярів, студентів, для покращення якості освіти, встановлення засобів відеоспостереження, задля безпеки наших дітей, коштів бракує....
леся
я вважаю,що результати зно повинні бути хоча би два роки діючими,моя дитина здала на високі бали,але не пройшла,де хотіла,(не хватило 1,5 бала),бо коли є чотири-п*ять державних мість,з яких один пільговик і один цільовик,які проходять з мінімальними балами,то такі,як моя - хочуть обрати професію про яку мріяли,то що мають ще раз здавати зно,ці діти вже так обділені,в них вже рік пропав,так,що тут ніхто не маніпулює,якщо вже поступають з минулорічними зно,то в них є на це причина
Коментувати
Grisha
Петр — Скоро у Квита кабинетов не будет хватать на заместителей. Как Табачник справлялся имея трех замов и при этом еще и спорт вел, молодежь, интеллектуальную собственность, науку, образование школьное, дошкольное,профессионально-техническое, высшее, международное сотрудничество по всем этим направлениям, что даже и сейчас Квит подписывает то, что было подготовлено с другими странами до него, и учебники печатались и главное до 1 сентября в школы были доставлены каждый год, и автобусы все кому не лень вручали школам после проведения конкурса и финансирования их министерством, и иностранных студентов при Табачниук вдвое больше в Украине стало, а теперь замов в два раза больше, а нерешенных проблем и провалов еще больше!
Джокер Джокеров
Для Grisha: Табачник - лучший!! А Квит - воплощение националистического зла!! Геть його команду!
Коментувати
29
От що треба було б змінити, то це скасувати 20 балів після закінчення факультетів довузівської підготовки. По суті факультети мали б допомогти краще підготуватись і краще написати ЗНО, проте ніхто з вузів не бажає відмовитись від них, адже великі гроші на цьому заробити. Знайомий не пройшов в вуз лише через те, що його обійшли люди за рахунок 20 балів, хоча бал ЗНО нижчий в них на 10-15 балів. І про що можна тоді говорити????
1
Навіщо вводити тести двох рівнів? Навіщо абітурієнтів ставити в різні умови?
Ks
Для 1: Радила б зʼясувати, що означає поняття дворівневих тестів, а вже потім говорти чи не говорити про нерівні умови. Всі люди апріорі не можуть бути в рівних умовах, бо ж всі мають різний рівень інтелектуального розвитку, знань, умінь. Мова йде про оцінювання рівня знань, здобутих у цих рівних умовах у школі.
майбутнє
Для Ks: правильно. На можуть бути всі в рівних умовах. То в Радянському Союзі, пізному союзі В С І були в рівних умовах.ВСІ. Тепер у нас олігархи - спецшколи-гімназії, де батьки проплачують додаткові послуги. І звичайні, нікому не потрібні діти.
Олег
Для Ks: То ж то й воно, що обговорюємо дворівневі тести, а ніхно ще не пояснив, що це таке. Дискусія не має сенсу, адже невідомомо, що пан має на увазі.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!