УЦОЯО: три варіанти участі кримчан у ЗНО

Ігор Лікарчук повідомив про можливі варіанти складання зовнішнього оцінювання кримськими абітурієнтами

УЦОЯО: три варіанти участі кримчан у ЗНО

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час брифінгу у Міністерстві освіти і науки поінформував про можливості проходження кримськими абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання.

За його словами, Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти, який з 1 квітня, за розпорядженням нової влади, повинен припинити свою роботу, проводить опитування майбутніх абітурієнтів.

"Останні дані показали, що 62,3% кримських абітурієнтів обирають ЗНО, як найбільш важливу форму участі в конкурсі на вступ до вищих навчальних закладів України. Російський єдиний державний іспит, за даними цього опитування, обирає 7% кримських абітурієнтів, а 30% обирають вступні іспити", - зазначив Ігор Лікарчук. Разом з тим, 50% кримських абітурієнтів планують залишатися студентами ВНЗ України.

Директор УЦОЯО наголосив, що практично провести ЗНО на території Автономної Республіки Крим неможливо.

"Ми не зможемо доставити туди тестові матеріали, забезпечити їх схоронність, унеможливити їх передчасне відкриття. Ми не зможемо виплатити кошти людям, які братимуть участь у проведенні ЗНО", - зазначив Лікарчук.

Тому, за його словами існує три варіанти вирішення цієї проблеми.

Перший варіант – учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які зареєструвалися у попередні місяці, можуть перереєструватися через персональні сторінки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти для проходження ЗНО в основну сесію в будь-якому регіональному центрі. На сьогодні таку перереєстрацію пройшов 131 абітурієнт.

Другий варіант – абітурієнти зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО, яка проходитиме впродовж тижня після завершення основної сесії. Для цього їм також потрібно перереєструватися для розрахунку необхідної кількості тестових матеріалів.

"Для найбільш виняткової ситуації – третій варіант – проведення ще однієї додаткової сесії ЗНО вже безпосередньо у тих вищих навчальних закладах, куди абітурієнти подадуть документи. Хоча для цього нам також потрібно знати, скільки буде таких абітурієнтів", - наголосив Лікарчук.

Він повідомив, що наразі встановлюється зв’язок з кримськими абітурієнтами, які зареєструвалися, для з’ясування їхніх намірів.

"Є три шляхи такого зв’язку: персональні сторінки на сайті УЦОЯО; електронна пошта, яка є далеко не у всіх; мобільний зв'язок, який також дає не завжди належний успіх", - поінформував директор УЦОЯО.

За його словами, на сьогодні найдієвішим способом зв’язку з кримськими абітурієнтами є персональні сторінки. "Ми зараз аналізуємо кількість відвідувань персональних сторінок. Вона достатньо висока. Близько 60% абітурієнтів їх відвідують", - зазначив Ігор Лікарчук.

Як відомо, зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 3 червня та триватиме до 27 червня. За цей час майбутні вступники матимуть можливість скласти від 1 до 4 тестів ЗНО з 11 навчальних предметів. Додаткова сесія ЗНО буде проведена у період з 4 до 11 липня. Вступна кампанія 2014 року розпочнеться 1 липня.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
27.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абитуриент
Как поменять место сдачи зно через персональную страницу? Разве не нужно отправлять заявление заново?