Osvita.ua ЗНО Абітурієнти з Криму зможуть скласти ЗНО на Херсонщині
Абітурієнти з Криму зможуть скласти ЗНО на Херсонщині

МОН розглядає можливість внесення змін до Умов прийому з метою сприяння кримським абітурієнтам

Абітурієнти з Криму зможуть скласти ЗНО на Херсонщині

Україна не відмовляється від своїх університетів у Криму і жоден із кримських вишів офіційно не перейшов у підпорядкування Російської Федерації. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє 5 канал.

Але Кримських ректорів і студентство системно залякують і натепер складати тестування на півострові для абітурієнтів ризиковано, тому в разі потреби тести випускники шкіл складатимуть в Херсонській області.

За словами міністра, у автономії на зовнішнє незалежне оцінювання цьогоріч зареєструвалося 15 тисяч абітурієнтів. У Міністерстві освіти не виключають, що для тих абітурієнтів, які вирішили вступати до українських вишів поза межами Криму діятимуть особливі умови або пільги.

"Вважаємо кримські навчальні заклади українськими і ми так до них ставимося і продовжуємо з ними працювати. В разі потреби ми будемо захищати і захистимо всіх, в тому числі випускників шкіл. В разі потреби випускники шкіл зможуть складати ЗНО в Херсонській області, тобто ми таку можливість дамо", - зазначив Сергій Квіт.

У свою чергу, голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що зараз розглядається можливість внесення змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів з метою сприяння кримським абітурієнтам.

"Ми розглядаємо можливості внести зміни до умов прийому до ВНЗ. І надати сприяння кримським абітурієнтам. Чи це будуть якісь додаткові пільги при вступі, чи проходити якісь додаткові співбесіди. Але я вже зверталася до усіх ректорів ВНЗ - з проханням пригорнути кримських студентів і абітурієнтів", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, раніше міністр освіти і науки Сергій Квіт та голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулися до кримських студентів та абітурієнтів та гарантували кримській молоді право на освіту в Україні.

Освіта.ua
20.03.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ukr
Цікаво, новий міністр цікавиться громадською думкою, тобто нашими коментами,
студент
Лично знаю парня,кот. по сиротской льготе поступил на бюджет в 2011г. завалил уже 1 курс, в2012 опять по льготе поступил в другой универ, ушел и оттуда, еще год училс в коледже, в 2013 опять вне конкурса поступил, опять отчислили, в 2014 будет опять поступать... И это при низких баллах. Будет поступать до 23 лет, пока есть право на пенсию. Это наверняка не один такой пример.
Елена
Для студент: Cитуация известная и очень печальная, вступительная кампания - льготные категории занимают при поступлении первые ряды рейтинга, студенты из числа "дети-сироты" получают по 3000 грн социальной стипендии и элементарно на эти деньги "покупают" себе сдачу сессий, при этом государство потом никоим образом не возмещает себе отдачу этих специалистов, в которых вкладывает деньги налогоплательщиков, дети которых учатся на контрактной основе, т.к. не являются (слава Богу) ни сиротами, ни инвалидами, ни жителями Крыма. Социальная политика так в последнее время направлена в сторону нуждающихся детей, что уже получатели социальных выплат давно могут позволить себе намного больше, чем дети, у которых мама и папа работают на производстве и платят налоги, квартплаты и т.д.
Коментувати
Anya
Крым уже не наш! Зачем на это тратить деньги? Продались Путину, вот пусть он им организовывает тестирование, пенсии, енергоснабжение и проч.!!!
Арсен
Для Anya: я не продавался!!
Коментувати
Я в шоке
Именно за справедливость и равенство стоял Майдан! Почему у крымских абитуриентов должны быть льготы? Дети военных и так теперь дети участников боевых действий, чем остальным референдум мешает готовиться в ЗНО? Почему??????? От бессилия и несправедливости обидно до слез!
R
Для Я в шоке: Цілком підтримую - пільг у нас і так достатньо при вступі. Пропоную такий варіант. Абітурієнтам, які реєструвалися на ЗНО в Криму, але не змогли на нього прийти, дозволити складати вступні іспити у вузі після підтвердження факту реєстрації і того, що на ЗНО вони не з’явилися, від УЦОЯО - це, на мою думку, максимально можлива пільга для них при вступі, яка не порушуватиме права інших абітурієнтів. Щодо "пригорнення" кримських абітурієнтів - то для цього у міністерства є багато інших механізмів, які можуть бути задіяні після вступу - стипендія, пільги на оплату навчання, пільги на оплату проживання, пільги на оплату проїзду та інші.
Коментувати
Oksana
У нас і так багато пільговіків, чому повинні стражати діти, які готуються до ЗНО. Потрібно переглянути список пільговиків, чому продовжують страждати розумні діти? І у кримчан буде можливість здати ЗНО, нехай ідуть на загальних підставах, чим вони кращі?
мама
При всём понимании политики и при всем уважении к крымчана позвольте иное мнение. Вопрос льготчиков и без крыма был острым. тем, кто вне конкурса отдается четверть бюджетных мест, поступают двоечники с минимальными баллами ЗНО, учатся потом кое-как, а способные ребята остаются за бортом. А теперь добавится еще 15 тыс. крымских льготчиков. Помилуйте, это 6 процентов от всех, кто в этом году будет писать ЗНО. Абзац. и вообще, старшие крымчане проголосовали за присоединение к России, вот пусть их дети едут поступать в Москву, а не к "бендеровцам".
Елена
Для мама: Да, льготчиков все больше и больше, пусть крымчане сдают ЗНО в любом месте, пусть подают документы куда хотят, НО НА ОБЩИХ УСЛОВИЯХ!!!!
Коментувати
материкова Україна
Хто бажає навчатися в Україні, не голосував на "референдумі" - це татари.
ii
Для материкова Україна: не только татары бойкотировали референдум!
Анна
Я В РОССИЮ НЕ ХОЧУ. И МНЕ СТЫДНО, ЧТО Я - РУССКАЯ. НА РЕФЕРЕНДУМ ПОШЛА, НО В БЛАНКЕ ТАК И НАПИСАЛА НАПРОТИВ ВТОРОЙ КЛЕТКИ - Я В РОССИЮ НЕ ХОЧУ. А ЗАСЧИТАЛИ ЕГО КАК ИСПОРЧЕННЫЙ ИЛИ ЕЩЕ ЧТО-ТО - НЕ ЗНАЮ. Я ПРОСТО НЕ СМОГЛА ПО-ДРУГОМУ.
материкова Україна
Моя пропозиція для "українських кримчан". Майже кожен із Вас має родичів на материку. "Випишіться" в жеках, зареєструйтеся в рідних, вони є майже в кожного із Криму. Навчайтеся у вузах України,відпрацюйте бюджетне місце , а то мало віри, що разом із українськими паспортами маєте можливість отримати і російські. Закінчите вуз з пільгами і як "курсанти -нахімовці" , гайда на русь-путінську.
Коментувати
DR
Для оперативного задоволення звернень вчителів, учнів, викладачів і студентів з Автономної Республіки Крим та м.Севастополь у Міносвіти створено "гарячу лінію: (044) 481-32-11. http://www.mon.gov.ua/ua/news/29610-481-32-11--konsultativniy-telefon-mon-z-pitan-organizatsiyi-navchalnogo-protsesu

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!