Абітурієнти з Криму зможуть скласти ЗНО на Херсонщині

МОН розглядає можливість внесення змін до Умов прийому з метою сприяння кримським абітурієнтам

Абітурієнти з Криму зможуть скласти ЗНО на Херсонщині

Україна не відмовляється від своїх університетів у Криму і жоден із кримських вишів офіційно не перейшов у підпорядкування Російської Федерації. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє 5 канал.

Але Кримських ректорів і студентство системно залякують і натепер складати тестування на півострові для абітурієнтів ризиковано, тому в разі потреби тести випускники шкіл складатимуть в Херсонській області.

За словами міністра, у автономії на зовнішнє незалежне оцінювання цьогоріч зареєструвалося 15 тисяч абітурієнтів. У Міністерстві освіти не виключають, що для тих абітурієнтів, які вирішили вступати до українських вишів поза межами Криму діятимуть особливі умови або пільги.

"Вважаємо кримські навчальні заклади українськими і ми так до них ставимося і продовжуємо з ними працювати. В разі потреби ми будемо захищати і захистимо всіх, в тому числі випускників шкіл. В разі потреби випускники шкіл зможуть складати ЗНО в Херсонській області, тобто ми таку можливість дамо", - зазначив Сергій Квіт.

У свою чергу, голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що зараз розглядається можливість внесення змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів з метою сприяння кримським абітурієнтам.

"Ми розглядаємо можливості внести зміни до умов прийому до ВНЗ. І надати сприяння кримським абітурієнтам. Чи це будуть якісь додаткові пільги при вступі, чи проходити якісь додаткові співбесіди. Але я вже зверталася до усіх ректорів ВНЗ - з проханням пригорнути кримських студентів і абітурієнтів", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, раніше міністр освіти і науки Сергій Квіт та голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулися до кримських студентів та абітурієнтів та гарантували кримській молоді право на освіту в Україні.

Освіта.ua
20.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ukr
Цікаво, новий міністр цікавиться громадською думкою, тобто нашими коментами,
студент
Лично знаю парня,кот. по сиротской льготе поступил на бюджет в 2011г. завалил уже 1 курс, в2012 опять по льготе поступил в другой универ, ушел и оттуда, еще год училс в коледже, в 2013 опять вне конкурса поступил, опять отчислили, в 2014 будет опять поступать... И это при низких баллах. Будет поступать до 23 лет, пока есть право на пенсию. Это наверняка не один такой пример.
Елена
Для студент: Cитуация известная и очень печальная, вступительная кампания - льготные категории занимают при поступлении первые ряды рейтинга, студенты из числа "дети-сироты" получают по 3000 грн социальной стипендии и элементарно на эти деньги "покупают" себе сдачу сессий, при этом государство потом никоим образом не возмещает себе отдачу этих специалистов, в которых вкладывает деньги налогоплательщиков, дети которых учатся на контрактной основе, т.к. не являются (слава Богу) ни сиротами, ни инвалидами, ни жителями Крыма. Социальная политика так в последнее время направлена в сторону нуждающихся детей, что уже получатели социальных выплат давно могут позволить себе намного больше, чем дети, у которых мама и папа работают на производстве и платят налоги, квартплаты и т.д.
Коментувати
Anya
Крым уже не наш! Зачем на это тратить деньги? Продались Путину, вот пусть он им организовывает тестирование, пенсии, енергоснабжение и проч.!!!
Арсен
Для Anya: я не продавался!!
Коментувати
Я в шоке
Именно за справедливость и равенство стоял Майдан! Почему у крымских абитуриентов должны быть льготы? Дети военных и так теперь дети участников боевых действий, чем остальным референдум мешает готовиться в ЗНО? Почему??????? От бессилия и несправедливости обидно до слез!
R
Для Я в шоке: Цілком підтримую - пільг у нас і так достатньо при вступі. Пропоную такий варіант. Абітурієнтам, які реєструвалися на ЗНО в Криму, але не змогли на нього прийти, дозволити складати вступні іспити у вузі після підтвердження факту реєстрації і того, що на ЗНО вони не з’явилися, від УЦОЯО - це, на мою думку, максимально можлива пільга для них при вступі, яка не порушуватиме права інших абітурієнтів. Щодо "пригорнення" кримських абітурієнтів - то для цього у міністерства є багато інших механізмів, які можуть бути задіяні після вступу - стипендія, пільги на оплату навчання, пільги на оплату проживання, пільги на оплату проїзду та інші.
Коментувати
Oksana
У нас і так багато пільговіків, чому повинні стражати діти, які готуються до ЗНО. Потрібно переглянути список пільговиків, чому продовжують страждати розумні діти? І у кримчан буде можливість здати ЗНО, нехай ідуть на загальних підставах, чим вони кращі?
мама
При всём понимании политики и при всем уважении к крымчана позвольте иное мнение. Вопрос льготчиков и без крыма был острым. тем, кто вне конкурса отдается четверть бюджетных мест, поступают двоечники с минимальными баллами ЗНО, учатся потом кое-как, а способные ребята остаются за бортом. А теперь добавится еще 15 тыс. крымских льготчиков. Помилуйте, это 6 процентов от всех, кто в этом году будет писать ЗНО. Абзац. и вообще, старшие крымчане проголосовали за присоединение к России, вот пусть их дети едут поступать в Москву, а не к "бендеровцам".
Елена
Для мама: Да, льготчиков все больше и больше, пусть крымчане сдают ЗНО в любом месте, пусть подают документы куда хотят, НО НА ОБЩИХ УСЛОВИЯХ!!!!
Коментувати
материкова Україна
Хто бажає навчатися в Україні, не голосував на "референдумі" - це татари.
ii
Для материкова Україна: не только татары бойкотировали референдум!
Анна
Я В РОССИЮ НЕ ХОЧУ. И МНЕ СТЫДНО, ЧТО Я - РУССКАЯ. НА РЕФЕРЕНДУМ ПОШЛА, НО В БЛАНКЕ ТАК И НАПИСАЛА НАПРОТИВ ВТОРОЙ КЛЕТКИ - Я В РОССИЮ НЕ ХОЧУ. А ЗАСЧИТАЛИ ЕГО КАК ИСПОРЧЕННЫЙ ИЛИ ЕЩЕ ЧТО-ТО - НЕ ЗНАЮ. Я ПРОСТО НЕ СМОГЛА ПО-ДРУГОМУ.
материкова Україна
Моя пропозиція для "українських кримчан". Майже кожен із Вас має родичів на материку. "Випишіться" в жеках, зареєструйтеся в рідних, вони є майже в кожного із Криму. Навчайтеся у вузах України,відпрацюйте бюджетне місце , а то мало віри, що разом із українськими паспортами маєте можливість отримати і російські. Закінчите вуз з пільгами і як "курсанти -нахімовці" , гайда на русь-путінську.
Коментувати
DR
Для оперативного задоволення звернень вчителів, учнів, викладачів і студентів з Автономної Республіки Крим та м.Севастополь у Міносвіти створено "гарячу лінію: (044) 481-32-11. http://www.mon.gov.ua/ua/news/29610-481-32-11--konsultativniy-telefon-mon-z-pitan-organizatsiyi-navchalnogo-protsesu