Osvita.ua ЗНО Ківалов пропонує розширити перелік предметів ЗНО
Ківалов пропонує розширити перелік предметів ЗНО

На думку депутата введення правознавства до переліку ЗНО поліпшить підготовку учнів з предмета

Ківалов пропонує розширити перелік предметів ЗНО

Президент Національного університету "Одеська юридична академія", народний депутат Сергій Ківалов вважає, що перелік предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання необхідно доповнити ще однією навчальною дисципліною - "Правознавством".

Про це він заявив під час засідання Ради представників юридичних вузів і наукових установ.

Зокрема, Ківалов повідомив, що з 2010 року при вступі до вузів не проводиться оцінювання знань з профільної загальноосвітньої навчальної дисципліни "Правознавство". Це, на його думку, не відповідає міжнародній практиці, негативно впливає на рівень професійної орієнтації абітурієнтів і перешкоджає усвідомленому кар'єрному вибору.

За його словами, практика викладання в юридичних вишах свідчить про те, що першокурсники показують недостатньо високий рівень знань з основ правознавства.

"У числі основних причин - брак мотивації у випускників шкіл щодо вдосконалення оволодіння цією навчальною дисципліною. Адже вони знають, що проходитимуть тестування з математики, історії або мови - але не з правознавства. Це ставить українських школярів і абітурієнтів програшне становище порівняно з їх однолітками в Європі", - заявив Ківалов.

Він повідомив, що у Великій Британії випускники шкіл можуть обирати «право» в числі предметів для офіційного тестування, за результатами якого відбувається зарахування до університетів.

"Тільки так можна з достовірністю забезпечити необхідний базовий рівень знань першокурсників для успішного оволодіння університетським курсом у сфері права. Не тільки міжнародний досвід, але здоровий глузд вимагають відновлення правознавства в числі дисциплін для проведення зовнішнього незалежного оцінювання", - вважає президент Одеської юридичної академії.

Він підкреслив , що це не спричинить значних фінансових витрат на розробку і впровадження тестів ЗНО.

"Могутня науково-методична база провідних юридичних ВНЗ країни - Національного університету "Одеська юридична академія" та Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" - дозволить забезпечити належний рівень підготовки тестових матеріалів", - зауважив Ківалов.

Як відомо, до переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання, що можуть обрати абітурієнти для вступу до вищих навчальних закладів, входять 11 навчальних предметів.

Освіта.ua
18.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
Наконец поняли "вышестоящие", что будущему юристу глупо сдавать на ЗНО математику, а конечно, должен быть профилирующий предмет - правоведение
Надія
Да не нужно количество предметов на ЗНО увеличивать. Эти идиоты из УЦОЯО с этими предметами порядок бы навели.
Володимир
Якщо дитина здасть при вступі ЗНО з правознавства, то йому уже немає що робити у ВУЗі Ківалова. Більше необхідно провести ЗНО для нього, які він сам має знання, враховуючи проведення виборів у 2004-2005 році.
Олексій
Для Володимир: я не підтримую Ківалова і регіони, але ця ініціатива дуже гарна.
Коментувати
Вилен (МОДЕРАТОР)
Браво! Хоть щось позитивне запропонував!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!