Osvita.ua ЗНО Рейтинги шкіл за результатами ЗНО є некоректними
Рейтинги шкіл за результатами ЗНО є некоректними

Фахівці УЦОЯО вважають, що не варто оцінювати школи за результатами зовнішнього оцінювання

Рейтинги шкіл за результатами ЗНО є некоректними

В Українському центрі оцінювання якості освіти радять не складати рейтинги шкіл спираючись лише на результати ЗНО, що отримані випускниками навчальних закладів.

Про це йдеться у роз’ясненні центру щодо використання звітних матеріалів УЦОЯО для складання рейтингів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.

"Результати зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнта залежать не лише від організації роботи навчального закладу, у якому він здобував середню освіту, а й від здатності учня самостійно опановувати навчальний матеріал поза межами своєї школи", - наголошують в УЦОЯО.

Також фахівці центру нагадують, що, оцінка за шкалою 100-200 балів є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів з певного предмета тестування.

"Тобто те, що учасник тестування отримав 200 балів, не означає, що він дав правильні відповіді на всі завдання тесту, просто його результат в тестових балах виявився найвищим. Відповідно створювати рейтинг фактично на підставі іншого рейтингу є некоректним", - зазначають фахівці.

В УЦОЯО повідомили, що перш ніж створювати подібні рейтинги, необхідно комплексно та ґрунтовно проаналізувати роботу кожного навчального закладу.

"У разі укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів без урахування усіх критеріїв їхньої діяльності (зокрема, лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання) рейтинг не відображатиме реальне становище, іноді навіть уводитиме в оману громадськість", - наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
28.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
А як бути з ситуацією,коли вчитель нашої школи, будучи репетитором, підготувала учнів іншої школи , які здали ЗНО на досить високі бали,але їхні результати зарахували в рейтинг іншої школи?
Олекса
От негідники!!!Люблять компклесно і грунтовно аналізувати роботу кожного закладу!!!!Якщо директор душка з набитим гаманцем і родичем в МОН то він і найкращий, нехай і тупих випускає.Скільки дармоїдів розвелось біля освіти. Коли я приїхав на роботу ще при радянській владі в районо працювало 5 чоловік а середній учень розвязував задачі які відмінник зараз не розвяже.А зараз це 2 поверхи трутнів і біля них центрів, фірмочок що ссуть соки з освіти неміряно.Навіщо їм ЗНО вони з віттопиреними кишенями краще приїдуть вас перевіряти комклесно.Чуми на вас немає
Людмила
В нашому закладі один рік здобували освіту у формі екстернату дорослі люди, які закінчили 9 класів 10 років тому...І як ЗДАЛИ ЗНО))))) Що тепер у цьому міфічному рейтингу ми десь у хвості плетемось.
Маша
Ну, наконец-то дошло! А я думала, что педагогическая наука уже тихо скончалась. Теперь нужно убрать дебильный квадрант-анализ (средняя температура по больнице) и рейтинги школ вообще. Они убили всякое творчество, принцип добровольности и личной ответственности.
Оксана Шевченко
Для Маша: согласна полностью, квадрант аналииз и рейтинги- метод "разделяй и властвуй", оправдание существования этого раздувшегося административного аппарата.
Коментувати
олена
Абсолютно верно.
Родион
Рейтинги школ определяют чиновники по своим коррупционным понятиям. А тут неувязочка : не те в лидерах. Да как же так! Некорректно!
Вася
Для Родион: От що точно то точно. Дуже влучно.
Коментувати
Аноним
4,5 абзац. Что за бред? Получается что результаты тестов определенного человека не есть результатом относительно какой-то установленной меры, а есть относительными к другим сдававшим?
Info
Для Аноним: Да
Tihomirov Artem
Так і є : бал ставлять не за конкретну кількість правильних відповідей , а за те , наскількі у абітурієнта більше (або менше) правильних відповідей , ніж у інших . А от який геній логіки вирішив, що це заважає оцінити , яка школа готує дітей краще, мені не зрозуміло.
прохожий
А надо бы рейтиг не из школ, а из подготовительных курсов, репетиторов и иже с ними.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!