ЗНО відбулося організовано, - директор УЦОЯО

В УЦОЯО підбили підсумки проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання

ЗНО відбулося організовано, - директор УЦОЯО

Про це сказала директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева під час прес-конференції, присвяченій попереднім підсумкам проведення ЗНО.

"В цілому зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році відбулося організовано. Про це зазначили не лише громадські організації, які здійснювали громадське спостереження на пунктах тестування, а й представники сфери освіти усіх рівнів", - зазначила директор центру.

За її словами, у зв’язку із активним використанням сучасних інформаційних технологій нагальною потребою була організація контролю за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання із застосуванням в пунктах тестування металодетекторів під час технологічних перерв. Дії працівників Державної служби охорони були спрямовані на виявлення заборонених процедурою тестування засобів.

"Я категорично заперечую проти формулювання "обшук": абітурієнтів ніхто не обшукує – ані персонал, ані працівники ДСО! У разі спрацювання металодетектора абітурієнтам пропонують показати уміст кишень. У свою чергу, учасники тестування, усвідомлюючи ситуацію, жодного разу не відмовилися цього зробити", – наголосила директор УЦОЯО.

Як наслідок, під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання роботу 529 абітурієнтів над тестами припинено дочасно у зв’язку із порушенням ними процедури проходження тестувань, у ході додаткової сесії зафіксовано 4 випадки таких порушень.

"До найтиповіших "знахідок" належать банальні шпаргалки та заборонені засоби", – зазначила Зайцева.

Також вона повідомила, що 6 абітурієнтів отримали по 200 балів з трьох навчальних предметів, та 48 учасників тестування – з двох предметів. Кількість результатів у 200 балів, набраних абітурієнтами за виконання тестів, загалом по всіх предметах становить 686. Разом з тим вона зазначила, що ці дані не є остаточними оскільки триває розгляд апеляційних звернень від абітурієнтів.

Кількість поданих апеляційних заяв щодо результатів ЗНО значно зменшилася порівняно з 2012 роком. Зокрема, у поточному році кількість поданих заяв становить 0,39 % від загальної кількості тестувань, тоді як у 2012 році цей показник становив 0,92 %.

"Така ситуація зумовлена тим, що Українським центром здійснено заходи щодо удосконалення змісту тестів. Крім того, абітурієнти серйозніше ставляться до перегляду результатів ЗНО, оскільки усвідомлюють, що результати можуть бути не тільки підвищені, а й знижені", - вважає директор УЦОЯО.

Наприкінці зустрічі Ірина Зайцева зазначила, що цьогорічні абітурієнти цілком розуміють процедури проведення тестувань, тож їх більше цікавить "філософія" ЗНО.

Освіта.ua
17.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів