![]() |
Сертифікація є виключно добровільною і заходи адміністративного впливу є неприпустимі |
Міністр закликала не тиснути на вчителів щодо сертифікації
Міністерство освіти закликало управління освіти на місцях утриматись від будь-яких дій, які можна тлумачити як тиск, примус, спонукання, прохання тощо педагогічних працівників щодо проходження чи непроходження ними сертифікації. Відповідний лист підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У освітньому відомстві наголошують, що сертифікація є виключно добровільною і жодні заходи адміністративного впливу є неприпустимі.
За словами міністра освіти, в 2019 році в сертифікації зможе взяти участь одна тисяча вчителів з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів.
«Наразі ми не можемо спрогнозувати, чи буде сертифікація користуватися популярністю, чи ні. Однак ми не можемо допустити, щоб у зв’язку із повільним поширенням інформації чи через якісь інші обставини, одна область чи місто просто швидше забрали усі місця для участі вчителів. Саме тому, щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Ця гарантована чисельність встановлювалась пропорційно до кількості класів, а, значить, і вчителів початкової школи у кожному з регіонів», – зазначила Лілія Гриневич.
Планується, що з огляду на кількість початкових класів, найбільше гарантованих, але необов’язкових для заповнення місць, отримають Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – 71, 68 та 62 місця відповідно. Найменша кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, передбачена для Луганської області – 15 місць.
Освіта.ua
08.01.2019