Освіта в процесі деокупації: Стратегія відновлення освіти Луганщини

Головне завдання освіти після деокупації – реінтеграція дітей і молоді в українське суспільство

Освіта в процесі деокупації: Стратегія відновлення освіти Луганщини

Реінтеграція дітей і молоді тимчасово окупованих територій має стати пріоритетом після деокупації цих регіонів. Найважливішу роль у цьому процесі відіграватиме освітня система. 

Таких висновків дійшли автори Стратегії відновлення освіти та реінтеграції Луганської області. Документ було презентовано в Києві на форумі «Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція».

Наразі на тимчасово окупованій території Луганщини залишаються 572 заклади освіти, пошкоджень зазнали щонайменше 184 заклади. Упродовж 2022/23 навчального року дев’ять тисяч учнів навчалися дистанційно, перебуваючи в окупації. Десять тисяч учнів втратили дім й отримали статус ВПО, а майже сім тисяч наразі перебувають за кордоном. 

Як повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, МОН вважає пріоритетною тему освіти на деокупованих територіях. 

«Сьогодні Міністерство продовжує працювати над тим, аби підтримувати ці території. Ми розуміємо, що у майбутньому нам доведеться працювати з двома категоріями людей: тими, хто був окупований з 2014 року і тими, хто був окупований з 2022 року. І тут ми, звичайно, говоримо про кадри, які працюватимуть на деокупованих територіях. Я закликаю всіх бажаючих долучатися до формування кадрового резерву. Міністерство готове надати збільшені заробітні плати для вчителів, які працюватимуть на деокупованих територіях. Крім того, формуємо перелік майна, що потребує відновлення», – наголосив Андрій Сташків. 

На переконання народного депутата Романа Грищука, саме освіта має стати потужним інструментом відновлення та розвитку людського капіталу на деокупованих територіях.

«Молодь – це ті, заради кого ми звільняємо території, тому що людський капітал – найважливіший. Наші люди, які опинилися під окупацією і котрі, можливо, потрапили під російський вплив, – це важлива тема, над якою ми маємо працювати після деокупації», – підкреслив Роман Грищук.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗІ СТРАТЕГІЄЮ

Освіта.ua
13.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Чувак, який має освіту 9 класів і робить піцу у "Велмарті" отримує 17,5 тисяч гривень в місяць. Кандидати педагогічних наук можуть лише мріяти про таку велику зарплату. Навіть діти знають, що в країнах типу Гондурасу, Зімбабве або України освіта нічого не варта. Але вихід є! Вже один мільйон двісті тисяч українців отримали візу CUAET від Канади. Програма діятиме до 15 липня, отож ще є шанс втекти з цього концтабору.