![]() |
Головне завдання освіти після деокупації – реінтеграція дітей і молоді в українське суспільство |
Освіта в процесі деокупації: Стратегія відновлення освіти Луганщини
Реінтеграція дітей і молоді тимчасово окупованих територій має стати пріоритетом після деокупації цих регіонів. Найважливішу роль у цьому процесі відіграватиме освітня система.
Таких висновків дійшли автори Стратегії відновлення освіти та реінтеграції Луганської області. Документ було презентовано в Києві на форумі «Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція».
Наразі на тимчасово окупованій території Луганщини залишаються 572 заклади освіти, пошкоджень зазнали щонайменше 184 заклади. Упродовж 2022/23 навчального року дев’ять тисяч учнів навчалися дистанційно, перебуваючи в окупації. Десять тисяч учнів втратили дім й отримали статус ВПО, а майже сім тисяч наразі перебувають за кордоном.
Як повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, МОН вважає пріоритетною тему освіти на деокупованих територіях.
«Сьогодні Міністерство продовжує працювати над тим, аби підтримувати ці території. Ми розуміємо, що у майбутньому нам доведеться працювати з двома категоріями людей: тими, хто був окупований з 2014 року і тими, хто був окупований з 2022 року. І тут ми, звичайно, говоримо про кадри, які працюватимуть на деокупованих територіях. Я закликаю всіх бажаючих долучатися до формування кадрового резерву. Міністерство готове надати збільшені заробітні плати для вчителів, які працюватимуть на деокупованих територіях. Крім того, формуємо перелік майна, що потребує відновлення», – наголосив Андрій Сташків.
На переконання народного депутата Романа Грищука, саме освіта має стати потужним інструментом відновлення та розвитку людського капіталу на деокупованих територіях.
«Молодь – це ті, заради кого ми звільняємо території, тому що людський капітал – найважливіший. Наші люди, які опинилися під окупацією і котрі, можливо, потрапили під російський вплив, – це важлива тема, над якою ми маємо працювати після деокупації», – підкреслив Роман Грищук.
Освіта.ua
13.06.2023