МОН планує зробити школу безпечним середовищем

Затверджено план заходів з реалізації стратегії безпечного освітнього середовища у НУШ

МОН планує зробити школу безпечним середовищем

Кабінет Міністрів затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік.

Реалізувати Національну стратегію планується до 2024 року. На підставі визначених стратегічних цілей Кабінет Міністрів щороку затверджуватиме план заходів на наступний рік.

У 2021 році заходи з реалізації стратегії будуть спрямовані на забезпечення здоров’язбережувальної складової шкільної освіти, розвитку фізичної культури та посилення рухової активності дітей, здорового харчування, удосконалення медичного обслуговування в школах.

Окрема увага має бути приділена ефективному психологічному забезпеченню освітнього процесу.

Також планом передбачено підготовку педагогічних працівників до реалізації здоров’язбережувальної складової освіти.

У Міністерстві освіти зазначають, що здоров’язбережувальний компонент має реалізовуватися як під час вивчення різних предметів та інтегрованих курсів, так і під час перерв між заняттями.

Також для вчителів буде організовано тренінгове навчання щодо оволодіння навичками надання домедичної допомоги.

Одним із пріоритетів Національної стратегії є інклюзивне навчання. Тому планом заходів передбачено, що протягом 2021 року має бути розширено мережу інклюзивно-ресурсних центрів, проведено апробацію та визначено єдиний механізми супроводу учнів під час інклюзивного навчання.

Освіта.ua
23.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lev Мамаївці
Ми розуміємо так. Якщо ставити камери, тоді класи, коридори, вулиця. Ставити камери у коридорах і прикривати це безпекою дітей, вибачте - це щось таке, яке за межами логіки. Безпека дітей починається за задньою стіною школи. Хто був хуліганом, мене підтримає. Далі дійсно входи і виходи. А вже коли територія біля школи буде під прицілом, тоді можна думати про класи. Наприклад у Мамаїцях стороння людина до школи не зайде. І для цього не треба тисячі гривень відвалювати за спостереження. Є чергові учителі, техпрацівники, учні.
НУШ
Дитині, яка йде вчитися в НУШ немає чого там робити, якщо вона не вміє читати, тому що на закріплення вивченої літери практично не виділяється час, точно так само, як і на математику. Якщо батьки хочуть, щоб дитина успішно навчалася, треба наймати репетитора ще до школи. Немає ніяких "полегшених" програм, лапшу вішають точно так само, як казали, що всі першачки шестирічки будуть вчитися при садочках. Зараз лише окремі садочки мають першачків.
Мед
МОН до вас питання ,ви так НУШ розхвалюєте,дітям буде легше вчитися,програми розгружені,а батьки шукають своїм дітям репетиторів(дитина йде в перший клас),тому що в першому класі так важко вчитися.Що ви там вчите,що то за такі "полегшені"програми?А ви ще один рік навчання добавили!-ви що якигось роботів думаєте виплекати?!Якщо та програма дійсно така важка,психічних розладів у дітей побільшає !Ці прграми психологи,вчителі бачитили як ви це в школу дали,чи то діти піддослідні кролики?
Подумайте
На рахунок медичного обслуговування:якщо будуть вчити вчителів надання домедичної допомоги,тоді для чого медсестри в школі?,аптечка в кожному класі є(в нас куплена за кошти батьків).Це не є погано,що вчителі будуть знати-це всюди може пригодиться,але в школі тим має займатися медсестра! медсестрів на курси надання першої допомоги.Може не у всіх школах,але є медсестри,що не знають що мають робити,очі квадратні,рот відкритий і стоїть як вкопана,а вчителі надають допомогу!На рахунок здоровозбереження.Старшокласники штовхають,копають дітей молодших класів,бо ті ходять по їх коридорі.Зараз карантин,діти мають бути біля свого класу-це все я розумію,але є проблема,діти і на коліна падають,і шишки на голові,бо відскакували і до стіни,де вчителі,психологи,може бути біда!Але ще є одне ті старшокласники не всіх штовхають цей друг,інший сусід а того можна!Батьки відправляють своїх дітей в школу-вони не знають що вони там роблять,вчителі де?,чому не звертають увагу?І батьки звертайте увагу своїм дітям,говоріть як вони мають себе вести,може бути біда і не поправна.
Лора
МОН, как обычно, создает видимость работы. А по сути -все их планы-бред психбольных американцев.
Пан Баран
У нас буллінг це проблема, але батьки урвішів покупляли довідки шо вуни інклюзивні і нічого їм не зробиш, таким шо зі справкою можна хоч школу догоридригом перевернути, з них як з гуся вода.
Юлія
Яке безпечне середовище, якщо в класі 30-40 учнів? Шум стоїть від одного дихання, вільного простору взагалі немає, діти розвернутися не можуть, щоб об меблі не зачепитися...
Олена
Це де один великий цвях до того, що скоро школи будуть без вчителів. Дочекайтеся: скоро розпочнеться історичне шоу.
Сергій
Маразм МОН посилюється безпечне середовище замість того щоб вчитель навчав дітей його будуть гвалтувати. Дизинфікувати клас на перерві замість того щоб підготуватися до наступного уроку, стежити за дітьми на перерві, надавати першу допомогу не маючи на це відповідного медичного посвідчення що може призвести до летальних випадків, ви там МОН воще ідіоти ви ще кремінальну статтю за вчителям створюєте, економісти гренові, ви чому на дітях експериментуєте вони піддослідні кролики.
Ольга
А для вчителя хоч щось передбачено безпечного? Щоб ото навколо нього діти вошами не трусили, корости він від зошитів не набирався, дітей сопливих щоб мамки не перли в школу. Чи учитель - це лише засіб загального обслуговування і служіння, економічне й моральне насилля над яким захищено і схвалено законом?
Мамаївська ОТГ, батьки
А взагалі що таке це безпечне середовище? Нам розказують, що це відеокамери на коридорах школи. А ми думаємо, що діти не зеки. А чергові учні, учителі та техпрацівники мають за всім слудкувати. І якщо ставити відеоспостереження то при вході та на вулиці. Скажіть добродії, для чого відеокамер у середені, якщо найбільша небезпека завжди чатує на вулиці. Яка користь від того, що у коридорах будуть камери, якщо за школою учні будуть курити, пити і битися. Ми вже не раз говорили адміністрації, що вони не праві, але нас чути ніхто не хоче. Лужани і Мамаївці, а ваші директори теж перетворили школу на місця позбавлення волі? Дорогі міністри, установіть правила на законодавчому рівні щодо таких заходів. Бо те що хочуть зробити у Драчинцях, не піддається здоровому глузду. Директор декілька років тому говорила на батьківських зборах про безпеку дітей. Але це заходи, які зовсім не вирішують проблему безпеки.
Давно пора
Для Мамаївська ОТГ, батьки: о, так и знал, что яжмакаки завоют. Камеры в школе = безопасность учителей. Как только ваши недалёкие отпрыски опять что-то начудят, или у вас возникнет тупой вопрос, чего важему дитю два, ведь он так работает на уроке(нет, в телефоне задротит) видео станет отличным (решающим) аргументом. И у вас уже не выйдет во всем учителей винить. Скоты. Так что да, камеры нужны, притом не только в коридоры, а и в каждый класс, желательно минимум две, чтоб видно было с разных ракурсов.
МОН
Мамаївська ОТГ, батьки "найбільша небезпека завжди чатує на вулиці" Так, це правда. Але небезпека на вулиці, то ваші, батьків проблеми, а не вчителя)) Не знали цього?. Ну, тепер знаєте)
Мед
Для Мамаївська ОТГ, батьки: камери в школі потрібні,щоб нікому нічого не доказували.Оті ангелочки,котики,зайчики вдома-в школі на голові скачуть!Щеб вони собі щось зробили,а вони ні,через них в інших проблеми.
Коментувати
Макс
Оооо! Почалося! Всім класним керівникам подати план заходів! Обговорити та затвердити на засіданні педради, занести у протокол, скласти ухвалу. Всім підготуватися і обсмоктати проблему на методоб’єднанні! Подавати щодня звіт про виконання заходів по кожному учню і його прогрес у фізичній підготовці! Пройти курси по інклюзивному навчанню, здоров’язбережувальної складової шкільної освіти, запобігання булінгу, прозвітуватися про проходження курсів! Пройти тренінги! Якщо учень плюне в морду, з гумором витерти морду і усміхатися, усміхатися, усміхатися... неадекватним учням, їх батькам, адміністрації. Вітаю! Учителі, ви щасливі люди!
Галина
Для Макс: На100процентов согласна. А ещё, желательно бы, пройти курсы клоунов, в школе пригодится.
Ніна
Супер! Давайте на вчителів повісимо й надання медичної допомоги. Якось одна з моїх колег намазала синяк гелем( аптечними ) . Боже! Скільки комісій було! Скільки нервів їй просували! Хто дав вам право торкатися моєї дитини- кричала яжмать.
Коментувати
Віктор Логвін
ідея правильна, 90% першокласників здорові, 90% старшокласників хворі і великою мірою це "заслуга" школи, треба з цим щось робити і це найперше і найголовніше. Тільки от робити МОН щоразу намагається сьому шапку все із тієї ж самої вівці, а треба так: Скорочуємо кількість чиновників, посад і департаментів в 10 разів, кількість учнів в класі - в два рази, кількість уроків на день - в півтора рази. Замість "психолога" і "медсестри" саджаємо в кожну школу лікаря (психолога за сумісництвом), що і буде відповідати за безпечність середовища і здоров’я кожного учня.
Пан Баран
Для Віктор Логвін: Кількість учнів має бути скорочена не в 2 а в 4 рази!
Коментувати
Світлана
Таке враження, що школа - це зона воєнних дій. Прям іде дитина на заняття, і невідомо - повернеться ціла і неушкоджена чи ні. Так тоді і магазини, торгові центри, аптеки, парки транспорт, дороги робіть безпечним середовищем.
гость
Для ефективної психологічної допомоги створіть умови. Введіть години психолога у розклад, а не щоб він бігав по школі ,як пес дворовий, і просився,щоб його пустили до дітей, які після 7-8 уроків і чути про нього не хочуть. У нашого психолога і кабінету немає. Консультує там, де прийдеться.
небайдужий
Шановні МОНівці! А не пішли б ви в .... з своїми лозунгами типу "ЗРОБИМО" . Вже рік математики зробили на папері!!! А далі - безпечна школа! Поїдьте в глибинку і подивіться на школи власними очима, а не із звітів. А тоді розставляйте пріорітети.
Борис
У нас биологичка постоянно повышает голос и будет повышать на следующий год !,. .,.,. .
Українка
Для Борис: а ви ж ангели во плоті. Всі чемні, не матюкаєтесеся, не влашштовуєте ор уроках, а біологічка така сяка кричить на вас.. БО ВЫ ТИХОГО ГОЛОСУ НЕ ЧУЄТЕ!
Коментувати
Ганна
Ага, безпече середовище полягає в тому, щоб вчитель, за відсутності медичного працівника ( бо економимо), одночасно надавав допомогу і тримав інших у полі зору.У мене було таке, коли на уроці у одного пішла кров носом річкою, друга почала втрачати свідомість, коли це побачила, 28 давали поради , що робити, медичного працівника в школі не передбачено. Добре, що кабінет з підвищеною небезпекою і була аптечка. От веселуха! Але головне Концепцію і стратегію розробити та в календарних планах вказати! Боже, як ви всі вже задовбали! Ви хоч раз залишалися більше ніж з двома дітьми разом? Ще будемо по 30 годин курсів дистанційних проходити.
Іра
Національна стратегія? Тримайтеся, річні плани! Тримайся, оргтехніко! Купа звітів/перевірок/сторінок на сайтах гарантована! Ухх! Психолог у школі: "Без прохання батьків не можу працювати з дитиною індивідуально..." Яка рухова активність? "Відчепіться, мені забороняють дома грати на смартфоні, хоч на перерві пограю!" "Ой, я форму забув..."
unforgiven 2
Будуть вимагати від учителів розробити чергове "Положення", замість того, щоб забезпечити навчальні заклади державною охороною чи, принаймні, виділити кошти на оновлення аптечок у навчальних кабінетах.