В Україні розпочав роботу Інститут розвитку освіти

Нова агенція займатиметься впровадженням реформи «Нова українська школа»

В Україні розпочав роботу Інститут розвитку освіти

Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила про початок роботи Українського інституту розвитку освіти. Про це вона сказала під час презентації нової освітньої установи.

За словами міністра, нова агенція займатиметься впровадженням реформи «Нова українська школа» і згодом перебере на себе функції Інституту модернізації змісту освіти, який буде реорганізований.

«Раніше ми існували в системі, коли в нас є Інститут модернізації змісту освіти, який, будьмо відверті, не завжди ефективно та вдало виконував функцію впроваджувальної агенції для Нової української школи. Як на мене, якщо ми хочемо вдосконалити якість впровадження НУШ, нам потрібно зробити перезавантаження. І тому ще влітку було прийнято рішення про створення УІРО», – розповіла Ганна Новосад.

Вона відзначила, що керівником Українського інституту розвитку освіти призначено Вадима Карандія.

«З 2015 до 2019 року Вадим Анатолійович очолював Український центр оцінювання якості освіти. Це був, напевно, один із найскладніших періодів роботи УЦОЯО, одразу після найбільшого в історії центру скандалу щодо можливих маніпуляцій з результатами ЗНО. Вадим Анатолійович – та людина, яка змогла провести Центр через бурю, розробити якісно нові процедури та впровадити зміни, які гарантували безпеку та якість ЗНО», – повідомила міністр.

Наразі вже розпочато поступове «переливання» ставок з ІМЗО в нову установу.

«Інститут модернізації змісту освіти був скорочений більше ніж на 100 штатних одиниць і, власне, за рахунок цього ми створили 35 ставок в УІРО, але з більшими зарплатами. Ми хочемо набрати на ці місця достойних фахівців з високою кваліфікацією, а для цього потрібно дати більш-менш нормальну зарплату для міста Києва. Краще мати компактнішу та ефективнішу організацію, ніж мати 300+ людей, які отримують по 4 тисячі гривень. Тобто ми не говоримо про якісь додаткові ресурси для роботи УІРО – ми все робимо в межах свого бюджету», – підкреслила Ганна Новосад.

Освіта.ua
28.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
На х...краще баян? Точніше міністерці. Хоча можна і без купюр, бо не навчена коза ти козою і є.
Хочу знать!
Опубликуйте штатное расписание,количество ставок,фонд оплаты труда данного " института"!
R
Знову чергова зміна вивіски і "фейсу" керівника. Тіпа реформи :( «З 2015 до 2019 року Вадим Анатолійович очолював Український центр оцінювання якості освіти.» І що ПРИНЦИПОВО змінилося в «ЗНО» за цей період? Як використовували технології і методики 70-х років минулого століття, так і продовжують використовувати... Як не було в цьому УЦОЯО фахівців з тестології, так їх і немає... Як робили тести "на коліні" шляхом "творчого" перекладу російських завдань ЄГЕ, оцінюючи завдання з найточнішого науково-вивіреного джерела "стеля", так і продовжують, добре хоч до спотвореного методу експертних оцінок доросли... Ото й тут, мабуть, результати будуть аналогічні.
совесть
Для R: Та не плюйте ядом на зно. Головні в таких організаціях, завдяки директорам, не тестологи, а бухгалтерія. А технології 70-х в тестуванні - нормально. Трохи буксують, але їдуть... Ну а Карандія у президенти за такої рекомендації п.Новосад. Успіхів трударям-освітянам!
Коментувати
Мілєна
Ще один інститут, а школи в селах закрити, село знищити, бо там не люди живуть і не діти навчаються. Їм нічого не потрібно. У міністерстві освіти вважають, чим більше чиновників в освіті вони наплодять, тим вищою буде якість освіти. Не з того боку починаєте. Краще гроші б вкладати в розвиток шкіл, бо останні існують за кошти батьків і спонсорів ( за 30 років із бюджету в сільській школи не дають майже нічого). Але маємо купу різних інститутів в освіті, вдосконалення, модернізації, інформації і т.д., методкабінетів, апробації...НАСПРАВДІ Ж ШКОЛИ І ДІТИ В НИХ НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ.
Торба
Для Мілєна: Так цей інститут буде науково-обгрунтовано закривати сільські школи, а не просто закривати.
Коментувати