МОН планує запустити профільну школу раніше 2027 року

Відомство має намір обговорити питання формування мережі старшої профільної школи

МОН планує запустити профільну школу раніше 2027 року

Міністерство освіти і науки має намір обговорити з обласними управліннями освіти питання можливості якнайшвидшого формування мережі старшої профільної школи, запуск якої до цього часу планувався у 2027 році. Про це, під час селекторної наради з керівниками обласних управлінь освіти, сказала міністр освіти Ганна Новосад.

«Я сподіваюсь всі розуміють, що старшу профільну школу нам необхідно принаймні пробувати впровадити швидше, ніж зараз передбачено планом впровадження Нової української школи. Ми наразі у Міністерстві освіти створюємо робочу групу з напрацювання Концепції старшої профільної школи і напрацьовуємо варіанти того, як і коли старша профільна школа могла би стартувати раніше», - сказала Ганна Новосад.

Міністр також звернулась до керівників обласних управлінь освіти з проханням висловити власні пропозиції по формуванню мережі старшої профільної школи.

Окрім цього, вона назвала орієнтовні критерії, за якими може формуватись мережа старших профільних шкіл в Україні. Зокрема, за її словами, засновниками закладів ймовірно будуть обласні ради, проектна потужність будівлі школи має бути розрахована на щонайменше 300 учнів, необхідна наявність 4 класів у кожній з паралелей, має бути забезпечена можливість проживання та підвезення учнів до закладу освіти, а також профільний ліцей має бути окремою юридичною особою і не має забезпечувати здобуття освіти на інших рівнях.

«Відповідно до таких примирних критеріїв ми би хотіли почути ваше розуміння майбутнього мережі старшої профільної школи», - зазначила Ганна Новосад.

Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти напрацьовує кредитний проект зі Світовим Банком, який буде направлений на впровадження Нової української школи, зокрема, і на старт старшої профільної школи. Проект передбачатиме побудову або реконструкцію закладів старшої профільної школи. «Тобто у нас безпосередньо будуть кошти для забезпечення старших шкіл, тому ми хочемо рухатись із розумінням того, коли ми можемо стартувати», - підкреслила міністр освіти, звертаючись до керівників обласних управлінь освіти.

Освіта.ua
03.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голос України
Оце послав Бог ДУРЕПИЩЕ!@!°°°°°°°°°° БЛАААААААА БЛААААблааааааааааааааа беееббкен
Учитель
Як писав Т.Г. Шевченко: "Великих слів - велика сила. А більш нічого". Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
за державу
Для Учитель: Який ти вчитель, якщо дозволяєш собі такі вирази типу "соросівські підстилки" - ти бот. Справжній вчитель ніколи такого не напише. Назвався вчителем - пиши відповідно.
Учитель
О, а ось і фанати соросівських підстилок підтягнулися. Справжній Вчитель (з великої літери) буде називати речі своїми іменами. Хай би як правда не колола очі соросівським підстилкам та їхнім посіпакам.
Коментувати
Юлія
Вибачте, початкова школа відповідно вимог НУШ матеріально не забезпечена, а вже хочемо нове почати, знову кошти.... Я вже мовчу про нормативну базу та наступність. 2018-2019н.р.... -парти,дидактичний... матеріал, ноутбук та принтер. 2019-2020н.р.- нічого. Працюйте по-новому на старому та інтузіазмі.
мама
Та що Ви все вперед паровозу біжите. Завершіть хоч одну реформу в терміни. Ні треба нову запроваджувати. Державні гроші тиснуть.
Віктор Бухтіяров
Абсолютно правільне рішення якомога скоріше запустити 3-х річну старшу ПРОФІЛЬНУ школу. Але обов’язково треба враховувати, що створювати її треба на конкурсній основі. Найкраще - за результатами ЗНО після 9 класу.
ВІКТОР
Для Віктор Бухтіяров: ВИ ,ШАНОВНИЙ,ПОГАРЯЧИЛИСЯ! ЗНО ПІСЛЯ 9 КЛАСУ,КОНКУРС НА ПРФІЛЬ... ТРИ РОКИ В 10-12 КЛАСІ ПІДКАЖУТЬ ДИТИНІ ЯКИЙ ПРОФІЛЬ ОБРАТИ. НЕ СПІШІТЬ! НЕ СМІШІТЬ! ПОДУМАЙТЕ...
Олександр
Підтримую Віктора Кімовича. Лише конкурсний відбір на основі ЗНО після 9 класу може навести лад в старшій профільній школі.
Лариса Попова
Прихильники профільноі школи! Чи здатні ви хоч на якесь мислення? Хто буде фінансувати іі? Може, від прийняття закону матеріалізується обладнання в кабінетах? Буде те саме, тільки з новою назвою і роздуванням чиновників, як жаб, бо придумали всілякі модні терміни.
Коментувати
Юрій
Наближення старшої школи має 2 складових: а) Зменшення кількості учнів у старшій школі на 50% (див програму Уряду); б) відповідне збільшення чисельності осіб з робітничою спеціальністю. Якщо поєднати із майбутньою трансформацією ВНЗ. Для держави яка експортує робочу силу - мабуть рішення вірне. Для майбутнього нації - мабуть погано.
Маргарита
Для Юрій: Ну, мабуть, краще, коли у внз вступають учні, які вчилися посередньо, але належать до пільгових категорій, і потівм маємо лікарів, які не те, що лікувати, встановити діагноз не вміють, вчителі, які пишуть з помилками і т.д. Маю реальний приклад, коли два роки тому моя учениця, лауреат всеукраїнської олімпіади з хімії, яка всі зно склала більше 190 балів, не пройшла у Вінницький медуніверситет, бо туди пройшли пільговики з 168 балами. Хоча дитина не постраждала, пройшла у Львівський медуніверситет, але у мене як її учителя було дуже гірко на душі.
Євген
Цілком з вами згоден, на сьогодні пільковики вітісняють дійсно розумну молодь, мої знайомі за результатами ЗНО набрали більше 190 балів по всім предметам і навчаються зараз в Польші, бо Україні такі учні НЕ ПОТРІБНІ - пільговики забрали всі бюджетні місця в КПІ куди намагався вступити хлопчина, а от Польша знайшла місце. Там наші розумники більш потрібні на жаль. СИСТЕМА НЕ ПРАВИЛЬНОГО РОЗПОДІЛЕННЯ БЮДЖЕТНИХ МІСТЬ ВИГОНЯЄ ДІЙСНО ТАЛАНОВИТИХ ЗАТО НАБИРАЄ ПІЛЬГОВИКІВ
Коментувати
а реаліст таки
правий на всі 100%. НЕ допустити до старшої школи неуків, котрі не мають знань. А там - нехай працюють хоч і покоївками - теж робота. Та й прибиральників в країні не вистачає - подивитись навколо. (Чисто там, де прибирають. А хто не згоден, нехай спробує не смітити у квартирі два тижні, НЕ прибираючи її. А тоді поділиться результатом). Та й посудомийки потрібні у кафе-ресторани, столяри, сантехніки.
А віз і нині тут
Казали вашій попередниці, кажемо вам. Старша школа тоді буде ефективна, коли дитина закінчить 12 клас і отримає диплом про присвоєння будь-якої професії. Оператор комп’ютерного набору, електрик, столяр, слюсар, молодша медсестра, секретар і так далі. Скільки можна змінювати освітні програми і перекидати години туди, сюди. А результату ніде не видно. Теперішня освітня програма для 10-11 класу практично ідеальна. Діти мають змогу отримувати основні компетентності з кожного предмету, що безумовно добре для вступу. Але бракує одного. Дитина після закінчення школи повинна отримати професію. Бути готовою до життя.
Реаліст
Для А віз і нині тут: Не плутайте старшу школу з профтехучилищем! Робітничу професію отримують в профтехучилищах!!! 9 класів і в ПТУ - от і буде слюсар, медсестра і т.д. А в старшій школі повинні вчитися діти, у яких є потенціал , здібності , щоб засвоїти програму старшої школи і продовжити навчання у ВУЗі. Так і було раніше, не треба нічого видумувати, після 8 класу йшли в училища та технікуми, а в 9-10 ті, які здатні вчитися. Це тепер всім треба в академіки зразу, воно ледве поріг перейшло на ЗНО і волає, що його позбавили права на вищу освіту. Та при Сталіні в університет 7 екзаменів здавали, подумайте 7 екзаменів, ото був відбір! А тепер всі зразу подавай вищу освіту, хоча більшість дуб дерево! А розумних дітей не цінять. От тому так і живемо.
Розгнівана
Так живемо тому, що у деяких реалістів Сталін досі служить ідеалом. А може прблема у тому, що саме тоді кращих людей отакі реалісти і знищили, залишивши по собі гвинтики, а не особистості, здатні мислити?
Коментувати
333
Божечки, да когда же наконец-то они разродятся!
Реаліст
Власні пропозиції по формуванню мережі старшої профільної школи ще в 50-х роках ХХ століття висловив Сталін, а саме: 7 класів обов’язково, а далі- тільки відмінники та ті, в кого декілька четвірок (була п’ятибальна система). У селах паспорта віддавали тільки тим, хто вступив до ВУЗу, а інші йшли волам хвости крутити в колгоспі. Ось і формування старшої школи- не допустити дебілів. Нема знань - йди працювати руками. А то вчимо всіх підряд, школи платники податків утримують, а сучасні дебіли 9 років нічого не робили, писати грамотно не навчилися, дважди два не знають, а їм старшу школу подавай з плавним переходом у ВУЗ. Зробіть жорсткі правила - 9 класів, а потім тільки для нормальних дітей з рівнем знань не нижче 8 балів. Тільки такі здатні засвоїти програму старшої школи. Інші - на плантації.
Розгнівана
Для Реаліст: А ще Сталін на Соловки відправляв, навіть без паспорта! От би пану Реалісту, та туди б, освіту налагоджувати!!! Ні, краще білим ведмедям хвости крутити
Сонечко
Ти, Реаліст, почитай історію, розпитай людей, як село давили, паспорти не давали. До чого тут волячі хвости? Середня освіта має бути на рівні посередньої для всіх без виключення. Це основа. А те, що зараз підручники вже з 8 класу так нашпигували високою матерією, що край!
Коментувати
Владимир Белый
Чудово! Давно мрію, щоб українські старшокласники нарешті отримали гідні вікові умови та зміст навчання, як те давно мають їх закордонні ровесники