В Україні створюватимуть міжшкільні центри для дітей

Міністерством освіти затверджено положення «Про міжшкільний ресурсний центр»

В Україні створюватимуть міжшкільні центри для дітей

Міністерством освіти затверджено положення «Про міжшкільний ресурсний центр».

Документ визначає основні засади створення та діяльності міжшкільних ресурсних центрів, які матимуть можливість забезпечувати поглиблене вивчення окремих предметів, курсів за вибором, факультативів, навчання учнів за мережевою формою здобуття освіти тощо.

У Міністерстві освіти зазначають, що відтепер влада на місцях та заклади освіти отримали нові можливості для розбудови оптимальної сучасної інфраструктури шкіл – природничих лабораторій, спортивних залів та інших можливостей для поглибленого вивчення предметів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, зараз багатьом закладам бракує ресурсів, обладнання, лабораторій, де учні могли б навчитися застосовувати набуті теоретичні знання на практиці.

«У міжшкільному ресурсному центрі можуть створювати умови для навчання учнів одразу з кількох закладів, проводити як шкільні, так і позашкільні заняття. Йдеться про обладнання стаціонарних та пересувних лабораторій, учнівських теплиць, зимових садів, виробничих майстерень, басейнів, спортивних майданчиків. Такий підхід дає можливості сконцентрувати ресурси та забезпечити кращі умови одразу для великої кількості дітей», – пояснила міністр.

Окрім цього, планується, що міжшкільні ресурсні центри також сприятимуть проведенню профорієнтаційної роботи серед учнів, розробленню їх індивідуальної професійної траєкторії, впровадження професійно-спрямованих курсів за вибором, факультативів, гуртків та проведення консультаційних заходів.

Співпраця між ресурсними центрами та школами зможе відбуватись шляхом укладення двосторонніх угод. Школа зможе передавати центру педагогічне навантаження з певних предметів, а він забезпечуватиме відповідний обсяг оволодіння матеріалом.

Заснувати МРЦ зможе не лише місцева влада, а й будь-яка юридична чи фізична особа незалежно від форми власності чи організаційно-правової форми.

Освіта.ua
13.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сільський учитель
Люди з МОНу,ну що ви видумуєте? Ви приїдьте до нас в села по наших дорогах...шкільні автобуси ледве возять дітей до школи по цих ямах.,діти закачуються....які міжшкільні центри??? робіть виїзди зі столиці не лише за кордон,а і у звичайні сільські школи...
Владимир Белый
Для Сільський учитель: Потреби рівня сучасної освіти мають стати найбільш важливими пунктами державної програми КМ та ВР, серед яких транспортне сполуення на першому місці. І ніяк не навпаки - не ставити питання освіти у сільських районах на порядок денний, бо там вбиті дороги та не має виробництва.
Філолог
Для Владимир Белый: Я вже одного разу вказував на Ваші граматичні помилки, а Ви знову написали "не має" там, де повинно бути "немає".
Коментувати