Сертифікація вчителя передбачатиме відеозапис своєї роботи

Учасник сертифікації має робити відеозапис проведеного ним навчального заняття

Сертифікація вчителя передбачатиме відеозапис своєї роботи

Міністерством освіти підготовлений проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників, що встановить засади функціонування системи сертифікації вчителів.

Документом передбачено, що для успішного проходження сертифікації, вчителям, окрім складання тестів ЗНО та оцінювання практичного досвіду роботи спеціальними експертами, буде необхідно створити електронне портфоліо.

Необхідними компонентами портфоліо є необхідність фіксації учителем своєї педагогічної майстерності з формування ключових компетентностей і наскрізних вмінь учнів. Зокрема, кожен учасник сертифікації має зробити відеозапис проведеного ним навчального заняття чи фрагментів навчальних занять загальним обсягом від 15 до 30 хвилин.

Після цього вчителю, який має намір пройти сертифікацію, необхідно зробити опис проведеного ним заняття.

Перед відеозаписом заняття вчитель також має отримати погодження від батьків учнів щодо відеозапису навчального заняття, а також можливого його оприлюднення на Національній освітній електронній платформі у разі отримання сертифіката.

Як відомо, Міністерство освіти оприлюднило проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Громадське обговорення проекту документа триватиме до 9 грудня 2018 року.

Освіта.ua
26.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
українець
А лікарів на сертифікацію будуть знімати під час операції або прийому. Складається така тенденція, що вчитель у всьому винен. У соцмережах тільки вчителя принижують і вказують на недоліки. А от лікарі, наприклад, святі
українець
о, НАЕШТІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ УЧИТЕЛІВ 100 відсотково комп’ютерами та відеокамерами (іронія). Сподіваюсь, що апаратура буде якісна і не треба буде підпилювати або докупляти деталі , як це, на жаль, сталося з меблями для першачків.
Елена
Слушайте, я не пойму а почему это все так возмущаются. ЗНО сдается бесплатно! И это очень правильно, что его обяжут сдать в обязательном порядке. Потому что моей дочери школьная учительница английского языка не стесняясь заявила что она это ЗНО сама сдать не может. И снять на телефон ролик с фрагментом своего урока тоже не проблема - если есть что показать кроме унылых уроков по старым совковым методикам
папа Феликс
Могу помочь с порнофолио (бесплатно), а ЗНО вам придется сдать.
Регина
Та попросите завтра же на уроке коллегу снять на ваш мобильный, к примеру, ваше объяснение. Может, все не так страшно и вам еще понравится сниматься?
Ольга
А хто буде приймати іспит у вчителів? І чому сертифікація добровільна? А можна ЗНО здавати добровільно?А ще варто починати сертифікації не "знизу", а "зверху"
Леся
Чому вчитель повинен постійно всім доводити, що він приходить в школу вчити дітей, а не відпочивати? Зняти відео з деякими фрагментами уроків, це не доведення ефективної роботи вчителя! Зняти можна все що завгодно але реальної картини спілкування з дітьми ви там не побачите. Може вже досить мучити вчителів і заважати їм займатися безпосередньо тим, чим вони і повинні займатися - ЦЕ ВЧИТИ ДІТЕЙ!
Віктор
Повар пробує першим...От і покажіть приклад, міністерство, 15--30 хвилин СВОЄЇ праці, зберіть дозволи у присутніх та викладіть на сайті... нехай люди подивляться чим ви там займаєтесь.За рахунок міністерства звкупіть КОЖНОМУ вчителю по фотокамері з ноутом, тоді і вимагайте....Задешево до раю не пхніться...
Натэл
Учебников по зарубежной литературе для 5 класса до сих пор нет, а они учителей все мучат. На себя бы посмотрели.
Роза Павлівна
Для Натэл: а де ваша креативність?
Коментувати
Яяяяя
Та йдіть ви до біса зі своїми" новшевствами". )(
Учитель
а снимать видео за чей счет? Нанимать видеосъёмку? Бред сивой кобылы. Еще и собирать разрешение у родителей - гаплык.
Міністерські дебіли!
А якщо батьки не дали дозволу на відеозапис, на що мають цілком законне право, то виходить, що вчитель не зможе пройти сертифікацію? Тому, перш ніж видавати якісь розпорядження, думайте, чи не суперечать ваші замисли закону. Чи, на вашу думку, це апріорі поганий вчитель, якщо не зумів вмовити батьків?
учителька
Відеозапис це для страховки. Щоб ніхто не хотів проходити сертифікацію. Цікаво, а хто їх буде дивитися? Міністерство! Якраз дочекаєтесь.
Александра
Ой,знаю я,на что способны некоторые учителя,желая представить себя в выгодном свете!Достаточно же провести диктант для учителя русского языка в нашей школе...
Людмила
Я дуже розчаровуюся... Обіцяли ж не трогати вчителів НУШ.. У нас з лютого місяця немає часу на особисте життя... Ми сутками сидимо,бо готуємося до уроків "по новому". Жалко, прийдеться покинути улюблену роботу...
Лютик
Для Людмила: зато на особисте життя буде більше часу!
Nata
Людмила: "Жалко", "трогати". Думаю, буде краще дітям, якщо вам "прийдеться покинути улюблену роботу"
Ірина
ХТО ВАС ЗМУШУЄ???? Хочете мати надбавку 20 % - готуйтеся, знімайте, сертифікуйтеся, якщо не хочете - працюйте як працювали. А то як почитаєш, так складається враження, що навіть немає розуміння для чого це.
Коментувати
Ольга
А дихати учителевI хоч можна ,чи скоро й для цього потрiбно пройти сертифiкацiю ????А якщо батьки не дадуть згоди на вiдеозйомку своiх дiтей,то як тодI?
1
За чей счет этот банкет? Пока мне государство (не я, не родители, не коллеги) не выделит всю технику для записи, создания эл. портфолио и т.п., ничего этого я делать не буду. Пусть тот, кто это придумал, сам пляшет перед камерами.
Дюймовочка
Для 1: не получите волшебных 20%.
Яна
Для 1: Яка техніка? НУШ меблями не можуть забезпечити. Серед 6-ти перших класів проводять жеребкування (меблі є для двох), про забезпечення підручниками учнів 5-х і 10-х класів - взагалі мовчу. Для чого вся ця "реформа"?
LANA
Та хай вони самі зароблять ті 20 % у такий спосіб!
Коментувати