МОН планує скасувати монополію ІППО

Міністерство освіти планує розпочати реформу системи підвищення кваліфікації вчителів

МОН планує скасувати монополію ІППО

Реформування системи підвищення кваліфікації педагогів варто починати зі скасування монополії обласних інститутів післядипломної освіти. Про це, за повідомленням прес-служби МОН, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, закон «Про загальну середню освіту», якщо парламент ухвалить його восени, деталізуватиме відповідну норму закону «Про освіту» та передбачатиме можливість для вчительства підвищувати кваліфікацію в неурядових організаціях.

«Ми сподіваємося, що нам вдасться закласти гроші на це у бюджеті на 2019 рік. Ми працюємо над цим із Міністерством фінансів. Як мінімум, ми розробимо критерії для всіх організацій, що займаються підвищенням кваліфікації шкільних педагогів. Перелік інституцій, котрі відповідатимуть критеріям, опублікуємо на сайті МОН, щоб педагоги змогли обирати. Таке навчання можна буде зарахувати до годин підвищення кваліфікації. До речі, якщо закон приймуть, години зростуть удвічі», – сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Разом з тим, у Міносвіти, посилаючись на результати опитування вчителів з усієї України, яке проводило ГО «EdCamp Україна», повідомили, що 79% українських вчителів вважають, що систему підвищення кваліфікації педагогів потрібно реформувати.

Окрім невдоволення системою підвищення кваліфікації, в межах опитування освітяни також вказували на найбільші прогалини у власній освіті. Зокрема, 45% повідомили, що їм бракує вивчення іноземних мов, 43% хочуть дізнатись про профілактику професійного вигорання, 39% – про створення нового освітнього простору.

Освіта.ua
20.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Колега
Пригадала свої останні курси. Викладач цілу пару розповідає біля дошки про важливість та необхідність створення блогів та сайтів учителями. На комп*ютерах не працюємо, хоча аудиторія—комп. Клас. Ніхто не питає чи може у когось є вже блог. Під кінець пари встаю і питаю поради * У мене є блог. Як можна збільшити його об*єм* * У вас блог на гугл?* *Ні, інша платформа* *То це нецікаво . Ми з такою платформою не працюємо* Куліси закриті- у мене шок
Бабуся
Для Учитель: Дистанційний тренінг для педагогічних працівників. Проблема: «Використання скрайбингу в освітньому процесі» Тьютор: Тіхонова Н.Г., Литвиненко О.В. за адресою: http://koippo.kr.ua/on-lajn-opytuvannya-kerivnyh-i-pedagogichnyh-kadriv-dystantsijna-forma-navchannya - Це Кіровоградський ІППО (там ще є багато цікавого і корисного)
Учитель
Для Бабуся: Дякую. Справді така справа була у травні. Як би знала, взяла участь
Коментувати
Леся
Курси мала минулого року... За два тижні реально корисна інформація вклалася в три дні, все інше- абсурд, в тому числі бабця років 80, яка розповідала про власну геніальність, основний методист з постійними "ну, якось воно так" і хаотичним набором відтвореної з папірців інформації, дядечко з постійними сексистськими фразочками та намаганням принизити і ще кілька не менш абсурдних екземплярів.
Людмила
Для Леся: Ну прямо про мої курси розповіли!
Коментувати
Петро Тополя
Ситуація патова. В ІППО займаються відвертим здирництвом, а матеріал, що зазвичай начитують, - то мавпування російського досвіду з певним відставанням. До того ж народ працює там гоноровитий: так люблять принижувати учительство, навіть беручи з нього гроші. Плюс неймовірна кількість писанини тощо. Передати підвищення кваліфікації вчителів університетам, то там до грошей ставляться просто і цинічно: давай сюди, а на курси то можеш і не ходити. До того ж педуніверситети дуже далекі до шкільних проблем. І це вчительству підходить більше. Тільки користі ж немає від цього. Може ліквідувати в Положенні про атестацію один-однісінький рядок про те, що передумовою цієї атестації є проходження курсів. Бо це ж неприродно: ти вчишся в університеті багато років, а виявляється, що тиждень курсів - оце наше все?
Witalina
Для Петро Тополя: Виходячи з власного досвіду і 40 років педстажу; ніколи викладачі ОІППО не зверталися,не говорили про збір коштів. Як правило, знаходилися ініціативні слухачі,які виходили з пропозиціями: "Давайте зберемо по 50 грн." Хто хотів здавав ,а хто не хотів - НЕ здавав. В чому тут здирництво? НЕ ЗДАВАЙТЕ і не плачте!
Петро Тополя
Чому вирішили Ви, що я плачу. Дякую, що не написали: гіркими сльозами.За 50 грн.? Механізми здирництва бувають різні. От двадцять чи тридцять років тому, наприклад, заходили до аудиторії співробітники ІППО та й казали: "Ви що тут сидите, у нас ветеран війни працює, давайте швиденько збирайте йому на подарунок до свята". Тобто, хочу сказати, збирати кошти керівнику курсів, + на невидимі "канцелярські" видатки - лише цим не обходиться. Йшли роки, а вигадливі викладачі ІППО освоювали нові способи збору грошей. А такі, як ви, собі філософію просту придумали: я беру, але ж для мене "ініціатори" збирали, формально я не вивертала їм кишені. Загалом хочу сказати про інше: в ІППО суттєво кваліфікацію не підвищуєш, до того ж опиняєшся повсякчас в принизливих ситуаціях. А в цей час.... а в цей час держава платить викладачам ІППО, платить середній заробіток учителеві + оплата житла, проїзд, на відрядження. Чи варті ці усі гроші тій мізерії, яку отримуєш?
Witalina
Для Петро Тополя: Пробачте,але я не хотіла і не хочу Вас образити ! Просто кожен з нас судить виходячи з власного досвіду.Мені не приходилося опинятися в принизливих ситуаціях.В нашому ОІППО завжди відчувала людяність викладачів.. А взагалі, кожен з нас має право на власну думку, власні переконання.
Коментувати
Польща
Гарно все до рук прибрали і монополію для відкатів зробили (моноцентровану). Вчителями вкотре прикрилися. Не вірю, горе-реформатори. Зміни мають приносити радість і задоволення. Куди не кинь оком... закрити, ліквідувати, скасувати... Один страх панує, цькування й залякування. Вища школа працює погано, післядипломна - монополіст (так це ж ви зробили цю монополію своїх рабів), сільські школи теж позакриваємо, гімназії... О Боже... Коли вже ті вибори... Гра в "слабое звено". На виживання. Так "виживають" народ з України. Їдуть кращі фахівці, не витримавши такого приниження людської і професійної гідності. Будь мо си здорові. Не поминайте лихом.
Володимир
Це непогано! А то Харківська академія неперервної освіти взагалі більшість курсів підвищення перетворила на формальність.
Ольга
А як райво? Яка роль цієї структури згідно нового закону? Якщо не потрібні ІППО, то для чого райво? Але ж курси все—таки потрібні. Можливо все—таки кразе ІППО, ніж райво. Тут і можна зекрнрмити бюджетні кошти, а не скорочуючи штат шкіл. А то— медсестри не має, інженера—комп’ютерщика тауож, поибиоальниць зменшити, сторож —один(круглодобовий). Ось реформа — супер.
Дивуюся
Для Ольга: Це писав учитель ??? Такі " перли" !!! Особливо тішить " поибиоальниць". Круто !!! Оце так посада ! Можливо поясните що це за чудо ???
Для дивуюся
Нічого дивного немає. На крихітному ай фончику відбулось суміщення букв. Ви, якщо людина грамотна, то зрозумієте, що не поибиральниць, а прибиральниць. Є ще описки, то вибачте, що не перечитала. А ви, мабуть, все-таки людина з райво, бо не побачили змісту, а лише описки. В цьому більше чудо,, що маємо такі чуда.
Дивуюся
Не просто дивуюся, а ще й умиляюся. Райво чудиться на кожному кроці ))) Та я взагалі просто батько . Дитина вступає. Заходжу на сайт. Перечитав випадково цю статтю і коментарі. Спочатку було смішно А зараз стає страшнувато. У мене навчається ще 2 дітей в школі. І якщо, тфу-тьфу, їм попадеться такий вчитель, який не читає те, що пише. А у всьому винить айфон ... А читаючі повинні " бачити зміст, а не описки ". В продовженні переписки не бачу сенсу. Але дякую за те, що показали які є вчителі !
Коментувати
ОІППО
МОН планує знайти спосіб вивести бюджетні кошти у приватний вимір і отримати "відкат". Нажаль, про реформу не йдеться. Про якісну альтернативу ніхто не думає. Почати, варто, було б з реформування ОІППО: кадрів, матеріальної бази, тощо, але кому це потрібно? На цьому ж не заробиш...
Аладін
Для ОІППО: Ха-ха, вже паперотворчість ліквідували?
ОІППО
Нічого не ліквідували. А про ці альтернативні приватні курси все гарно звучить у гаслах. Насправді, не все так чудово: вчителю дається сертифікат із визначеною сумою, яку виділяє держава,якісний приватний курс ( який потребує технічних засобів, або інших ) буде коштувати значно більше ніж виділить МОН, різницю доведеться сплатити вчителю зі своєї кишені. Це досвід системи вдосконалення вчителів Польщі, який калькується реформаторами. Буде як з субсидією: спочатку дамо всім, а потім знайдемо 1000 причин не дати, от тільки вже пізно буде влаштовувати REреформи. Доведеться платити.
Учитель
Для ОІППО: Шановні методисти, працівники ОІППО, ми нічого не маємо проти вас. Ми розуміємо чудово, що ви теж повинні їсти шматочок хліба, бажано з маслом. Змініться, послухайте, почитайте, що пишуть учителі- це ж маса нових ідей, беріть, як казала т. Сова "Безвозмездно". Змінюйтеся, робіть що нам цікаво, ми із задоволенням прийдемо, приїдемо до вас, а не в приватні структури. От у мене є запит: " Де можна навчитися робити скрайбінг" Дайте мені адреси тих ОІППО, де навчають такій справі ( приватно, за гроші, вже знайшла)
Коментувати
Учитель
творчого учня виховає творчий учитель. Так само про курси. Викладачі повинні бути творчими, передовими, цікавими. Ми повинні бачити їх роботу, напрацювання та мати змогу обирати куди їхати за якими знаннями. Чому сьогодні завершується липень, промайнуло півроку, а на жодному сайті немає планування лецій, курсів, тренінгів де що для себе можна обрати. Зробіть один загальний ресурс, де буде перелік заходів, з місцям проведення. Ми самі за рік собі сплануєму куди поїхати, що навчитися робити.
Володимир
Для Учитель: Можна й на районному рівні мати підвищення кваліфікації. Коли методисти будуть займатися своєю роботою, а не показухою
Witalina
Для Володимир: Відповідальний,творчий вчитель,який себе поважає,може підвищувати свою кваліфікацію самостійно. Без чого не може вчитель,так це без спілкування з колегами. Я, особисто. саме з такої позиції розглядаю курси,тренінги і семінари. Можливість залишити стіни школи на якийсь час,змінити обстановку,додає мені настрою і бажання працювати. Вчитель,на мою думку, не може працювати в автономному режимі
Учитель
Курси- це нові знання, спілкування, нові ідеї, обмін досвідом, відпрацювання форм та методів роботи, майстер-класи, нові технології,... Мінімум теорії, максимум практики. От літо йде, а вчителі наполеглево спілкуються в освітянських групах на ФБ. Як вважаєте , вчителі, цей час можна зарахувати до 150 курсової перепідготовки?
Коментувати
N
Та розігнати їх а кваліфікацію підвищувати в університетах. ІППО - річ у собі - закрита система, яка не продукує нічого прогресивного. Вони не потрібні і гроші можна зберегти платників податків.
Witalina
Не можна все узагальнювати ! В кожному ІППО є різні викладачі (як і скрізь) Особливо цікавими і корисними для мене є одноденні тематичні курси -тренінги при ДАНО (ДОІППО) Я вважаю що за ними майбутнє. Вчитель обирає теми які його цікавлять , і ВСЕ !!!!
Учитель
Для Witalina: дАЙТЕ ссилочку ознайомитися з цим чудовим закладом. Можливо для себе щось підберу
Witalina
Для Учитель: Дніпровська академія нерерервної освіти ,В минулому році у вересні уже був план курсової перепідготовки, одноденних та тижневих тематичних курсів на 2018р. ,Вчителі могли познайомитися,а завучі зробити попередню заявку, а в листопаді зареєструватися в с-мі онлайн.Я особисто зареєстрована на 4 тренінги і 1 тижневі курси з проблем, які мене цікавили.Хоча,якщо бути чесною,Я орієнтуюся не тільки на тему,а ще й на викладача!
Учитель
так дайте ссилку , ел. адресу сайта
Коментувати
Учитель
Потрібні, але інший формат. У мене записник, у якомуякого записую матеріал курсів, так там є лекції слово у слово записані по 3_4 раза. ЯкУ гадаєте мені дуже цікаво? Сьогодні як ніколи актуально навчання. Дайте мені матеріал необхідний у робрті— форми та методи роботи у випадку булінгу, навчить робити скрайбінг, риторика, .... все те, що потрібно і цікаво у роботі
Мавр
Інститути вичерпали себе років 20 тому.Зараз місцеві педінститути напівпусті-немає студента.Вони вчитимуть краще,бо ресурс вищий і більші можливості.А так,сидять купи методистів,які не можуть працювати в школах і займаються лженавчанням вчителів.Ще й подарунок їм купи на прощання!
Михайло
Підвищення кваліфікації раз у три роки на знання предмету,що викладає ! Японський варіант...
Алла
Категорично не згодна щодо того,що ІППО - мертві структури...Наші вчителі приїжджають з курсів Миколаївського ІППО з таким зарядом позитивних емоціій,окрилені цікавими лекціями,які зараз проходять з елементами тренінгу,ідеями...Дуже багато матеріалу дають викладачі на курсах...Вимогливі,компетентні,людяні,порядні,справжні професіонали - неповна характеристика викладацького складу МОІППО...Тому ми - за курси при ОІППО!!!
просто так
Для Алла: То ви в якому ОІППО працюєте? Вгадаю з першого разу - Миколаївського!
Алла
Хочете вірте,а хочете - ні,але ви не вгадали,я не працівник МОІППО,я вчитель сільської школи..жаль,що у вашому ІППО немає таких викладачів,тому вам і важко повірити моїм словам....
Коментувати
Павло Іванович
Хто працює у ІППО і веде курси? Як правило старенькі бабусі і дідусі (не в образу їм). Що вони можуть нового навчити? Деякі лекції на курсах я слухав по 3 рази (що 5 років). Але вони нічого не дали мені, як вчителю.Просто курси для галочки.
Діана
Для Павло Іванович: не погоджуся з Вами, до є педагог системи ОІППО, 41 рік, з них стажу саме в цій системі 11 років! Обожнюю підвищувати власний рівень знань для того, щоб бути цікавою своїм слухачам. У мене є достатня кількість колег, які хочуть і змінюються на благо розвитку слухача і себе!
Альона
Я теж не погоджуся з Вами. Я вчитель сільської школи і цього року проходила курси підвищення кваліфікації при Житомирському ІППО. Лекції були цікаві і корисні, жодна не повторювалась, які я слухала 5 років тому. Просто виділіть кошти на поліпшення матеріальної бази ІППО, будьласка.
Альона
Вибачте, забула поставити пропуск, БУДЬ ЛАСКА.
Коментувати
Іван
іппо зараз мертві структури.Просунуті вчителі давно вчаться в неурядових структурах,а ті,хто нічого не хоче-їде в іппо.На жаль це так,хоча багато хто думає не так.