Вільні місця у школах розподілятимуть через лотерею

За словами міністра, порядок прийому школярів у перший клас буде передбачати лотерею

Вільні місця у школах розподілятимуть через лотерею

Після того як школа прийме всіх першокласників, які живуть по сусідству, решту вільних місць будуть заповнювати шляхом жеребкування, про це у ефірі радіостанції «Новое время» сказала міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє інтернет-видання «ГОРДОН».

За словами міністра, порядок прийому школярів у перший клас буде передбачати лотерею.

«Ми вирішили виписати дуже чіткі критерії до цієї лотереї. Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця, тобто жеребкування буде застосовуватися тільки при наявності вільних місць», - сказала Гриневич.

Вона відзначила, що критерії проведення жеребкування Міністерство освіти прописує разом із Міністерством юстиції.

«Я назву базові критерії. По-перше, жеребкування має відбуватися у присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання - щоб кожен папірець був однаковим, без жодних позначок, і щоб витягувала папірці людина, що представляє батьків і буде обрана в день проведення жеребкування», - розповіла Гриневич.

Вона додала, що це відбуватиметься у школах, які вважаються престижними, і у них має бути можливість провести інтернет-трансляцію або ж її можуть провести батьки на телефон, щоб процедура була максимально прозорою.

Освіта.ua
24.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Всё просто - выводят на вариант взятки. Мой пример: школа видна с окна, дистанция ногами 650 метров, но приписали к другой за 3,5 километра.
ТАРАС
ТУПОРИЛІ!!!! Та прочитайте про що мова йде./////////////////////////////////////////////////////
Галина
З лотереєю не зрозуміло одне, як буде з тими дітьми, які не виграють лотерейне місце в тій школі в яку бажають потрапити, а в найближчій їх місце (на яке вони не подали документи) займуть інші, хто виграв у лотереї? Чи я створюю проблему там де її немає? Просто мій син свого часу навчався не в тій школі до якої територіальво відносився, але також в одній з найближчих, не престижній, абсолютно звичайній школі. Але поблизу неї знаходяться колегіум, гімназія, ліцей, в які могли б не попасти діти з території нашої звичайної школи, куди вони не хотіли. Чисто теоретично як би було в нашому випадку?
Мама першокласника
Для Галина: От і я зараз про це думаю: якщо не потрапимо до тієї школи, куди хочемо, де потім подітись? А ще таке питання: а ті, хто переїде до мікрорайону школи у липні, серпні, пізніше? А якщо у дитини не склались відносини з дітьми в мікрорайоні ще у дитсадку? Таке враження, що обговорення просто "для галочки", і всі думки батьків і всі можливі ситуації ніхто не враховував. Усе як завжди...
OBTN
А куди мені подітись зі своєю дитиною, яка живе у мікрорайоні школи, але туди уже набрали дітей з інших мікрорайонів? Їхати за тридев’ять земель, бо з якоїсь причини нас не записали у школу нашого мікрорайону? Якщо у вас є кращі пропозиції, то запропонуйте, а то верещати кожен може.
Коментувати
Тарас
ТУПОРИЛІ!!! ЩО НЕЗРОЗУМІЛО??? ЗАШУМІЛИ..... В початкові класи - в школи поблизу. Бо всі однакові. За результатами цих класів - вступай далі по знаннях, навіть у своїй школі. Щодо "лотереї" - це вираз. А як інакше ? Де пропозиції? Як вибрати на 10 місць із 100 однакових дітей зі "сторони"? Краще думайте, як на перебор 500 дітей не зі "сторони" збільшувати значно кількість класів і приміщень, вчителів (котрі (вчителі) вже не будуть "престижними").
цар
Для Тарас: який вираз, почитай уважніше, про лототрон і все інше, даун.
Yurij
Не розумному тарасу: Це - не вираз, це рішення МОН, яке є не правильним, таким що шкодить суспільству. Варіантів що треба зробити досить багато, а ви кидаєтеся у істерику. Не має початкова освіта залежати від лотереї.
Коментувати
Vlad
Кращого не придумаєш. Лотерея - пощастить, не пощастить. Добрива для корупції. Особливо в маленьких містах.
N
Когда мозги раздавали, видимо тоже была лотерея.....................................................
Валерий
Уважаемая Министр! Как быть родителям первоклашек в Харькове, которые хотят отдать ребенка в украинскую школу, а ближайшая к дому - с преподаванием на русском языке? Городские власти и образовательные чиновники Харькова и раньше создавали искусственный ажиотаж вокруг украинских школ города,теперь своими "лотереями" Вы решили их поддержать?
Марта
Для Валерий: учась в русской школе, ваш ребёнок будет знать 2 языка, учась в украинской - ни одного.
Оля
Для Марта: Якщо дитина УЧИТЬСЯ, у будь-якій школі, то буде знати все!
Іван
Для Марта: Пані Марто! Ви відстали від життя. В сучасній школі вивчають і російську, і українську, і англійську ,і другу іноземну -німецьку. Якщо у дитини і батьків є бажання -буде знати всі мови. А не буде бажання- не буде знань. Проста логічна дія.
Коментувати
тарассс
реформа освіти це суцільна лотерея, в якій я так бачу, ми програємо 100%. Наші реформатори напевне свої дипломи також виграли в лотерею?
ідемодокінця
Зрозуміло, чому виникла ідея "РЕХВОРМИ": пані Міністерку ми виграли в лотерею!!!! !!!!!!!
ольга
Шановна пані міністр, відколи це наші діти стали лотарейним квитком? Чому пересічний громадянин немає права на освіту, яка має забезпечуватися йому основним законом України. Чому і Ви, високоповажна пані, порушуєте Конституцію і не даєте можливість здобувати освіту таку, яка потрібна нашим дітям, не утримуйте штучно школи, які мають низькі рейтенги та не створюйте ажіотаж!
MEAE
В першу чергу треба прийняти тих дітей, які живуть недалеко від школи, а всі інші нехай хоч на пальцях викидаються, мені байдуже. Для мене головне, щоб моя дитина могла ходити у ту школу, яка найближча від дому. Бо якщо не буде обмежень, то буде так як у приказці "Хто раніше встав, той штани вбрав", а хто запізнився..., то неважливо що школа під боком, а вести прийдеться дитину хто зна куди.
Yurij
Пані Міністр, на голову у дитинстві у вас ніц не падало ? І мінінгітом не хворіли ? Тоді сходіть на обстеження до Супрун, може це якось лікується.
НЕБАЙДУЖИЙ
Пані міністерко! Може відкриєте секрет, куди плануєте завести освіту. Чи Ви ще не придумали!
ТТ
Для НЕБАЙДУЖИЙ: А ви ще не зрозуміли?!
Коментувати
Stanislav
Спочатку думав, що це жарт. Лотерея? Ви, серйозно? Давайте вибирати презеидента, парламент і зарплату давати тим, хто виграє в лотерею. Боже мій, такої тупості світ не бачив.
Местный
Хахахахаха. Это нечто. Это шедевр! Если бы мне лет 5 назад сказали, что лотерея будет решать кто и где будет учиться - я бы не поверил. А давайте пойдём дальше: пусть лотерея каждый месяц решат кто из педагогов полит зарплату, а кто нет. Или давайте через лотерею решим какие учебные заведения закроем, а какие оставим. Или кого уволим. Это ЦИРК-ШАПИТО.
Палата 6
Самое правильное - паковать чемоданы и уезжать их этой страны-дуремарии, такое впечатление, что у власти одни шизофреники, короче разваливают страну и систему образования.
НЕБАЙДУЖИЙ
Для Палата 6: А для чого ж вони так багато уваги приділяють інклюзії
ТТ
Дебіли рулять! Але чому ж???
Олексій
Олексій: Шановні! віддавайте своїх дітей у сільські школи. Там всім місця вистачить.
Коментувати