Принцип "гроші ходять за дитиною" запрацює з 2019 року

За словами Гриневич, у новий закон «Про освіту» закладено низку прогресивних норм

Принцип "гроші ходять за дитиною" запрацює з 2019 року

В новий закон «Про освіту» закладено низку прогресивних норм, які потребують змін бюджетного законодавства, а значить часу та дискусій у парламенті, і принцип «гроші ходять за дитиною» для приватних шкіл один із них. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час Міжнародної конференції Європейської ради незалежних шкіл.

«Хороший закон, якщо він правильно імплементується, повноцінно набуває чинності протягом 2-5 років після прийняття. Зокрема, законом «Про освіту» передбачено, що принцип «гроші ходять за дитиною» буде впроваджено з 2019 року. І це можливо, якщо професійна спільнота запропонує виважену пропозицію щодо скерування цієї субвенції», – наголосила Гриневич.

Вона пояснила, що спільнота приватних шкіл має тверезо оцінювати можливості і розуміти, що пропозиція про спрямування коштів у приватні школи з платою під тисячу доларів у місяць навряд чи буде підтримана парламентом.

«Більшість приватних шкіл сконцентровано у великих містах, в оазах шкільництва. Гадаю, багатьом дуже важко зрозуміти, які школи у нас бувають у сільських територіях. А там в Україні сконцентровано майже 70% закладів. У цих умовах ми не можемо давати субвенцію приватним школам з високою платою за навчання. Або ж потрібно відпрацювати інший механізм, який би, наприклад, дозволяв скеровувати субвенцію у такі школи, але під гарантії соціальної відповідальності. Так, це може бути вимога безкоштовного зарахування певного відсотку дітей з особливими освітніми потребами тощо. Нам разом зі спільнотою потрібно прописати правильний механізм для таких шкіл, який враховував би сучасний контекст», – зазначила Гриневич.

Міністр також додала, що вдячна соціально відповідальним приватним школам, які активно допомагали у формуванні і супроводі реформи Нова українська школа.

«Думаю, усі ви розумієте, що яких успішних випускників ви не підготували б, вони житимуть в оточенні людей, які переважно закінчили державну школу. І саме це оточення здебільшого формує наш навколишній світ. Ці люди стануть суддями, прокурорами, державними службовцями. Саме тому наша державна школа має стати однією з кращих, бо це запорука успіху держави», – підкреслила міністр освіти.

Освіта.ua
20.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ронегда
Супрун в Мозе , гриневіч в Моне -добивают Україну!!!!! Какой хрен ходит за ребенком??) ідіоти!!!! Придури!?!
Крим
В пані міністерки , дуже слабенької, нарешті прорізало єство- львівське, напівлядське- заробити, хоч на дітях!!бабки віддати приватним школам! Ті принесуть!така в неї і в Києві- мимо рота не принесе!!
В. Ульянов( Ленин)
«Узок круг этих революционеров. Страшно далеки они от народа. Но дело их не пропало.