Гриневич розповіла, якими мають бути класи НУШ

Міністр наголошує, що створення умов для навчання дітей є завданням місцевої влади

Гриневич розповіла, якими мають бути класи НУШ

У перших класах, які з 1 вересня навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано вісім навчальних осередків. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час урядової наради, що відбулась у Вінниці.

За її словами, яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях для керівників шкіл.

Зокрема, у класі має бути створено вісім навчальних осередків, серед яких осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами або столами, змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями), осередок гри, осередок художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт), куточок живої природи для проведення дослідів, осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям, дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя.

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Гриневич.

Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей є основним повноваженням місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

«Вчора уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ», – нагадала міністр.

Вона додала, що ці кошти можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.

У межах урядової наради Міністерство освіти також організувало виставку сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, зрозуміли, як має виглядати клас нової школи.

Фото виставки

Освіта.ua
05.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
Так і хочеться сказати шановній Гриневич словами из фильма "Иван Васильевич,такое чувство, что Вы бредите"
катерина
Сподобалися парти,меблі.Дайте координати де можна придбати?? Це дуже важливо зараз придбати,бо вже залишилося мало часу до зустрічі першокласників.
Местный
Что-то у меня есть такие подозрения, что учителя старшей школы будут просто вешаться от уровня тех, кого эта НУШ подготовит.
Олена
НУШ! Які проблеми? Включаємо 3D принтер і швиденько друкуємо все, що треба! Не вистачає місця для створення тематичних зон? Розширюємо приміщення за рахунок снесення стін до сусіднього класу!
dfktynbyf
Для Олена: розумниця
Коментувати
Іван
Кількість учнів у класах початкової школи повинна бути максимум 15 дітей. У кожного окрема парта. Тоді і вивільниться місце для забаганок. Для зони дозвілля та релаксації. З такою кількісттю можна гратись в інтерактивність. Стелити килимки. Зустрічати інтерактивно. У початкових класах має бути асистент вчителя. Банально вчитель - це теж людина. Їй теж треба попити чаю та збігати до туалету. Як людині це зробити з урахування того на кого дітей полишити? А невеличкий відпочинок? І саме головне. Перекладати на місцеві громади свої обов’язки міністерства...
до Л.М. Гриневич
Ви коли останній раз були у сільських школах? Вам відомо що таке віддалена місцевість? Вам вже багато разів говорили. Підхід до справ має бути диференційованим. При такій різноманітності навчальних закладів, один шлях може завести до тупика.
Маргарита
Для до Л.М. Гриневич:Розумію,що пані Гриневич НЕ читає наші коментарі.І все ж...Нехай приїде і покаже, де ставити "мобільні"сучасні меблі,якщо голова Височанської селищної ради Дурнєв Є.М.сказав"Ні...го не отримаєте"...І де розміщати змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями), і т.д.,ЯКЩО ЙОГО ВСЕ НІДЕ ВЗЯТИ????
dfktynbyf
Дуже жалко, що Гриневич не читає наші коментарі, ТОМУ ЩО ОСНОВНА СУТЬ "РЕФОРМИ" -- ЗАКРИТИ СІЛЬСЬКІ ШКОЛИ
Коментувати
Оксана
Ну что вы как маленькие, "будет во всех школах, не будет" "надо, не надо"- НАДО!, потому что на этих маленьких партах правильного цвета (а старые неправильного конечно) и других финтифлюшечках можно кучу денег на заказы и откаты без проблем получить.
НЕБАЙДУЖИЙ
А пані Гриневич може поїхати в віддалене село і показати на ділі створення такого класу в школі ,де туалет на дворі ,питна вода в бачку , реку миють під краном тим що кориттувались у 70-х,де біля грубки гаряче а біля дошки холодно дуже, електропроводка наружна і лампи розжарювання без плафонів. То що міняється,чи це норма.....
ДИРЕКТОР
Читаю коментарі і дивуюсь: це пишуть учителі? І вони працюють з дітьми? Чи у серпентарії? Скільки негативу !!! А де позитивне мислення?!!! Ви почули дзвін (про НУШ), але реально про це нічого не знаєте, повні невігласи. ШКОЛА ПОТРЕБУЄ ЗМІН. І ДАВНО. І Гриневич усе робить правильно.
Сергей Лимонов
Для ДИРЕКТОР: А де позитивне мислення? Там де і міфічні 25% збільшення зарплати Суцільна брехня і маніловщина ( за Гоголем)!
-----------------
ДИРЕКТОР, Вы, извините, чтобы не сказать так, чтоб обидеть, но - сам/а понимаете... курица. И это мягко сказано
Вчитель
Для ДИРЕКТОР: А Ви директор чого чи як? Мабуть у директорів своє бачення проблеми школи, а я знаю одну незаперечну істину - РИБА ТУХНЕ З ГОЛОВИ.
Коментувати
іван
Перенесли б цю НУШ у дитсадок .А гроші краще виділити на харчування дітей .А то діти на уроках сидять часто голодні.
Сергей Лимонов
Мінусуйте, криси-міністерськs , і і далі мої правдиві і гірко-іронічні дописи! Бач як правда очі коле! Ну-ну!
Сергей Лимонов
НУШ- НЬЮ -ВАСЮКИ ПРОДЖЕКТ! Класика -вічна! А локальний космодром не передбачений?
anton2000
Ну что вы так всё на г. Гриневич набросились? Ну мечтает, фантазирует женщина, ну с кем не бывает? Ну делает вид, что думает и не понимает, что 998 млн грн не хватит на все то,о чем она рассказала для всех первых классов страны, ну что с того? Мечта ж хорошая! Ну забыла она, что в реальном классе 50 кв метров сделать все эти зоны нереально,ну что опять с этого? Ну мечтает ж красивая! Ну попросила она местные власти платить сполна 25% увеличенной зарплаты, ну не платят они, но это ж они плохие, а у нее мечта и стремление было хорошим. Ну уничтожит она все хорошие школы, если введут эти новые правила приема детей в 1 класс, ну и что с того? Зато под каким красивым предлогом - борьбы с дискриминацией. Это неважно, что при этом они дискриминируются по другому признаку, главное ж это красота идеи. Какая разница, что будет с системой образования после этого. А вы на нее набросились. Нехорошо. Вы оцените не содержание и последствия, а высоту мечтаний и красоту идей.
Jane
Для anton2000: Браво!!!
Коментувати
катя
Слова "має бути" не значить, що так буде. Буде лише показуха окремих класів. А всі будуть навчатися так, як можуть.
Wbhr ghb][fd
будуть вчити гратися, а потім бах - реальне життя, і начальник зовсім не буде з тобою гратися
Wbhr ghb][fd
одна оця бісяча абревіатура НУШ - за неї хочеться дати по голові. тож написано "за рахунок співфінасування" - тобто за рахунок батьків і вчителів. будете шановні на міністерчині витребеньки все робити. все відкрите з дітьми? як почнуться перші випадки травмування отоді побачимо. уже пішли накази по шклах - ламати меблеві стінки та викидати. а ви їх купували?
Немає бажанн
Крім того щоб придумувати свої реформи ви спочатку кошти на неї виділіть! А не робіть показуху за рахунок вчителів та батьків! Це що за забаганки?міністерка нову реформу а ви батьки здайте кошти на парту для дитини, на контейнер і на весь дид. Матеріал+ комп для вчителя +принтер,мультимедійку і на всі 8 зон.ви що там взагалі з глузду зїхали? А в кого немає коштів щоб здати то шо дитину до школи не пускаи Ти? А вчителі через ваші реформи вже перестануть ходити на роботу, всі поїдуть до польщі! Дякую.
Неразреформована
"Міністр наголошує, що створення умов для навчання дітей є завданням місцевої влади". А місцева влада вимагає від закладів освіти щотижня звітуватися, що за цей тиждень зроблено для нашої НУШі, та ще й з фотографіями. А кошти знову брати у того ж Карла. Про перепідготовку вчителів, які викладатимуть у 1-х класах, не хочу навіть говорити, бо все зводиться до такого рівня, що хочеться впасти на підлогу і совати ногами, особливо, коли дізнався, скільки коштів платників податків на це виділено! Вибачте мою французьку, але: "Когда-нибудь мы вспомним это, и не поверится самим".
Сергей Лимонов
Для Неразреформована: Тепер от НУШ , а завтра СКОПУС , в вівторок PISA - не забудь!Читаєш новий МОНу ОПУС - і розум їде шкереберть!
Серёжа, Вы
просто прелесть.
Сергей Лимонов
Merci bien! Є ще люди освічені і з гарним смаком! Нажаль -їх мало! Або міські "міщани з перебільшеним ЧСВ"- або колгоспні рагулі!
Коментувати
першокласник 12-річної школи
що ви курите, інопланетяни, савдепія !!!!!!!!!!!!!!!!! баби і діди реформу почали, жах. Обладнання потрібно всій школі давати бо це дискримінація прав дітей по рівному доступу до освіти , а старшим класам "фігу" а яб до суду пішовби (учені 2-11 класів). Купівля за рахунок скорочення і закриття шкіл на користь базових... В школах все супер окрім ремонту і відсутності ІТ-обладнання, інтернету, мікроскопів, реактивів, сучасної техніки...
Брехуни
РЕФОРМУ ШКОЛИ ТРЕБА РОЗПОЧАТИ З ОПЛАТИ ПРАЦІ! Поки що реформувалась зарплата п. Гриневич та ко в міністерстві та управліннях освіти! Всі у же наїлись 25% надбавкою з січня 2018. Карл ,де гроші?
Сергей Лимонов
Для Брехуни: Карл ,де гроші? Де -де ? На бородє!
Коментувати