В уряді хочуть, щоб місцева влада дофінансувала НУШ

В МОН очікують, що місцеві влади долучаться до створення нового освітнього простору шкіл

В уряді хочуть, щоб місцева влада дофінансувала НУШ

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що регулює розподіл субвенції на Нову українську школу, що передбачена у бюджеті 2018 року.

Загальний розмір субвенції складає 1 млрд 385 млн грн, з яких 998,7 млн підуть на обладнання початкової школи, а 386,5 млн грн – на навчання вчителів початкової школи.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, така сума вперше вкладається у початкову школу.

«1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть до Нової української школи. Найголовніше – ці діти навчатимуться за новим стандартом початкової школи і отримають якісно новий зміст освіти. Однак, щоб цей проект повноцінно реалізувати, окрім підготовки вчителів, потрібно також створити необхідне навчальне освітнє середовище. І тому ця постанова – це безпрецедентний крок, вперше за всю історію України у початкову школу вкладається така сума грошей. А початкова школа – це та основа, на якій пізніше вибудовується весь подальший розвиток дитини, її сприйняття та ставлення до навчання», – зазначає міністр освіти.

Ухвалена урядом постанова визначає, як використовуватиметься частина субвенції у 998,7млн грн, яка передбачена на закупівлю обладнання.

Зокрема, 40% цих грошей буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу, 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ і 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ.

Планується, що державне фінансування надаватиметься місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування.

Для шкіл в містах обласного значення воно здійснюватиметься за формулою 70/30. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай 30% вартості обладнання.

Для шкіл в районах та об'єднаних територіальних громадах застосовуватиметься формула 90/10, а для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення - 95/5.

«Ми розуміємо, що виділених з бюджету грошей не вистачить абсолютно на всі школи в Україні. Тому ми очікуємо, що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть нашими партнерами у створенні нового освітнього простору. Ми не очікуємо, що місцеві органи профінансують все, ми лише сподіваємося, що вони виконають зобов’язання та дофінансують бодай ту меншу частку вартості, що ми просимо дофінансувати», – наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.

Освіта.ua
04.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Коко Шанель
Органи влади на місцях вже зараз закликають "ужаться" наскільки можливо школам. Поскорочували ставки в сільських школах особливо (до речі за штатним розписом вони давно не відповідають нормі). Яке нове освітнє середовище ви хочете від них добитися? Їм учителі й школа загалом як більмо в оці. Здихатись би його як небудь. а ви очікуєте від них дофінансування...
Іван
Кожна нова команда реформаторів наступає на одні й тіж граблі. Якщо гроші відсутні то про що ми ведемо мову? Яке дофінансування? Чиновники усіх рангів чхати хотіли на все це. Якщо є особиста мотивація то трохи чешуться. За освіту і ідеологію виховання дітей має відповідати держава. Фінансувати держава. Хтось зробив дієвий моніторинг стану звичайних провінційних шкіл? Все на папері викладено так ,як треба чиновникові, щоб по шапці не дали. Суцільна брехня. Стан матеріально-технічного забезпечення жахливий. Обладнання застаріло. А у деяких навчальних закладах і застарівшого ніколи не було. Програми з інформатики пишуть люди які мабуть ні разу не бачили в очі дітей. І відстали від сучасності.А програмне забезпечення? Воно коштує певні великі гроші. Міністерство на це дивиться як? У нас всюди пірати-піорти....
Володимир Володимирович
Дофінансування з місцевого бюджету?! В наших реаліях це абсурд. Місцева влада не має ні коштів ні бажання розвивати освіту. Наша громада існує чотири місяці і вже попередила технічний персонал про скорочення. В наших школах ліквідують посади медичних сестер (кількість дітей 300-550 осіб в школі!), а міністерство пропонує дофінансовувати НУШ. Місцевим керівникам начхати навіть на здоров’я наших дітей, не кажучи вже про покращення освіти. Кам’янсько-Дніпровська ОТГ, Запорізька область
Nata Puh
386,5млн на перенавчання вчителів??? Хочу бачити прайс- куди саме витрачені ці млн. На кілька галімих сайтів?(типу едери) На 3-5 практичних занять для вчителів? Здається велику частину грошей відмили в чиїсь кармани !!!
Любомир
НУШ це нові калоші з старими дірами! Знову..про яке фінансування йдеться? Візьмем клас і його матеріальну базу! Почнемо з дверей , які придбані за батьківські кошти....дошка...дай Бог магнітна...в селах це вершина ...за кошт батьків....парти...вікна...підлога....стіни...панелі...світло...стенди нікому не портрібні, так щоб не голо....навіть стіл учительський...стілець...комп. І принтер...все в класах за кошт батьків...а ще шкільні туалети...коридори і навіть кабінет директора обставлений меблевими стінками також за кошт батьків. Державі залишилося опалення і підручники, яких не завжди вистачає. Аааа і зарплата. З цим також впорались. Зовсім скоро ми отримаємо одного вчителя 5 дисциплін (фізика...хімія...математика...геометрія...астрономія)...реформа така! А ЗНО як готувати? Ось і маємо НОВІ КАЛОШІ З. С Т А Р И М И. ДІРАМИ
Любомир
Я не шовініст, але хотів би звернути вашу увагу на присутність польської профорієнтації на українському освітньому порталі!!! Друзі це капець якийсь. Світ такого не бачив! Розвиваю тему. В майбутньому молодий спеціаліст, який отримав там освіту там і залишиться. Є мала ймовірнісь, що хтось повернеться в Україну!? Тепер порахуйте наступне. Робітник, протягом життя, сплачує соціальних внесків приблизно 5% від нарахованої заробітної плати. Середня заробітна плата в Україні 7000, а нараховано всі 10000...отримуємо 500...і це з зарплати...а на зартлату роботодавець сплачує також 5%. Виходить в місяць з одного працівника, що рацює за кордоном Україна недоотримує 1000 гривень. В рік 12000. Враховуючи, що наших там міліони....не складно порахувати втрати. От і дбаємо разом про освіту.
Сергей
В Украине около 7500 школ. Каждая набирает 1-2-3-4 первых класса Пусть в среднем два первых класса по 30 человек.На каждого первоклассника должна быть куплена новая парта-трансформер - это около 450000 парт.На мебель выделено 40% от 998,7 млн грн - это 399,48 млн грн.Значит планируется покупать парты по 399,48 млн грн делим на 450000 первоклашек и получаем 890 грн за парту - новую парту-трансформер!!Где г. Гриневич видела такие цены на современные парты?И это только парты, а другая мебель за чей счет - за счет снова родителей?И такая же ситуация по всем остальным позициям. Если разделить 20% от 998,7 млн грн на 15000 первых классов, то получится на класс чуть больше 13 тыс грн.За такие деньги можно купить ноутбук с очень старым процессором и слабенький МФУ, который не предназначен для регулярной печати больших объемов.А бумага для принтера, краска для него же,...за чей счет - за счет родителей?А дофинансирование из местных бюджетов обернется новыми отпусками за свой счет для учителей.
Вчитель
У нас вже сказали що деяке придбання буде тільки на великі школи, а в малих нехай вчителі самі купують.
Світлана
Головне, що спочатку було багато обіцянок. Тепер виясняється, що грошей не вистачить на всі школи і, звичайно, на сільські. А спитають за все з рядового учителя.
св.павло
децентралізація почалася гаслами, гаслами і закінчиться. В ОТГ говорять про високі матеріїї, а не мають коштів на оплату праці, зате афішують яка "вєщ" ця децентралізація. Імітатори, згори до низу.
Учитель
Місцеві органи влади, ОТГ не мають коштів щоб заплатити зарплати працівникам, забезпечити опалення шкіл... Про яке матеріальне забезпечення можна говорити. Децентралізація веде в нікуди... http://podrobnosti.ua/2234510-v-shkolah-prikarpatja-uchitelja-tretij-mesjats-zhivut-bez-zarplat.html http://podrobnosti.ua/2230690-v-prikarpate-bjudzhetniki-otg-mesjatsami-ne-vidjat-zarplaty.html
----------------------
Смешно. Я сказААААла. А там - хоть трава не расти. То бишь - сказала чтобы ОНИ делали. Да так сказать способен любой. И техничка в школе. И повариха. А уж кААААк сказать способен учитель... Нет, чтобы действительно, отпустить учителя и не трогать его... Так нет же - а ЧТО станут делать бездари методкабинетов)))))))))))
Любомир
Пані Лілю! Міські школи на міських бюджетах...область на обласних. То про яке співфінансування може іти мова? Ви в своєму києві взагалі не бачити реалій сучасної освти, яка побудована 90% на фінансуванні батьківських комітетів. Може залишіть все як є? Деколи для того, щоб допогти краще не чіпати старе, а лише його удосконалювати? Правда! Школи замучені вашими реформами. Дайте тому вчителеві волю і він виходячи з реальності, буде будувати освітній процес. Повірте, що багато наших вчителів в початковій школі дійсно дають добру освіту і виховання, тільки б не мішали чиновники районо...чи хтось там ще. Тільки батьки можуть дати справедливу оцінку вчителеві. Ви набудували цілу піраміду реформаторів, які дальше києва не їхали, а якщо і їхали то на 2-3 дні. Скажіть, що можна навчити за цей період методистів районо, щоб ті передали свої знання в школи? Ви в це вірите?