МОН: Венеційська комісія прийняла аргументи України

У відомстві наголошують, що звинувачення Угорщини не підтримані Венеційською комісією

МОН: Венеційська комісія прийняла аргументи України

Міністерство освіти і науки України вважає висновок Венеційської комісії стосовно мовної статті закону «Про освіту» збалансованим та конструктивним, готове сприяти деталізації ст. 7 у законі «Про загальну середню освіту», а також погоджується з рекомендацією про видовження перехідного терміну для імплементації.

Про це йдеться у заяві МОН за результатами фінального засідання Венеційської комісії 8 грудня 2017 року.

«МОН вітає послідовну позицію Комісії щодо питання місця й ролі державної мови в освітньому процесі. Визначальна роль державної мови не може піддаватись сумнівам та повністю відповідає всім міжнародно-правовим інструментам міжнародних та регіональних організацій. Ми вдячні Венеціанській комісії за підтвердження цієї позиції», - наголошують у відомстві.

У Міносвіти також повідомляють, що найголовніша теза висновку Венеційської комісії полягає в тому, що стаття 7 є рамковою та підлягає подальшій деталізації, зокрема у законі «Про загальну середню освіту».

«Ми цілком згодні з цим твердженням. Спільно з національними громадами МОН працюватиме над подальшою розробкою різних підходів до навчання меншин, з урахуванням їхніх освітніх потреб. Основна ціль – забезпечити достатній рівень володіння як державною, так і рідною мовами. Ми також вдячні, що Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття закону «Про освіту» звужує права представників національних меншин», - наголошують у відомстві.

Зокрема, комісія підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами.

«Отже, звинувачення з боку Угорщини не підтримані», - йдеться у повідомленні Міністерства освіти.

За інформацією відомства, одна з важливих рекомендацій Комісії – видовжити перехідний період для імплементації статті.

Наразі закон «Про освіту» вказує, що повноцінно в силу мовна стаття має вступити в 2020 році. Міністерство освіти і науки погоджується, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим і повністю підтримає цю рекомендацію.

Комісія також підкреслила, що Україна має максимально широко використати можливості пункту 4 статті 7, що МОН і планує зробити.

«Україна вдячна Венеціанській комісії, що значна кількість зауважень української сторони були прийняті, а наш запит на підготовку аналізу українського законодавства на його відповідність існуючим міжнародно-правовим стандартам було опрацьовано у стислі терміни. Україна готова й надалі співпрацювати з відповідними експертними органами Ради Європи задля розвитку законодавчої бази в сфері забезпечення прав національних меншин. Крім того, Україна закликає партнерів-сусідів до конструктивного діалогу», - наголосили у Міністерстві освіти і науки України.

Освіта.ua
08.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геннадий
Лживое министерство, лживый сайт, лживые модераторы!!!!
страна ua
Полный текст выводов "Венецианской комиссии" о скандальном законе об образовании https://strana.ua/news/110317-polnyj-tekst-vyvodov-venetsianskoj-komissii-o-skandalnom-zakone-ob-obrazovanii.html
страна ua
Читайте https://strana.ua/news/110319-zakon-ob-obrazovanii-chto-oznachajut-vyvody-venetsianskoj-komissii.html
страна ua
В первую очередь следует отметить, что в рекомендациях появилась тема русского языка. Комиссия заявила, что, если для изучения официальных язков ЕС в скандальной 7-й статье еще есть лазейки (параграф №4, который позволяет изучать на них "несколько предметов"), то для русского языка, на котором говорят миллионы украинцев, не предусмотрено и этого. https://strana.ua/news/110319-zakon-ob-obrazovanii-chto-oznachajut-vyvody-venetsianskoj-komissii.html
Геннадий
Венецианская комиссия поддержала сторону венгерской стороны в споре по поводу языковой статьи украинского закона об образовании. С таким выступлением выступил пресс-секретарь МИД Венгрии Тамаш Менцер, передает пресс-служба ведомства. «Давление на Украину явно растет ввиду того, что в пятницу две важные международные организации поддержали критику Венгрии относительно Закона Украины «Об образовании»… После заявления высокого представителя Европейского Союза по иностранным делам и предварительного доклада Венецианской комиссии, было окончательно доказано, что это не просто венгерская проблема, а европейская», — сказал Менцер. По его словам, Венецианская комиссия «подтвердила, что критика в отношении Украины является оправданной». «В пятницу Украина интерпретировала предварительный доклад Венецианской комиссии «необычным способом», но Венгрия не хочет присоединяться к таким «соревнованиям по интерпретации», она хочет, чтобы Украина выполняла законные ожидания международного...
Потап
Скільки вже можна брехати и перекручувати висновки авторитетних міжнародних експертів?